Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כתבה בערוץ 10 - אנשים בעלי חרדת נהיגה, למה לעודד אותם לנהוג?

TheHunter88
שימו לב! השרשור הזה בן 5598 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צפיתי עכשיו באייטים של ערוץ 10 על "בעלי חרדת נהיגה". ואני פשוט לא מבין, למה לעזעזל לעודד את האנשים האלה? הם סכנה אמיתית לכל הסובבים אותם!

גם אם נגיד הם הצליחו כביכול להתגבר על זה, פתאום בלאקאאוט באמצע הנהיגה, מה נעשה? מי ייקח עליהם אחריות?

אין שום סיבה לעודד את האנשים האלה, אם הם לא מאמינים בעצמם על הכביש, יופי. לפחות הם מודעים לבעיה שלהם ונוסעים בתחבורה ציבורית. עדיף לנו, ובעיקר עדיף להם!

I Ride Because I Really Like Dessert

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודקים לגמרי, נמאס כבר מהליברליזם שכולם צריכים לנהוג!

יש מלא דפקטים על הכביש שטוב אם לא היו שם מלכתחילה, מה עכשיו? קבוצות תמיכה לנהגים נטולי הערכת מרחק או חוש כיוון.

גם ככה הכבישים כאן נראים כמו מתוך מונטי פייטון.

Para comer bien hay que saber manejar

"Dona Rosa"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אנשים עם בעיות הרבה יותר כבדות שנוהגים. כמו נהגים עם 200 עבירות תנועה .וכשהם הורגים מישהו מציינים את זה למה ?

גם אני שואל

בגלל זה, אין צורך לעודד את האנשים האלה לנהוג!

יש מספיק אידיוטים אחרים על הכביש, עם עודף בטחון עצמי, וגם חוסר וגם סתם דבילים, שעושים מספיק צרות. להוסיף עוד כמה כאלה שמפחדים פחד מוות לשבת מאחורי ההגה? לא נכון ולא מתאים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה, אין צורך לעודד את האנשים האלה לנהוג!

יש מספיק אידיוטים אחרים על הכביש, עם עודף בטחון עצמי, וגם חוסר וגם סתם דבילים, שעושים מספיק צרות. להוסיף עוד כמה כאלה שמפחדים פחד מוות לשבת מאחורי ההגה? לא נכון ולא מתאים!

מסכים איתך לגמרי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום סיבה לעודד את האנשים האלה, אם הם לא מאמינים בעצמם על הכביש, יופי. לפחות הם מודעים לבעיה שלהם ונוסעים בתחבורה ציבורית. עדיף לנו, ובעיקר עדיף להם!

יש סיבה מאוד טובה לעודד את האנשים האלה לנהוג - הסיבה היא שמישהו חותך מזה קופון שמן מאוד.

צריך עוד הצדקות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סיבה מאוד טובה לעודד את האנשים האלה לנהוג - הסיבה היא שמישהו חותך מזה קופון שמן מאוד.

צריך עוד הצדקות?

אז שיפריש 95% מהרווחים שלו לטובת קרן לנפגעי תאונות דרכים או משהו כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק המחשבה שעלתה לי בראש שראיתי את הכתבה.

בחיאת,האישה בקושי יודעת לעבור נתיב והמורה לנהיגה מחאה לה כפיים שהיא הצליחה לעבור נתיב בכביש ריק :| ומה יקרה שהיא תצטרך לעבור נתיב בכביש הומה מכוניות,לבדה? :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזמן לא קראתי כאן כזה גיבוב של שטויות, שנכתב בצורה כך כך מתנשאית !

הכי מכעיס הוא שזה נכתב על ידי אנשים שאין להם ולו צל של מושג בנושא, אין להם רקע בהדרכת נהיגה מכל סוג שהוא, ואף לא הבנה בסיסית בפסיכולוגיה.

נכון, קל לגלוש לפורומים באינטרנט ולכתוב מה שבא, אבל מכאן ועד המציאות - המרחק לפעמים גדול מאד.

