Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיית חשמל מטרידה

Alfa 33 1.7 16v
שימו לב! השרשור הזה בן 7069 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי בעיה עם הפיוזים של אורות הדרך , כל זמן שהאורות הדרך דולקים הפיוזים מתחילים

להתחמם עד שהפלסטיק נמס לחלוטין , לפי איך ניראה המתח תקין לאחר בדיקה אין שום

קצרים או ופיוזים שרופים .

מה שמשגע אותי זה מה הגורם לבעיה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנתיכים מתחממים, בזמן שהאורות דולקים, כי עובר דרכם זרם גבוה מדי או שהמגעים של בסיס הנתיך רופפים ולכן יש התחממות. יש לבדוק אם לא הורכבו נורות בעלות הספק גבוה מדי.

ניתן לפתור הבעיה בזול יחסית ע"י התקנה מע' "מגבר אורות" שזה תיבה עם ממסרים להעברת זרם ישיר מהמצבר לנורות הראשיות כך שכל מע' האורות המקורית משמשת רק כאות להפעלת "מגבר האורות".

מע' הפעלת האורות המקורית תספק, כאמור, רק זרם נמוך מאוד להפעלת הממסרים וישמרו רכיביה כמתג האורות עם צחליף האורות, תיבת הנתיכים עם חיבוריה וכו'.

ניתן לבצע זאת אצל חשמלאי רכב.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה .

אני יודע שאני יכול להרכיב ממסר אבל אני לא רוצה לעקוף את הבעיה , אני רוצה לפתור אותה .

בידקתי את המגעים של הפיוז , פרקתי את כל בית הפיוזים וחצי אוטו בדרך , פרקתי כל

צרכן שפועל מתי שאני מפעיל את האורות חזית , בדקתי את האורות חזית אבל אני עדיין לא

מוצא את הבעיה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה לבדוק את המינוס שמגיע מגוף הרכב לנורות.

לפעמים הבעיה של התחממות הפיוז ,ואני מבין שבית הפיוז נקי מקורוזיה והפיוז

לא "מתנדנד" .

Citroen Cactus Pure Tech 110 S&S manual gear 2017

Subaru XV 1.6 Lineartronic Auto 2015

[h=2][/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רפי נתן לך את התשובה הקלסית - ממסר עזר לאורות מבטל כליל את העומס על נתיכי האורות הראשיים וזהו הפיתרון הפשוט והמעשי ביותר, זול ומאפשר שימוש בנורות חזקות יותר מהמקוריות.

אם אתה מתעקש, פתור את הבעיה בשני שלבים:

א - וודא שהעומס על הנתיכים לא גבוה מהעומס המקורי לו הם תוכננו. (גודל הנתיכים, עוצמת הנורות הראשיות, שאין קצר חלקי או צרכנים נוספים שמחוברים לאותו קו אספקה ושלא היו במקור).

ב - בדוק בקפדנות את הרציפות בין חוטי האספקה לטרמינלים של הנתיכים, בין הטרמינלים לנתיכים עצמם, חפש קורוזיה בחיבור החוטים לנעלי הכבל או בקווי החלוקה בתוך קופסת הנתיכים וכדומה. לעיתים הבעיה סמויה ולא נראית בקלות לעין, וניתן למקד את המקום הבעיתי ע"י בדיקה של מפלי המתח על קטעי הולכה שונים. כדי לסבר את האוזן עד כמה מגע חלקי בעייתי במקום זה, נניח שנתיך של זוג אורות גבוהים מעביר בפועל 10 אמפר. לפי הנוסחה W=I^2*R, מספיקה התנגדות מגע של 0.2 אום כדי ליצור חימום של 20 וואט, כמו מלחם קטן. כמו כן התנגדות זו מקטינה במעט את הזרם לנורות והאור יחלש בהתאם.

היתה לי פעם בעייה של טפטוף מים לתוך בית הנתיכים ולא הצלחתי להפטר מהקורוזיה שנוצרה בין מוליכים פנימיים שונים בבית הנתיכים - רק החלפתו פתרה את הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה לבדוק את המינוס שמגיע מגוף הרכב לנורות.

מצטער אורן אבל התשובה שלך הפוכה - אם אין מינוס תקין לנורות נקודת החיבור של המינוס (או לנורות או לגוף האוטו או בחוט עצמו) תתחמם, האור יהיה חלש יותר והזרם בפיוזים יקטן, ולכן העומס עליהם ירד ביחס לנורמלי וכמובן שבמצב כזה הם לא יתחממו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7069 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...