Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו זואי חשמלית - אפס כוכבי בטיחות (!)

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 856 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כתבתי בשרשור אחר וכתבו גם לא פעם בעבר - מתברר שרבים מיצרני הרכב מתכננים לא מעט מהרכבים שלהם שיעברו בציון גבוה יחסית את מבחן הבטיחות הרלוונטי לאותה תקופה.

ברגע שהמבחן מחמיר אז הרכב מאבד משמעותית מהציון. לא רק שיורד בציון אלא שחלק מהרכבים יורדים מהציון הגבוה ביותר לציון הנמוך ביותר, מבלי שיש הפרש של כמה שנים בין המבחנים אלא מבחן מחמיר יותר באותה שנה כאשר הדגם משווק בסך הכל שנתיים או שלוש.

זו תעודת עניות ליצרני הרכב ולתעשיית הרכב שמתכננת הרכב כמעט בדיוק רק כדי שיוכל לעבור המבחן אבל שהנסיבות משתנות מעט התוצאה רעה ליושבים ברכב.

• רעיון טוב! 1
בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני חושב שזה קצת הפוך, כמו שרשמת בשירשור ההוא iihs וגם euroncap כול הזמן מעלים את הקושי ולא עושים חיים קלים ליצרנים, וטוב שכך.

לדעתי קשה לפתח מרכב שיקבל 5 כוכבים לאורך מספר שנים.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רק אני או שניראה שהאזורי קריסה לא ממש מצליחים להתמודד עם המשקל העודף (מבוסס על קליאו?)?

במרחק שהם קורסים הם לא מצליחים ליספוג את רוב אנרגיה ואז זה כמו פגיעה בקיר לפי הסירטונים .

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, student כתב:

כתבתי בשרשור אחר וכתבו גם לא פעם בעבר - מתברר שרבים מיצרני הרכב מתכננים לא מעט מהרכבים שלהם שיעברו בציון גבוה יחסית את מבחן הבטיחות הרלוונטי לאותה תקופה.

ברגע שהמבחן מחמיר אז הרכב מאבד משמעותית מהציון. לא רק שיורד בציון אלא שחלק מהרכבים יורדים מהציון הגבוה ביותר לציון הנמוך ביותר, מבלי שיש הפרש של כמה שנים בין המבחנים אלא מבחן מחמיר יותר באותה שנה כאשר הדגם משווק בסך הכל שנתיים או שלוש.

זו תעודת עניות ליצרני הרכב ולתעשיית הרכב שמתכננת הרכב כמעט בדיוק רק כדי שיוכל לעבור המבחן אבל שהנסיבות משתנות מעט התוצאה רעה ליושבים ברכב.

וולבו עושים מבחני ריסוק פנימיים במהירויות גבוהות מהסטנדרט, אולי חוץ מהXC40 שלהם שמבוססת על פלטפורמה סינית ובמבחן הריסוק הצידי המשודרג של הIIHS לא הדהימה במיוחד.

אבל צודק, שאר החברות מתכננות את הרכבים כדי לעבור את המבחן ולא יותר, אפילו טסלה שמתגאה בזה שהרכבים שלהם סופר בטוחים מתחילה לאכזב כשהריסוק מעט יותר אנרגטי ממבחן הריסוק. הנה ריסוק מול ID6 כששני הרכבים ב64 קמ"ש, הID6 כבדה מהמודל Y בכמה מאות קילו כך שמבחינת הטסלה זה ריסוק יותר חמור מהמבחן הסטנדרטי: https://www.youtube.com/watch?v=VXcLPs7ULw4

ובנושא הזה לא ברור לי מבחן הריסוק החזיתי החדש של Euro NCAP, הם העלו את החפיפה מ40% ל50 והורידו את המהירות מ64 קמ"ש ל50 קמ"ש. המזחלת שבה משתמשים שוקלת 1400 ק"ג (במקום קיר) אז יוצא שלרכבים שקלים מ1.4 טון הריסוק דומה למבחן הקודם אבל לרכבים כבדים יותר המבחן הופך להרבה יותר קל. אפשר לראות את זה בריסוק של המרצדס EQS ששוקלת 2.5 טון: https://www.youtube.com/watch?v=tBD4Qli4NOM , הרכב נפגע הרבה פחות מריסוק בקיר ב64 קמ"ש. להבנתי המבחן החדש ממש מוריד את דרישות ההגנה של רכבים כבדים מהממוצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Michaelr כתב:

ובנושא הזה לא ברור לי מבחן הריסוק החזיתי החדש של Euro NCAP,

לדעתי האישית ה- E-NCAP איבדו הדרך כבר לפני כמה שנים. כיום לדעתי ה-IIHS האמריקאי הרבה יותר מחמיר והרבה יותר דוחף התעשייה קדימה לייצר מכוניות בטוחות יותר. ב- E-NCAP מכוניות מקבלות 5 כוכבים רק בזכות מערכות בטיחות אקטיביות אבל שמסתכלים על נתוני הריסוק הם אמנם טובים אבל לא גבוהים מאוד. ב-IIHS המכונית לא תקבל ציון מקסימלי (G, ירוק דרגה 4 מתוך 4) ללא שילוב של כל הגורמים.

