Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם מיצובישי ספייס סטאר היא טובה ואמינה? או לברוח ממנה?

Hod135
שימו לב! השרשור הזה בן 1129 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 6 דקות, yulianx כתב:

@Potato

הספייס מתחרה ברכבי המיני, שם המרווח מורגש מאוד.

כניראה שאתה לא מכיר את הקטגוריה טוב אם הכול גרוע בספייס.

מסתכל עליה כקליאו זולה ולא אלטו מרווחת.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התסכלות לא נכונה, בגלל זה אתה לא רואה את היתרונות לעומת שאר הקטגוריה.

• רעיון טוב! 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, yulianx כתב:

התסכלות לא נכונה, בגלל זה אתה לא רואה את היתרונות לעומת שאר הקטגוריה.

למה היא לא נכונה?

הרכב מספק מרווח של סופרמיני פחות או יותר,אבל נחות מהן משמעותית.

לא רואה סיבה להסתכל עליה כעל אלטו מגודלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכלס, הספייס סטאר היא אוטו בסיסי וזול על כל המשתמע מכך, שהיבואנית דחפה לתוכו כל פרט אבזור אפשרי כדי להפוך אותו ליותר אטרקטיבי. 

זה אומר שמחד יש שם מולטימדיה, פנסי קסנון, בקרת אקלים, כניסה והנעה ללא מפתח וכו', ומאידך בידוד רעשים לוקה, איכות חומרים נמוכה, נוחות ו"יציבות" לא טובות ומושבים בסיסיים ולא תומכים. 

מבחינת מרווח וכאלה, הפערים בינה לבין פיקנטויים ושות' הם די זניחים, וכשמדובר ברכב לאדם אחד-שניים זה לא באמת משנה או צריך לקבל משקל. 

האם אני הייתי קונה כזו? אולי קצת אחרי שהגיהנום ייקפא. בחיים לא. האם אני חושב שיש לה מקום? למי שרוצה תחבורה סופר זולה ובסיסית - כן. לא מעבר לזה. לטעמי הספייס סטאר מנצחת כשהיא מתחרה מול חודשי חופשי, ואם זה הכיוון (שהוא לגיטימי לגמרי, אגב, כן? לא לכולם חשובה העפיצות של ההגה, האחיזה המכאנית והיכולת של האוטו לצלול את האף שלו לתוך אייפקסים או משהו כזה) אז היא אחלה. 

לגבי האטראז' - הן אמנם אחיות ודומות וכאלה, אבל מנהיגה בשתיהן, אין בכלל מה להשוות. אם האופציה שלי היא אטראז' אני מעדיף ללכת ברגל, יחף, בשלג.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הספייס סטאר / אטראז' נולדה כסופר מיני, ולכן גם נולדה עם אחות עם תחת (אטראז').

הרי בקטגוריית המיני, גם אם נחפש מתחת לאדמה לא נמצא אלטו סדאן או פיקנטו סדאן.

פשוט היא נשארה על אותו בסיס, בזמן שהסופר מיניז מסביבה קיבלו דורות חדשים, על פלטפורמות חדשות, עם בסיסי גלגלים ארוכים יותר, אורך כללי ארוך יותר, ובד"כ גם רוחב גדול יותר. גדלו בכל כיוון (סתם לדוגמה תשוו קליאו B מול קליאו 3 ו-4 ו-5).

בזמן שהמתחרות התחלפו להם, לפעמים גם פעמיים, כי דור מחזיק +- 7 שנים, והספייס סטאר איתנו כבר מעל לעשור, אז ברור שהיא התחרתה עם הסופר מיניז אז, ובהיעדר אופציה היא מתחרה מול מיניז היום.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, Hod135 כתב:

היי,
התייעצתי כאן לגבי רכב בשביל אמא שלי וקיבלתי הצעות ללכת על יונדאי i20 או מאזדה 2.
לצערי לא מצאתי משהו שיתאים לתקציב שלי (עד 30 אלף), הגעתי היום למגרש רכבים והציעו לי מיצובישי ספייס סטאר.
מודל 2014
יד 01 (בעלות קודמת ליסינג פרטי)

1.2 סמ"ק

עשתה 68,000 קמ'

ודורשים עליה 29,000 ש"ח

אני מאמין שאני אוכל להוריד אותו בעוד אלף ש"ח, אבל אני פשוט לא מכיר את הרכב ואני רוצה לשמוע את דעתכם..
האם הרכב הזה אמין לטווח הארוך ולנסיעות ארוכות? האם יש לו חולשות? איזה דברים בכללי כדאי לי לדעת במידה ואני הולך על העסקה הזו?

תודה לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד אופציה שלא צוינה כאן, אני רואה שיש בלוח יד 2 החל מ35,000 ש"ח שברולט ספארק מ-2016 .

אם אמא שלך יכולה להסתדר עם רכב מקטגוריית המיני זו יכולה להיות אופציה לא רעה בכלל.

המינוס - במחירים האלו קיימת רק רמת  אבזור בסיסית LT .  

https://www.yad2.co.il/vehicles/private-cars?manufacturer=44&model=1700&year=2016--1&gearBox=1,6,9&Order=3&priceOnly=1&imgOnly=1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, Potato כתב:

למה היא לא נכונה?

הרכב מספק מרווח של סופרמיני פחות או יותר,אבל נחות מהן משמעותית.

לא רואה סיבה להסתכל עליה כעל אלטו מגודלת.

