Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פתרונות לגיבוי תמונות וסרטונים שהצטברו אצלי

פול_טריילר
שימו לב! השרשור הזה בן 2032 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

יש לי בערך 80GB של תמונות וסרטונים שהצטברו אצלי במשך כמה שנים טובות.

בנתיים כל הקבצים נמצאים על כונן קשיח חיצוני.

האפשרויות שאני מכיר לגיבוי הם אלו:

להשאיר אותם על הכונן החיצוני- לדעתי זה די לא בטוח, קרו לי כבר כמה פעמים שכונן פשוט נדפק אחרי כמה שנים.

גיבוי בענן - מציע נגישות טובה מכל מכשיר וגם די בטוח, הבעיה שאני לא רוצה להסתמך על גורם אחר שישמור את התמונות שלי אצלו.

דיסקים - חיפשתי דיסקים בנפח גבוה במספר חנויות בארץ ולא מצאתי נפחים שעולים על 8GB, ואלו שכן ממש יקרים.

מה אתם ממליצים והאם יש עוד אפשרויות?

עריכה אחרונה על ידי פול_טריילר
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מגבה את המחשב שלי בגוגל דרייב, ומידי פעם מוריד גיבוי נוסף לכונן חיצוני.

נדמה לי שעד 100GB גוגל מאפשרת בחינם. (לי יש יותר ומשלם 20$ לחודש).

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שקצת התבלבלת עם הנפחים: דיסקים קשיחים מגיעים היום עד לנפחים של 12 TB (טרה, לא גיגה). אם יש לך 80 גיגה אפשר לגבות אותם על פחות או יותר כל דיסק קשיח שתצליח לקנות היום. אם יש לך 80 טרה, תתחיל למחוק קצת דברים (או שתתכונן לשהקיע לא מעט כסף במערך אחסון רציני).

בנוסף, הגיבויים בענן (בחברות הרציניות) הרבה (הרבה) יותר בטוחים ממה שיש לך בבית. הם לרוב מאוכסנים ב-raid שמאפשר איבוד של דיסק (או שניים) בלי אובדן מידע, במערכת שמנוטרת באופן קבוע לתקלות קיימות (ולפעמים אפילו לתקלות פוטנציאליות, עוד לפני שהן קורות), במקומות שאספקת החשמל שלהם הרבה יותר סדירה (והרבה פחות נתונה להפרעות שעלולות לשרוף ציוד), ואם יש לך מזל יש סיכוי סביר שיש אפילו גיבוי באתר נוסף, למקרה של קטסטרופה פיזית. בקיצור, זה פשוט לא בר השוואה ללשמור על דיסק בין כמה שנים אצלך בבית.

חומר חשוב בנפח נמוך יחסית (למשל, תמונות משפחתיות) כדאי מאוד לשמור לפחות על 2 דיסקים בבית +גיבוי בענן, כשאחד הגיבויים בבית לא מחובר למחשב שעובד באופן קבוע (כדי שיהיה כמה שיותר מוגן מכל מיני תוכנות סחיטה שמצפינות קבצים).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית מחזיק עותק על המחשב עצמו שעליו אני עושה את כל עיבודי התמונות וכאלה, עותק נוסף על כונן חיצוני שמחובר למחשב כל הזמן - יש לי אנטי וירוס מעודכן תמיד ואני פחות חושש מוירוסים ופריצות. עותק שני על כונן חיצוני שאני מחזיק אותו במגירה האישית במקום העבודה ולפני שנתיים החלטתי להחזיק עותק שלישי גם הוא על כונן חיצוני נוסף שגם נמצא מחוץ לבית אבל במקום אחר לעומת הראשון.

כל העותקים מסונכרנים באמצעות תוכנת סנכרון נחמדה בשם Allwaysync ופשוט פעם בכמה שבועות אני מביא הכוננים האחרים הביתה, מסנכרן אותם שיהיו זהים למקור ומחזיר לאחסון במקום ניטרלי ביום למחרת.

את העותק שנמצא בבית אני פשוט מסנכרן כל מספר ימים.

במחשב הבא אשים בתוכו שני כוננים בצורת RAID, יותר אמין.

בגלל שכל הדברים האלה הם תמונות וכדומה אז אין לי צורך בסנכרון קבוע מכיוון שהכל היום מצולם בסמרטפון שמגבה אוטומטית לגוגל דרייב ורק פעם בכמה זמן אני מעביר למחשב.

מסמכים וכאלה שמשתנים כל הזמן לרוב התיקייה שלהם לא גדולה אם אין תמונות אז הכי טוב והכי יעיל לסנכרן קבוע לגוגל דרייב.

עריכה אחרונה על ידי student
בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני "מהדור הישן". לא סומך על עננים ומגבה הכל ידנית. עותק ראשי נמצא בתוך המחשב, עותק נוסף יש לי במגירה ועוד אחד במיקום מרוחק.

משתדל לעדכן את כולם מדי פעם.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ענן, ענן ועוד פעם ענן. ואני אחד שגם כן, שייך לדור הישן ומגבה על כמה כוננים חיצוניים.

סופו של דבר, לענן אני מתחבר מכל מקום, זה הרבה יותר נוח ובכל מקרה, אין מניעה להמשיך ולגבות על דיסקים חיצוניים, אם זה מרגיע אתכם.

מה שכן, להשתמש או בגוגל או במיקרוסופט, לא בחברות אחרות. השניים הללו מספיק מתקדמים, מאובטחים ומגובים בעצמם כדי שהחומרים שלכם לא ייעלמו יום אחד (כן, הכל יכול לקרות אבל לא סביר וגו').

אני רכשתי חבילה במיקרוסופט, וככה גם קיבלתי אופיס ביחד עם טרה, שכרגע מנוצלים ממנו 160GB.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משלם כמו טטלע לגוגל.

התמונות שמורות בפליקר שבינתיים עבר ידיים מיאהו לשירות אחר,

קצת יותר מדאיג מגוגל אבל בשורה התחתונה מדובר רק בתמונות.

ואל תשכח כלל חשוב: הדרך היחידה להימנע מדליפת תמונות מביכות היא לא להצטלם במצבים... מ... מביכים ;-)

עריכה: גם כוננים חיצוניים בנוסף, אבל מטבע הדברים אני מעדכן אותם פעם בשנה. ממש לא מספיק.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואל תשכח כלל חשוב: הדרך היחידה להימנע מדליפת תמונות מביכות היא לא להצטלם במצבים... מ... מביכים ;-)

לא מדוייק. זו רק דרך 1 מתוך 3.

2: אל תהפוך להיות סלבריטי. אם כבר הפכת לסלב, אל תצטלם במצבים... מביכים.

3: אל תרוץ לראשות (השלם את החסר). כבר יעשו פוטושופ שלך על הגוף של גל גדות או משהו אם ירצו ולא ימצאו תמונות כי לא הצטלמת במצבים... מביכים.

לינק למדריך כיצד ניתן לסבך אותך בפלילים גם אם אתה נקי.

בעיקר אם אתה...נקילאס קייג'.

הייתי חייב.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...