Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהיגה צפון איטליה-לוגנו בתחילת מרץ

שירת הים

פוסטים מומלצים

היי,

אנחנו טסות למילאנו בע"ה בתחילת מרץ,

ומתכננות לקחת רכב ויום אחד לצאת ללוגנו ולאגמים סמוכים,

אנחנו 2 נהגות עם שנה פלוס רשיון (אוטומט), בארץ נוהגות אחלה, (יצא לנו לנהוג בחול בקיץ),

אבל השאלה האם בחורף בצפון איטליה לא צריך מיומנות יותר ומלחיץ מידי לנהוג שם לנהגות יחסית חדשות?

משהו יודע מה מצב השלג בתקופה זו? האם חייב צמיגי חורף?

ואם מסובך לנהוג שם?

תודה מראש :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנות כמה אתן?

יש הגבלת גיל מינימום לשכירת רכב - בד"כ 21, אם כי יש חריגים, ותוספת נהג צעיר עד גיל 25. שימו לב שבחלק ממדינות אירופה גיל 21 הוא למעשה עד יום ההולדת ה-22.

נהגתי קצת באיטליה, אבל לא באביב. סה"כ הכבישים טובים אבל הנהגים ים תיכוניים, נוטים למהירויות גבוהות ולהצמדות מאחור, בחלק מהאזורים גם לא מקפידים כל כך על נהיגה בנתיב הימני. סה"כ הנהיגה באיטליה, כל עוד לא נכנסים לערים הגדולות, אינה קשה במיוחד. השכנה מצפון (שווייץ) הרבה יותר בעייתית.

חלק גדול מהכבישים הראשיים הם כבישי אגרה - לוקחים כרטיס בכניסה לקטע ומשלמים ביציאה, בד"כ בכרטיס אשראי. להזכר לא להכנס בנתיב של הפסקל כי עלולים לספוג קנסות כבדים. עוד מלכודת כספית היא אזורים אסורים לכניסה הקרויים ZTL - להיות ערניים ולא להכנס, כי האזורים האלה מצולמים, וכל צילום עולה 100 אירו. עדיף לחנות בחניונים בשולי הערים\עיירות ולהכנס ברגל או בתחב"צ (בהתאם למרחק ולטופוגרפיה.

המלצתי היא לחפש במרשתת "driving in Italy" ולהתעמק בהסברים.

אהה.... להנות מהארץ הנהדרת הזו.

אגב נהיגה באירופה - עקרונית הכללים בישראל די דומים, כמובן לכל מדינה ה"טעמים" שלה. פרט אחד שחשוב מאוד להכיר הוא הרמזור ה"לא מוגן" בפניה שמאלה, כי אם אינך מודעת אליו את בסכנה חמורה, אם תכירי אותו תסדרי בקלות.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sperial תודה!

לפני כשעה, sperial כתב:

בנות כמה אתן?

בנות 25,

לפני כשעה, sperial כתב:

שכנה מצפון (שווייץ) הרבה יותר בעייתית.

למה שוויץ בעייתית? מאיזה בחינה? כי הסיבה העיקרית שאנחנו רוצות רכב זה בשביל יום שאנחנו מתכננות נסיעה ללוגנו(שוויץ), סה"כ שעה וקצת נסיעה ממילאנו.. והבנתי שהרבה יותר יעיל ברכב להסתובב באגמים באזור וכו...

לפני כשעה, sperial כתב:

לא להכנס בנתיב של הפסקל

מה זה נתיב פסקל?

לפני כשעה, sperial כתב:

אזורים אסורים לכניסה הקרויים ZTL

הם מסומנים בתמרור או משהו? זה רק בתור הערים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם חייבים צמיגי חורף תקבלי צמיגי חורף מחברת ההשכרה, זאת לא הבעיה.

הקושי העיקרי באיזור הזה בחורף, לנהגים מנוסים ולא מנוסים, הוא ערפל כבד.

אם אפשר להתאים את היום בו נוהגים לתחזית מזג האויר, תשתדלו לוודא שלא צפוי ערפל ביום הנהיגה.

בשוויץ חלק ממעברי ההרים סגורים לתנועה בעונת החורף, וזה כולל את מרץ.

עריכה אחרונה על ידי amosbmw
  • רעיון טוב! 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, amosbmw כתב:

בשוויץ חלק ממעברי ההרים סגורים לתנועה בעונת החורף, וזה כולל את מרץ

אתה יודע אם וייז מעודכן? יכולה לסמוך שיקח אותי ממעברים פתוחים?

