Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימו לב! השרשור הזה בן 1100 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין סעיף כזה בשום רישיון של שום רכב. לא יודע מי ניסה לקלף עם בורג השחרה מקורית, אבל אני הייתי עושה טסט במקום אחר.

"חבל שאי אפשר לעשות ריקול לבני אדם. יש כמה אנשים שהייתי מחזיר לכ**שלאמאשלהם". GB

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שלום חברים

אחי נגש לבצע טסט שנתי היום והבוחן הכשיל אותו על מדבקות השחרה של החלונות הנוסעים מאחור ,ושמשה אחורית.

ממה שאני מכיר ויודע יש איסור על השחרה של החלונות הקדמיים ושמשה קדמית.

מצורף טופס של הטסט ומספר תמונות ,מה לא תקין בדיוק ?

IMG-20170730-WA0006.jpgIMG-20170730-WA0007.jpgIMG-20170730-WA0008.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסור להשחיר שמשה אחורית. מה שמותר, זה רק חלונות אחוריים בצדדים.

יש מכונים שלא מכשילים על שמשה אחורית מושחרת, אבל יש כאלה שמקפידים יותר.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים

אחי נגש לבצע טסט שנתי היום והבוחן הכשיל אותו על מדבקות השחרה של החלונות הנוסעים מאחור ,ושמשה אחורית.

ממה שאני מכיר ויודע יש איסור על השחרה של החלונות הקדמיים ושמשה קדמית.

מצורף טופס של הטסט ומספר תמונות ,מה לא תקין בדיוק ?

הבוחן

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי החלונות האחוריים הצדדיים - מדובר בטעות של הבוחן, אני לא מכיר מניעה חוקית לצפות אותם.

לגבי השמשה האחורית - אכן אסור, למרות שיש מכוני רישוי ש"מעלימים עין".

לפי התקנון של משרד התחבורה אני מבין שכן אפשר תקנה 27ה

[ATTACH=CONFIG]491999[/ATTACH]

זו פרשנות שעסק עשה, לא מסובך להבין שיש לו אינטרס ברור.

בכל פסקה הם אומרים משהו אחר.

שים לב שהם עצמם מצטטים את התקנה העדכנית שאוסרת ציפוי של השמשה האחורית כשהם באים להראות שמותר

לצפות את חלונות הצד מאחורה.

בהמשך, הם מצטטים תקנה ישנה מאוד כשהם רוצים לטעון שמותר לצפות את השמשה האחורית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפרשנות הזאת נעשתה גם על ידי משטרת ישראל במזכר שיצא כבר לפני מספר שנים.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה דיון מקיף מאוד על זה בעבר בפורום דיטיילינג.

הועלתה הנחייה פנימית, כשלא ברור מה האותנטיות של המסמך ושהתאריך הרשום עליו הינו 2009, שם לכאורה

הייתה הנחייה שלא לאכוף.

גם אם יש הנחייה כלשהי (בדגש על אם, כי אינני מכיר שום הנחייה רשמית שכזאת) שאומרת כי לא אוכפים השחרה של החלון האחורי,

אין הדבר הופך את זה לחוקי.

למיטב ידיעתי, עובדתית, התשובה של משרד התחבורה לשאלה זו תהיה כי אסור להכהות את השמשה האחורית. כמו כן, מכון רישוי

אמור להכשיל רכב שבו צופתה השמשה האחורית.

ה"התנגשות" המדוברת היא בין תקנה ישנה מאוד, אשר אישרה חסימת הראות בשמשה האחורית אם ישנן מראות תשקיף:

מצב כללי של הרכב27.(ד) לא ינהג אדם רכב שבו הוגבלה בכל אופן שהוא, למעט הגבלה זניחה, יכולתו לראות את הדרך והתנועה בה מן השמשה הקדמית של הרכב או האחורית או זו שלצד הנהג או זו שלצד הנוסע במושב הקדמי.(ה) על אף האמור בתקנת משנה (ד) מותר לנהוג ברכב שבו קיימת הגבלת ראות מן השמשה האחורית, אם מותקנות ברכב, מכל שנת ייצור, מראות תשקיף.

לבין התקנה העדכנית (יחסית) הזאת (תקנה 356, סעיף ד'):

תק' (מס' 6) תשמ"ט-1989 תק' תשנ"א-1990 תק' (מס' 15) תשס"ה-2005

(ד) לא יירשם רכב ולא יחודש רשיונו של רכב שהשמשה הקדמית והאחורית והשמשות שליד המושבים הקדמיים המותקנות בו, כולן או מקצתן, צופו בחומר ציפוי, בין בהתזה, בין בהדבקה ובין בכל דרך אחרת.

שים לב שהתקנה העדכנית יותר מתייחסת באופן ישיר לנושא של ציפוי השמשות (תוך הדגשת הדרכים האסורות) לעומת התקנה הישנה

שדיברה על הגבלת ראות באופן כללי ולא על הכהיית השמשה או ציפוייה.

עריכה אחרונה על ידי m1011409
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה דיון על כך בפורום הפתוח ובו הוצגה עמדת משטרת ישראל בנדון. ( לפורום דיטיילינג אינני נכנס כי אני מעריך את עצמי לשפוי ולא עבד לרכב שלי ).

