Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופנוע חשמלי (זירו או סורון) - אשמח לפתוח דיון לבעלי הניסיון עם הכלים הללו

taaltc

פוסטים מומלצים

אני עם ניסיון של שנים על אופני אינדורו חשמליים (בניתי לבד), 

נוסע ממוצע של 50 קמ"ש במדינת תל אביב, יוצא גם מגבולותיה למדינת פתח תקווה למשל או להרצליה. 

מעוניין להשתדרג, ולא באופניים חשמליים מהירים יותר, אלא באופנוע חשמלי איכותי. 

המטרה היא לצאת מהעיר לכיוון חדרה או גדרה למשל, לנסוע בכבישים בינעירוניים בצורה בטוחה, לטייל בשבילים בסופי שבוע ובכלל לשימוש יומיומי. 

1. בפני אילו הוצאות חדשות אני עומד? (ביטוח + טסט + טיפולים?) יש הפתעות? (בן 33) 

2. אני שוקל יד שניה, ראיתי כמה זירו במצב טוב, אך עניין הסוללה קצת מרתיע (לאחר 5 שנים אין אחריות) 

3. כרגע עם רישיון A2, מתכנן לשדרג ל A1 אלא אם אמצא כלי עם תמורה טובה מתאים לרישיון הזה. 

4. אשמח לשמוע על בעיות נפוצות, יתרונות + חסרונות שאולי לא חשבתי עליהם טרם רכישת כלי כזה. 

5. אשמח להפניה אל אנשי מקצוע (מכירות או תיקונים) כדי להתייעץ בצורה מקצועית טרם הרכישה. 

שבת שלום לכולם, 

דיון פורה 😎

עריכה אחרונה על ידי taaltc
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשונה מאופניים חשמליים או רכב חשמלי, אופנועים חשמליים לא תפסו, וזה ניכר ב(אין) מכירות שלהם. 

דו"ג חשמלי עדיין לא אפוי לחלוטין מבחינת טווח נורמלי, או מבחינת קריצה לאופנוענים, וקטנועים חשמליים מגיעים לרוב לציי רכב ולא ללקוחות פרטיים. 

עקרונית, אין צורך בA1, חשמלי דורש a2, ביטוח וטסט במחירי 50 סמ"ק מאוד זול, דלק אין, טיפולים אין מלבד צמיגים וברקסים ושרשראות וגלגלי שיניים. מה שתחסוך על כל אלו, תשלם בירידת ערך אסטרונומית, אם כמובן תמצא מישהו שיהיה מוכן לפטור אותך מהכלי בבוא היום, מרבית היבואנים לא יקחו לטרייד אין (מלבד אלו שמכרו לך, אם הם עדיין יישארו היבואן בבוא היום) וסוללה... סביר להניח שלאור שווי הכלי זה פשוט לא ישתלם. 

בשונה מאופניים ששם יש מאות אנשי מקצוע שמתעסקים, באופנועים חשמליים אין מי שמבין ואתה תקוע עם היבואן (זה עדיין לא אומר שהוא מבין). מפוסטים ברשת נשמע שהמצב זוועה.

בקיצור, תחום מאוד לא אפוי ללא אנשי מקצוע מתאימים, עם מוצרים שנויים במחלוקת, שוק שלא קיים, ועוד שלל סיבות למה להמנע על אף שעל הנייר זה נשמע חלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, dj_dani כתב:

בשונה מאופניים חשמליים או רכב חשמלי, אופנועים חשמליים לא תפסו, וזה ניכר ב(אין) מכירות שלהם. 

דו"ג חשמלי עדיין לא אפוי לחלוטין מבחינת טווח נורמלי, או מבחינת קריצה לאופנוענים, וקטנועים חשמליים מגיעים לרוב לציי רכב ולא ללקוחות פרטיים. 

