Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכב בקושי בשימוש למכור או להשאיר?

NNN11
שימו לב! השרשור הזה בן 4130 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי..

אני נמצא בדילמה אם למכור את הרכב או להשאיר הסיפור הוא כזה:

אני נמצא במקום עבודה שחלק מהתנאים זה הסעות מרוב רחבי הארץ,עשיתי חישוב של הדלק ושל העצבים בפקקים של הבוקר והחלטתי לנסוע בהסעה מידי יום.

עכשיו הרכב נשאר מאחור בחניה קרוב לשבועיים לא התנעתי אותו ולא נסעתי איתו (כי אין צורך אני חוזר מותש מעבודה )

פעם בשבוע וחצי או שבועיים נפגשים כמה חברים לאיזה דרינק בעיר,אז אני בא עם הרכב.

השאלה שלי היא אם שווה למכור את הרכב או להשאיר אותו ?

מה הנזק (אם יש ) אם אני נוסע ברכב פעם בשבוע וחצי -שבועיים(מצבר,בלאי מואץ וכו'...)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה כי עדיף לך למכור את הרכב ולקחת מונית ספיישל פעם בשבוע, שבוע וחצי, זה ייצא יותר זול ויותר נוח.

לדעתי מבחינת השמירה על מכלולי הרכב, מומלץ לנסוע עם הרכב יום יום. נראה שנסיעה של פעם בשבוע וחצי אינה מומלצת.

אני חושב שחלקים שונים במנוע ובגיר זקוקים לשימון או יותר נכון למגע עם שמן שנגרם בעת הנסיעה ואי שימון גורם לבלאי מואץ שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה כי עדיף לך למכור את הרכב ולקחת מונית ספיישל פעם בשבוע, שבוע וחצי, זה ייצא יותר זול ויותר נוח.

לדעתי מבחינת השמירה על מכלולי הרכב, מומלץ לנסוע עם הרכב יום יום. נראה שנסיעה של פעם בשבוע וחצי אינה מומלצת.

אני חושב שחלקים שונים במנוע ובגיר זקוקים לשימון או יותר נכון למגע עם שמן שנגרם בעת הנסיעה ואי שימון גורם לבלאי מואץ שלהם.

אז צריך להניע ולתת גז? או שצריך לנסוע עם הרכב 10-15 ד'ק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם בשבוע תניע את הרכב, אל תתן גז במשך 2 דקות תן לרכב להתחמם לבד.

תעשה סיבוב של כמה דקות בשכונה ותחזיר.

בס"ד

זה אחד החלומות שלי מאזדה 6, כי הוא גם אמין, יפה ממש (על גבול הפוזה אם לא עבר אותו) וגם יש לו כוח לא חסר..
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי היא כזאת:

מבחינה כלכלית כדאי למכור.

גם אם כל פעם שתלך לשבת עם החברים, תקח מונית - יעלה לך הרבה פחות כסף מאשר חתחזק רכב.

אם מדובר במכונית יחסית חדשה, אני הייתי מוכר, בשביל לא לספוג ירידת ערך.

אם מדובר במכונית ישנה ששווה נניח 10.000 ש"ח, אז אפשר להשאיר אותה בינתיים, כי מאחורי הכל, יש לא מעט יתרונת ברכב פרטי, בסופי שבוע ובחופשים.

קח בישבון, שעדיין צריך לעשות טיפול וטסט כל שנה, בנסיעה מועטה כל שנה בערך ילך מצבר ועוד הוצאות כאלו ואחרות.

אגב, לא יעזור להניע ולעשות סיבוב של כמה דקות פעם בשבוע.

בשביל שהמצבר יטען, צריך לצאת לנסיעה של ממש, לפחות 20-30 דקות, רצוי מחוץ לעיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלת הכדאיות למכור או לשמור:

לא ציינת מה גילו של הרכב ומה עלות האחזקה שלו. האם יש לו ביטוח מקיף או רק צד ג'. מה מחירו של הרכב, וכו'.

אני מבין שאתה לא נוסע בסופי שבוע.

האם אתה מקבל מהמעביד החזר כלשהו עבור אחזקת רכבך הפרטי?

מה הסיכויים שתצטרך להגיע לעבודה או לצאת ממנה שלא בשעות ההסעה?

האם אתה עלול להזדקק לרכב בדחיפות ובהתראה קצרה (אתה בהריון? :wink:).

אם אתה רוצה לשמור את הרכב במצב שמיש וזמין לנסיעה, רצוי שהרכב יסע ולא יעמוד במקום. דאג ללחץ אוויר תקין וסע כ- 15 דקות בשבוע כדי לטעון את המצבר (לחליפין אתה יכול לחבר אליו מטען לטעינה איטית , אך זה לא פוטר מהפעלת המנוע עד טמפרטורת עבודה מידי שבוע- שבועיים).

המצבר לא ילך אם תשמור על טעינה. אבל יש טיפולים שצריך לבצע ברכב גם אם הוא נוסע מעט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם בשבוע וחצי או שבועיים נפגשים כמה חברים לאיזה דרינק בעיר,אז אני בא עם הרכב.

אני נוהג ברכב שלי כל יום - אבל כשאני יוצא עם חברים לדרינק זה חוק בל יעבור, אני נוסע וחוזר עם מונית.

אם שותים, לא נוהגים.

מכאן ההחלטה שלך פשוטה...

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירון של הרכב שלך הוא בערך 30 אלף במקרה הטוב, בשביל סיבוב לסוף שבוע הייתי אומר מיותר להחזיק אותו

טויוטה קורולה 95 גיר ידני 0-100, 10.55 שניות. מקום 1 בקטגוריית ג'ימקאנה ג'וניורס(עד גיל 21), מהאירוע לקידום הספורט המוטורי 4 בלטרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה אחת היא כמה זמן יימשך המצב שלא תצטרך את האוטו והשאלה השניה היא המחיר שתוכל לקבל עליו. אם תמצא קונה במחיר טוב - תקפוץ על המציאה, אם לא תשאיר את המצב ככה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4130 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...