Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Seat Leon FR - קרקושים בדלתות והתנהלות מול היבואן

hunter22
שימו לב! השרשור הזה בן 1157 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצטער מראש על החפירה :)

לפני כ-9 חודשים רכשתי את ה- Seat Leon 1.4 FR 3 דלתות (חדשה מהיבואן) ומיומה הראשון היה רעש של קרקושים מהדלתות, מפאת חוסר זמן לא היה הזדמן לי להגיע למוסך כדי לטפל בעניין.

לפני כמה שבועות, הגיע הזמן לטיפול 15K (בוצע במרכז השירות של צ'מפיון ובהזדמנות חגיגית זאת התלוננתי על הרעש וביקשתי שיטפלו.

במהלך היום דיברתי עם יועץ השירות והוא טוען שהם מטפלים בעניין ואספתי את הרכב אחרי שהמוסך כבר נסגר וראיתי בטופס השירות שבוצע איטום דלתות.

עוד ביציאה מהמוסך כבר שמעתי רעש יותר חמור מזה שהרכב הוכנס שרק החמיר עם הזמן עד שבוע שעבר שתיאמנו איסוף והחזרה (יאמר לזכותם ששלחו נהג על חשבונם היות וזאת תקלה חוזרת)

הרכב בילה יום שלם במרכז השירות ובסופו קיבלתי את הרכב לאחר הטענו שביצעו בידוד נוסף לאחר התייעצות עם היצרן בחו"ל ומול הגורמים הטכניים בארץ (לא מבין למה זה לא בוצע מלכתחילה אבל זרמתי)

כשקיבלתי חזרה את הרכב עשיתי סיבוב איתו לראות האם זה נפתר, ואכן היה הרבה יותר שקט, אבל...

כבר באותו ערב בנסיעה חזרה הביתה הקרקושים החלו להישמע בעוצמה חלשה יחסית, אבל הם היו שם וכמה ימים אחרי הרעשים הלכו והתגברו

חשוב לציין שהרעשים נשמעים מכיוון הדלתות בחלק העליון (הפנל שנמצא מתחת לחלון) ובגלל שהמיקום הוא בגובה האוזניים אותי זה ממש משגע בזמן נסיעה.

הבוקר שוב פניתי למרכז השירות ומתאמת השירות חזרה אלי לאחר התייעצות עם מנהל השירות שם ונתבקשתי להביא את הרכב שוב (פעם שלישית) על מנת שיוכלו לפתור את הבעיה "אחת ולתמיד" (והובטח לי לקבל רכב חלופי)

הבעיה היא שהאמון שלי ביכולת שלהם לפתור את הבעיה שואפת ל-0 כרגע ואני קצת חושש לתת להם לפתוח שוב את הדלתות.

ביקשתי שיועץ\מנהל השירות יחזרו אלי ע"מ להבין מה הם מתכוונים לעשות הפעם שלא נעשה בפעמים קודמות (ולמה) כי אני באמת לא מבין מה הסיפור בלתקן בעיה כזאת (אומנם לא בטיחותית אבל לי היא מציקה במיוחד, בכל זאת אני חצי גרמני:-D)

פה אני צריך את עצתכם לפני שאני ממשיך הלאה, האם יש משהו שעלי לבקש מהם? האם כדאי לי ללכת לבעל מקצוע אחר כבר באופן פרטי (פתרונות DIY לא באים בחשבון היות ואני בעל ידיים שמאליות ומעדיף שמישהו מקצועי יטפל בבעיה)

אשמח לשמוע את דעתכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בעיה ידועה.

מסופקני שצ'מפיון יצליחו לטפל בך. אישית, תיקנתי לבד.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
בעיה ידועה.

מסופקני שצ'מפיון יצליחו לטפל בך. אישית, תיקנתי לבד.

מה זה היה בסוף?

פלסטיקה לא במקום?

חיווט חופשי?

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואי וזה היה משהו קונקרטי.

בעיקרון בדלת יש לוחית גומי גמישה שאוטמת את מרחב החלון וחוצצת בינו למרחב הדיפון מבפנים. הלוחית הזו לפעמים רוטטת ויש לשים משהו שיתן לה קונטרה.

בנוסף הדיפון עצמו רוטט בווליום גבוה ולשם כך יש לשים איטום או ספוג אקוסטי שיתן גם לו קונטרה.

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שהיו ברשותי במהלך חיי לפחות 6 רכבים חדשים אני מוכרח לציין שעדיין לא נתקלתי ביבואן רכב ישראלי שיודע לפתור בעיות כאלה.

הדרך היחידה שאני מכיר היא לפנות לאיש מקצוע שעוסק בתחום האודיו ובידוד קול.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי רכב דומה וגם אני חש בקרקושים האלה לעיתים.

גם אני ניגשתי למוסך והיה לי קשה להשמיע להם כי בדיוק שהמוסכניק נסע איתי לא היו קרקושים.

חפרתי על זה לא מעט והבנתי שהפתרון היחידי והוא ביצוע איטום מקצועי לדלתות.

בעל קופרה הפנה אותי להדר מהיי-לד, אבל המחיר הרתיע אותי, 2500 שקל.