אז בואו נשים דברים בפרופורציה:

אני עוסק בהדרכת נהיגה מכל הסוגים ובין השאר גם לאנשים בעלי חששות וחרדות בנהיגה, בין אם מדובר בכאלה שלא נוהגים בכלל ובאים אם באלו שנוהגים באופן סלקטיבי.

מדובר באנשים "רגילים" לכל דבר, חלקם עובדים במשרות בכירות, אנשים בעלי יכולות מעולות בתחומים שאינם בהכרח נהיגה, בעלי IQ גבוה וכן הלאה. לא מדובר בחבורת מטומטמים שלא מבינים מה יכול להיות כל כך קשה ב-לנהוג.

אני חושב שיש להעריך אנשים כאלו הרבה יותר מאשר את זבי החוטם שמשתוללים בכבישים ומצפצפים על החוקים, לא כל שכן ערסים ועבריינים שמסכנים את כולנו כל הזמן. אנשים אלו אינם נוהגים משום שהם מספיק אחראים בכדי לדעת שבמצבם יהיה זה מסוכן לעלות על הכביש, ולכן הם נמנעים מלנהוג. חלקם אף פונה לסיוע מאנשי מקצוע.

עם הדרכה מתאימה ומקצועית, ניתן לעזור להם להתגבר על הפחדים ולתפקד בנהיגה כמו כל נהג אחר.

ואם כבר מזכירים את שאר הנהגים, אז קצת קשה לומר שהנהג הישראלי הממוצע שאינו סובל מהבעיה הוא דוגמה ומופת לנהיגה נכונה ובטוחה.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עוסק בהדרכת נהיגה מכל הסוגים ובין השאר גם לאנשים בעלי חששות וחרדות בנהיגה, בין אם מדובר בכאלה שלא נוהגים בכלל ובאים אם באלו שנוהגים באופן סלקטיבי.

מדובר באנשים "רגילים" לכל דבר, חלקם עובדים במשרות בכירות, אנשים בעלי יכולות מעולות בתחומים שאינם בהכרח נהיגה, בעלי IQ גבוה וכן הלאה. לא מדובר בחבורת מטומטמים שלא מבינים מה יכול להיות כל כך קשה ב-לנהוג.

ואם כבר מזכירים את שאר הנהגים, אז קצת קשה לומר שהנהג הישראלי הממוצע שאינו סובל מהבעיה הוא דוגמה ומופת לנהיגה נכונה ובטוחה.

דני G.

דני, לעתים קרובות אני קורא את התגובות שלך, שהן לדעתי ענייניות וחכמות. כמעט תמיד אני מסכים עם הדברים שאתה כותב, הפעם קשה לי לקבל את הטענות שלך:

- תקרא את אשר כתבת, גם אתה מגדיר את האנשים האלה כ"בעלי יכולות מעולות בתחומים שאינם בהכרח נהיגה" כלומר מדובר באנשים עם יכולות לקויות ביותר בתחום הנהיגה, אנשים שגם במיטבם לא יהיו שומכר.

לטעמי אדם שעובר את מבחן הנהיגה עדיין איננו כשיר לנהוג, גם החוק היבש חושב כך (חוק המלווה, שלט נהג חדש, תשלום בעבור ביטוח חובה וכו'), לכן גם אם אתה תצליח להביא את אותו אדם לרמה של "עובר טסט", זה עדיין לא הופך אותו לכשיר לנהיגה.

אדם שאיננו כשיר לנהיגה טוב יהיה אם ישאיר את ההגה בידיים של אלה שמסוגלים לכך (לדוגמא - לי אין לי שום כישורים רפואיים, לכן אם אזדקק לכך אאלץ לתת למי שמסוגל לטפל בי).

- לעניין כישורי הנהיגה של הנהג הישראלי - פעם גם אני חשבתי שמדובר בנהגים חסרי כישרון ויכולת (על הפראות וחוסר הנימוס אין לנו וויכוח), עד שגיליתי שבחברות ההשכרה האירופאיות מאוד אוהבים את הישראלים. מסתבר שמדובר בנהגים שמחזירים את המכוניות שלמות וללא פגיעות ושיכולתם גבוהה בהרבה מתדמיתם.

