Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור "צלמתי עם הסלולרי" (אם לא היה פה כבר כזה)

ALÞћÃ

פוסטים מומלצים

אם זכרוני אינו מטעני פאלו משתמש ב-MFT. עולם של מצלמות שנותנות תמורה מצויינת למחיר ולגודל.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.7.2022 בשעה 08:32, dorsht כתב:

מול קומפקטית רגילה, סמארטפונים מודרנים מסדרות הדגל מנצחים.

לא מנצחים אפילו קומפקטית מלפני עשור שמצלמת RAW

אבל אני לא יודע מה אתה קורא לו ״קומפקטית רגילה״.

בתאריך 14.7.2022 בשעה 08:53, sperial כתב:

אם זכרוני אינו מטעני פאלו משתמש ב-MFT. עולם של מצלמות שנותנות תמורה מצויינת למחיר ולגודל.

עם עדשות פריים באיכות בינונית (לא בסיסית, לא Pro). הסלולריים שצלמתי איתם, אפל ופיקסל, לא מתקרבים לאיכות התמונה. אין תחליף לגודל חיישן והפער בגודל בין חיישן סלולרי לזה של מצלמה רצינית הוא מאוד גדול.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קומפקטית רגילה מבחינתי זו מצלמה קומפקטית סטדרנטית עם חיישן CCD\CMOS בגודל 1/2.3" או דומה, משהו שהיה לרוב המצלמות הקומפקטיות ה"רגילות" בזמנו.

לא משווה את זה למצלמות כמו סדרת G של קנון או RX100 של סוני (וכדומה) שיש להן חיישן גדול יותר ויכולות טובות יותר, כולל צילום RAW ולעיתים גם אופטיקה עדיפה, צמצם פתוח יותר ועוד.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה LEAP הטכנולוגי בו השתפרו הסמרטפונים בא לידי ביטוי בעיקר ברמת התוכנה, שכבר מסוגלת לספק תוצרים מוגמרים ברמה שהיא הרבה מעבר למניחה את הדעת (לפחות אם להציג את החומר ברשתות החברתיות ובקרב המשפחה זה העיקר ולא הדפסות ענק). עד עכשיו מתפוצץ לי המוח ממצב portrait במכשירי אפל וסמסונג שמצליחים לבודד את האובייקט מהרקע בצורה מרשימה ביותר, דבר שכמעט מייתר את הצורך להיסחב עם עדשת ה 56/1.2 בכל פעם שמתחשק לי קצת לצלם את האחיינית שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ALÞћÃ כתב:

ה LEAP הטכנולוגי בו השתפרו הסמרטפונים בא לידי ביטוי בעיקר ברמת התוכנה, שכבר מסוגלת לספק תוצרים מוגמרים ברמה שהיא הרבה מעבר למניחה את הדעת (לפחות אם להציג את החומר ברשתות החברתיות ובקרב המשפחה זה העיקר ולא הדפסות ענק). עד עכשיו מתפוצץ לי המוח ממצב portrait במכשירי אפל וסמסונג שמצליחים לבודד את האובייקט מהרקע בצורה מרשימה ביותר, דבר שכמעט מייתר את הצורך להיסחב עם עדשת ה 56/1.2 בכל פעם שמתחשק לי קצת לצלם את האחיינית שלי.

גם ברמת החומרה.

מאז ה-S20 אולטרה (וממשיכי הדרך) יש חיישן ראשי בגודל 1/1.33", לא רחוק ממצלמת פרימיום קומפקטיות כמו ה-RX100 של סוני.

אני מסתכל על תמונות שצילמתי ב-S2 לפני 11 שנים לעומת תמונות שצילמתי בנוט 8 לפני 3-4 שנים ועל תמונות שצילמתי ב-S20 אולטרה, ההבדלין בין ה-S2 לבין האחרים ענקיים. אבל גם בין הנוט ל-S20 יש חתיכת הבדל, שמתבטא בעיקר בתנאי תאורה לקויים, בזכות החיישן הגדול.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, dorsht כתב:

קומפקטית רגילה מבחינתי זו מצלמה קומפקטית סטדרנטית עם חיישן CCD\CMOS בגודל 1/2.3" או דומה, משהו שהיה לרוב המצלמות הקומפקטיות ה"רגילות" בזמנו.

