Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אי פעם נזכה לראות מיסוי על הדלק שיורד?

kobi_g
שימו לב! השרשור הזה בן 1454 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למה הורדה של מיסוי אחד חייבת להיות העלאה של מיסוי אחר?

למה לא להתייעל? למה לא לקצץ בהוצאות ולשנות סידרי עדיפויות?

ברור לי שהכי קל זה להעלות מיסים, אבל יש עוד דרכים לקצץ גירעון. עריית פ"ת עשתה זאת מבלי להעלות מיסים...

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. "התייעלות" היא סיסמה. יש מצבים בהם היא נכונה, אבל הרבה פעמים נבובה ובסופו ששל דבר פוגעת בך, האזרח\צרכן השירותים. ראה מערכת הבריאות.

ב. סדרי העדיפות לא נקבעים על ידי או על ידך אלא על ידי יחסי כוחות פוליטיים. מנפלאות הדמוקרטיה.

ג. המיסוי בישראל אינו נחשב גבוה והמדיניות הבסיסית של מפלגת השלטון היא לקצץ במיסים ובשירותים. אבל גם לכך יש גבול. מהיכן, לדעתך, צריך להגיע  הסיוע בסך 80 מיליארד ש"ח בעקבות משבר הקורונה? על כמה שוטרם אפשר לוותר בלי לגרום לעליה הוצאות על תאונות דרכים? וזה סתם, כלאחר יד. 

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ענו לך גם בשרשור הקורונה, לא היה מעולם קיצוץ בתקציב הבריאות, אלא רק עליה, והוא נמוך ממדינות אחרות כי ישראל מדינה מאוד צעירה בגיל, לא יודע למה אתה מתעקש לחזור את טענה שגויה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, sperial כתב:

א. "התייעלות" היא סיסמה. יש מצבים בהם היא נכונה, אבל הרבה פעמים נבובה ובסופו ששל דבר פוגעת בך, האזרח\צרכן השירותים. ראה מערכת הבריאות.

ב. סדרי העדיפות לא נקבעים על ידי או על ידך אלא על ידי יחסי כוחות פוליטיים. מנפלאות הדמוקרטיה.

ג. המיסוי בישראל אינו נחשב גבוה והמדיניות הבסיסית של מפלגת השלטון היא לקצץ במיסים ובשירותים. אבל גם לכך יש גבול. מהיכן, לדעתך, צריך להגיע  הסיוע בסך 80 מיליארד ש"ח בעקבות משבר הקורונה? על כמה שוטרם אפשר לוותר בלי לגרום לעליה הוצאות על תאונות דרכים? וזה סתם, כלאחר יד. 

אני לא חושב שהתייעלות היא סיסמה. אולי היא משהו כללי לשיפור מצב כלכלי ותחתיה נמצאים כאלה וכאלה פעולות, אבל הכי קל זה להעלות מיסים.

מהעולם העסקי אולי אפשר להשוות את זה לפיטורים, אבל גם שם יש עוד דרכים ליעול העבודה והרווח.

המדינה מוציאה מיליונים ומילארדים על פרויקטים שבסוף נותרו יתומים וללא שימוש, כסף שמגיע לכל מיני עסקנים וכל מיני הטבות סקטוראיליות במקום להגיע למקומות הנכונים.

הצבא לצורך העניין, בזבוז אדיר של משאבים וכסף. 

יש בזבוז בכל הרבה מקומות שמשם אפשר לקחת את הכסף, לא תמיד צריך ללכת לכיס של האזרח.

וברור שסדרי העדיפיות לא נקבעים על ידינו...לא מבין למה היה צריך לציין משהו כל כך ברור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלת על סדרי עדיפויות, הלא כן? אז עניתי לך. אל תחשוב שאני מרוצה מסדרי העדיפויות של הממשלה, אני חושב שזורקים הרבה מאד כסף על שטויות, אבל, מה לעשות, יש מי שמחזיק את ראש הממשלה במקום רגיש וסוחט אותו. גם נושא הפרוייקטים המוצלחים יותר והמוצלחים פחות נכנס לקטגוריה הזו. 

כרגיל מתלוננים על חוסר היעילות של הצבא. ואז, כאשר באים לבחון אותו, מגלים שהוא נאלץ להחזיק את האנשים הפחות טובים ואת הציוד המרופט, כיון שהתקציבים קוצצו. ומספרים שהגדילו את תקיבי הבריאות, רק לא סיפרו לנו שנקודת המוצא היתה נמוכה במיוחד, ושגם האוכלוסיה גדלה בינתיים בהרבה.

והדבר החשוב ביותר - המדינה צריכה לספק הרבה שירותים שהם הפסדיים מיסודם, או שהתמורה להם נמצאת במקומות אחרים לגמרי. למשל מערכת החינוך: צרכנית עצומה של משאבים, את התוצר רואים רק 20 שנה אחרי שהבוגר סיים את בית הספר.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, shachar187 כתב:

למה הורדה של מיסוי אחד חייבת להיות העלאה של מיסוי אחר?

למה לא להתייעל? למה לא לקצץ בהוצאות ולשנות סידרי עדיפויות?

ברור לי שהכי קל זה להעלות מיסים, אבל יש עוד דרכים לקצץ גירעון. עריית פ"ת עשתה זאת מבלי להעלות מיסים...

