Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זוג צעיר מבולבל לקראת קניית ג'יפון (שיתוף רשמים ממסע בין האולמות)

poomba
שימו לב! השרשור הזה בן 891 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חפש רכב משומש עם מעט ק"מ ממישהו שחייב למכור, חבל לקנות חדש עם זמן המתנה ארוך ממש. עדיף לחפש היברידי או פלאג אין בגלל הפקקים, יש הרבה רכבים עם ישיבה גבוהה יחסית - זה בהחלט יותר נוח בכניסה/יציאה. 

סתם דוגמא https://www.yad2.co.il/s/c/pkifpdg1

https://www.yad2.co.il/s/c/xlsje1is

https://www.yad2.co.il/s/c/d2iq33c4

• מעניין 1

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לאלו הקוראים את השרשור ועומדים בהתלבטות דומה אתרום קצת משלי:

- יונדאי קונה: נהגתי על הגרסא החשמלית דווקא. הרכב דווקא מרשים (יחסית ליונדאי) עם חומרים יחסית נעימים ופנים שנחמד לשבת בו אבל בידוד הרעשים נוראי גם במהירות עירונית.

- ניסן ג׳וק: רכב שלא עושה שום דבר כמו שצריך. לא אבזור, לא נוחות, לא כוח ואפילו לא מחיר. אין סיבה בעולם לשקול אותו. הוא גדול ומסורבל, מתרסק על כל מהמורה ובאמפר והדגמים הבסיסיים מאוד בסיסיים. הכל מרגיש מאסיבי ומגושם. לטעמי מצטרף לסוזוקי ברשימת הרכבים ש״למה לקנות את זה על פני כל רכב אחר בעולם?״

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, galbh כתב:

אחדד את התגובה הקודמת שלי לגבי פג׳ו עם מנוע 1.2. יש סיכוי שבעיית הרצועה המתפוררת והנזק הארוך טווח שהיא גורמת נפתרה ויש סיכוי שלא.

בקניית רכב חדש עם אחריות רוב הסיכוי שלא תסבול מבעיה מיוחדת בנושא, או במקרה הכי גרוע הרכב יבלה מספר ימים במוסך ויתקנו לך באחריות.

הבעיות עשויות להיות משמעותיות כשהרכב כבר לא בתקופת האחריות וגם אם לא יהיו כאלה זה יכול להשפיע על הסחירות העתידית.

מסכים עם הנאמר מעלי, בינתיים אין עם הרצועה החדשה בעיות אך גם עם הרצועה הישנה התחלנו לשמוע על בעיות 4-5 שנים אחרי העליה שלה על הכביש. רכבים עם הרצועה החדשה עלו על הכביש בעיקר מ2018 ומועד ההחלפה שלה הוא שש שנים כלומר צריך לחכות עד 2023 כדי לדעת אם הרצועות החדשות ברכבים מגיעות למועד ההחלפה באמת ללא בעיות.

לפני 13 שעות, roy007 כתב:

הגיר אותו גיר.

כפי שכתבתי בהודעה קודמת השבוע.

מנוע פיורטק זה בקטגוריית זבל הרבה יותר גבוהה מגיר ה-dsg שהפך בשנים האחרונות להרבה יותר אמין.

לא מסכים, "הפך בשנים האחרונות לאמין" זה סיפורים שאני שומע עוד מ2011, כל שנה "פתרו את הבעיות" ואז מגיעים דיווחים על רכבים חדשים לגמרי עם הגיר הנ"ל שמתקלקלים. החלפת קלטצ'ים ושיפוץ מוח גיר זה משהו שצריך לחיות איתו בגיר הנ"ל. יש אנשים שנוסעים בגירים הללו מ2013 ללא תקלות ויש אנשים שהוציאו רכב מהחברה בשנה האחרונה וכבר צריכים להחליף מצמדים, לדעתי זה מספיק כדי להראות שלא ניכר שום שיפור באמינות של הגיר.
בזמן שהבעיות עם הפיורטק באמת יכול להיות שנפתרו עם המעבר לרצועה החדשה ב2017, הזמן יוכיח אם כן או לא.
אם לא נפתרו אז באמת מדובר בזבל שלא כדאי לגעת בו עם מקל, כמו הגיר הרובוטי של רנו שהחלפת קלאטצ'ים בו עולה 5 ספרות.
אם כן אז מדובר בנציג מוצלח מאוד של משפחת מנועי הטורבו קטני הנפח, בגלל שחוץ מהרצועה אין בו בעיות אחרות בניגוד למנועי טורבו אחרים (EA111, EA211, ECOTECH, ecoboost)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sagi_11 כתב:

מה לגבי פורד פומה? יש אצלי במשפחה אחת בגימור ST-line ונותנת אחלה תמורה.

מהתמונות עושה רושם נחמד אולי קצת קטנה פיזית צריך להרגיש אותה מבפנים.

אין לי הכירות על פורד באופן כללי... אמינות (תקלות), ביצועים משהו שכדאי לדעת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד ששכנעתי את אשתי לשקול את האיוניק מסתבר שאין יותר כאלו.

האלנטרה ההיברדית החדשה שווה כמו האיוניק?

איך היא בהשוואה להיברידיות האחרות (יאריס קרוס והנירו)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר נגמרו? הייתי בטוח שהמלאי שלהם יחזיק מעמד יותר עמוק לתוך 2022.

לטעמי האלנטרה נחותה מהאיוניק. תא הנוסעים שלה פשוט ומאכזב, היא רועשת ולא מספיק מאובזרת. גם המחיר שלה מוגזם ביחס למתחרות וביחס לתמורה.