הייתה לי LX5 עם חיישן 1/1.63 ואין לי אפשרות להשוות באופן שיטתי, אבל מבחינה התרשמותית, היא צילמה יותר טוב מסלולרי. בכלל, מבחינה טכנית אני לא מוצא את הצילום הסלולרי מרשים במיוחד. מה שמרשים, יחסית, הן יכולות העיבוד האוטומטיות, אבל כמו כל דבר אוטומטי, הן מוגבלות לסט נירמולים מאוד מוגבל.

לפני 15 שעות, ALÞћÃ כתב:

במכשירי אפל וסמסונג שמצליחים לבודד את האובייקט מהרקע בצורה מרשימה ביותר, דבר שכמעט מייתר את הצורך להיסחב עם עדשת ה 56/1.2 בכל פעם שמתחשק לי קצת לצלם את האחיינית שלי.

אם כל מה שצמצם פתוח נועד לעשות בשבילך זה לטשטש רקע, אז מה שתוכנה עושה עדיף על כל עדשה, כי לפחות התוכנה לא גורמת לזה שעומק השדה רדוד מדי וגם חלק מהאובייקט מטושטש.

אבל זה לא עיקר ההבדל בין סלולרי למצלמה רצינית.

לפני 11 שעות, dorsht כתב:

גם ברמת החומרה.

מאז ה-S20 אולטרה (וממשיכי הדרך) יש חיישן ראשי בגודל 1/1.33", לא רחוק ממצלמת פרימיום קומפקטיות כמו ה-RX100 של סוני.

אתה מחזק את מה שאני אומר, גודל החיישן הוא עניין מרכזי.

עדיין, חיישן של RX100 גדול משמעותית מספיק מזה שבסלולרי כדי שיהיה הבדל. 

העניין המרכזי השני הוא העדשה. האופטיקה. כל צלם שקצת משקיע לומד את סט התכונות של עדשה. לעדשות יש אופי. למשל, יש לי עדשה אחת שחלשה מאוד כשמצלמים מול מקור אור. היא מאבדת הרבה מהניגודיות. עדשות שונות נותנות תמונות שונות. אז אם אתה מאלו שמעבדים את התמונות מאוד, ברור שהבדלים לא גדולים בין עדשות ייעלמו, אבל יש תכונות של עדשה שאי אפשר לפצות עליהן או להעלים אותן. למשל, העדשה שלי עם הניגודיות הנמוכה. אי אפשר לפצות על זה בעיבוד. או שמסתדרים עם מה שיש או להחליף עדשה.

אני אוהב לצלם עם הסלולרי, וככלי לתיעוד זכרונות הוא מספק. ככלי לחובב צילום, הוא תוספת של כלי עם יכולות טכניות מוגבלות (וממשק לא נעים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • שבועיים מאוחר יותר ...
  • חודש מאוחר יותר...

זריחה.

האמת שמתחיל די להתבאס על המצלמה בטלפון שלי (Galaxy A70), שם לב שבצילום 'רחב' (x0.5 זום) הקצוות יוצאים די מרוחים. כנראה שזה יהיה יותר שיקול בטלפון הבא.

20220909_071039.jpg

• אהבתי 6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

טווח ה"טלה" באופן כללי ממש לא מדבר אלי, עוד פחות בסמרטפונים עם כל אותן עדשות ה"פריסקופ" שמספקות זום לטווחים מפגרים, אבל באיכות בינונית ביותר. הפעם חרגתי ממנהגי ועשיתי בזו שנמצאת אצלי במכשיר שימוש.

20221015_180152.jpg

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צילומי סלולר.

אחד בעיבוד מוגזם

השני מנצל את העובדה שהעדשה לא מי יודע כמה... (וגם בעיבוד מוגזם).

1325000340_PXL_20221015_044601062_MP2.jpg

PXL_20221020_144121307.MP~3.jpg

עוד שתיים

PXL_20220830_094904045-01.jpeg

PXL_20220917_050212769-01.jpeg

• אהבתי 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...