כי אם תתייעל אז עדיין יש רשימה ארוכה של דברים שמחכים שיהיה יותר כסף (כמו למשל קצבת זיקנה נורמלית, העלאת קיצבת נכות, פיתוח תשתיות תחבורה, טיפוח החינוך ואם תרצה אני יכול להמשיך עוד הרבה).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.4.2020 בשעה 11:03, sperial כתב:

זהו? השרשור השבועי של קיטורים על מיסי הדלק?

אז אתר רוצים להפחית את המס על דלק. איזה מס אתם מציעים במקום מיסוי הרכב והדלק?

אני שואל, כיוון שלמדינה יש הוצאות, וצריך לממן אותן. על זה פותחי השרשורים האלה לעולם לא חושבים.

על לקצץ שמעת? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על לקשקש שמעת?

כנראה שלא טרחת לקרוא את שכתבתי. דעתי אינה נוחה מהרבה סדרי קדימויות של הממשלה. אבל "לקצץ" זה קשקוש של אנשים שלא מבינים שיש צרכים שאותם הם אינם מכירים. קיצצו במערכת הבריאות (והתוספות בשנים החארונות רחוקות מלקזז את אותם קיצוצים) - אתה מקבל מערכת שאינה מתפקדת. מקצצים במשטרה - אין שוטרים בדרכים. מקצצים באוניברסיטאות - חסרים מהנדסים. אבל העיקר ש"קיצצו" ו"התייעלו".

אין ספק שכל אחד מאתנו רואה סדרי עדיפות שונים למדינה. זה אמור להתבטא בהצבעה בבחירות לכנסת. ואלה סדרי העדיפות שעם ישראל בחר בהצבעה שלו. להגיד שאני מרוצה? ממש לא. אבל, כפי שכתבתי לפני יום או יומיים, זה טבעה של הדמוקרטיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, כל מה שתיארת נכון אבל הוא לא תוצאה של קיצוץ אלא תוצה של קיצוץ מטומטם.

תקציבי המשרדים נקבעים כבר שנים רבות לפי מו"מ וסחטנות וזו התוצאה. מתי בפעם האחרונה ישבו למפות צרכים של המשרדים השונים, ניתוח תקציבי יסודי וחלוקת העוגה לפי צרכים?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה כתבתי על פוליטיקה? גם לי ברור שסדרי העדיפות של ממשלת ישראל שגויים. אבל, אתה יודע, לא אתה ולא אני קובעים, אלא אלה שיושבים בממשלה ובכנסת, והם מסתכלים דרך המשענת של הכיסא.

לא שבשיטות ממשל אחרות המצב יותר טוב. גם בארה"ב, מאור העולם, מי ששולט הם אינטרסים די צרים. איפה הדיון של אור על הנשק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו לא חלטקים על זה אלא שקיצוץ הוא לא מילה גסה ובהחלט יז איפה לקצץ. הזאלה היא כמובן איפה ובמה 

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם על כך איננו חלוקים. העניין הוא שיש בקהל לא מעט אנשים שחושבים ש"קיצוצים" הם הפתרון לכל דבר. ולא היא, כיוון שיש מצבים בהם מחיר הקיצוץ כפול ומכופל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שידוע לי לא היה קיצוץ בתקציב הבריאות:
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001324594
בקיצוץ מתכוונים לא לקיצוץ באיכות המרק בבתי אבות אלא בראש ובראשונה בועדי השלטר. בנוסף, חלקים מהמגזר הציבורי מספקים שרות לא יעיל בכוונה,
זה לא באג, זה פיצ'ר של המערכת. יש לך למשל אנשים שמזינים נתונים ידנית במחשב שסקריפט של מתכנת סביר יעשה אוטומטית אבל למקליד הנתונים יש קביעות והוא מוגן על ידי הוועד. 
למיטב הבנתי ניתן לקצץ בצורה מאוד משמעותית במגזר הציבורי ללא פגיעה בשירות לאזרח. למשל הנכים יקבלו את אותן הקצבאות אבל פחות פקידים ינהלו את התהליך. 
הבעיה בכל ההצעות האלה היא פוליטית: קשה לעשות זאת בגלל איומי השביתה. המשבר הכלכלי רק מדגיש את זה: עסקים קורסים, אנשים במגזר הפרטי (שממנים את הממשלה) מפוטרים והאבטלה עולה
אבל במגזר הציבורי (בו השכר הממוצע גבוהה יותר) אין שינויים דרמטיים.

• אהבתי 2

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הכי נמוך שזה ירד, זה בסביבות 4.5₪ לליטר 95, וזה גם אם הסעודים והרוסים יצטרכו לשלם לך כדי שתקח מהם את הנפט.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.4.2020 בשעה 13:04, sperial כתב:

לגליזציה? כולל פתיחת ואחזקת מחלקות פסיכיאטריות לאשפוז ניזוקי הקנביס  ומחלקות לטיפול בעוד קצת חולים המחלת ריאות בגלל העישון, ומללקות כירורגיות לטיפול בנפגעי התאונות שייגרמו מהשימוש בו.

הטענה שקנביס בטוח משוללת יסוד.

זה בטוח לא יהיה גרוע כמו מה שהסיגריות מזיקות,לא חסר מדינות בעולם שהכניסו את זה לחוק ולא ראיתי שהיה להם שום בעיה עם מה שאמרת

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1454 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...