וחוץ מהערפל, זו תקופה של שלגים? זה מורכב לנהוג שם בשלג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, שירת הים כתב:

אני לא יודע/מכיר מה מצב השלג שם בהרים במרץ . נהיגה בתנאי אחיזה נמוכה של שלג, קרח, ראות שאתן לא מורגלות אליהן, יכול להיות מאתגר/מסוכן.

תנסו לשכור רכב עם הנעה לכל הגלגלים.

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשווייץ כל מיני חוקים מוזרים. למשל רמזורים שהם או ירוק או כבויים. אם את עוצרת בצהוב מישהו מאחורייך יכנס בך - הם גונבים את הצהוב (נחשי איך למדתי את זה). הקפדה קיצונית על המהירות המותרת - יש מקומות בהם סטיה של 2 קמ"ש יכבדו אותך בקנס (באופן כללי באירופה הקפדה יתרה על המהירות המותרת, אבל שווייץ בין הקיצוניות). הרבה מאוד אכיפה אלקטרונית, את צעירה אז השם "מולטונובה" לא מוכר לך, אבל זו המתחרה השוויצרית לגאטסו ההולנדית, ויש להם ציוד אכיפה מתוחכם ביותר, והמצלמות פרושות בכל פינה ומוסוות כמו מטעני צד של החיזבאללה.

נתיב פסקל הוא כמו נתיב מנוי וידיאו במנהרות הכרמל. בקצרה, כבישי אגרה ללא הפרעה כמו כביש 6 לא מקובלים באירופה - אלא שיש גביה בדומה למנהרות הכרמל: בכניסה לקטע האגרה את אוספת כרטיס, ביציאה את מעבירה אותו בקורא (כמו ביציאה מחניון) ומשלמת. יש שערים המיועדים לרכבים שמצויידים בזיהוי על ידי מכשיר אלקטרוני שחוסך את העצירה, אבל אם אינך מצויידת בו אסור לך לעבור בשער כזה, אלא רק בשער שמסומן לתשלום - בדרך כלל ציור של מטבעות או שטרות או כרטיס אשראי. למעשה בד"כ יש שערים נפרדים למזומן (עם פקיד שגובה את הכסף) לבין כרטיס אשראי שאת מעבירה בקורא או מצמידה לקורא טאץ' בהליך זריז מאוד, כדי לפתוח את המחסום.

אגב תשלום - הצטיידי בלפחות שני כרטיסי אשראי - אחד ויזה ואחד מאסטרקארד - עם מסגרת מספקת, רצוי עם עמלת המרה נמוכה (למשל כרטיסי מועדון מסויימים או "רעות תקני לי"). יוצא יותר זול מהמרה לאירו מזומן. מעשית אין באיטליה שימוש למזומן חוץ מאשר, אולי, בשווקים. בנסיעות שלי לחו"ל הגוגל פיי עובד שעות נוספות, מצד שני היו לי טיולים של 3 שבועות שבהם הוצאתי במזומן פחות מ-100 דולר. אם שואלים אותך האם לחייב באירו או בשקל - תמיד לחייב באירו. עמלת ההמרה של הסוחרים ושל הבנקים המקומיים גבוהה מאוד.

לגבי אזורי ה-ZTL - הם מסומנים, ובד"כ גם יופיעו בתוכנות הנווט. אבל יש מקומות שבהם השלטים קטנים. במסגרת הכנת התוכניות בדקי את הפרטים בערים ובכפרים שאליהם את נוסעת.

לגבי וייז - אני תמיד אוהב אותו, אבל קהילת המשתמשים באירופה קטנה מזו שבישראל. בדקי את תחזית מזג האוויר כל ערב וכל בוקר לפני היציאה לדרך. כמוכן חפשי אתרים או אפליקציות רלוונטיות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נתקלתי במישהו שלא חושב שהוא נוהג אחלה. זו לא ירידה..עניין של פרופורציה. אם יצא לכן לנהוג בחו"ל אז סבבה. לנהג מתחיל הייתי מתאר לעצמי שזו חוויה טיפה מלחיצה. בטח בחורף.

נהגים באיטליה לרוב מיומנים אבל לא מאוד ממושמעים. יעקפו אותך על פס רצוף. בשוויץ הם דושים לפעמים בכביש.

יכול להיות מסובך, במיוחד עם ZTL כמו שהזכירו. הוויז לרוב מתריע אבל לא תמיד.

הייתי בודק תחזית, גם מראש וגם יום לפני. הייתי מזמין עם אופציה לביטול חינם. ככל הנראה תקבלי רכב עם צמיגי חורף אבל שווה לוודא בפועל. ממה שנראה זו חובה.

שימי לב שהמסלול הרגיל ממילאנו ללוגאנו עובר בכביש אגרה בשוויץ (2), צריך vignette.

• משעמם 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, mosheisrael כתב:

תוכל להרחיב?

