Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם רצועת טיימינג אמורה להרעיש לאחר ההרכבה(205)?

amitt
שימו לב! השרשור הזה בן 6732 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברה תודה רבה לכולם על התגובות לא הייתי פה אתמול כי היה לי חום והקאתי ,לא נעים...

בני לגבי החברה שייצרה את הרצועה - good year הם לא טובים ?ראיתי בעצמי שכתוב על הרצועה.

עוד דבר שרציתי לשאול, האם כשמכונאי מכוון את הרצועה הוא אמור לכוון אותה מהמכסה מנוע מבלי לפרק רצועת אלטרנטור ומזגן?

הרעשים הפסיקו כמעט לגמרי,יש צורך לפרק ולהרכיב רצועה ומותחן חדשים?

יש לי חבר שנסע עם רעשים כאלו 2000 ק"מ עד שהם הפסיקו לו כי המוסכניק שלו אמר שזה בסדר, אני יודע שזה לא בסדר אבל אני נסעתי "רק" 200.

מה לגבי הכניסה של הרצועה כאשר לוחצים עליה 2.5 - 1.5 ס"מ זה תקין? אני אנסה לצלם אותה היום ולהעלות לפה.

אם נראה לכם שהמצב קריטי תגידו בבקשה .אני לא בטוח שהמוסך יחזיר לי את הכסף אבל אם זה קריטי אני אנסה.

תודה

למכירה:כויל ל 205 בה"פ.

מחפש: שעון סל"ד+ פיג'ו205 לפירוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כול הדיון הזה על רצועת התיזמון ולא ציינת איזה מנוע ואיזה שנה הרכב שברשותך.

לא ברור לי למה צריך לנחש איך לבצע החלפה ומתיחה של הרצועה.יש הנחיות ברורות בנושא.

מתוך התבוננות בספרות של HAYNES תהליך החלפת והרכבת רצועת טיימניג בפיג'ו נשמע קצת מורכב.

צירפתי לך את החומר המסביר כיצד מחליפים את הרצועה ומה צריך לבדוק.

בהצלחה.

Pages from Haynes Manuals - Peugeot 205 Service And Repair Manual (83-95).pdf

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק שלום!

האם אתה יודע?למה אני לא מצליח לפתוח את הקובץ שצירפת?

האם רק אצלי?

תודה

דוד

דוד מזרחי נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי דוד,

לא נראה לי שיש בעיה לפתוח את הקובץ.

הקובץ בפורמט ADOBE.

האם התוכנה מותקנת אצלך במחשב ?

או תנסה כך:

קליק ימני על הקובץ ושמור אותו על שולחן העבודה.

עכשיו תנסה לפתוח את הקובץ.

במידה והתוכנה לא מותקנת אצלך אתה יכול להוריד את התוכנה מהקישור בהתאם למערכת ההפעלה המותקנת במחשב שלך.

http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html

אל תוריד את התוספים שמסומנים ב-'וי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום מקריאתי בספר היינס כתוב כי הרצועה מתוחה כהלכה רק אם אינה יכולה לעבור כיפוף של 90 מעלות.

אבל לגבי כמה רפוייה , זה רק בעל מקצוע יודע.. זה לפי רגש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

ברכבי גולף מבצעים את המתיחה בעזרת דינמומטר מתאים.

ראה קישור:

http://www.contitech.de/ct/contitech/themen/produkte/antriebsriemen/kfz_ersatz/btt_e.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

אני לא יודע מה הוא החליף לך משהוא לא ניראה לי תקין "אסור שיהיה רעש או שריקה"

אני לא מבין את המוסך המטומטם הזה, הרי מיסב עולה כ 65 ש"ח לפני מע"מ ורצועה עולה 68 ש"ח

לפני מע"מ מה הוא מנסה לחסוך?

אני לא הייתי חוזר למוסך הזה כי אם יגרם נזק למנוע אתה תשלם את זה, כי אם חס וחלילה היה קורה דבר כזה אצלי היתי מחליף מיד גם את הרצועה וגם את המיסב והסיבה לא שווה את הבלגן ו20 פעם ויכוחים.

אגב מיסתובבות בשוק רצועות טימינ חרה זבל של הזבלים ואני מכיר כמה מוסכים שאכלו נקניק.

לך תדע מהרכיבו לך.

בברכה בני ל.

שלום,

יתכן ולא הבנתי אותך ...

רצועת תזמון ב68 ש"ח לפני מע"מ...כנראה שהגיעה המשיח:-D ???

אולי כוונתך לרצועת מנוע או אביזרים או ...

תזמין לי כמה ארגזים!

אשמח לקבל הארות והערות.

מריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה תודה רבה לכולם על התגובות לא הייתי פה אתמול כי היה לי חום והקאתי ,לא נעים...

בני לגבי החברה שייצרה את הרצועה - good year הם לא טובים ?ראיתי בעצמי שכתוב על הרצועה.

עוד דבר שרציתי לשאול, האם כשמכונאי מכוון את הרצועה הוא אמור לכוון אותה מהמכסה מנוע מבלי לפרק רצועת אלטרנטור ומזגן?

הרעשים הפסיקו כמעט לגמרי,יש צורך לפרק ולהרכיב רצועה ומותחן חדשים?

יש לי חבר שנסע עם רעשים כאלו 2000 ק"מ עד שהם הפסיקו לו כי המוסכניק שלו אמר שזה בסדר, אני יודע שזה לא בסדר אבל אני נסעתי "רק" 200.