בחור אחר, שאני לא זוכר איפה קראתי עשה ביהוד ב-1000 שקל.

אני פחות או יותר התרגלתי והבנתי שזה קרה,קורה ויקרה ולא רק בסיאט, גם אצל בעלי רכבים יקרים יותר זה קורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות!

לצערי אני מסכים איתכם לאור ההתנהלות שלהם וחוסר היכולת לתקן את הבעיה אחרי פעמיים שהרכב היה במרכז שירות, פעם שלישית קצת קשה לי לסמוך עליהם.

האמת, אני באמת שוקל לבקש הערכת מחיר

מהיי-לד ומקסימום כבר אעשה זאת שם בשאיפה שבאמת אגיע לנחלה השקטה (כי בכל זאת אי אפשר כל נסיעה לשמוע מוזיקה בפול ווליום רק כדי לטשטש את הקרקושים)

אולי אני אגיע להסדר עם מרכז השירות שישתתפו בהוצאה (סיכוי קלוש אבל נראה)

בנתיים פשפשתי בפורום ש Tamir FR הפנה והמצב שם לא מבשר טובות לגבי יכולת המוסך לתקן זאת בעצמם (היו שם אנשים שאחרי 3 פעמים שעדיין סבלו)

בנתיים אני ממתין שיחזרו אלי עם ההצעה שלהם לפתרון הבעיה ונראה איך נתקדם משם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נודה על האמת, איכות ההרכבה בסיאט באופן כללי היא לא מהמשובחות. בכל זאת צריך ליצור בידול צול פולק'/אאודי ;-)

גם באיביזה סבלתי מקרקושים וגם בלאון שהחליפה אותה היו פה ושם זמזומים. באיביזה פתרתי את זה בעצמי, בלאון פשוט הבלגתי כי זה לא היה כזה נורא (וכי רוב הזמן אני גם ככה נוסע עם מוזיקה, אז זה כמעט ולא מורגש בכלל).

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי איביזה (דור קודם) ולאחר מכן פולו לפני שרכשתי את הליאון, בשניהן לא היה זמזום בנסיעה והן נמכרו במצב חדש, בליאון מיומה הראשון היו רעשים שנסבלו במשך כמעט 9 חודשים.

אני מקבל את זה שצריך ״לבדל״ את רכבי הקונצרן אבל כשאתה נוסע לאחר התיקון כביכול של מוסך היבואן וההרגשה היא שהפלסטיקה בדלת עומדת להיתפרק זה קצת מרגיז, במיוחד כשכבר פעמיים פתחו את הדלת בניסיון לתקן זאת והמצב רק הורע

שוב, קרקוש פה ושם אני יכול לקבל, רעש כזה שמורגש בכל מהירות ובכל מצב מבחינתי זה לא מקובל (אולי אני טועה?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שזה לא מקובל ולא תקין. זה אחד החסרונות המשמעותיים בעיניי של הרכב הזה.

אני סובל מאוד מקרקושים ברכב, זה מוציא אותי מדעתי. רק חיכיתי לרגע שאמכור את הi35 כדי לא לשמוע יותר את הפלסטיקת טויזאראס בדלתות ואת כיסוי הפלסטיק הרוטט מאיזור ידית ההילוכים.

ידעתי שהפעם אני רוצה רכב של וואג כדי להבטיח לעצמי שקט מהבחינה הזו, ולצערי סיאט עוד לא שם.

בכל מקרה, התיקון לקרקושים באמת קל מאוד. הורדת הדיפון מהדלתות לא דורשת מיומנות או עדינות, אך כדאי שתזמין מאיביי לפני כן סט קליפסים תואמים. קנה ספוג אקוסטי (מסוג ה"תבנית ביצים" ששמים על קירות) ותדחוף יריעה גדולה בין הדיפון לפח של הדלת. זה כבר ישתיק לך את הקרקושים משם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם אותם הקרקושים באותו הרכב, בן 10 חודשים סך הכל. בוצע אצלי סוג של איטום בצמפיון אך לא פתר כלום.

יש אולי אפשרות להתאגד ולשלוח פניה ליבואן וליצרן.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי ששוחחתי עם מנהל השירות הוא טוען שהם הולכים לערב את היצרן אך זה אומר שעליי להשאיר את הרכב שוב (והפעם אקבל רכב חלופי)

אולי אני נאיבי אבל אני מקווה שהפעם זה אכן ייפתר והבהרתי לו שאחרי פעם שלישית שהם מתכוונים לפתוח את הדלתות לא תהיה פעם נוספת לנסיון אלא ניפגש בערכאות אחרות.

AlonBar לצערי הסיכוי שאני אעשה נזק חמור יותר גדול מהסיכוי שאתקן את זה לבד ולכן אני מעדיף שבעל מקצוע יבצע זאת :-D

CNX

רעיון לא רע בכלל, אם יש כאן עוד אנשים שמעוניינים להצטרף אולי נוכל להזיז משהו

אני בנתיים הולך לתאם ביקור נוסף במרכז השירות ואעדכן בהתפתחויות אם יהיו

תודה רבה לכולם בנתיים וחג חמישי שמייח! 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1157 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...