נראה שהחיים בג'ונגל הישראלי מכשירים דור של נהגים טובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שנהג* שגר בצפון בדרך כלל יכול להתמודד טוב יותר עם סיבובים מאשר נהג מהמרכז, שנוהג רק בכבישים מהירים ובתוך העיר. זה עניין של הרגלים והתמודדות עם הסביבה.

האנשים האלו מפתחים אינסטינקטים טובים יותר לנהיגה, בגלל הצורך לעשות זאת.

*לא כולל אלו שמקבלים הכשרות, קורסים וממש מתעניינים בעניין, כדי לא להעליב אף אחד שרגיש מדי בפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

- לעניין כישורי הנהיגה של הנהג הישראלי - פעם גם אני חשבתי שמדובר בנהגים חסרי כישרון ויכולת (על הפראות וחוסר הנימוס אין לנו וויכוח), עד שגיליתי שבחברות ההשכרה האירופאיות מאוד אוהבים את הישראלים. מסתבר שמדובר בנהגים שמחזירים את המכוניות שלמות וללא פגיעות ושיכולתם גבוהה בהרבה מתדמיתם.

.

אני לא הייתי מסיק מסקנות מהעובדה שבחברות השכרה אירופאיות "אוהבים" את הישראלים.

כנראה שאנחנו מיומנים בנסיעה בנתיבים צרים,ללא שוליים, בעומס תנועה גבוה ופקקים ארוכים.

אבל זה לא הופך אותנו לנהגים טובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התגובה הראשונית שלי הייתה: כ*&^%אמא^%$שלהם שלא יתנו להם לעלות על הכביש.

אבל אחרי שניה נשימה ומחשבה נזכרתי שאני מכירה מישהי כזאת.

בגיל 32 הוציאה רישיון, אחרי המון שנים שאפילו לא חלמה על להתקרב להגה.

כיום היא אחת הנהגות הטובות שאני מכירה, לא מהבחינה הספורטיבית, אלא מהבחינה הפשוטה, להגיעה מנקודה A לנקודה B מבלי להפריע ולסכן אף אחד.

אם היינו אוסרים את הנהיגה על כל הקבוצות המועדות לאסון, לא היו נשארים נהגים במדינה.

הרי "ערסים" בגילאי 18-25 עושים המון דעווינים ושטויות בשביל להרשים, אז? לא נתן להם רישיון?

מה עם כל האנשים שלוקחים כדורים נגד דכאון והתקפות חרדה? הרי הם יכולים בזמן הנהיגה לקבל התקף חרדה.

עוורי צבעים? מרכיבי משקפיים?

אולי אנשי שמנים? או אנורקטיות, בולמיות? (שלא תקיא בזמן הנהיגה)

אולי IQ מ90 ומטה?

נכים!! בואו נשלול גם להם את הרישיון!

אין לדברים האלה סוף.

לפחות האנשים האלה מודעים לבעיות שלהם ומטפלים בהם.

הפאביה נמכרה.:-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בדיוק מסכים איתך.

יש הבדל בין התקפי חרדה והפרעות חרדה.

בהתקף חרדה האדם נכנס לפאניקה ולא יכול לתפקד. עם הפרעת חרדה הוא מתפקד אבל יש לו כמה בעיות כמו כסיסת ציפורניים, אוכל הרבה או מעט מדי, אובססיביות בקשר לניקיון ודברים בסגנון. זה לא מסוכן.

התקפי חרדה כן, הם משהו שאסור שיקרה בכביש.

אגב, יש לי ידידה אנורקטית שאסרו עליה לנהוג כי היא יכולה להתעלף בנהיגה (זה קרה לה והיא ריסקה מגאן חדשה), ככה שזה בהחלט צעד ראוי.

זה נכון שכולם רוצים להיות מסוגלים לזוז אבל לא כולם ראויים לנהיגה. אם היו עושים מחקר שמראה איזה סוג של אנשים עושים את מרבית התאונות, היו יכולים להסיק מסקנות משם.

אני לא רוצה לנהוג ליד נהג\ת שברגע שאני עוקף אותו והוא מבחין בשועל, הוא ייכנס בי כדי לא לפגוע בו (אגב, גם קרה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5598 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...