Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יתרונות הפורום ( או חסרונות ) על פני מדיה אחרת

היונימוג האדום
שימו לב! השרשור הזה בן 1622 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברים יקרים!

[emoji322]מועדון החמש מזמין לחגיגה אנגלית – השקה כפולה של MGA ושל יגואר E-Type במפגש המרכזי של המועדון בפתח תקווה[emoji322]

[emoji772] *MGA משנת 1959* ששופצה ע"י חבר מועדון החמש - *שי גלעד*.

[emoji772]*יגואר 2+2 E-Type משנת 1969* ששופצה ע"י חבר מועדון החמש - *עופר ישראלי*.

ההשקה תתקיים במפגש המרכזי של מועדון החמש, ביום שישי, בתאריך *25.10.2019, בשעה 17:00.*

[emoji779]שימו לב !!! – ההשקה לא תתקיים במקום המפגש הקבוע, אלא במגרש החניה המרווח שבפינת הרחובות "שחם" ו"טובה ושמשון דרנגר", דרומית למקום המפגש הקבוע !!!

ניתן להיכנס למגרש מרח' השחם לפני בית מס' 48, או מרח' טובה ושמשון דרנגר ממערב למזרח. ראו מפה מצורפת.

•כל חברי המועדון מוזמנים להגיע עד לשעה 16:00 להצבת הרכבים.

•בעלי רכבי MG ויגואר אספנות מוזמנים לאירוע (גם אם אינם חברי מועדון החמש).

•נא להגיע עם חולצות מועדון !

ביום שלישי נמשיך את הרישום למסע לאילת!

[emoji1431] חג שמח! [emoji1431]

Sent from ...

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ירון בוקר טוב,

ראשית , אני מבקש שתבין שאת מה שאגיד עכשיו אני אומר מנימי נפשי כמו שאומרים, ולא רוצה חס וחלילה שתיפגע כי דבריי בכלל לא בכיוון.

כמו כל אחד שהנושא קרוב אל ליבו, חשוב לי שיבואו כמה שיותר אנשים, שהציבור יכיר יותר את פעילות הענין הזה, שניקרא שיפוץ רכבי אספנות (ולכן אני אמרתי פעם שעצוב לראות את כל הייבוא של הרכבים ה"מסודרים". אנשים כבר לא כ"כ משפצים, רק מייבאים).

ההודעה שלך היא דוגמא קלאסית לסירבול או חוסר ההבנה שיש למועדון בכל מה שקשור לפרסום עצמי, העברת מידע והנגשת הנושא לציבור הרכב.

מודעה שכזו יש לפרסם בריש גלי, בחוצות העיר, כאן בפורום כמובן ועם נושא בפני עצמו.

אף אחד לא יידע שבשרשור הנושא את הכותרת יתרונות הפורום ( או חסרונות ) על פני מדיה אחרת יש גם הודעה חשובה כל כך לגבי אירועים עתידיים.

איך מצפה מועדון ה-5 שאנשים יהיו חשופים ומודעים לענין הזה?

וזה בדיוק מה שקרה עם ארוע סוכות. אם לא כאן בפורום המהולל הזה, בעל כ"כ הרבה משתתפים - אז איפה?

במודעת נייר במכולת השכונתית?

אני חושב שהמועדון נישאר מאחור קצת, לא מודע לכוח האדיר שיש לפרסום נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירחמיאל , בוקר טוב.

ראשית אני לא נעלב. אנחנו רק מקיימים דיון.

שנית, המועדון פירסם לכל החברים המשלמים ישירות לטלפון / תיבת הדואל.

לגבי פרסום במדיה , לצערי ולצערך הפורום די מת. אין כמעט הודעות חדשות. ואין תנועה של משתמשים.

האירוע פורסם בפייסבוק , שהוא כיכר העיר החדשה. ולמועדון יש גם דובר פעיל מאוד , שבעבר לפחות , דאג לפרסם גם בעיתונות המקומית על האירוע. בכתבות יחצנות שונות. היות שאני אישית לא אוהב את האירוע ההמוני , לא טרחתי להתעניין היכן פורסם.

Sent from ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי ירון,

יש כאן לדעתי סתירה בין התפיסות השונות.

אני כמובן לא שם אותך כנציג אחראי של דוברות המועדון, כן? כמו שאמרת, זהו רק דיון.

לשיטתך, המועדון צריך לשאוף לפרסם אירועים רק אצל חבריו בלבד. האם הבנתי נכון?

אשמח (מאד) אם תעמיד אותי על טעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה לא הסברתי את עצמי מספיק טוב,

ציינתי שהמועדון מפרסם ישירות לכל חבריו.

בנוסף המועדון מפרסם בכיכר העיר החדשה (פייסבוק ) ובאמצעות הודעות לעיתונות (פעילות של הדובר החדש רון אקרמן )

אכן , כיכר העיר הישנה (הפורום ) נזנח. מסיבות כאלו ואחרות.