מאזדה 3 תהיה מאובזרת יותר, מעניקה תחושה נעימה יותר בתא הנוסעים, נוחות הנסיעה שלה עדיפה והיא גם זולה יותר, אך היא תהיה פחות חסכונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 15.12.2021 בשעה 13:04, Mike808 כתב:

כבר נגמרו? הייתי בטוח שהמלאי שלהם יחזיק מעמד יותר עמוק לתוך 2022.

לטעמי האלנטרה נחותה מהאיוניק. תא הנוסעים שלה פשוט ומאכזב, היא רועשת ולא מספיק מאובזרת. גם המחיר שלה מוגזם ביחס למתחרות וביחס לתמורה.

מאזדה 3 תהיה מאובזרת יותר, מעניקה תחושה נעימה יותר בתא הנוסעים, נוחות הנסיעה שלה עדיפה והיא גם זולה יותר, אך היא תהיה פחות חסכונית.

חזרנו מנסיעת מבחן על האלנטרה דווקא הרשימה אותנו.

נכנסו לאייוניק שהייתה בתצוגה שם והיא דווקא הרגישה דחוסה יותר ביחס לאלנטרה.

הבעיות שלנו איתה זה האורך (מקשה בחניות במרכז...) והחוסר בגובה (אחת הדרישות של אשתי). 

הייתרון שהצפי לרכבים קרוב יותר מהשאר.

אשמח לשמוע רשמים על הרכב באופן כללי אם יש. 

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי באלנטרה החדשה שלושה ימים השבוע ככה שהזכרון ממנה עוד טרי.

היא מרווחת, בעיקר במושב האחורי, וגם נוחה לנסיעה. הנדסת האנוש טובה וקל מאוד לתפעל את הרכב. בשימוש סטנדרטי היא תהיה מאוד חסכונית, רכב שקל להתקרב איתו ל- 20 ק"מ לליטר.

בצד החסרונות מחסור מעצבן באבזור שקיים כבר שנים אצל המתחרות. איפה פתחי המיזוג ושקעי הטעינה מאחורה? מראה עם עמעום אוטומטי? חלונות כהים? מושב נהג חשמלי? במחיר שלה הייתי מצפה גם לקצת אקסטרות כמו ריפודי עור, גג שמש גדול יותר, חיישנים ו/או מצלמות מסביב. בכל זאת מדובר במשפחתית יקרה למדי.

המימדים הם באמת חסרון, וגם תנוחת הישיבה הנמוכה שמקשה להבין את גבולות הרכב. מראת צד הנהג היא אמריקאית מגדילה אבל היא יחסית מוצלחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על הנירו היברידי \ פלאג אין , מה שיש ליבואן להציע, רכב טוב מאוד למשפחה, מרווח ונעים למי שאין לו שאיפות לניהוג מחודד וביצועים מסמרי שיער.

אם ניתן להתקין עמדת טעינה אז הגילי מקבלת עדיפות .

באופן אישי - חוסך כסף ומחפש איוניק \ נירו משומשות בנות שנתים שלוש .

• רעיון טוב! 1

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום. הערה לגבי חיישני חנייה ביאריס קרוס.

אם יש מצלמה אחורית מקורית, חיישני החנייה בהתקנה מקומית, משתלבים בתצוגת המצלמה האחורית. ברשותי יאריס 2021, בה הוספתי בהזמנת הרכב גם חיישני חנייה. אגב, במאזדה 3 קומפורט 2020 שהייתה ברשותי, היה רק מצלמת חנייה, לדעתי, ויזואלי  לבד לא מספק בטיחותית ויש צורך גם לשמוע.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי יאריס 2013 שבה יש רק מצלמת רוורס ואוריס 2015 שבה יש מצלמת רוורס וחיישני חניה (ללא חיווי ויזואלי - רק קול). כל זמן שהייתה לי רק היאריס (וגם בתקופה שהייתה היאריס ופורד פוקוס עם חיישנים ללא מצלמה) נראה היה לי שהמלצה לבד בהחלט מספקת (ובהחלט עדיפה על חיישנים בלבד).  עם האוריס התרגלתי מאוד לשילוב של התמונה והקול.. 

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.12.2021 בשעה 21:57, Basko כתב:

שלום. הערה לגבי חיישני חנייה ביאריס קרוס.

אם יש מצלמה אחורית מקורית, חיישני החנייה בהתקנה מקומית, משתלבים בתצוגת המצלמה האחורית. ברשותי יאריס 2021, בה הוספתי בהזמנת הרכב גם חיישני חנייה. אגב, במאזדה 3 קומפורט 2020 שהייתה ברשותי, היה רק מצלמת חנייה, לדעתי, ויזואלי  לבד לא מספק בטיחותית ויש צורך גם לשמוע.

בהצלחה

נציג המכירות אמר לי בפירוש שהחיישנים לא משולבים במצלמה. וידאתי איתו פעמיים. כמובן, יתכן והוא טועה.

בתאריך 17.12.2021 בשעה 14:08, motior כתב:

יש לי יאריס 2013 שבה יש רק מצלמת רוורס ואוריס 2015 שבה יש מצלמת רוורס וחיישני חניה (ללא חיווי ויזואלי - רק קול). כל זמן שהייתה לי רק היאריס (וגם בתקופה שהייתה היאריס ופורד פוקוס עם חיישנים ללא מצלמה) נראה היה לי שהמלצה לבד בהחלט מספקת (ובהחלט עדיפה על חיישנים בלבד).  עם האוריס התרגלתי מאוד לשילוב של התמונה והקול.. 

לדעתי עם הטכנולוגיות שיש כבר בשוק (למשל ה 360 שראינו בפיג'ו) זה די בושה שהיבואן מביא רכב באבזור העלוב הזה ובמחיר כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 891 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...