Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה על רכב קטן לנסיעות בינערוניות

Alexsp

פוסטים מומלצים

היי,

מחפש המלצה לרכישת רכב עבורי, לרוב אני נוסע לבד או מקסימום עם עוד אדם אחד לכן אין לי צורך ברכב גדול.

רוב הנסיעות יהיו בדרכים בינערוניות לכן חשובה לי כמובן צריכת הדלק ונוחות הנסיעה.

התקציב הוא 60K-65K.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצה שלי, שיהיה עם מנוע טורבו שיתמודד יותר טוב עם עקיפות במהירות בין עירונית, שתהיה בקרת שיוט ואם היא אדפטיבית עדיפות, שיהיה הילוך שישי או יותר. 

קטגוריית הסופר מיני החא הקטגוריה שתמצא בה לרוב את הדברים האלו. 

אני אישית מניסיוני, נוחות בנסיעות ארוכות זה סיטרואן. אין בקרת שיוט אדפטיבית, אבל בידוד הרעשים טוב, המנוע חזק, חסכוני, והרכב סופר נוח. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, dj_dani כתב:

המלצה שלי, שיהיה עם מנוע טורבו שיתמודד יותר טוב עם עקיפות במהירות בין עירונית, שתהיה בקרת שיוט ואם היא אדפטיבית עדיפות, שיהיה הילוך שישי או יותר. 

קטגוריית הסופר מיני החא הקטגוריה שתמצא בה לרוב את הדברים האלו. 

אני אישית מניסיוני, נוחות בנסיעות ארוכות זה סיטרואן. אין בקרת שיוט אדפטיבית, אבל בידוד הרעשים טוב, המנוע חזק, חסכוני, והרכב סופר נוח. 

היית ממליץ על סיטרואן גם בתקציב של 30-35K? 

איך האמינות? ואיזה דגם? C3?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב לעניין הרצועה בצרפתיות עם מנוע 1.2 טורבו, היא יכולה להתפורר לפני הזמן ולגרום לבעיות.

אם לקנות כזאת, אז רכב שטופל רק בשמן המתאים,ועד 4 שנים וק״מ באזור 60-70 ואז ולהחליף רצועה.

האיביזה זריזה גם כן , מושב תומך יותר מאשר בסיטרואן אבל המתלים נוקשים יותר. הדור האחרון מרווח, אבל הגיר נקודת החולשה, שיחת המצמדים נמוכה בבין עירוני אך יש את עניין המכטרוניק.

אם ביצועים פחות חשובים, אפשר לבדוק הונדה ג׳אז, חסכונית ואמינה,מרווחת אך פחות זריזה.

ידני מתאים?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, yulianx כתב:

שים לב לעניין הרצועה בצרפתיות עם מנוע 1.2 טורבו, היא יכולה להתפורר לפני הזמן ולגרום לבעיות.

אם לקנות כזאת, אז רכב שטופל רק בשמן המתאים,ועד 4 שנים וק״מ באזור 60-70 ואז ולהחליף רצועה.

האיביזה זריזה גם כן , מושב תומך יותר מאשר בסיטרואן אבל המתלים נוקשים יותר. הדור האחרון מרווח, אבל הגיר נקודת החולשה, שיחת המצמדים נמוכה בבין עירוני אך יש את עניין המכטרוניק.

אם ביצועים פחות חשובים, אפשר לבדוק הונדה ג׳אז, חסכונית ואמינה,מרווחת אך פחות זריזה.

ידני מתאים?

הונדה ג'אז מצאתי לי פחות נוחה..

בנוגע לידני זאת לא אופצייה לצערי..

בנוגע לסיטרואן C3 יש דרך לדעת האם טופל בשמן המתאים? כי מצאתי בגדול סיטרואן C3 שנת 2019 עם כ-50 אלף קילומטר..

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבדוק היסטוריית טיפולים,השמן הוא של חברת total ineo htc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם חשובה האמינות, כדאי לוותר על מנוע 1.2 פיורטק.

עדיף dsg (איביזה במקרה הזה) מאשר פיורטק, במיוחד אם נוסעים בעיקר בין עירוני.

עריכה אחרונה על ידי שחר 1

פורד פיאסטה 1.25 ידנית 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ה dsg  יכול לעלות ביוקר, במיוחד ברכב יד שניה שאתה לא יודע אם נסע בין עירוני בעיקר או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, אבל בdsg העלות פחותה מאשר בפיורטק.

וכשמכניסים למשוואה את הצורך בהחלפת טיימינג (שעולה יותר מאשר בvag) בתדירות גבוהה - גם אם לא יהיו תקלות בכלל בפיורטק, זה כנראה לא משתלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל ההפחדות על הפיורטק... ובסוף זה נמנע סה"כ בטיפול שגרתי שככה או ככה עושים. החלפת טיימינג. וגם זה אחת לכמה שנים, וכמה עשרות אלפי ק"מ טובים. זה הכל. 

הdsg יכול למות בלי התראה, ואין טיפול מונע. 

קונים רכב שטופל במוסך מורשה, הם שמים את השמן התקני, ושלום על ישראל. 

איכות החומרים בצרפתייה רמה מעל הספרדייה, וכך גם נוחות הנסיעה. וזה חשוב למישהו שהולך לשהות ברכב הרבה. לדעתי.

מניסיון אישי, ולא משמועה, ממליץ על הC3. (וזאת כאשר אני היום עם השנייה במספר) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, שחר 1 כתב:

נכון, אבל בdsg העלות פחותה מאשר בפיורטק.

וכשמכניסים למשוואה את הצורך בהחלפת טיימינג (שעולה יותר מאשר בvag) בתדירות גבוהה - גם אם לא יהיו תקלות בכלל בפיורטק, זה כנראה לא משתלם.

אם מדובר על החלפת מנוע ה dsg זול יותר.

אבל אם רק החלפת רצועה שזה באזור ה אלפיים שקל אחת ל4 שנים או 60. אז פה כבר ב dsg  לא זול יותר, תוך 4 שנים החלפת מצמים ומכטרוניק יכולים לפול עליך וזה כבר הוצאה לא נמוכה, מצמדים בערך 2.5-3, שיפוץ מכטרוניק ב ערך 4.5 אלף.

בוא נגיד שמי שמחפש רכב אמין מאוד, אילו לא הרכבים שהייתי מציע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה שטויות.

כולם שמים שמן לא מתאים ולא מחליפים טיימינג?

כל המוסכים טיפשים, כולל המוסך המרכזי? 

רכב בעייתי, אין צורך להתחכם ולהסתכן.

פ״ש תקנה רכב נורמלי וסע לשלום.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, yulianx כתב:

תוך 4 שנים החלפת מצמים ומכטרוניק יכולים לפול

תשווה את מה ש"יכול ליפול" בשני הרכבים ואת מה שבוודאות בשניהם, ולא את מה שבוודאות ברכב אחד למה שאולי ברכב השני.

תשווה החלפת או שיפוץ מנוע (שאולי תקרה) לשיפוץ מכטרוניקס (שאולי יקרה), והחלפת טיימינג (שבוודאות תקרה) להחלפת מצמדים (שבוודאות יקרה, אבל אם נוסעים בין עירוני רוב מוחלט של הסיכויים שבתדירות נמוכה יותר מאשר טיימינג בפיורטק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאות אין בשום דבר. בשניהם זה יכול להיות.

לכן אמרתי, בשביל מי שאמינות זה הדבר הכי חשוב, אילו לא הרכבים שהייתי שם במקום הראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...