Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה הדרך הכי טובה לשתות מים בבית?

roy007
שימו לב! השרשור הזה בן 1163 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני הרבה שנים דברתי עם בעל עסק בתחום טיהור המים. כזה שמרכיב מתקנים  לטיהור מים לשתייה לאיזורי אסון, כמו קתרינה ושות', סינון ל בריכות וכו'. יענו, כל מה שקשור לניקיון מים. 

אמר: תשתה מהברז. אם לא טעים, שים סנן שיוציא את הטעם של כלור, אבנית, במידה, זה דווקא נחוץ במים לגוף. 

מתקני מים, זה צנרת לתרבית חיידקים, בייחוד עם מים חמים. לא סנן פותר את זה והנורה זה טוב לעשות אור יפה בפנים. 

לא רוצה מים מהברז, תסחוב בקבוקים, אם אתה נהנה מזה.

זהו

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הצנרות הראשיות לבניינים הן באמת אחלה יחסית.

הבעיה היא קטע הצנרת מהשעון של הרשות ועד כניסת המים לדירה.

אצלי לדוגמה זאת צנרת ברזל בת 40+ שנים.

לדעתי (ואני לא מהנדס מים) בצנרת הזאת יש יותר זיהומים מאשר בתמי 4 שלי שאני מקפיד לתחזק + מוציאה כמה ליטרים כל יום 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הבית שותה מים מהברז, יש לי קבוע 2 בקבוקי זכוכית במקרר ועוד אחד עם מים פושרים על שולחן לעצלנים. 

הבן הגדול שלי שותה ישר מהברז, ממש בבון :)

אני דווקא חרד מבקבוקי פלסטיק, היתה פעם איזו כתבה שבדקה איך הם נשמרים. גילו שכאשר חושפים אותם לשמש, הם מפרישים חומרי לפסטיק למים. 

לגבי תמי 4, האנשים שאני מכיר שמשתמשים בזה, עושים את זה בגלל הזמינות של המים הרותחים.

עריכה אחרונה על ידי ArikM

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רגיל למים מברז שנים, גם צורך כמויות גבוהות של מים, קיץ חורף. לי זה בסדר וטעים.

מעבר לזה אני לא שותה מים קרים לעולם, אלא רק פושרים. (לכן ברז מתאים לי, בקיץ חצי חצי)

בארון יש לי אולי 20 בקבוקים של מים מינרליים, אף אחד לא נוגע בהם. (נדיר שנוגעים בהם) 

משאיר את זה לנסיעות ברכב, או סתם לחברים לחלק על הדרך. 

החלפתי אולי 5/6 ברי מים חמים קרים. היו מתקלקלים אחרי כמה שנים, במיוחד בגלל המים חמים שעובדים ללא הפסקה  כל כמה דקות. זה הקטע הכי מצחיק (או עצוב) לקח לי כמה שנים להבין שאף אחד לא משתמש במים חמים בבית, מלבדי (כי הייתי מחוץ לבית רוב השבוע) קפה שחור היו מחממים מים בקומקום, כי חייבים מים רותחים לקפה טורקי.

בפועל הבר היה עובד ימים כלילות, במשך שנים (איזה בזבוז חשמל וכסף) עד שהבנתי שאני חייב לנתק את המים חמים כי מילא אף אחד לא נוגע בהם. הפלא ובפלא,  אחרי שניתקתי את החימום מסתבר (הורדת מתג) שהבר שורד שנים בלי שום קלקול (שוב, המים חמים עושים את כל הבעיות) וגם חסכתי כסף על חימום מים חמים,  ללא שימוש.

לא יודע אם מישהו ראה פעם מה מתחולל בתוך הבר מים, כשראיתי (כמה פעמים) לאחר שפירקו את הבר לתיקון נשארתי המום. כל הצינורות עם עובש, ירוקת, צינורות מטונפים בשחור, כל הפנים מלא אבק וזוחלים (עכבישים) ואת כל זה אנחנו שותים לרוויה. 

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, om2 כתב:

הצנרות הראשיות לבניינים הן באמת אחלה יחסית.

הבעיה היא קטע הצנרת מהשעון של הרשות ועד כניסת המים לדירה.

