Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיתוח כישורי נהיגה בסיסיים

El-ad46
 שיתוף
עוקבים 18

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

הוצאתי רישיון לפני כעשור על רכב ידני.

עברתי טסט שני.

כבר בשיעורי הנהיגה הבחנתי שקשה לי מאוד לעמוד בקצב של הכביש.

הפחד מתאונות, מזמן התגובה, תפעול הרכב והיכולת לתמרן בכביש...

וכך יצא שעל אף שהוצאתי רישיון על רכב ידני, נהגתי מעט מאוד בעשור הזה וגם זה כמובן רק על רכב אוטומט, ובמלי לצאת מהעיר.

לאחרונה החלטתי לעשות כל שביכולתי כדי לצאת מהמצב הזה.

ואכן, נסעתי לבדי אל מחוץ לעיר והכל היה די בסדר והתחוור לי שאני הרבה פחות "תקול" ממה שהערכתי - עד שהגעתי לשלב החניות.

וזה באמת חלק שאני על סף ייאוש ממנו.

הנסיעה הייתה מיבנה לרמלה, וכשהגעתי לרמלה תרתי ללא סוף אחר חניות. 

כשהגעתי לאיזשהו מגרש שמאחורי מרכז קהילתי היו המון חניות פנויות.

נכנסתי למשטח שלם פנוי וניסיתי לחנות.

במשך רבע שעה לפחות ניסיתי להיכנס במשבצת המיועדת לחניה באופן המינימאלי המתקבל על הדעת וזאת ללא הצלחה כלל.

אינספור ניסיונות להתיישר, לפתוח את הדלת ולנסות להבין את זווית הרכב, את הכיוון שאליו בכלל עליי לסטות כדי להביא את הרכב לספוט המיועד - כלום.

אפילו מבחינה סטטיסטית הרגשתי שכבר הייתי צריך להיכנס במשבצת המיוחלת.

ניסיתי לצפות בסרטוני הדרכה, אבל זה כאילו שברגע שמגיעים לפועל בזמן אמת הכל משתבש.

אם לשים את האצבע על הבעיות:

1. אין רגע שבו יש לי ולו קנה מידה גס לדעת אם הרכב כרגע ישר או עקום.

2. גם כשאני יוצא מהרכב ומבין את הכיוון שעליי לכוון אליו כדי להתיישר, אני לא מצליח להגיע לכיוון הזה ברגע שאני ברכב ברוורס. אפילו מצלמת הרוורס לא מועילה לי.

כמובן שיש בעיות נלוות, אבל אם היה ביכולתי לגבור על 2 העניינים האלו היה לי לפחות את הכלי הבסיסי לפתח את העצמאות הבסיסית על ההגה.

אני לא יודע אם זה הפורום המתאים, אבל לא היה לי מושג לאן אפשר לפנות בבקשה להכוונה בבעיה כזו.

יש לי רכב פרטי וקרוב ל-0% יכולת להשתמש בו כרגע.

תודה לכל מי שויכל לנסות להאיר את עיניי וחג שמח ושקט

עריכה אחרונה על ידי El-ad46
עריכה לשונית
  • אהבתי 1
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
  • תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ההודעות עם הניקוד הגבוה ביותר

יש לי רישיון בערך 30 שנה ועדיין אני לא מעשן כשאני נוהג (או כשאני לא נוהג) 😜

למרות מה שחושבים, נהיגה בינעירונית היא הרבה יותר קלה מנהיגה עירונית. תנסה לנסוע בהתחלה בזמנים שיש עומס תנועה מועט והלחץ עליך נמוך (יום שישי אחה״צ). הכי חשוב להיות רגועים. נהג רגוע נוהג יותר

אני יכול לספר לך שהייתי במצב דומה לשלך. אולי אפילו עם רכב גדול משלך (מסחרי). לי אישית חברי הפורום הזה הסכימו להירתם ולעזור לי. אני זוכר את זה כאילו זה היה אתמול.  קיבלתי לא מעט טיפים וכללי א

כמו כל דבר בעולם,יש הבדל בין לעבור מבחן לצורך רישוי,לבין יכולת שימוש בחיים האמיתיים.

