Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוצאת רכב מ'קובץ נכים', או - מכירת רכב של נכה

GuyHar
שימו לב! השרשור הזה בן 4273 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

למי שראה בחתימה, אני מוכר את רכבה של סבתא שלי, אשה נכה תוך שהרכב נקנה בהנחה, בעל תו נכה והתשלום של אגרת הרישוי השנתית עומד על סכום פעוט ביותר של 26 שקלים.

בשעה טובה נמצא הקונה המאושר תוך שנחתם זכרון דברים והועברו 2,000 ש"ח לידיי כמקדמה.

אני עתיד לבצע את העברת הבעלות על הרכב מחר תוך שאני כמובן מיופה כוחה של סבתא שלי למכירת הרכב.

נאמר לי שהרוכש צריך יהיה להשלים את הפרש אגרת הרישוי (מהמחיר המוזל למחיר מלא - שכן הוא אינו נכה) ושאני צריך להוציא את הרכב מ"קובץ הנכים" במשרד הרישוי.

אם כך,

אני צריך לשים פעמוני לכיוון משרד הרישוי בבני ברק מחר בבוקר על מנת שאוכל לשחרר את הרכב ולאחר מכן להעביר עליו בעלות.

מה אני צריך להביא למשרד הרישוי ומהי הפרוצדורה הכרוכה בעניין?

האם יפוי כוח למכירת הרכב יספיק או שמא צריך נוחכות פיזית של סבתי?

אשמח לכל הארה בעניין,

תודה מראש,

גיא

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון עם רכב של קרובת משפחה נכה שאיננה נוהגת, מספיק ייפוי כוח.

יש לשחרר את הרכב כפי שאתה יודע.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם על רישיון הרכב הנוכחי (שבתוקף) כתוב למטה משהו לגבי הגבלת מכס או משהו בסגנון?

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

כמובן שתעודת הזהות שלה ברשותי.

קספר,

אכן כן.

רשום - הע"ב באשור מכס-ב. לאומי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

כמובן שתעודת הזהות שלה ברשותי.

קספר,

אכן כן.

רשום - הע"ב באשור מכס-ב. לאומי.

אני חושב שאתה צריך לבטל את הגבלת המכס על העברת בעלות, לא בטוח שאפשר לעשות זאת דרך משרד הרישוי אלא לדעתי רק דרך המכס.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שנים קניתי רכב מנכה.

בזמנו היה צריך להגיע לעמדה מס' 1 בחולון כדי לאשר את הרכב אחרי שפורקו ממנו מתקונים, לשקול אותו שוב ולאחר מכן לגשת למשרד הרישוי שם (והבנתי שרק שם) כדי לשחרר את הרכב ולהעביר בעלות.

אולי היום זה השתנה? אני לא יודע אבל שווה לברר כדי למנוע טרטור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מותקנים על הרכב מנגנונים אז אפשר לפרק אותם אצל מתקין מורשה, לקבל ממנו אישור ואז לגשת עם האישור לכל משרד רישוי ושם מעדכנים את ברישיון, כבר אין צורך לגשת לעמדה מס' 1.

אם הרכב נקנה בהנחה, אז צריך לפנות למכס שישחרר את החסימה, לדעתי היא לא יורדת אוטומטית גם אם עבר מספיק זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שומדבר לא מותקן על הרכב, סבתי עברה ניתוח להחלפת ירך אבל סה"כ הולכת, עם צליעה קשה...

עדכונים -

ניגשנו היום לביטוח לאומי ביצחק שדה בת"א, מחלקת ניידות וביקשנו לשחרר את הרכב.

יד ימין לא יודעת את יד שמאל במדינה שלנו תוך שהנציגה הראשונה אמרה כי אין בעיה בכלל להעביר בעלות על הרכב שכן הינו בן יותר מ-5 שנים בעוד שאחרת טענה אחרת.

לבסוף עדכנו אותנו שצריך למלא טפסים לבטל חסימה ולבדוק אם אין החזר הלוואה על הרכב (כי הרי הוא נקנה עם 'הלאווה' של ביטוח לאומי) וכי התשובה תגיע בעוד 3 ימי עסקים. לכשתהיה תשובה -

א' - יש צורך בהחזר הלוואה, ישולם. או אז החסימה תבוטל.

ב' (והמקרה הסביר אצלנו - רכב ישן יותר), אין צורך בהחזר הלוואה או אז תורד החסימה.

