Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גם זמני הגיע - לימודים , מגורים , עבודה אשמח לייעוץ

HellCat
שימו לב! השרשור הזה בן 1740 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דירת יחיד בצפת עולה 2000-2400 ש"ח לחודש, בדרך כלל כולל ארנונה ומים. פחות מזה אלה חורבות. שכ'"ל זה שכ'"ל אוניברסיטאי -900 ש"ח לחודש. אז מדובר ב-3000 ש"ח פלוס מינוס לפני שקנית רב קו, הדפסת דף או אכלת סנדוויץ'. וכל אלה עולים כסף.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אה אוקיי, אז יש פה חתיכת מותרות. דירת יחיד. לדעתי עם שותף/ה אפשר להוזיל פה עלויות במאות שקלים, אם לא ב-1000.

רב קו עולה חופשי שנתי (מאוקטובר עד אוקטובר) 1,800 שקלים לשנה וזה לאזור גוש דן + צפון מורחב (מה שאני משלם).

אני מניח שרק לאזור הצפון יהיה זול יותר.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל כך מהר ויתרת לעצמך?

לדעתי אם החלטת ללכת על מכינה של סמי לפחות תוודא שהמכינה הזאת שווה משהו מחוץ לכותלי המכללה ככה שאם תחליט לעשות חישוב מסלול מחדש לא תמצא את עצמך מתחיל מאפס.

בהתחלה רציתי לקחת את האופציה של להשאר בבית לעשות פסיכומטרי ולהשלים בגריות , אבל הבנתי שאצטרף להשלים גם פיזיקה ל5 יח"ל בכוחות עצמי מעבר למתמטיקה . לכן הגעתי למסקנה שאולי כדאי שאעשה את המכינה - מה גם שעלות הפרוצדורה של השלמת בגרויות ופסיכומטרי לא זולה בהרבה (חוץ מזה שאולי תוך כדי אוכל לעבוד קצת כאן) , האם אני טועה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנקודה של הכימאי נכונה - לא כל המכינות נולדו שוות. חפש לך מכינה שתהיה מוכרת בעוד מוסדות. יש להניח שתמצא כזו באוניברסיטאות, ספק אם במכללות.

אבל, נכון, מכינה כזו תהיה יותר קשה. מצד שני, אולי תוביל אותך ללימודים במוסד יותר טוב.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחלה רציתי לקחת את האופציה של להשאר בבית לעשות פסיכומטרי ולהשלים בגריות , אבל הבנתי שאצטרף להשלים גם פיזיקה ל5 יח"ל בכוחות עצמי מעבר למתמטיקה . לכן הגעתי למסקנה שאולי כדאי שאעשה את המכינה - מה גם שעלות הפרוצדורה של השלמת בגרויות ופסיכומטרי לא זולה בהרבה (חוץ מזה שאולי תוך כדי אוכל לעבוד קצת כאן) , האם אני טועה?

זה לא עניין של עלויות.

בגרויות ופסיכומטרי תופסות בכל תואר ובכל מוסד לימודים וילוו אותך לשארית חייך למעט מכללות בודדות שלא מכירות בציון פסיכומטרי מעל 10 שנים מיום הבחינה.

במידה ותחליט לשנות מסלול לימודים או להחליף מוסד סטטיסטית משהו שמתרחש אצל אחוז ניכר מהסטודנטים ייתכן והמכינה שעשית לא תהיה שווה כלום ואתה תצטרך בכל מקרה לשפר בגרויות ופסיכומטרי או עוד הפעם לעשות מכינה של המוסד אליו תרצה להתקבל.

לדעתי תשים פיזיקה בצד. תלמד מתמטיקה + פסיכומטרי. לימודי מתמטיקה יעזרו לך מאוד בחלק הכמותי של הבחינה הפסיכומטרית. לאחר שתקבל את הציונים תוכל לראות איפה אתה עומד.

5 יחידות מתמטיקה + 5 יחידות תנ"ך בציון 80 ומעלה יעיפו את הממוצע שלך לשמיים. תרחיב גם היסטוריה ל-5 יחידות ובכלל אתה תהיה עם ממוצע בגרויות 100+.

5 יחידות תנ"ך ו-5 יחידות היסטוריה אלה בגרויות קלות בטירוף. פשוט להרים נקודות מהרצפה.

אל תוותר כל כך מהר. אל תחפש קיצורי דרך שבטווח ארוך עלולים להתגלות דווקא כדרך יותר ארוכה, קשה ויקרה.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם הכימאי בגישה, אבל מסתייג כי אנחנו לא מכירים את פות"ש ויכולתו.

לשים לב שבגרויות 5 יח"ל בהיסטוריה/תנך/ספרות/אזרחות מתקיימות רק בקיץ (מאי-יוני). זה אומר שהוא לא מתחיל ללמוד השנה אלא רק, אולי, בשנה הבאה, אם האונ' יתחשבו בציון בגרות שיגיע באזור יולי.

כלומר אם הוא ניגש לבגרות במאי 2020 לא בטוח שיוכל להתחיל ללמוד באוקטובר 2020. תלוי חוג ומוסד.

לגבי פסיכומטרי, התוקף הוא לפחות 7 שנים. כלומר, חייבים לקבל ציון בן 7 ומטה, אך לא חייבים לקבל ציון מעל 7 שנים. בד"כ מקבלים, אבל שיכיר את הנהלים.

אני הייתי ניגש לבגרות קיץ מתמטיקה 5 יח"ל.

אחר כך פסיכומטרי מועד אביב.

ואז בגרויות קיץ תנך/היסטוריה ושוקל ספרות ואזרחות כתלות בממוצע.

אבל זה אני, לא בטוח שפות"ש רוצה/יכול ללמוד לבד ואז קורסים פרטיים יעלו כמה וכמה אלפי שקלים לכל בחינה.

קורסים מקוונים חינמיים יש לכל מקצוע ופסיכומטרי. תלוי ביכולות למידה עצמיות.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...