לכן כמו לכל דבר יש פתרון,גם פה לא חסר קורסים אישיים במסלולים סגורים או בכלל ,שילמדו אותך באמת לנהוג מעבר לאיך לחנות,גם איך להגיב נכון למצבי חירום,ולא רק לעבור טסט !!
חיפוש פשוט,בטוח יש עשרות כאלו בארץ

https://www.prodrive.co.il/category/שיפור-נהיגה

עריכה אחרונה על ידי ocsi4u
  • רעיון טוב! 1
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 43 דקות, ocsi4u כתב:

כמו כל דבר בעולם,יש הבדל בין לעבור מבחן לצורך רישוי,לבין יכולת שימוש בחיים האמיתיים.

לכן כמו לכל דבר יש פתרון,גם פה לא חסר קורסים אישיים במסלולים סגורים או בכלל ,שילמדו אותך באמת לנהוג מעבר לאיך לחנות,גם איך להגיב נכון למצבי חירום,ולא רק לעבור טסט !!
חיפוש פשוט,בטוח יש עשרות כאלו בארץ

https://www.prodrive.co.il/category/שיפור-נהיגה

תודה, אבל זה נראה על פניו קצת כמו להרוג זבוב בתותח .

לפני 1 דקה, mcaspi כתב:

תוכל לעשות שיעור/שניים עם מורה לנהיגה רק על הנושא של חניה.

Will do - זה דבר שאין לי אפשרות לעקוף.

השאלה אם כרגע יש אולי עצות כלליות להתמודדות עם מצבים כאלו?

אולי יש הדרכה מומלצת ביוטיוב שיותר מותאמת למציאות?

לפחות אינדיקציות למנח הרכב והתיישרות?

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 2 דקות, El-ad46 כתב:

תודה, אבל זה נראה על פניו קצת כמו להרוג זבוב בתותח .

ממש לא,רק אחרי שתיקח קורס עם מדריך אישי,עם רכב שלך,תבין שחוץ מזה שעברת טסט,אתה לא יודע לנהוג בשיט !!!

בחיים האמיתיים של נהג ישראלי על הכבישים בארצנו עם עשרות נהגים עצבניים בכל רגע נתון,לחנות בחניה זאת הבעיה הכי פשוטה,בכביש נהגים אחרים יכניסו אותך למצבים שלא תדע לצאת מהם בלי ניסיון או הבנה מה אתה אמור לעשות,ולא קשור בשיט,מה שהמורה נהיגה לימד אותך !!!

אז הפוך גוטה,תמורת סכום קטן אתה תהרוג כמה זבובים במכה :mm_cool:

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 20 דקות, mcaspi כתב:

איזו חניה אתה מנסה לעשות? ישנן כל מיני סוגי חניות.

אני מסתבך עם כל סוג.

ז"א, חניה בספוט ברוורס או קדימה.

אבל גם חניה לצד הכביש שלא בין מכוניות - אני נמצא תמיד ברווח של איזה צעד וחצי משפת הכביש.

לפני 14 דקות, ocsi4u כתב:

ממש לא,רק אחרי שתיקח קורס עם מדריך אישי,עם רכב שלך,תבין שחוץ מזה שעברת טסט,אתה לא יודע לנהוג בשיט !!!

בחיים האמיתיים של נהג ישראלי על הכבישים בארצנו עם עשרות נהגים עצבניים בכל רגע נתון,לחנות בחניה זאת הבעיה הכי פשוטה,בכביש נהגים אחרים יכניסו אותך למצבים שלא תדע לצאת מהם בלי ניסיון או הבנה מה אתה אמור לעשות,ולא קשור בשיט,מה שהמורה נהיגה לימד אותך !!!

