Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השתלטות גברית על מעיינות ושעות נפרדות בשמורות

arik100
שימו לב! השרשור הזה בן 1009 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גם לנשים החרדיות מותר. לא רק לגברים. ואין סיבה שלא יתרחצו בבגד נוח. 

אני אהיה עדין: היחס של היהדות האורתודוקסית לנשים משפיל.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 114
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 5 דקות, shellcase כתב:

@yd b-4

לא הבנתי, אתה זה שאומר שאתה לא תעשה את זה (בין אם מרצון או יכולת), הוא טען שזה עניין של רצון, כי פיסית, אין שום מניעה שתיכנס למעיין אם יש שם אשה בבגד ים, לטענתו - אתה פשוט לא רוצה מסיבות כלשהן שברורות לאנשים שמאמינים באלוהים (או יותר נכון ברבנים שמפרשים אותו).

אגב, מעניין איך תעבור הצעה שאין חובה לחבוש כיפה ברחבת הכותל ושבשעות מסויימות (כאלה באמצע שבוע, כשאין אף אחד כמו שאמרת) מותר להעביר שם שיעור ספינינג (אתה יודע, מלא בנות (ומזדהים כבנות) בטייץ וחזיות ספורט).
האם החרדים יתחשבו?
מה אם ארצה לפתוח בשבת מסעדה ולהגיש בה בייקון בירושלים? החרדים יתחשבו?
אתה מבין? מבחינת הציבור החילוני - הוא מותקף ומוגבל על ידי הדת כל יום, אז למה אתה חושב שהוא ימשיך וימשיך להתקפל בפני דרישות שבעיניו יראו הזויות?

מעניין שבאים חברה כמו בן גביר באותה גישה על הערבים כולם (כולל אני) מסבירים שהוא ילד קטן שמתעלם מהמציאות.

אני מבין שמאוד היית רוצה לחיות בעולם נטול דת אבל זו לא המציאות.

גם אני הייתי רוצה לחייות בעולם מסוים ואוטופי לפי דעתי אך זו לא המציאות.

לא רוצה להתחשב סבבה זה המציאות כיום. אז אל תתפלא על כאלה שלא מתחשבים מתי שבא להם.

לא הכל זה חוק.

יש מאות אלפים גברים נשים וטף שלא מעוניינים לעשות לך רע או משהו פשוט הם מוגבלים הלכתית.

קח קטע בעיר שאני גר בה למרות שיש לא מעט דתיים וחרדים בבריכה העירונית מכל ימות השבוע יש הקצאה של 5-6 שעות לרחצה נפרדת. 

למה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, yd b-4 כתב:

אנחנו 20% מהאוכלוסיה וזה לא מעט.

ונשים הן 50% שזה הרבה יותר.

השלב הבא זה יום בסחנה לערבים בלבד, שמשיות בחוף לג'ינג'ים בלבד, ימים נפרדים בסופר ותורים נפרדים בכל מקום?

הציווי הוא על האיזה להיות צנועה ולא עליך. זה שכל מיני רבנים לאורך ההיסטוריה בחרו להאדיר את הגבר ולדכא את חופש הפרט של האישה זה סיפור אחר.

ואם כבר דת ומדינה ברשותך שאלה שבאמת לא ברורה לי ולא קיבלתי תשובה חוץ ממה פתאום מאף אחד. הגברים לא מתגייסים בנימוק תורתם אומנותם (ובכוונה לא נכנס אם צודק או לא. זו הטענה ונגיד שאני מקבל אותה) אבל נשים לא חייבות בלימוד תורה וממילא רובן הולכות ללמוד או לעבוד בחברה החילונית אז למה בנות לא מתגייסות?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 6 דקות, yd b-4 כתב:

למה?

רק לחילונים מותר להנות מטבע? 

לכולם מותר אבל אתם עושים לחילונים פסיב אגרסיב ומונעים מהם את זה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה להפריד? נשים הן סוג ב'? או שהגברים כל כך עלובים שהם חוששים שלא יעמדו בפני יצרם?

למה נשים לא ילמדו תורה? למה לא ישבו בדין? למה לא ינהיגו קהילות? לי יש רק הסבר אחד: זו שיטה של הרבנים לסלק מדרכם 50% מהתחרות.

• רעיון גרוע 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, yd b-4 כתב:

קח קטע בעיר שאני גר בה למרות שיש לא מעט דתיים וחרדים בבריכה העירונית מכל ימות השבוע יש הקצאה של 5-6 שעות לרחצה נפרדת. 

דוגמא לא טובה כי יש עוד בריכה זהה וקרובה. 

כל אחד מוותר בשביל האמונה והערכים שלו (גם אתאיסט גמור כמוני) ואם האמונה שלך חשובה לך תעשה את הויתורים שלך ואל תדרוש ממני לעשות אותם כדי שאתה לא תצטרך לוותר.