אגב, דווקא מזחלת שנעה עם חלק קורס בחלקה הקדמי מדמה טוב יותר תאונה מאשר התנגשות בקיר עם חלק קורס בחזיתו. לגבי המהירות - אכן מוזר וצריך לקרוא מה היו השיקולים שלהם. ב-IIHS שהכניסו לפני מספר שנים את המבחן החזיתי הנוסף של חפיפה של רק 25% מחזית הרכב (40% במבחן השני) אז רוב הרכבים כשלו במבחן - וכמובן עברו בציון מקסימלי המבחן של ה-40%. אבל כיום רוב הרכבים עומדים במבחן החדש בציון מקסימלי. שוב, הם עשו את זה כי לדעתם זה מדמה אספקט נוסף של תאונות בעולם האמיתי

עריכה אחרונה על ידי student
  • אהבתי 1

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מתאר את המציאות טוב יותר עבור הרוכשים. לגבי מערכות בטיחות, אני דווקא בדעה של NCAP שכן מערכות כאלו יכולות למנוע תאונה לחלוטין ולכן היה חשוב לדחוף את היצרנים להטמיע את זה כסטנדרט ולשפר את היכולות שלהן. עד כמה זה משפיע על הצרכן הסופי? כנראה שלא מספיק לאור ההתנפלות על גילי גיאומטרי C למרות הרכב לא עבר מבחן ריסוק ולא מדובר כאן ביצרן מוכר במיוחד שאפשר לסמוך עליו בתחום הזה, כמו האיוניק 5 לדוגמה שהיה ברור כי היא תשיג ציון טוב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי רכב שלא משיג במבחן הריסוק ציון גבוה מאוד בכל קטגוריה - לא יכול לקבל ציון של 5 כוכבים או G בארה"ב רק על סמך קיום מערכות בטיחות אקטיביות.

להוסיף לרכב מערכות בטיחות אקטיביות זה קל למדי ומהיר. אבל לתכנן הרכב לציון גבוה זה דורש השקעה גדולה וזמן לא מעט (מה יותר יקר מבחינת עלויות ייצור?!, הייתי מנחש שדווקא מערכות בטיחות אקטיביות).

אבל תאונה קשה יכולה להתרחש גם לנהג הכי טוב וגם עם או בלי המערכות האקטיביות. בטח ובטח תאונת צד שהמערכות האקטיביות כמעט לא מהוות פונקצייה בהן. אז צריך לקחת התרחיש המחמיר ביותר - שתאונה כבר קרתה ואז כיצד אזורי הקריסה יחד עם כריות האוויר (מערכת אקטיבית) יגנו על הנוסעים. אותי זה מה שמעניין בתור בעל רכב.

אני לא רואה ההגיון כיצד ה- E-NCAP נותן חמישה כוכבים לרכב שמקבל ציון של 82% בהגנה על הנהג ואת אותם חמישה כוכבים לרכב שהגן ב- 96%. הרכב של ה-82% הוא בגבול התחתון של חמשת הכוכבים ובהפרש משמעותי יחסית מרכבים של 90% ומעלה. איזו מוטיבציה זה נותן ליצרנים לעשות רכב שמצטיין בהכל ולא רק עובר בדיוק המבחן?!. מכוני הבטיחות הראו שוב ושוב שהיצרנים מתכננים המכוניות (במקרה הטוב) לעבור בציון גבוה או טוב המבחנים הנוכחיים ולא מעבר לכך. 

כלומר לדעתי כמו ב-IIHS - רכב שלא מגן בצורה טובה למדי, לפחות על הנהג אז לא צריך לקבל ציון מקסמילי ולא משנה מה.

• אהבתי 2

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש סקרן לדעת איך הסייברטראק יעמוד במחני הריסוק, אחרי הכל הוא מגיע עם שלד חיצוני עבה מספיק בכדי לעמוד בירי, אז איך הוא יספוג את האנרגיה של הפגיעה ממש מעניין אותי.