וניתן לראות זאת ביתר שאת בפורום הפרטי של מועדון החמש שההודעה האחרונה בו הייתה לפני שנתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשיטתך, המועדון צריך לשאוף לפרסם אירועים רק אצל חבריו בלבד. האם הבנתי נכון?

לא, לא הבנת נכון.

קח דוגמא, לפני 8 שנים כשמרכז הפעילות של מועדון ה-5 היה בקארספורום, כל האירועים היה מתפרסמים פה ולא בהכרח היו מתפרסמים בכל הפורומים האחרים בנושאי רכב.

לפני מספר שנים מסיבות כאלה ואחרות שאני לא רוצה להתחיל לדון עליהן, מועדון ה-5 העיברו את מרכז הפעילות לפייסבוק (וזה לא רק לחברים שם אלא כל אחד יכול לראות) ופורום אספנות בקארספרום איבד את החשיבות. בשנים אחרונות היו מפרסמים גם כאן, המודעות היו מקבלות בין 0 לבין 1-2 תגובות במקום עשרות ומאות תגובות בעבר אז אפשר להבין מדוע השנה לא פירסמו.

אגב בשבוע - שבועיים האחרונים העלתי לפרום אספנות כמה שירשורים שגם כן לא תפסו תנופה יותר מידי כי פשוט קהל היעד ברובו כבר לא נמצא כאן.

חבל מאוד שזה המצב אבל זה מצב נתון, לא ראוה איך אפשר לשנות אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים , ערב טוב .

דבר ראשון - המועדון אמור לפרסם גם כאן על אירועים !

דבר שני - להקים את הפורום לתחייה זה בהחלט בכוחנו , אם כל אחד מאיתנו יגיב יותר על מה שמפורסם כאן ( לאחרונה אנחנו מעלים - במודע או שלא הרבה יותר תגובות לפורום ) .

אשתדל ליצור קשר עם מזכירות המועדון ולהזכיר שהפורום חי ונושם ויש לפרסם גם כאן פירסומים רשמיים .

דבר נוסף - על כל אחד ואחת מאיתנו להזכיר ( בעת שפוגשים ) לקודקודי המועדון שהפורום חי וקיים ומתעורר מחדש לחיים .

אני מאמין שנצליח להזיז משהו - ולו במעט .

אני את דעתי בנושא אמרתי ומנסה ליישם .

קחו זאת לתשומת לב - כולנו ביחד ( ועדיין יש כאן לא מעט ) יכולים לעשות שינוי !!!

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה שאני מעיר:

אין לעניות דעתי כל רע ביבוא רכבי אספנות. אני חובב רכבי אספנות (והיו לי 2 בעבר)

ויש לי אלרגיה לכל נושא טכני. רוצה מוסך טוב או חבר שמבין טוב להסתמך עליו.

רוצה רולס רויס ולא קונה כי אין טכנאים.

בארץ.

רוצה nsu ולא יודע להזמין חלקים מחול

רוצה sl וחושש להיתקע פה ושם.

רוצה סיטרואן בלי להחליף צינורות יבשים.

בקיצור: ליהנות מרכב אספנות בלי להיות טכנאי או עשיר.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

בקצרה: אין דבר כזה.

אתה אולי לא תצטרך תעודת מכונאי או חשמלאי, אבל כדי לתחזק רכב אספנות באופן בסיסי, אתה חייב ידע מסויים כדי להגשים רצון הבעלות.

ברכבים ישנים תמיד יצוצו בעיות. מה תעשה? תגרור כל פעם? תביא מכונאי הביתה?

חיפוש חלקים יכול להיות טריקי ומבלבל, אם הרכב לא מקורי לחלוטין או נדיר. לפעמים צריך ממש לזהות חלקים ולצלם ואז להצליב מידע בספרות, ברשת ועם בעלים אחרים.

לפעמים יש תתי סוגים, למשל שנתון שבו היה דגם עם מזגן ודגם בלי ואז משאבת המים שונה.

דגם עם מכלולים עבור תקנות זיהום של קליפורניה ודגם שלא. מי ידע מאיפה האוטו במקור? ועוד אלף דוגמאות.

אלו דברים שלא מפילים על מוסכניק כי או שהוא יגבה המון כסף וכל תקלה שטותית תיקח שבועות או שיבקש ממך לפנות את הרכב מהמוסך.

כל אלה יעלו הרבה כסף, יקחו הרבה זמן ובסוף מכוניות עומדות בחניה לנצח או נמכרות כי זה פשוט נמאס ומתיש.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחיזוק של מה שאמר איתי, גם אם תקנה רכב אספנות "פשוט" כמו סובארו לאונה, בשלב כלשהו תיתקל במצב שצריך להחליף חלק שכבר אין אותו על המדף בחנויות חלפים.

תגיע למוסך, המוסכניק יעשה כמה טלפונים לחנויות ויאמר לך:

מצטער אין את החלק. אם תביא לי אותו, אני אחליף בלי בעיה. אם לא, אין לי איך לעזור לך...

