Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם הכתבה הזו נכונה (בנזין חורפי/קייצי)

lahav28
שימו לב! השרשור הזה בן 1418 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

נתקלתי בכתבה הזוhttps://www.calcalist.co.il/articles/0,7340,L-3826170,00.html

והיא נראית לי קצת תמוהה.

מה זה דלק לקיץ ודלק לחורף? נשמע מוזר.

הכוונה לאוקטן קצת שונה? תערובת דלקים שונה?

ראיתי שראיינו את דוד נמרי כך שמצד אחד זה לא נראה חרטוט, אבל זו הפעם הראשונה שאני שומע על זה. אני מודע לכך שיש הבדלים בין צפיפות אדי הדלק כשקר או חם אבל זה לא קשור לסוג הדלק בכלל. אולי התכוונו לדלק עם צפיפות סגולית גבוהה יותר?

אשמח אם מישהו יאיר את עיניי.

"כל מי שנוסע לאט ממני הוא אידיוט, וכל מי שנוסע מהר ממני הוא מטורף"... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא חירטוט. יש בנזין קיץ ובנזין חורף, ראה כאן את המפרטים השונים מעט. נראה שההבדל בעיקר בלחץ האדים. http://www.bazan.co.il/page_18859

ככל שאני יודע יש חלון זמן באביב שאמורים להחליף ביניהם.

יש גם סולר קיץ וסולר חורף.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר
  • אהבתי 2

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחלוטין לא המצאה ישראלית. להפך, זה עניין קריטי בהרבה במדינות עם מז"א אמיתי והפרשי טמפרטורה גדולים בהרבה בין קיץ לחורף.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, קורן בן אשר כתב:

יש גם סולר קיץ וסולר חורף.

בארץ כל הסולר לתחבורה הוא סולר קייצי, אין בארץ צורך בסולר חורפי. 

סולר חורפי מתאפיין בכך שהוא נשאר נוזלי בטמפרטרות נמוכות, בזמון שסולר קייצי הופך לג'ל ולא מצליח לעבור דרך הפילטרים.  סולר קייצי טוב עד כ 10 מעלות מתחת ל 0.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אקדים ואומר שאני לא עובד בתעשיה הפטרוכימית וגם לא בחברות הדלק ואין לי ידע מכלי ראשון בנושא. אבל זו לא הפעם הראשונה שנתקלתי בחומר כתוב בעניין.

לראיה, ראה בלינק לעיל מפרט בז"ן לדלקי חורף וקיץ, כמו כן הנושא מעוגן בתקן הישראלי לדלקים. ראה כאן למשל.

אני לא משוכנע שאתה צודק לגבי הסולר בארץ. זאת אומרת, יכול להיות שלא באמת צריך סולר חורפי, אבל זה לא אומר שלא משווקים כזה לתחנות. באקלים הישראלי הממוזג יחסית יש הפרשי טמפרטורה קטנים יחסית בין יום קיצי ממוצע ליום חורפי ממוצע, ולכן כנראה באופן מעשי לא תחוש בהבדלים ברוב הזמן וברוב אזורי הארץ גם אם נתקעת עם בנזין או סולר קיצי באמצע ה"חורף". עם זאת זה לא בהכרח מהווה ראיה שלא משווקים בארץ סולר חורפי. אם אתה בקזחסטן (או במקום שאני נמצא בו כרגע) ומצאת את עצמך בינואר עם מיכל מלא סולר קייצי אז כן יש בעיה יותר גדולה...

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שומע היום בפעם השלישית ממקור ראשון על בעלי רכבים שנדלקה להם נורת מנוע כתומה (חיישן חמצן\תערובת\פליטה וכו'). לא נראה לי שמדובר בצירוף מקרים.. 

לא אומר שיש פה איזו קונספירציה אבל אכן נשמע שמדובר על תופעה שהתחילה בדיוק בתקופה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.5.2020 בשעה 00:06, קורן בן אשר כתב:

אקדים ואומר שאני לא עובד בתעשיה הפטרוכימית וגם לא בחברות הדלק ואין לי ידע מכלי ראשון בנושא. אבל זו לא הפעם הראשונה שנתקלתי בחומר כתוב בעניין.

לראיה, ראה בלינק לעיל מפרט בז"ן לדלקי חורף וקיץ, כמו כן הנושא מעוגן בתקן הישראלי לדלקים. ראה כאן למשל.

אני לא משוכנע שזו ראיה. למיטב הבנתי הסימון מראה אם הדלק מתאים לקיץ או חורף או שניהם. אין שום מילה על "אופי" הדלק.

"כל מי שנוסע לאט ממני הוא אידיוט, וכל מי שנוסע מהר ממני הוא מטורף"... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1418 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...