כניראה זו תיהיה הפעם הנוספת שהם הולכים להרוס ציוד בדיקה כמו בעבר חח.

Tesla's Head Product Designer hints at Cybertruck diecast model

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא קודם שיציגו משהו שהוא לא קונספט, אחר כך שיצליחו לייצר אותו.

כי הדבר הזה לא ייוצר.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, זה למה מאוד מסקרן אותי לדעת, מה גם שממש חבל על הבדיקה של הולכי הרגל כי מכסה ה"מנוע" לא יתפקד ככרית.

אגב, לא היה בעיה פעם לימכור באירופה מכונית עם דירוג בטיחות עלוב? איך זה ישפיע כעת על הזואי? מי ישלם מחיר כזה על רכב חדש עם 0 כוכבי בטיחות? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזואי לא באמת נהפכה לרכב לא בטיחותי או מסוכן, נשארה אותו רכב בטיחותי של 2012. המדד המצחיק שלהם שמשתנה מ5 ל0 בכמה דגמים כבר, רק גורם לי להתעלם ממנו. תנו לי זואי עם 0 כוכבים בבקשה! נראה שכל המכוניות החדשות כבר מספיק חזקות פיזית ומתוכננות מספיק טוב כדי לשמור על הנוסעים גם עם 0 כוכבים. פונטו וזואי לא שינו את השלדה והאיזורי קריסה ככה שהם הפכו למלכודות מוות ממכוניות של 5 כוכבים. מערכות שבולמות לבד לאנשים שלא מסתכלים על הכביש זה נחמד אבל בשבילי אישית בטיחות זה מה קורה שכבר יש תאונה. 

מדד מנותק של 0 או 5 יגרום ליצרנים והלקוחות להתעלם ממנו וחבל, רק רכבי יוקרה ששוקלים 2.5 טון ינסו לעמוד בכל הדרישות.

ביחד עם העיוותי מס של זיהום אוויר שגורמים ליצרנים לא להעדיף לייצר מכוניות קטנות וקלות (וזולות) עושה לי רושם שהלוביסטים של יצרני הרכב באירופה מאוד מתוחכמים. 

דציה ספרינג זה דבר מעודד בים המשאיות שמנסים למכור לכולם, אבל עם הeuro ncap הזה לך תדע אם האוטו לא בטיחותי כמו הפונטו 95 שלי שיש לה 2 כוכבים אמיתיים שמתים מהם, או 2 כוכבים של האוטו ממש טוב כי יש לו אפילו יותר כוכבים מזואי שהיה לה 5.

• רעיון גרוע 2

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזואי איבדה את הכוכבים שלה מכמה סיבות:

1. מערכות אקטיביות לא מספקות לזמן הנוכחי.

2. הורדת כרית וילון כסטנדרט (בארץ תמיד היא הגיע בלי כרית וילון. בושה ליבואן).

3. הוספת מבחני ריסוק שהזואי פשוט לא תוכננה להם.

בקיצור, פשוט רכב מיושן שלא עודכן ולא עומד בסטנדרטים של היום.

לגבי הגודל. הזואי שוקלת טון וחצי, שזה יתרון ברמה הפסיבית אבל גם אומר שיותר קשה לשליטה כך שמערכות אקטיביות מתבקשות. ועובדה שטויוטה יאריס ופיאט 500e שקטנות ממנה הוציאו 5 ו 4 כוכבים, כך שהבעיה היא של רנו ולא היורונקאפ. רנו פשוט הזניחו את הפן הבטיחותי ברכבים קטנים בתקווה שאנשים יקנו זול ולא בטיחותי וזה משהו שאני ואתה נשלם אם נעשה תאונה עם אחת כזאת(אני מדבר ברמה מערכת הבריאות הציבורית). בעבר זה היה אולי המוטו של דאצ'יה אבל כנראה זה עבר גם לרנו זואי.

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר כמה תגובות שאני רואה כאן שטוענות שרנו זנחו את נושא הבטיחות. לקליאו החדשה, שהיא רכב שיצא בשנה שעברה ולא לפני עשור, יש 5 כוכבי בטיחות ולדעתי גם את הציונים הכי גבוהים בקטגוריה.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לשים לב שהמשקל של הזואי תפח מאז 2012 וכניראה השלדה לא ממש שופרה בשביל ליבלום את עוצמת ההתנגשות, עוד 100 קילו שאיזורי הקריסה צריכים ליספוג זה לא בטל בשישים.

וזו כניראה הסיבה שהקליאו שורדת התנגשות טוב יותר כי היא רזה בכמעט חצי טון מהזואי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 856 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...