כאשר יש סתירה בין שני סעיפי חוק גובר הסעיף שהולך לטובת האזרח .

מה זה משנה ממה נובעת ההסתרה? ההסתרה קיימת וברגע שיש לך מראות תשקיף זה מספק.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

M1011 צודק לחלוטין." הגבלת ראות" = קרטון עם טלוויזיה במושב האחורי. השחרה = שינוי במבנה הרכב, ולכן לא חוקי. מבירור שערכתי לאחרונה עם בוחן משטרתי בכיר , אסורה השחרת שמשות באשר היא. פשוט אכיפת העבירה אינה בסדר עדיפויות (בדומה ,למשל, לפקיעת תוקף רשיון נהיגה/רכב עד 4/6 חודשים בהתאמה).

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה דיון על כך בפורום הפתוח ובו הוצגה עמדת משטרת ישראל בנדון. ( לפורום דיטיילינג אינני נכנס כי אני מעריך את עצמי לשפוי ולא עבד לרכב שלי ).

כאשר יש סתירה בין שני סעיפי חוק גובר הסעיף שהולך לטובת האזרח .

מה זה משנה ממה נובעת ההסתרה? ההסתרה קיימת וברגע שיש לך מראות תשקיף זה מספק.

א. אשמח לקבל סימוכין לדבריך (לגבי כך שהוצגה עמדת המשטרה בנושא). למיטב הידוע לי, עמדת משטרת ישראל לא הוצגה בנושא בשום מקום וזה גם לא תפקיד המשטרה להציג עמדות בנושאים שכאלו, זה תפקידו של משרד התחבורה.

אם כוונתך למסמך הפנימי שלכאורה הודלף - כפי שכבר כתבתי, לא ידוע האם מדובר במסמך אמיתי ומה תוקפו, לכן זאת טעות חמורה

להסתמך עליו (שלא נדבר על כך שגם אם היה מדובר במסמך אמיתי, זה היה לפני 8 שנים). הנחיות לאכיפה מיועדות לשוטרים והן משתנות

כל הזמן בהתאם לנסיבות שונות, הנחיות שכאלו אינן רלוונטיות לאזרח (לצורך העניין, אפילו אם ההנחיה הייתה אמיתית, כעבור תקופה אותו מפקד יכול היה לקבל מייל מהיועץ המשפטי של המשטרה שבחן את הסעיפים ומצא כי סעיף האיסור גובר ולכן יש לאכוף).

כמובן שהעסקים משתמשים במסמך הזה, בין אם אמיתי ובין אם לא, כמכרה זהב לצורך שכנוע לקוחות כי מותר לצפות את השמשה האחורית.

ב. מי שמכשיר שינויים ברכב ואחראי על התקנות ושינויין זהו משרד התחבורה, עובדתית משרד התחבורה לא מאשר השחרת החלון האחורי.

המצב הוא שיש תקנה כללית (תחת כותרת מצב כללי של הרכב) ישנה מאוד (מהתקופה בה יוצרו רכבים ללא מראות תשקיף)

שדיברה בכלליות על הגבלת ראות בשמשה והתירה לכאורה הסתרה של הראות בשמשה האחורית ברכב

מודרני (למשל על ידי צילון, וילון וכו') ולעומתה יש תקנה (תחת כותרת שמשות) עדכנית הרבה יותר שמתייחסת באופן ישיר לנושא ציפוי החלון,

הגדילו לעשות ופירטו בתקנה מה בדיוק אסור לעשות (בשמשות אותן אסור לצפות).

מתוך כך יוצא מצב שהוא אולי אבסורדי - אתה יכול להתקין וילון שמסתיר את השמשה האחורית לחלוטין, אך אינך יכול להכהות או לצפות

את השמשה כלל בשום סוג של ציפוי (אפילו לא בציפוי שרק מגן מפני UV).

לשאלתך "מה זה משנה ממה נובעת ההסתרה?" - לכאורה לא משנה ממה נובעת ההסתרה - עם זאת, שים לב שהתקנה העדכנית תחת פרק

שמשות לא מדברת כלל על הסתרה אלא על ה'פרוצדורות' שאסור לבעל רכב לעשות לשמשה. כפי שציינתי, לפי תקנה זו, אסור אפילו ציפוי שקוף לחלוטין שמסנן UV.

לסיכום, גם אם יש או הייתה הנחיה כלשהי במשטרה שלא לאכוף עבירה זו, אין הדבר מכשיר את העבירה והופך את המעשה לחוקי.

רק משרד התחבורה יכול להכשיר את הנושא, דבר שטרם קרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען האמת אין כאן סתירה. הסעיף הישן מתיר את הנהיגה בתנאים המדוברים. הסעיף החדש אוסר את הרישום וחידוש רשיון הרכב.

לכן הגיוני שאין אכיפה ע״י המשטרה (במעמד הנהיגה), אבל יש אכיפה ע״י מכון הרישוי (במעמד חידוש רשיון הרכב).

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1100 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...