Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה ורסו - אני לוחץ על הגז (במצבי עומס) והאוטו בקושי זז

אליעזר
שימו לב! השרשור הזה בן 635 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים

מדובר על ורסו שנת 2011, ק"מ - כ 150k

אודה לעזרתכם, אם מישהו מכיר את הבעיה ומהיכן היא באה,

מדובר על בעיה שקורית לי "אחת ל", אולי פעם או פעמיים בשנה.

מתאר את הבעיה:

בזמנים של עומס על האוטו, מזג אוויר חם בחוץ + מזגן עובד + פתיחה בעליה (למשל יציאה מרמזור), אני לוחץ על הגז, אבל הטורים נשארים נמוכים והאוטו כמעט ולא זז. כאילו משהו 'נחנק' שם.

היה לי ברור תמיד שזה קשור להחלפת שמן גיר (אפשר לראות דיון בשרשור הזה),

אך כעת אני אחרי החלפת שמן גיר והבעיה שוב צצה.

אודה לרעיונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה שיש קשר לגיר. 

גם לי לפעמים ( לכמה רגעים ) יש הרגשה ביום חם, בתחילת העליה, ברכב מלא,  עם מזגן פועל, שהרכב לא סוחב.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, vladclar כתב:

גם לי לפעמים ( לכמה רגעים ) יש הרגשה ביום חם, בתחילת העליה, ברכב מלא,  עם מזגן פועל, שהרכב לא סוחב

אתה גם חווה שהטורים לא עולים?

איך אתה פותר את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב מגביר מהירות לאט, אני זורם עם זה. אחרי כמה שניות גם הטורים עולים. 

יכול להיות שמחשב הגיר לא מוריד להילוך ראשון ( או יותר נכון מצב מס.1 בגיר הרציף ).

&

יש עוד תופעה שלא הצלחתי להבין, קורה גם פעם- פעמיים בשנה:

בירידה מירושלים הטורים עולים גבוה ובהמשך כאילו נתקעים ( ואיתם הרעש שזה יוצר ). כאילו ההילוך נתקע ולא עולה (אני יודע שאין באמת הילוכים בגיר הרציף).

רכב סך הכל זה מכונה , יכול לקרות. לא הייתי עושה מזה סיפור כל עוד מדובר בפעמיים בשנה.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, vladclar כתב:

הרכב מגביר מהירות לאט, אני זורם עם זה. אחרי כמה שניות גם הטורים עולים. 

יכול להיות שמחשב הגיר לא מוריד להילוך ראשון ( או יותר נכון מצב מס.1 בגיר הרציף ).

אני חושב שאנחנו מרגישים את אותה בעיה.

כשזה קרה לי פעם ראשונה זה היה ממש מלחיץ, זה היה ביציאה מרמזור, והאוטו כמה שניות לא הגיב.

שנה הבאה, כבר הייתי למוד ניסיון, נבהלתי פחות.

בימים אלו נתתי את האוטו לחבר לנסיעה משפחתית, הסברתי לו גם כדי שלא יבהל.

לא הבנתי מה זאת אומרת לא מוריד לראשון, אם הוא במצב עצירה, הוא לא מתחיל מראשון/מס' 1 בגיר הרציף?

לפני 29 דקות, vladclar כתב:

בירידה מירושלים הטורים עולים גבוה ובהמשך כאילו נתקעים ( ואיתם הרעש שזה יוצר )

אתה נותן ברקס קודם? כי בברקס בירידה יש איזה אימפקט של הורדת הילוך (כנראה כדי לקבל בלימת מנוע), ואולי הוא ננעל שם עד שתלחץ גז בפעם הבאה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גיר רציף, אין באמת הילוכים.

אבל יש 7 מצבים .

ההרגשה במקרה שהרכב לא סוחב,  לשם ההשוואה, כאילו הוא מתחיל נסיעה בעליה מהילוך 2 בגיר הידני ולכן לא סוחב . 

הרכב נוסע לירושלים פעמיים בשבוע לפחות, ורק אחת לחצי שנה הטורים נתקעים ולא יורדים.

כמו באג במושב הגיר.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 635 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...