אז הפוך גוטה,תמורת סכום קטן אתה תהרוג כמה זבובים במכה :mm_cool:

תודה רבה, אקח זאת בחשבון.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

למרות מה שחושבים, נהיגה בינעירונית היא הרבה יותר קלה מנהיגה עירונית.

תנסה לנסוע בהתחלה בזמנים שיש עומס תנועה מועט והלחץ עליך נמוך (יום שישי אחה״צ).

הכי חשוב להיות רגועים. נהג רגוע נוהג יותר טוב.

לגבי חניה: ישנן עצות לחניה, אבל ללמוד נהיגה בהתכתבות או מסרטים זה רעיון לא מוצלח. לכן, שיעור או שניים אצל מורה נהיגה (או תרגול עם חבר פורום מסביבתך אם תוכל למצוא) יעזור לך הרבה יותר.

בהצלחה!

• אהבתי 2

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי החניה, גם אני ממליץ שתעשה מספר שיעורי חניה עם נהג מנוסה. יכול להיות חבר, אין צורך במורה נהיגה.

לגבי המרחק מהמדרכה, תכוון (בזמן החניה בלבד) את המראה הימנית כלפי הרצפה ותוכל לראות בלי לצאת מהרכב.

לגבי מיומנויות בכביש, מה שהזכירו כאן זה קורס נהיגה מתקדמת. גם כן מומלץ מאוד אבל זה נושא נפרד מחניה.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברים,

לאור זאת שיש כאן תמימות דעים שאין דבר משמעותי לעשות מלבד שיעורים או חבר (ככל שאוכל למצוא) - אלך על זה :)

לפני כשעה, borsood כתב:

לגבי חניה: ישנן עצות לחניה, אבל ללמוד נהיגה בהתכתבות או מסרטים זה רעיון לא מוצלח. לכן, שיעור או שניים אצל מורה נהיגה (או תרגול עם חבר פורום מסביבתך אם תוכל למצוא) יעזור לך הרבה יותר.

תודה, לא הכרתי את הטיפ.

לפני כשעה, borsood כתב:

זה אכן הדבר הראשון שעבדתי עליו ועזר לי מאוד

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הדבר שהכי טוב לעשות זה פשוט לעשות נסיעות עצמאיות כדי להשתחרר מהלחץ. זה כולל להיכנס לשכונה שקטה עם חניות פנויות ולתרגל בעצמך.

אני הוצאתי רישיון לפני הצבא וכך למשך 4 שנים שבהם שירתתי לא יצא לי לנהוג כמעט. גם אחרי שהשתחררתי, לא היה לי רכב צמוד ולכן רק כ-6 שנים לאחר שהוצאתי רישיון, נהגתי באופן שוטף ונוכחתי לדעת שעד אז לא באמת ידעתי לנהוג.

כן, היה לי קשה בהתחלה עם חניות והיציאה מהעיר הייתה קשה ומלחיצה, אבל אחרי מספיק נסיעות הלחץ ירד. בקשר לחניות, זו הייתה בעייה שלא יכלתי להתעלם ממנה ותרגלתי לבד בתוך השכונה. זה הספיק.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לספר לך שהייתי במצב דומה לשלך. אולי אפילו עם רכב גדול משלך (מסחרי).

לי אישית חברי הפורום הזה הסכימו להירתם ולעזור לי. אני זוכר את זה כאילו זה היה אתמול. 

קיבלתי לא מעט טיפים וכללי אצבע שימושים. שאני לא כותב אותם בכדי לא להטעות.

שתדע שיש כמה כללי אצבע וטכניקות. כמו מתי להתחיל לסובב את ההגה, כמה סיבובים לסובב, שימוש נכון במראות צד בעת תחילת החניה.