התחשבות בשמחה אבל כפייה לא. ביום החוק לא אוסר נסיעה בכיפור או אפילו נסיעה בשבת ליד בתי כנסת אבל אני לא עושה את זה מתוך התחשבות במאמינים (גם בשבת אני אעשה סיבוב כדי לא לעבור ליד בתי כנסת שאני יודע עליהם) אבל אם ינסו לכםות את זה בחוק אני אסע חופשי ואשלם את הקנס.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

אני אהיה עדין: היחס של היהדות האורתודוקסית לנשים משפיל.

אתה טועה ובגדול!

וזה מכעיס אותי כי זה בורות לשמה.

היחס של היהדות לאשה הוא כמלכה לא פחות. אין לי זמן להיכנס לזה אבל הציטוט שאני מביא הוא מהרמב"ם בספר הלכה לא הגות!

"וכן צוו חכמים שיהיה אדם מכבד את אשתו יותר מגופו, ואוהבה כגופו ואם יש לו ממון, מרבה בטובתה כפי ממונו, ולא יטיל עליה אימה יתירה ויהיה דיבורו עמה בנחת ולא יהיה עצב ולא רגזן"

ולחכמולוגים שילמדו אותי שהיום יש הקצנה ודבריו לא רלוונטים. אני מתנדב להכין לכם רשימה של ספרים מהדור הנוכחי שעוסקים בנושא ותגידו לי אם מחנכים לכבד את האשה או לא.

כל בחור ישיבה שמתחתן עובר "הדרכת חתנים" שלומדים בה גם את ההלכות הרלוונטיות ובעיקר!!! איך אמורים להתייחס לאשה. שהציטוט הידוע מהרב ש"ך ז"ל לחתן שביקש עצה לשלום בית מהדהד עד היום "לוותר לוותר ולוותר" בדיוק הפוך מהשרשורים שנפתחים כאן כל שני וחמישי. שמפוצצים באגואיסטיות מה אני לוקח ממנה...ודי למבין..

וזה הרבה לפני הרוח המערבית של שיוויון וכו'. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, SlowRide כתב:

הוא לא רוצה כי הוא מאמין שאסור לו, לא לגיטימי? כל עוד האמונות שלו לא נכפות על אנשים הכל סבבה.

כן, אני מסכים עם זה. לגיטימי.

אם אתה לא רוצה לאכול בשר - אל תאכל.

לפני 17 דקות, yd b-4 כתב:

רק לחילונים מותר להנות מטבע? 

תהנה עם כולם. 

למה אתה בא בדרישות שלך וכופה את זה על השאר?

לפני 3 דקות, yd b-4 כתב:

היחס של היהדות לאשה הוא כמלכה לא פחות.

או וואה, לא רוצה לדעת איך מתייחסים לנשים לא ממשפחת המלוכה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, yd b-4 כתב:

למה? 

בצורה הכי מכובדת שאני יכול לנסח לך את התשובה על השאלות הכלליות שלך (ולא בפעם הראשונה):

ותר על הגישה הזו, של לנסות להוכיח חילוניים כל הזמן איך הם כאילו לא עקביים עם מה שהם כאילו או לא כאילו אמורים לדעתך להאמין בו. כי יש בסיס עקרוני שאתה כל הזמן מפספס הוא הדדיות. היא לא קיימת איתכם. היא אף פעם לא התקיימה איתכם. היא לא תתקיים איתכם גם בעתיד. ולכן אנחנו לא חייבים לכם שום דבר. ואני עקרונית נגד כל פשרה איתכם. לא משנה על מה. כי כמו שכבר נכתב כאן - זו תמיד פרצה. עכשיו זה זה. מחר (או אתמול? הרי זה כבר קרה וקורה) זה תחבורה ציבורית, הושבה בטיסות, קורונה, מסחר בשבת. אחר כך זה עוד משהו ועוד ועוד ועוד. וכל זה כמובן תמיד מלווה בדמעות תנין ולפעמים גם בצל.

אם זה עוזר, אתה מוזמן לדמיין שאנחנו "לא יכולים" להתשפר איתך והחברים שלך על שום דבר, כי זו הדת שלנו. אולי זה יקל על התהליך. ומפה זה ויכוחי סרק. כי מימלא שום דבר לא נפתר פה בפורום. והפאסיב אגרסיב שלך בעיקר מעצבן. כי הוא קוהרנטי בערך כמו קרניבור שילך להטיף לצמחוניים שהם לא בסדר כי הם לא טבעוניים. תקנו את עצמכם לפני שאתם מטיפים מוסר מזויף.

מקווה שעזרתי :)

לפני 8 דקות, yd b-4 כתב:

וזה הרבה לפני הרוח המערבית של שיוויון וכו'. 

זו הסיבה שיש כל כך הרבה נשים במפלגות החרדיות?

אה נזכרתי. הן לא רוצות. כיף להן במטבח.

די נו. די. 

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, sperial כתב:

או שהגברים כל כך עלובים שהם חוששים שלא יעמדו בפני יצרם?

כתבת את זה בציניות אבל זו המציאות. אתה יודע מה ההבדל ביני לבינך? שאני מודע ואתה לא!

וידידי גבר שנמשך מינית לאשה הוא לא עלוב הוא נורמלי בסה"כ ככה נולדנו. 