עקרונית, אין צורך בA1, חשמלי דורש a2, ביטוח וטסט במחירי 50 סמ"ק מאוד זול, דלק אין, טיפולים אין מלבד צמיגים וברקסים ושרשראות וגלגלי שיניים. מה שתחסוך על כל אלו, תשלם בירידת ערך אסטרונומית, אם כמובן תמצא מישהו שיהיה מוכן לפטור אותך מהכלי בבוא היום, מרבית היבואנים לא יקחו לטרייד אין (מלבד אלו שמכרו לך, אם הם עדיין יישארו היבואן בבוא היום) וסוללה... סביר להניח שלאור שווי הכלי זה פשוט לא ישתלם. 

בשונה מאופניים ששם יש מאות אנשי מקצוע שמתעסקים, באופנועים חשמליים אין מי שמבין ואתה תקוע עם היבואן (זה עדיין לא אומר שהוא מבין). מפוסטים ברשת נשמע שהמצב זוועה.

בקיצור, תחום מאוד לא אפוי ללא אנשי מקצוע מתאימים, עם מוצרים שנויים במחלוקת, שוק שלא קיים, ועוד שלל סיבות למה להמנע על אף שעל הנייר זה נשמע חלום.

לגמרי מסכים עם רוב הנאמר, 
עדיין אשמח לשמוע (אפילו מעט) אנשים מרוצים מהכלים. 
אין פה כאלו? 

ציטוט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי נסיעת מבחן על סורון אולטרא בי (הדגם הקל משקל שלהם), עם טווח ריאלי של סביבות 80 ק"מ, אהבתי מאוד, לא הייתי נוסע עליו יומיות אבל כתחביב לסופי שבוע ונסיעות בשטח זה חלום רטוב שלי,

לגבי זירו הם הרבה יותר יקרים ואני לא בטוח שזה משתלם, לטעמי זה תלות ממה שאתה רוצה ומצפה לחוות מאופנוע כזה (אל תצפה לטווח גדול), המטרה העיקרית שלי היא להמנע מדלק קלאץ ושאר דברים ולהנות מאופנוע שטח דו"ש לסופי שבוע חגים וכד'

הייתי ממליץ לך לעשות נסיעת מבחן על כל כלי כזה או אחר שאתה מעוניין בו, ולבחון אפשרויות של יד2, לפחות מהיבט כללי ברשת הסורון אופנם לא פופולרי אבל מהמעט שכן הם נמכרים במחירי עלות (אלו כלים מאוד פופולרים ובעלי מונטין טוב בחול).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

‏אני בוחר להגיב על הסורן, למרות שיש לי גם זירו DS שאני משתמש בו בעיקר לנסיעות באזור הצפון מבלי להתרחק עד למרכז.

‏ סורן החשמלי שלי שוקל 127 קילו שהם 20 קילו יותר מהאופנוע שתי פעימות המיטולוגי שלי שנרכש בניילונים בשנת 2016 ועדיין תקוע במוסך בשל חלק חסר..

‏ אופנוע שטח חשמלי, הוא חוויה מסוג אחר הממומנט המטורף מצד אחד ואפשרויות המצבי נהיגה השונים מאפשרים לנהוג בכל תווי שטח, ולהינות מהשקט של הטבע, וגם להרגיש את החיבור לשטח ולטבע שחסר לי אישית.

הסוללה בשטח לרכיבה בסינגלים לא מגבילה כלל, לרוב אחרי 3 שעות רכיבה נטו שבם 5 שעות כולל הפסקות עוד נשארת לי סוללה של 30% לערך.

עליות התחזוקה הם פשוט אפס, לא דלק, לא שמן, ולא טיפולים. הטענה ב 5 ש״ח לפינוק של יום שלם רכיבה מעניינת שמאפשרת להתקדם ברכיבה טכנית הרבה יותר מהר מאופנוע אינדורו בנזין רגיל.

יכולות הנהיגה שלי השתפרו משמעותית, למרות שהמשקל של האופנוע הוא קצת חסרון שמורגש בנחיתות מגובה.