אם תצליח למצוא חבר או אפילו מתנדב מהפורום שיסכימו להתלוות אליך. אולי אפילו מהעיר שלך. תוכל להיעזר וללמוד עם הניסיון שלהם.

כי אנחנו לפעמים כל כך רגילים לדרך שאנחנו מכירים (שנניח והיא שגויה ולא נכונה) עד שאנחנו לא מצליחים לחשוב על שום דרך אחרת (למשל דרך נכונה שילמד אותך נהג וותיק ומנוסה בקורס, חבר, או מתנדב מהפורום).

אגב, אני הייתי מפחד לחנות עם הפנים קדימה, לכיוון היציאה. אחרי שאתה לומד ומתרגל כמה פעמים, אתה מבין כמה נוח זה חניה ברוורס.

מקווה שזה הרגיע אותך קצת. 

• אהבתי 2

התייחס אל עצמך כמו שהיית רוצה שאחרים יתייחסו אלייך :-P

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני נהג עם נסיון של שנה, ואני מכיר את זה. אני מכיר את הלחץ - אתה ממהר, ולא מצליח, ויותר לחוץ...

יד 2 טכניקות של חניה במקביל:
1) לסובב את ההגה עד הסוף - יבא עם ניסיון

ספוילר

2) סובוב אחד - לדעתי, זה קל יותר.

ספוילר

בסופו של דבר, צריך להתרגל לרכב, לעשות ניסיונות במקום ריק ושקט.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך לקחת איתך נהג מנוסה שאתה סומך עליך (קרוב משפחה, חבר טוב, חבר פורום אפילו מהאיזור) ולתרגל חניות במגרש חניה ריק בשעות הערב או בסופ"שים כשמגרשי החניה פחות עמוסים.

גם כשאני סיימתי ללמוד נהיגה לא הייתי מנוסה בנהיגה עצמה ולא בחניות.

היום (אחרי קצת יותר מ-11 שנים ואיזה 120-150 אלף ק"מ על כבישי ישראל ואירופה) אין לי שום בעיה.

השיפור בא עם הניסיון.

אם אין לך חיישני רוורס ומצלמת רוורס אולי שווה להתקין כי זה יכול לעזור במקרים מסוימים.

Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני שעתיים, borsood כתב:

למרות מה שחושבים, נהיגה בינעירונית היא הרבה יותר קלה מנהיגה עירונית.

תנסה לנסוע בהתחלה בזמנים שיש עומס תנועה מועט והלחץ עליך נמוך (יום שישי אחה״צ).

אובייקטיבית אין פה ספק בכלל ולראייה לא חסרים נהגים מנוסים שיכולים לנסוע עד אילת בלי בעיה אבל שהחליטו שלתל אביב/בני ברק/ ירושלים וכו׳ הם לא נכנסים עוד, וזה לא בגלל פקקים אלא סטרס גבוה בנהיגה שם, נהיגה עירונית במקום מרכזי וצפוף הוא צורת הנהיגה הכי מאתגרת ומעמיסה נפשית.

בכל אופן בנוגע לנושא השרשור אני ממליץ לך ללכת עם אבא או אמא בשעות מתות למגרש חנייה ריק ופשוט לתרגל כל פעם עד שיהיה קליק מסויים, גם אם לא תהיה אלוף שחונה בשנייה בחנייה תל אביבית צפופה עם רכבים שחונים משני הכיוונים (כשמאחורה עוד מחכה לך טור רכבים שתכנס, יש לי פחד במה בסיטואציות כאלה 😬) לפחות עם הזמן אין לי ספק שתהיה ממוצע וסביר מספיק כדי להיות עצמאי עם זה ביום יום ולחנות ברוב סיטואציות החנייה הנפוצות והקלות (אז תוותר על חניות מאתגרות, לא קרה כלום, יש המון אנשים כאלה שלא מנסים להכנס לחניות שהן לא ברורות מאליו ופשוטות)

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

שיתוף

• תוכן חדש...