בכל מקרה - העברת הבעלות צריכה להיות במשרד הרישוי ולא בדואר. אם כי גם בזה הם לא היו בטוחים שם. :roll:

אם למישהו יש תובנות נוספות, אשמח לשמוע.

לכשתסיים הסאגה (הרוכש הסכים להמתין לרכב מספר ימים) אעדכן,

תודה!

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העברת בעלות אתה צריך לעשות במשרד הרישוי.

כשתגיע לשם ינפיקו לך ספח של הפרשי אגרה שאותו אתה צריך לשלם בדואר ואז לחזור למשרד הרישוי, שם תוכל לעשות העברת בעלות במקום.

יש גם אפשרות לעשות העברת בעלות בדואר אבל אז תצטרך לשלם את ההפרשי אגרה ולהמתין שזה יתעדכן, זה לוקח עד 14 ימי עסקים.

כך שאם אתה רוצה לעשות העברת בעלות באופן מיידי עליך לגשת למשרד הרישוי.

שם זה גם לא יעלה כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העברת בעלות לרכב נכה במשרד הרישוי - פטורה מאגרה.

אם תשלם את הפרשי אגרת הרישוי קודם - תוכל לבצע העברת בעלות בדואר (בתשלום)

ברגע שמועברת הבעלות על הרכב - הוא נגרע אוטומטית מקובץ הנכים במשרד הרישוי.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

עדכון -

אז כמובן שהרכב כבר נמכר. לא היה זמן לעדכן.

החלטתי בכל זאת לכתוב עדכון לטובת ה'דורות הבאים':

לא מעט משוכות עברנו... בדואר לא ידעו מה יגידו בביטוח לאומי ובביטוח לאומי לא ידעו מה יגידו במשרד הרישוי שבתורם לא ידעו שוב מה יגידו בדואר. מבולבלים? גם אנחנו.

מספר ימים לאחר שביקרנו בביטוח לאומי חזרה אלינו נציגה מטעמם (וטענה שבדר"כ הם אינם חוזרים לאנשים, אך מכיוון שציינו כי מדובר בעניין דחוף - הרוכש ממתין להעברת בעלות - הם החליטו שכן לחזור) וזו טענה כי יש צורך בהשלמה של הלוואת הביטוח הלאומי...

להזכירכם כי בתחילה טענו כי ככה"נ לא יהיה צורך בהשלמה מאחר והרכב בן למעלה מ-5 שנים.

בפועל, נדרשנו לשלם את החזר "ההלואה" של ביטוח לאומי בסך 5K ש"ח.

לאחר התשלום נאמר לנו שניתן לבצע העברת בעלות במשרד הרישוי.

שמנו פעמינו עם הקונה המאושר למשרד הרישוי לבצע העברת בעלות אולם שם נתקלנו במשוכה חדשה...

הרישוי השנתי של הרכב מסתיים לו בעוד כחודש ונדרשנו לשלם כבר עתה את ההפרש + הרישוי המלא (ללא הנחה של נכים) לשנה הבאה (1,187 ש"ח).

סיכמנו עם הקונה כי הוא יוסיף את הסכום - ניגשנו לדואר ושלמנו.

חזרנו למשרד הרישוי וסוף סוף בצענו בהצלחה את העברת הבעלות הרכב.

חבל שהדברים לא מעט יותר מסודרים.

אבל סוף טוב, הכל טוב.

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בן כמה בדיוק הרכב?

מאתר הביטוח הלאומי אפשר להבין שיש רכבים שאחרי 3 וחצי שנים הם "משוחררים מההלוואה".

יש אנשים שאפילו לקנות רכב צרפתי מגובה ב5 שנות אחריות מפחדים לקנות, ואילו אתה מעז לרכוש רכב Low Cost צרפתי רומני משומש עם K200+ ק"מ . מה שאני רוצה לדעת זה איך לעזעזל אתה קם בבוקר עם ביצים כאלה גדולות ?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו הייתה גם הסברה שלנו... תוך שבעל-פה נאמר לנו בתחילה כי רכבים מעל גיל 5 "פטורים מההלוואה". יד ימין לא יודעת את יד שמאל, כבר אמרנו?

הרכב (יד ראשונה כמובן) הינו ממודל 2002.

לא ברור לנו מדוע לבסוף ביקשו החזר 'הלוואה' ע"ס 5k. גם לא בדיוק נידבו אינפורמציה על הסיבה.

המשרד התנה את הסרת הרכב מקובץ הנכים וביטול החסימה בתשלום זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4273 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...