ואז תצטרך לחפש את החלק לבד או להזמין מח"ל. בלי זה זה לא יכול לעבוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים , שמתם לב שפתאום כן יש פרסום בפורום על אירועי המועדון .

נראה שבכל זאת יש מי שמקשיבים לחברים ה"פשוטים" נטולי הפרצופספר ( אצלי לפחות זה מבחירה ) .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

כפי שחשבתי, כלום לא בכוונה, רק צריך תזכורת שגם פה נותרו חובבים.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שלא בכוונה. אין כאן כוונות זדון.

אני פשוט חושב שהמועדון המכובד מקובע קצת מחשבתית, אולי קצת יהיר או מתנשא ובכל אופן מסורבל ולא מבין כלל מה זה "פרסום" מעל דפי המדייה בתקופתנו אנו.

ולראייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

למי שלא מכיר, שמי סיגל שטיימן. אני חברת וועד במועדון החמש ומנהלת את הדף ואת קבוצת הפייסבוק של מועדון החמש.

ראשית, הוזכר בהודעה קודמת שבקבוצת הפייסבוק יש 60,000 חברים. הכוונה כנראה לקבוצת "פורום אספנות" בפייסבוק שהיא קבוצה טובה וחיובית, אך אינה קשורה למועדון החמש. קבוצת המועדון בפייסבוק נקראת " מועדון החמש - הקבוצה הרישמית", והיא מונה כיום מעל 18,000 חברים.

לעניין פורום אספנות בקארספורום – אני מסכימה לגמרי שכל זמן שמועדון החמש מנהל את הפורום, הוא צריך לוודא שהפרסומים הרשמיים של המועדון יופיעו בו בצורה מסודרת. בחודשים האחרונים היתה החלפת בעלי תפקידים בניהול הפורום, וכנראה שהנושא קצת התפספס. כפי שצוין כאן, השירשור הזה הובא לידיעת הוועד ואכן בימים האחרונים הועלו מספר עידכונים שוטפים ע"י מזכירת המועדון.

יחד עם זאת, קשה לי לקבל את התייחסותו של היוזר "ירחמיאל" להלן: "אני פשוט חושב שהמועדון המכובד מקובע קצת מחשבתית, אולי קצת יהיר או מתנשא ובכל אופן מסורבל ולא מבין כלל מה זה "פרסום" מעל דפי המדיה בתקופתנו אנו". המציאות שונה, והיא שהמועדון משקיע זמן ואנרגיה רבים של פעילי המועדון במדיה החברתית – יש לנו קבוצת פייסבוק שוקקת, דף פייסבוק מלא מידע, אתר אינטרנט המעודכן בכל פעילויות המועדון – וכולם פתוחים לציבור הרחב, גם לאילו שאינם חברי מועדון. אם לדעתו של ירחמיאל זה מתאר "מועדון שלא מבין כלל מה זה פרסום במדיה", יש לנו חילוקי דעות מהותיים בנושא... ירחמיאל – אני ממליצה לך לשבת על מחשב עם חבר בעל חשבון פייסבוק, להיכנס לקבוצת המועדון, ולהתרשם בעצמך מנפח הפעילות, המידע, התמונות, השאלות הטכניות ושירשורי השיפוצים שמופיעים בקבוצה, מידי יום.

באופן כללי, הפלטפורמה של הפורומים, בכל העולם, מאבדת פופולאריות בשנים האחרונות. רוב הציבור מעדיף את עולמות הפייסבוק והאינסטגרם, שהם מיידיים, קלים לתפעול מהסמארטפונים, ומאפשרים שיתוף קל של תמונות וסרטונים, בוודאי יחסית לפלטפורמה המסורבלת-משהו של קארספורום (גם אם עובדים באפליקציית TAPATALK...). אפשר תמיד להתגעגע לעולם הישן, אבל אי אפשר לעצור את התהליך הזה. רבים מחברי המועדון שתרמו תוכן ומידע לפורום הזה עברו לפייסבוק, ואין ספק שהעדרם משפיע גם הוא על מיעוט ה"טראפיק" בפורום.

לסיום – אחזור על שכתבתי קודם - כל זמן שמועדון החמש מנהל את הפורום הזה, הוא צריך לוודא שהפרסומים הרשמיים של המועדון יופיעו בו בצורה מסודרת. כחברת וועד אנסה לוודא שאכן זה יתבצע.

בברכה,

סיגל שטיימן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירחמיאל – אני ממליצה לך לשבת על מחשב עם חבר בעל חשבון פייסבוק, להיכנס לקבוצת המועדון, ולהתרשם בעצמך מנפח הפעילות, המידע, התמונות, השאלות הטכניות ושירשורי השיפוצים שמופיעים בקבוצה, מידי יום.

ומדוע את חושבת שעליי לשבת אצל חבר שיש לו חש' פייסבוק?

אה, נכון.

כי לי עצמי אין חש' שם, בפייסבוק.

ניכר שכלל לא קראת את דבריי לעומק או שסתם לא הבנת כי אני (כמובן) לא הסברתי טוב.

I rest my case

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1622 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...