לוקח 2 עד 3 רכיבות להבין איך מפעילים את המכונה הזו בשטח, כי זה שונה לגמרי מאופנוע בנזין, אבל ברגע שמבינים את הרגש ובאיזה מצב נהיגה צריך להשתמש בסוגי השטח השונים האופנוע הזה הוא פשוט חוויה מעניינת ומרגשת לא פחות מכל אופנוע 2 פעימות 4 פעימות משופר ככל שיהיה.

IMG_8457.jpeg

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

היי, אני גם מתעניין באותו סידור כמו פותח השרשור, ואני לאחרונה קורא הרבה על הסורון סטורם אבל כנראה לא הבנתי משהו לגביו, הוא צריך רק רישיון A2 (יש לי A1), מבחינת כוח סוס הוא בהחלט עולה מעל הגבלה של A2 איך זה הגיוני.

ועוד נושא שלא ברור לי הוא האם הוא חוקי לכביש ומצריך ביטוח טסט כמו אופנוע רגיל, אם כן, כמה בערך העלות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, iTZiX כתב:

הוא צריך רק רישיון A2 (יש לי A1), מבחינת כוח סוס הוא בהחלט עולה מעל הגבלה של A2 איך זה הגיוני.

יש גירסה בסיסית עם הספק 11KW שמתאים לרישיון A2.

הגירסאות האחרות עם 22KW מתאימות ל-A1.

לפני שעתיים, iTZiX כתב:

האם הוא חוקי לכביש ומצריך ביטוח טסט כמו אופנוע רגיל, אם כן, כמה בערך העלות שלו.

יש ברישוי אפור ויש ברישוי רגיל. לדעתי שניהם דורשים ביטוח חובה וטסט (הרגיל בטוח צריך).

עלות ביטוח תלויה גם במאפיינים אישיים.

חפש בגוגל "מחשבון ביטוח חובה", קטגוריית הביטוח שלו היא הזולה ביותר - עד 125 סמ"ק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, עכשיו הגיוני יותר.

לביטוח חיפשתי בעבר אבל לא ידעתי מה למלות בנפח, אז אני מבין 125 סמ"ק הוא לשני הגרסאות, אם הוא 22.5 kw אז אני מזין 40 כhp, נכון?

לגבי הרישוי, זה במעמד הקנייה בחנות אתה קובע או צריך לבצע משהו מיוחד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, iTZiX כתב:

אם הוא 22.5 kw אז אני מזין 40 כhp, נכון?

כן. (30, לא 40.  אבל לא משנה, זה באותה קטגוריה)

לרישום 'אפור' למיטב ידיעתי אתה חייב גם רישיון אפור (למירוצים), ולעשות את ההזמנה בהתאם.

קח בחשבון שרישוי אפור מתאים חוקית למסלולים בלבד, לא לרכיבה בשטח וכדו'.

עריכה אחרונה על ידי BoazB11
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, iTZiX כתב:

לביטוח חיפשתי בעבר אבל לא ידעתי מה למלות בנפח, אז אני מבין 125 סמ"ק הוא לשני הגרסאות,

תיקון טעות:

לביטוח אתה ממלא נפח 50 סמ"ק, לא 125.

לחשמלי אמנם אין נפח מנוע, אבל לצורך הביטוח כולם במדרגה התחתונה של הביטוח = עד 50 סמ"ק.

(זה בטוח ישתנה כשפלח השוק של הדו"ג החשמלי יהיה משמעותי יותר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
  • חודש מאוחר יותר...

צריך רישיון לאינדורו roadsan הוא רק 50 קמ"ש, לא מפלצת, גודל בינוני. אשמח אם מישהו חקר את הנושא כי לא בדיוק הבנתי מה צריך בשביל שזה ייחשב "חוקי" אני נוסע איתו על הכביש הרגיל אפילו החלפתי לצמיגים חלקים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...