שאני שומע על בכיר שהטריד מינית אני לא מופתע בכלל. הוא בנאדם בדיוק כמו אחר. ואם הוא לא ריסן את עצמו התוצאה תהיה זהה לא משנה כמה הוא עשיר/חכם/יפה.

אנחנו חיים באותו עולם ידידי? אתה מדבר על כבוד? 

שמת לב איך הנוער. ובעצם לא רק הנוער מדבר על נשים או יחסים עם נשים ? כמו ציידים! יש לך מושג באיזה תכנים צופים רוב מוחלט של הילדים היום. או שאתה יושב כל היום בבית ורואה נשיונל גאוגרפיק. 

שמת לב לגיבורי התרבות המהוללים שלנו שמחליפים נשים בשיטת ה"השתמש וזרוק" ומנצלים ככל יכולתם כל יום מישהי אחרת (במקרה הטוב בגיל המותר). רק כי הם יכולים. וכל השאר מתים להיות במקומם.

כבוד....

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהם אדון yd, נציגך גם אוהבים לגעת בבחורות, וילדים וילדות. ואתם עוד מסתירים את זה בפנים.

אהם.

• אהבתי 1
  • מצחיק 2
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שפוסל נשים לתפקידים בקהילה משפיל אותן. אני לא יודע מה זו מלכה שלא יכולה להביא לידי ביטוי את יכולותיה ושמדכאים את רצונותיה. סורי, לא מקבל את "תהיי יפה ותשתקי" בוריאציה הדתית.

ו-לא. לסגור את האשה בביתה, או, במקרה הטוב, לתת לה איזה תפקידים משניים, זה לא לתת לה מלכות. זה להפוך אותה לשפחה, גם אם עוטפים את זה במילים מכובסות. למה, לעזאזאל, אין חברות כנסת בסיעות החרדיות? למה אין רבות? למה אין דיינות? 

ייבגני, אתה יודע, לך ולי יש עגלה ריקה, ל-B4 עגלה עמוסה. לא יודע במה, אבל כנראה שהוא חש אדנות כלפי מי שאינו ומציית לחוקים בני 3000 שנה שהמפרשים אותם מתחרים ביניהם מי יותר קיצוני. אנחנו רואים את התוצאות יום יום, ובשנת הקורונה זה בולט במיוחד.

כן, B4 - עברייני מין לא חסרים במגזר החילוני. לגלות לך משהו - גם לא במגזר החרדי. גם לא בין כמרים נוצריים. זו תופעה שלילית אוניברסלית. אבל גבר שנבהל מציצי, או אפילו ממרפק של אשה - נמצא בבעיה קשה. אה. ולא לשכוח. תאווה מינית אינה רק חלקם של גברים. היא גם חלקן של נשים.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, yd b-4 כתב:

אתה טועה ובגדול!

וזה מכעיס אותי כי זה בורות לשמה.

היחס של היהדות לאשה הוא כמלכה לא פחות. אין לי זמן להיכנס לזה אבל הציטוט שאני מביא הוא מהרמב"ם בספר הלכה לא הגות!

בורות?
כמה מלכות בהסטוריה אתה מכיר שהכריחו אותן לחצות את הכביש כדי שלא יעברו ליד מקום של גברים, או שהכריחו אותן לשבת מאחורה באוטובוס?
אתה יודע את מי עוד הכריחו לשבת מאחורה באוטובוס והיו מקומות שהיה אסור להם להיכנס אליהם כן? זה לא כזה רחוק בהסטוריה, סך הכל 70 שנה אחורה.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Night Driver כתב:

לכבד אותה במסגרת שקבעו לה.

כמו חית מחמד.

ועזוב ספרים. תראה את המציאות.

לפני 8 דקות, David32 כתב:

לפני 17 דקות, Night Driver כתב:

דוגמא לא טובה כי יש עוד בריכה זהה וקרובה. 

לפני 9 דקות, David32 כתב:

מצחיקים אתם. מעניין אם פעם היה לכם היכרות אמיתית עם משפחה חרדית נורמלית. לא מהזן ההיברדי/ערס.

אתם תלמדו אותי מה אני עושה בביתי? על הכיפאק.

יש לכם שאלות והקבלות מצחיקות. לא כי אתם בורים . אתם פשוט מנסים לשחק את חוקי המשחק הלא נכונים במבנה משפחתי ציבורי וערכי שונה משלכם. ומגיעים למסקנות.

מילא הייתם לומדים ומכירים ולא מסכימים סבבה. אבל בלי לדעת שום דבר להסיק מסקנות זה מגוחך.

לפני 1 דקה, David32 כתב:

אהם אדון yd, נציגך גם אוהבים לגעת בבחורות, וילדים וילדות. ואתם עוד מסתירים את זה בפנים.

אהם.

נציגי או שלא הם בני אדם. ומי שלא מרסן את יצרו גם אם תהיה לו כיפה בגודל שמשיה וזקן עד הרצפה ויקראו לו אדמו"ר הוא יחטא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...