ברוב העולם מקובל שהרמזור לפניה שמאלה (או ימינה בארצות בהן נוהגים בשמאל) ירוק כאשר גם הרמזור הנגדי ירוק. תהליך הפניה שמאלה הוא התקדמות למרכז הצומת בלי לפלוש לנתיב הנגדי, ואז המתנה עד שהנתיב הנגדי מתפנה (גם אם בינתיים האור מתחלף לאדום) והמשך נסיעה לשמאל. ברמזור כזה העדשה תהיה ירוקה מלאה. לעומת זאת, אם הפניה "מוגנת", כלומר הרמזור בכיוון הנגדי אדום, העדשה תסומן בחץ ירוק (כמו בארץ). יש מדינות בהן כל העדשות (אדום, צהוב, ירוק) יסומנו בחיצים.

אגב - זו מערכת הפשוטה ביותר. יש מדינות בהן הסיפור יותר מורכב.

תודה ל- @yoni162 על ההערה לגבי הוינייט בשוייץ - מדובר במדבקה שנתית שבפעם האחרונה שבדקתי עלתה 40 פרנק שויצרי (לפי השער הנוכחי למעלה מ-170 ש"ח). לפני מספר שנים היה לי סיפור דומה כשנסעתי מאנסי שבצרפת לנמה"ת בג'נבה, מצאתי דרך לא להכנס לאוטובאהן. אבל נסיעה באוטובאהן ללא וינייט עלולה לגרור קנס כבד (מאות פרנקים), והשווייצרים ירדפו אחרייך עד קצה העולם כדי לגבות את הקנס.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משה שלמדתי עכשיו - למשל, יש בארה"ב וקנדה מערכות בהן הירוק "מוגן" חלק מהמחזור וחלק ממנו אינו מוגן זה מסומן על ידי ירוק בצורות שונות. 

אגב, בקנדה רמזור ירוק מהבהב מהר פירושו שהפניה שמאלה "מוגנת" - אם כי יש תהליך של החלפה לרמזור עם חיצים.

בארה"ב יש גם מצבים של צהוב מהבהב (די דומה למשמעותו אצלנו - התקדם בזהירות) וגם אדום מהבהב, שפירושו זהה לתמרור עצור. כך, לפחות הבנתי מקריאה ומצפיה בסרטונים. אבל בחצי הכדור המערבי לכל איזור תקנים קצת שונים, כך שאפילו באותו סטייט אפשר להתקל ברמזורים מסוגים שנים.

עוד בעניין רמזורים - בחלק גדול מאירופה המעבר מאדום לירוק ישיר, בלי פאזה של אדום וצהוב. גם הנורות נדלקות וכבות בצורה מאוד הדרגתית. ולפני כ-20 שנהנתקלתי באיטליה במשהו מוזר - צומת שבשני כיוונים מרומזר ובשני הכיוונים האחרים אין רמזור. לא התעמקתי בדרך הפעולה של הצומת הזה.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, שירת הים כתב:

אתה יודע אם וייז מעודכן? יכולה לסמוך שיקח אותי ממעברים פתוחים?

זה נורא פשוט. יש כבישים, בעיקר בהרים, שמוגדרים כ"לא פתוחים בחורף". תאריך הסגירה והפתיחה מתוכננים מראש ולכן אני מניח שגם תוכנות ניווט מעודכנות.

זה לא שמישהו קם בבוקר ומחליט שהיום כדאי שהכביש יהיה סגור.

לגבי שאר הכבישים. הייתי בצפון איטליה וגם בשוויץ הרבה פעמים כולל בשבוע שעבר. נסעתי בסופת שלגים די חזקה וכל התנועה מתנהלת כרגיל, גם במכוניות 4x4 וגם במכוניות פשוטות לחלוטין עם הנעה קדמית. אבל בטוח שכולם עם צמיגי חורף - זה חובה כדי שהתנועה תיתנהל כסידרה.

שוב, מניסיון, אני מזהיר שהסכנה העיקרית היא ערפל. כתוב גם בתמרורים מהירות מותרת שונה לחלוטין בתנאי ערפל. המשמעות של זה שפשוט נוסעים הרבה יותר לאט, ואסור להיות במצב שממהרים להגיע לטיסה או משהו כזה. אם אין לחץ הכל בסדר.

מיומנות וניסיון כמובן רצויים, אבל כל אחד צריך להתחיל מתישהו אחרת לא ירכוש ניסיון. בפעמים הראשונות שנהגתי בחו"ל גם אני לא הייתי מנוסה, זה בא עם השנים.

שימו לב שרכב רגיל בחברת השכרה לא יהי אוטומט, צריך לבקש כזה.

• אהבתי 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...