כי הספייס סטאר נמכרה ונמכרת במחיר של רכב מיני, מבחינת הגודל היא דומה יותר למיני, מנועים דומים.

לכן גם במבחני ההשוואות היא התמודדה מול פיקנטו ושאר המתחרות ולא איביזה או 208.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, yulianx כתב:

כי הספייס סטאר נמכרה ונמכרת במחיר של רכב מיני, מבחינת הגודל היא דומה יותר למיני, מנועים דומים.

לכן גם במבחני ההשוואות היא התמודדה מול פיקנטו ושאר המתחרות ולא איביזה או 208.

אבל אנשים מסתכלים עליה כתחליף זול קליאו ולא כאופציה מרווחת לאלטו.

וזו גם ההשואה של שואל השאלה פה,התלבט בינה לבין ה208 ולא בינה לבין אלטו 

מנועים אטמוספריים היו גם באיביזה/208/ריו.

אז בכתבי רכב מוזמנים לשמור את הקשקושים שלהם לעצמם.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שמי שמחפש קליאו מחפש גם ספייס סטאר בגלל שהם מתחרות, אלא אולי בגלל מחיר דומה.

פותח השירשור לא התלבט בין הספייס לבין ה 208, הספייס פשוט הוצעה לו ע״י מגרש, לא כי הוא חיפש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב אמין כמו פטיש, זול לתחזוקה בצורה מגוחכת, ומאובזר טוב.

חברה שלי מחזיקה כזה רכב כבר מספר שנים, בעוד אני מרגיש את מה שמדובר פה בענייני ניהוג, היא לא מבינה על מה מדובר, וכנראה לא תגיע לכיכר במהירות שבה אני אגיע, ולא תנהג כמו שאני או שאר רכבי הפורום ננהג. סביר יותר להניח שנוהגת כמו אמא שלך. או במילים אחרות, הרכב הוא אמצעי לא המטרה. 

יש לזה מולטימדיה טובה? היא לא צריכה לבקר מוסכניקים חרמ*** ונוכלים מלבד טיפולים שגרתיים (ששוב, היא לא תראה הצדקה למה לשלם יותר על טיפול ברכב אחר) היא לא מתראה הרבה עם תחנות דלק. 

מה רע לה? 

אני ממליץ בחום. 

לא לעצמי, כי זה רכב עם ניהוג גרוע, ולי זה כן מרכיב חשוב, יותר ממולטימדיה או שליטה מההגה, אבל לא ברמה מסכנת חיים כמו שמנסים לתאר פה, אולי אם תנסה לנהוג בו כאילו זה GTI, אז כן. מניח שאמא שלך לא תעשה זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמא שלי לא תנסה לנהוג ברכב כמו בGTI אבל בתור בנאדם עם מודעות נמוכה לנהיגה נכונה היא כן יכולה בטעות להגיע לכיכר או לפניה במהירות גבוהה ולא נכונה.
וכאן יכולות הניהוג של הרכב כבר כן באות לידי ביטוי ויכולות להיות ההבדל המכריע בין בהלה קלה לבין תאונה לא משנה אם אתה נהג מרוצים או סבתה בת 80.

עד כמה זה משפיע ומסוכן אף אחד לא יכול באמת להגיד לך כי אין סטטיסטיקה שיכולה למדוד את העניין הזה מכיוון שיש עוד המון גורמים אחרים שמשתנים אבל אני אישית הייתי מעדיף גם לעצמי וגם לקרובי משהו יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי הרגישות בפניות היא יותר לחובבי רכב ופחות לנהג  שמתייחס לרכב בתור a-b.

מישהי מהעבודה קנתה ספייס חדשה, שאלתי אותה לגבי הרעש, ענתה כן יש אבל עם מוסיקה לא כזה מפריע.

ומה לגבי הריכנות בפניות, לא הבינה על מה מדובר, וכשהסברתי, אמרה ״אהה זה כול המכוניות הקטנות״.

כלומר עניין הפניות אולי מוזר בהתחלה, בפועל הרכב לא עף  בפניות, לא משנה איזה מזג אוויר כול עוד לא נוסעים בנוסח קרלוס סיינס.

גם לאישתי לא קרה מקרה של סכנה או החלקה, והיא הנהגת העיקרית בספייס בכביש פותל.

וזה מסניון של 6.5 שנים ו 122 אלף ק״מ.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה להתייחס לנושא על פי ניסיון אישי שברמה הסטטיסטית אין לו שום משמעות.
זה כמו עם בטיחות פסיבית אז יש אנשים שנוסעים על סובארו DL ודייהטסו שרייד והם עם הכביש כבר 20 שנה ולא קרה כלום האם זה אומר שהן בטיחותיות כמו רכבים אחרים? זה רק אומר שהבטיחות שלהם עוד לא עמדה למבחן.
ההבדל היחיד שיש מוסדות שיודעים למדוד ולתת ממצעים על מאפייני בטיחות פסיבית לכן אנשים מתייחסים לזה ביותר כובד ראש אבל בכול מה שנוגע לבטיחות שנובעת ממאפייני ניהוג של הרכב אנשים עדיין חושבים כמו לפני 30 שנה. 

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, m3x7r3m3 כתב:

גם אם נחפש מתחת לאדמה לא נמצא אלטו סדאן או פיקנטו סדאן

הייתי חייב 😀

https://www.hyundai.mu/en/range/grand-i10-sedan

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1129 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...