מה לגבי הכניסה של הרצועה כאשר לוחצים עליה 2.5 - 1.5 ס"מ זה תקין? אני אנסה לצלם אותה היום ולהעלות לפה.

אם נראה לכם שהמצב קריטי תגידו בבקשה .אני לא בטוח שהמוסך יחזיר לי את הכסף אבל אם זה קריטי אני אנסה.

תודהשלום,

*אני מקווה שאתה מבחין בין רצועת תזמון\טיימינג לבין רצועת אביזרים.

אסור שיהיה מצב שרצועת תזמון בלחיצה "סבירה" תתכופף עד ל2.5 ס"מ!

קיים סיכוי שבסל"ד גבוהה, הרצועה תתעוות עד כדי קפיצה מגלגל השיינים של גל הזיזים ואז יגרם נזק משמעותי לשסתומים ולפעמים גם לראשי הבוכנות!

*באשר לרעשים ושריקות , כפי שכבר נכתב ע"י בני - זה לא טיפול מקצועי ולא אחראי ויש לדרוש מהמוסך תיקון כנדרש כולל החלפת מיסבי מערכת הטיימיניג באם נדרש.

לא אמורים להיות כל רעשים או שריקות לאחר החלפת רצועת תזמון או רצועת אביזרים - מצב המעיד על תקלה, נזק ואי פעולה תקינה!

מריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק שלום!

חשוב להזכיר,שלפי הוראות ייצרן,לכל סוג מנוע יש מידה שונה של מתיחה,

הנמדד במונחים של ניוטון מטר (N.M ) במד מתיחה דיגיטלי.

לכן בסקלה של המד יש כמה אפשרויות של מתיחה.

רוב המכונאים (גם אני) מותחים לפי הרגש.אולי זה לא נכון,אבל זה מה יש.

בברכה

דוד

דוד מזרחי נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מריוס

זה המחיר של רצועה מקורית.

למרק ,סוג הרכב:205 1.4 שנת 93.

טוב עדכון לגבי מה ששמעתי היום למי שזה מעניין אותו:

היום נסעתי לרופא בגלל שאני חולה,כשחזרתי פתחתי מכסה מנוע כדי לשמוע אם יש רעשים, השריקות שהיו ביומיים האחרונים אכן נעלמו, אבל שוב שמעתי מין מכות קטנות כאלו של פלסטיק נוגע בפלסטיק כשלחצתי על המצערת מתוך מכסה המנוע.

בגלל שראיתי שזה ממש לא מסובך לכוון את הטיימינג , אני ואבא שלי מתחנו אותה טיפה כי הרעשים ששמעתי נבעו מכך שהרצועה לא הייתה מתוחה, והיו לה מעין תנודות קטנות שפגעו במכסה פלסיטיק שנמצא במקביל לרדיאטור למי שמכיר( לא בצד של קיר האש) צירפתי תמונה.

המכות הקטנות ששמעתי הפסיקו , אני אסע ככה ביום ראשון ואם יתחילו שוב רעשים אני אחזור למוסך .

לפי מה שמרק שלח פה(צירפתי תמונה),צריך להיות כיפוף של 90 מעלות בקטע הכי ארוך שבדקתי, זה לא יותר מידי? כי לפי השרטוט שהוספתי אי אפשר להגיע ל 90 מעלות, בכל מקרה כתוב שעדיף מתוח מידי על משוחרר מידי.

השאלה שלי היא האם אמור להיות גבול דק כל כך בין מתוחה מידי ל משוחררת מידי?

אני בטוח שיש פה כמה אנשים שעשו כמה טיימינג ל205 פעם או פעמיים בחייהם ,אני אשמח לשמוע עצות.

timing.JPG

timing 2.JPG

למכירה:כויל ל 205 בה"פ.

מחפש: שעון סל"ד+ פיג'ו205 לפירוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

ברכבי גולף מבצעים את המתיחה בעזרת דינמומטר מתאים.

ראה קישור:

http://www.contitech.de/ct/contitech/themen/produkte/antriebsriemen/kfz_ersatz/btt_e.html

שלום אין לי גולף זה רק השם.

יש לי 205CTI.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

יתכן ולא הבנתי אותך ...

אולי כוונתך לרצועת מנוע או אביזרים או ...

תזמין לי כמה ארגזים!

אשמח לקבל הארות והערות.

מריוס

מריוס.

רצועת תזמון למנוע TU 1400 עולה 70 ש"ח לפני מע"מ.

רצועה למנוע MI16 עולה כ-90 ש"ח לפני מע"מ.

מדובר על רצועות מקוריות באריזה של היצרן. נקנו אצל ז'אן.

הגיוני וסביר שרצועה תחליפית תעלה את המחיר הזה.

הארגזים בדרך אליך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

יופי התקדמנו.

אני רוצה לתת לך את האינפורמציה המדוייקת עבור הרכב שלך.

דגם המנוע רשום ברשיון הרכב.

דוגמא:

Code and displacement:

XV8 (108C) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 954 cc

XW7 (109F) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1124 cc

XY7 (150D) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1360 cc

XY8 (150B) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1360 cc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

ולסיכום.

המחירים שכתבתי אלו המחירים ומי שרוצה ארגז למתי להכין את הארגז, כי כמה רצועות טימינג שאני הרכבתי אין לך שערות בראש (למאת אם יש לך קרחת).

לבעל הרכב אני לא הייתי מיסתכן והייתי מחליף את הרצועה והמותח אבל!!!!

הרכב שלך, והכסף שלך, אתה תעשה מה שאתה מבין כי "זכותו של האדם לישרוף ממנו בידו".

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6732 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...