אצלי לדוגמה זאת צנרת ברזל בת 40+ שנים.

לדעתי (ואני לא מהנדס מים) בצנרת הזאת יש יותר זיהומים מאשר בתמי 4 שלי שאני מקפיד לתחזק + מוציאה כמה ליטרים כל יום 

המים באדמה הם לא מחוממים, לא מסונני כלור וזורמים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, SlowRide כתב:

יש לי תמי4 בעבודה, ובבית הייתי שותה רק אקווה נובה תקופה ארוכה. לא הרגשתי הבדל בטעם. אחרי ששיפצנו את הדירה והחלפנו את כל הצנרת לפלסטיק, עברנו למי ברז (כי נמאס לסחוב שישיות מים) ושוב לא הרגשתי הבדל בטעם. פסיכולוגית מרגיש לי יותר טעים לשתות מים שנמזגו מכלי זכוכית מאשר בקבוק פלסטיק אבל בתכלס לא נראה לי שיש הבדל. 

מצד שני בחו"ל אני מקפיד לא לשתות מי ברז וקונה רק מים מינרלים, ובארה"ב הטעם שלהם באמת שונה מהמים בארץ.

גם אני לא מבחין יותר מדי בהבדלי טעם, אלא אם זה משהו רע באופן קיצוני(כמו שיוצא אצלי בברז).

מהחברות הישראליות מי עדן הכי טעים לי, ונביעות מרגיש לי קצת מר(אולי זה רק אני).

סאן בנדטו מוגז קלות נחמד לי. ורוב החברות המגניבות מאיטליה וגאורגיה עם בקבוקי הזכוכית מושכים אותי(המחיר פחות מושך אותי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, om2 כתב:

ובכל זאת... צנרת ברזל בת 40 שנים.

ראית איך זה נראה מבפנים?

שילוב של אבנית + חלודה

זה בסדר. שים פילטר/בריטה. אין בזה בעיה בריאותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותכם, אנסה לעשות קצת סדר. 

מראש אבהיר: אין לי מושג לגבי היעילות של בריטה- לא מבין, אז לא מדבר עליהם.

תמי מכריכים אותך להתחייב להם בתשלום חודשי. 

יש לא מעט ברי מים אחרים, שכל מה שצריך זה להחליף להם מסנן אחד פעם בחצי שנה (מסנן גנרי), והעלות נעה בין 50-100 ש"ח למסנן עצמו והחלפה עצמית יחסית מאד קלה.

לכמעט כל בר מים אפשר גם לחבר מערכת סינון או מערכת אוסמוזה הפוכה אם רוצים (למעט לתמי, אלקטרה ועוד כמה בודדים בשוק). התוצאה, בר שמחזיק יותר שנים (בוער במיכלים שלו פחות דרעק מהמים) ואיכות יותר טובה של מי שתייה. 

המסנן של תמי לא שונה בכלום מהמסננים האחרים, גם הגנריים, מבחינת איכות סינון אלא רק בצורה הפיזית שלו.

פות"ש.

עד כמה המים שלך גרועים? צבע, ריחות, טעם?

אם זה רק הטעם, בר סביר מספיק לך מעל הראש.

אם זה גם צבעים וריחות, שקול להוסיף לו מערכת סינון (או אוסמוזה). 

בכל מקרה ומצב מומלץ להוסיף מסנן ראשי לצנרת של כל המים שנכנסים הבייתה, בעדיפות למסנן אבנית.

בר מומלץ מניסיוני בעבר כמשווק ומתקין.

מערכת סינון מים בסיסית סבירה לחלוטין.

סרטון שעשיתי בזמנו על החלפת מסננים במערכת סינון שכזו (עם כמה טיפים ודגשים).

מקווה שעזרתי.

• רעיון טוב! 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התקנתי כזה שקניתי ב600 ש"ח עם חבר.

יחד עם מסנן פשוט ב40 ש"ח והתקננה עצמאית.

אני גר בקצרין והמים מהברז מאוד טעימים.

יחד עם הבר תענוג.

החלטתי לא להכנס לכל הסיבוך של תמי4, לדעתי לא שווה את הכסף בכלל וגם נמאס לי לסחוב בקבוקים.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...