Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיון: האם טיפול קבוע בהגנה על צבע הרכב ימנע את הצורך בפוליש

שימו לב! השרשור הזה בן 4000 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

בהמשך לדיון על נחיצות פוליש והשלכותיו לאורך שנים במקרה ביום שישי נתקלתי בתמונה של הסיאט לאון שהייתה לי לפני מספר שנים ועלתה במוחי השאלה- האם באמת ניתן להגיע להברקה ללא פוליש? אני אסביר את השאלה:

השאלה שלי היא כזו- אם אנחנו נדאג תמיד לבצע טיפולים בווקס/אוטמי צבע מאיכות טובה מאז שהרכב חדש על הכביש, האם אנו יכולים למנוע מצב שבכלל אנו נצטרך לבצע פוליש ולקבל אפקט של הברקת "מראה"? אני חושב שכן ואני מצרף תמונה לשיפוטכם.

הרכב היה בערך 7 שנים על הכביש ואם אני לא טועה השתמשתי או ב car-lack 68 או בציפוי טפלון של Dupont, הרכב לא עבר פוליש או פלסטלינה וניתן לראות את ההשתקפות על הצבע:

tmdclr4ijyo2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוליש לא עושה השתקפות, פוליש מעלים את הפגמים שיש לצבע, כגון: סווירלס, מזהמים שלא ירדו, שפשופים קלים וכד' ואז אתה מקבל צבע חלק, לכה חלקה, נטולת פגמים (כמעט) ואתה יכול להתחיל להגן עליה עם אוטמים ווקסים למיניהם.

מספיק שפעם אחת תשטוף את הרכב במכון שטיפה ידני, שום אוטם צבע לא ימנע את חזרת הפגמים והפגיעה הנוראית של מטליות הייבוש שלהם המלאות בחול מתקופת אנו באנו.

If you can't see the bright side of life, just polish the dull side

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאז שהרכב שלי על הכביש (שנת 2006) אני טיפלתי בו ומטפל. החומרים התחילו כבסיסיים ועד למקצועיים.

מצב הרכב מעולה,מבריק אין קילופים או דפיקות אבל ואבל גדול. כדי שהצבע יחזור להיות כמו שהוא היה צריך פוליש.

היה מעט סוירלס, כמה שריטות וזה תפקידו של הפוליש,להוריד את הנזקים האלו.

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספיק שפעם אחת תשטוף את הרכב במכון שטיפה ידני, שום אוטם צבע לא ימנע את חזרת הפגמים והפגיעה הנוראית של מטליות הייבוש שלהם המלאות בחול מתקופת אנו באנו.

מסכים איתך :wink: , זו הסיבה שאני מעדיף לנקות את הרכב בעצמי ורק אם אני לא מרגיש טוב או אין לי זמן אני הולך למכון שטיפה שאני סומך עליו (יש 2 כאלו בעיר שלי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך :wink: , זו הסיבה שאני מעדיף לנקות את הרכב בעצמי ורק אם אני לא מרגיש טוב או אין לי זמן אני הולך למכון שטיפה שאני סומך עליו (יש 2 כאלו בעיר שלי).

העיר שלך היא גם העיר שלי, אז אודה לך את תיידע אותי על אילו מכונים אתה סומך למקרה שגם לי לא יהיה זמן/כח יום אחד.

If you can't see the bright side of life, just polish the dull side

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, המקום שאני הכי אוהב אמנם הייתי שם מזמן זה שטיפת "המבריק" ליד מוסך אסולין,

יש להם מכונת שטיפה שהיא מנהרה של ג'ילדות ללא מברשות, האוטו יוצא משם מבריק ולהלן קישור לחוות דעת שכתבתי עליהם לפני שנתיים.

הלכתי אליהם מספר פעמים, יש שם אפשרות שלפני שהרכב נכנס למכונה הפועלים יעברו עליו עם מטאטא רך אבל אני ביקשתי מהם לא לעבור עם המטאטא על הפח למרות שהוא רך ולהניח למכונה לנקות את הרכב. החסרון שם שהם דיי עמוסים...

יש עוד מכון שטיפה טוב אבל שם מנקים עם מטאטא כזה רך (לדעתי עשוי משיער סוס או משהו כזה :-D )

מנקים טוב ומשקיעים, נמצא ליד צמיגי אלימלך כשבאים מעומר אחרי אלימלך פונים ימינה ומיד ימינה (שחכתי את השם של המקום).

חבר שלי טוב שגם חולה נקיון אמר לי שיש מכון שטיפה חדש בעמק שרה ושהם מנקים בפדנטיות את הרכב אני לא בדקתי את הנושא, אם מישהו מכיר מוזמן להגיד את שם המקום ולתת עליו חוות דעת :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש יש רכב בחודש ומעט.

הרכב עם סווירלים, חלקם התקבלו עם הרכב, וחלקם בגלל כיסוי הרכב.

אני ממש לא ממהר לעשות פוליש, לא עכשיו, ולא בעתיד הקרוב.

ארליך, תביא אורז, מקרוני וביצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוליש לא עושה השתקפות, פוליש מעלים את הפגמים שיש לצבע, כגון: סווירלס, מזהמים שלא ירדו, שפשופים קלים וכד' ואז אתה מקבל צבע חלק, לכה חלקה, נטולת פגמים (כמעט) ואתה יכול להתחיל להגן עליה עם אוטמים ווקסים למיניהם.

חייב לחלוק עלייך, הפוליש הוא זה שיקבע את רמת ההשתקפות והעוצמה של הגלוס.

עצם העובדה שיישום שלו משאיר את הפח חלק ונקי, נטול שריטות סווירלים ומזהמים, זה מה שיגרום להשתקפות נקייה מלכתכילה.

ברוב המקרים, לאחר פוליש איכותי והכנה מקצועית , הגלוס יהיה זהה לאחר מריחת אוטם.

יצא לי לראות זאת בעצמי מספר רב של פעמים

אין ספק שלווקסים ולאוטמים יש ערך מוסף בהשתקפות ושלחלק מהם יש "אופי" מיוחד ביכולת שלהם לייפות את הגלוס, אבל מה שבאמת יקבע את התוצאה הסופית הוא ההכנה, הפוליש.

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4000 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...