Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע PSA 1.2 PureTech השרשור המרוכז לגבי עניין האמינות של רצועת התזמון הטבולה בשמן.

Alkash
מעבר לפיתרון נפתר ע"י אורן שרותי רכב,

פוסטים מומלצים

• תגובות 2.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 14 שעות, מלטבשי כתב:

בבקשה, חזור לעדכן בתהליך

דיברתי איתם הבוקר וקבעתי תור (מסתבר שהם קוראים עכשיו לאנשים להגיע) על מנת לבדוק את הרצועה, אמרו שיש להם מכשיר שבודק את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי אמרו ש 

"יש רכבים שעושים להם קריאה לרצועה כמובן אבל לא אנחנו מחליטים,
 זה היצרן בצרפת קובע, זה עובד לפי מספרי רכב".

במידה ולמישהו יש את הגירסא הלא מוגדשת של המנוע, והוא נכלל בקריאת השירות אודה לעדכון.

עריכה אחרונה על ידי ליפיגו
כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש 308 1.2 טורבו מודל 2014 ודיברתי היום עם שני מוסכים מורשים של פיג'ו.

באחד מהם דיברתי עם המזכירה בנושא אחר והיא אמרה לי שאני צריך לבוא ולבצע את הריקול שיש שני דברים לבדוק:

1. בדיקה שקשורה לבלמים.

2. בדיקה של רצועת התזמון - במידה ונדרשת החלפה זה לוקח יום שלם

במוסך השני דיברתי עם יועץ שירות שאמר שגם נדרש לבצע את שני הבדיקות ולגבי רצועת הטיימינג, הוא אמר שהבדיקה לוקחת כשעה וחצי ובמידה ונדרשת החלפה של הרצועה

נדרש להשאיר את הרכב יומיים ( משהו שזה אבסורד מבחינתי...) כמו כן, לטענתו ההחלפה של רצועת הטיימינג בריקול זה רק ל6-10 אחוז לרכבים.

בנוסף הוא אמר לי שהחלפת טיימניג זה 6 שנים או 100000 ק"מ או המוקדם מביניהם (הרכב שלי עם 39,000 ק"מ).

במידה ולא יחליפו לי את רצועת הטיימינג רציתי לדעת כמה יכול לעלות החלפת רצועת טיימינג? והאם אפשר לדרוש שיחליפו לי את הרצועה על חשבונם בגלל הריקול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, elad24 כתב:

במידה ולא יחליפו לי את רצועת הטיימינג רציתי לדעת כמה יכול לעלות החלפת רצועת טיימינג? והאם אפשר לדרוש שיחליפו לי את הרצועה על חשבונם בגלל הריקול?

ההחלפה עולה סביב 1500-2000 ש"ח

והרכב שלך אוטוטו בן 7, אני הייתי מחליף בשביל השקט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@elad24

רוב הסיכויים שיחליפו לך טיימינג.

ליועץ השירות אין באמת נתונים סטטיסטיים לגבי כמות החלפת הרצועות, את זה יש *רק* ליצרן וזה לא מידע נגיש.

הוא אומר לך 6-10% בשביל שתחשוב שמדובר בריקול "בקטנה", לא משהו גורף (זה בדיוק להפך).

בנוגע להתסדר בלי רכב יומיים - במחיר של עלות החלקים שהם מחליפים, עדיף לך להשכיר רכב ליומיים (150 שח ליום) מאשר להחליף את זה על חשבונך.

לפני 5 שעות, elad24 כתב:

נדרש להשאיר את הרכב יומיים ( משהו שזה אבסורד מבחינתי...) 

בוקר טוב. ברוך הבא לעולם.
קורה לפעמים שרכב נזקק לאישפוז של יומיים ואפילו יותר במוסך, קל להסתדר היום.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, איציק נ. כתב:

קורה לפעמים שרכב נזקק לאישפוז של יומיים ואפילו יותר במוסך, קל להסתדר היום

במקרה הזה, אני לא חושב שאתה צודק.

אם היצרן מפרסם ריקול, הוא מפרט את החלקים הנדרשים לביצוע הריקול. ז"א שהמוסך יכול להערך לפני שהרכב מגיע על מנת להבטיח שלא יהיה מחסור בחלקים. 

החלפת טיימינג במנוע הזה, זה לא דבר חדש ומוסך יכול לעשות את זה ביום אחד, גם אם צריך להחליף חלקים נוספים בתהליך הפירוק. זה גם האינטרס שלו כדי להכניס רכב אחר שירוויח יותר למוסך.

גם אני וגם אתה מכירים שבמוסכים מתמחים, כאשר כל החלקים נמצאים, העבודה מתקתקת, גם שם מפרקים אגן שמן, מנקים ומחליפים אם צריך חלקים תקולים (פעולת החלפה של חלקים מהירה יותר מאשר ניקוי של אותם חלקים).

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@מלטבשי
דיברתי באופן כללי. יש תיקונים שלא נגמרים ביום, או יומיים.

בעניין הריקול - לא נכנס לשיקולי ניהול הזמנים של המוסך. ניהול זמנים + עובדים + קורונה... עדיף להגיד ללקוח שזה יקח יומיים וייגמר ביום, מאשר להפך.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע בגירסה הרגילה (לא מוגדשת), אחרי 45,000, יש לי מה להתעסק עם זה כרגע או להמתין ל 75 , 90 ? 

אני החלפתי יזום ב 90 אק״מ בגבע.
לא מוגדש, 2015.
לדברי המוסך הרצועה הייתה שלמה.

מצד שני אני מעדיף לעשות טיפול מונע על פני לחטוף בראש. הרצועה המקורית פגומה אז אין לטעמי מה להמתין.

ההחלפה עם שמן פילטר וטיפול קטן עולה כ 2300 בגבע.
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, vxlan כתב:

החלפתי כבר רצועה אצל גבע, עלה סביב ה1500 אאל"ט. יש סיכוי לראות את הכסף חזרה מלובינסקי ? 

בכל מקרה אני מאמין שתיאלץ "להוכיח" ללובינסקי שבצעת את הריקול באופן פרטי, שהרי הם חייבים לעדכן את מחשבי משרד התחבורה כדי שתעבור טסט.

לגבי הכסף, זו שאלה טובה. בלי תביעה יצוגית קשה לי לדמיין את זה הואיל והיצרן הוא זה שמממן את קריאת השירות.

נשמח להתעדכן..

כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.7724.co.il/%D7%9C%D7%95%D7%E%D7%95%D7%93%D7%A2%D7%AA-%D7%A8%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%9C-%D7%9C%D7%A4%D7%99%D7%92%D7%95-308-%D7%9E%D7%A7%D7%91%D7%95%D7%A6%D7%AA-%D7%991%D7%99%D7%A0%D7%A1%D7%A7%D7%99/

מודעה שהוציא מרכז השירות .

תאמתי תור לבדיקה במוסך אמפר שבנתניה. התור ארוך - מוקדם אפשרי 8/3.

עריכה אחרונה על ידי zivi46
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...