Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן גיר כהה מאזדה 3 ספיריט 05

ג'ובני
שימו לב! השרשור הזה בן 3381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

העובדה שהחברה ממליצה על שמן שלה זה רק בגלל שהיא מוכרת ביותר רווח את השמן שלה.

יש לי בעיה עם המשפט הזה, השמן שעומד בתקן של מאזדה הינו שמן סינטטי מלא, בעוד ששמן DEX-III על בסיס מינראלי.

השמן המקורי הוא בעל אורך חיים ארוך ועמיד לאורך זמן בטמפ' גבוהות, בעוד של DEX-III מאבד מתכונותיו בטמפ' גבוהות.

בכל דגם רכב טמפ' העבודה של הגיר שונה ומכאן היצרן מחליט איזה שמן מתאים, כמובן שזהו פרט אחד בודד.

ואם לא שמת לב יש כאן "בעיה" אתה טוען שהחברה ממליצה על השמן הזה משום שהיא מוכרת אותו ביותר רווח, אבל מצד שאני בספר רכב ההוראות הם שאין להחליף את השמן, אז כיצד החברה תרוויח על השמנים שלה אם ההוראות הם לא להחליף את השמן?!

ומצטרף לשאלתו המעניינת של דניאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם כבר התעסקתם בשמן גיר יש לי שאלה.

האם זהו השמן המקורי של מאזדה?

http://automarket55.ru/published/publicdata/AUTOMA31WEBASYST/attachments/SC/products_pictures/K004-W0046S_enl.jpg

והאם זה מה ששמים במוסך מורשה יבואן מאזדה, כאשר מחליפים שמן גיר?

מדובר בלאנטיס 04, המחיר שקיבלתי שם על החלפת שמן 600 לפני מע"מ.

לא נראה לי הגיוני יש למישהו תשובה לזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות.

אז ככה,אני רואה שהרוב קובע להחליף את השמן,למרות שהינה יש כאן תגובה אחת שלא מעודדת החלפה.

בכל אופן,אפשר לשמוע מהמומחים על דרך נכונה להחלפה(חלקית או מלאה) של שמן הגיר? אני מעוניין לעשות את זה בעצמי,שכן אני רואה ולא מדובר פה בעבודה חריגה שדורשת יניקה,או ניקוז אוויר כלשהו(מישהו אמר נוזל בלמים?)

ודרך אגב,אמורה להיות נזילת שמן גיר מהמחזיר כבר ב 64 אלף? הרכב כאמור שנת 2005.מטופל במסירות.לפחות בשנתיים שהוא בבעלותי.והנזילה נורא מציקה לי,למרות שבמוסך מורשה מאזדה אמרו לי לא לגעת.היתה לי תקופה ארוכה תושבת גיר דפוקה שגרמה לדפיקות מדי פעם,נקישות ושאר ירקות,ולאחר החלפתה יש שקט ונסיעה בריאה.האם הזעזוע גרם לתזוזה של המכלול וגרם למחזיר לזוז מעט? ובעקבות זה לנזילה?

ג'ובני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר מדובר בתיבת הילוכים שיש לה אגן שמן תחתון , כדאי לפרק אותו, לנקות את כל השאריות השחק מהאגן שמן והמגנטים וכן לנקות/להחליף את המסנן.

לקינוח, לאחר הרכבת אגן השמן לבצע פלאש עם מכונה או בלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר בין תושבת לנזילת שמן. אני מניח שמדובר במחזיר הקידמי של הגיר, ולכן המליצו לך שלא לגעת. אם הוא הבעייתי, תבדוק טוב שהנזילה אינה של שמן מנוע, ובגלל דימיון הצבעים אתה טועה.

לגבי החלפה, אם אתה ללא ציוד מורכב, ריקון השמן דרך הבורג התחתון, פירוק האגן, החלפת הפילטר (ישפך לך עוד שמן כשתשחרר את הפילטר - שים לב לא להירטב), ניקוי המגנטים, הרכבה חזרה, מילוי שמן, הנעה, בדיקת מיפלס, ואם הוא עדיין כהה לטעמך, ניתן לעשות עוד ריקון דרך הפקק, בלי לפרק אגן, ולמלא חדש.

ולגבי סוג השמן, עד היום הוצאנו כ 3000 גירים במהלך שנות עבודתינו, עם שמנים "לא מתאימים". עד היום, לא חזר אחד שלא זיהינו את הבעיה, ולא חזר אחד שבגלל השמן ה"לא מתאים". אז יסלחו לי היצרנים, אבל אם הם היו יכולים, הם גם היו מוכרים לכם דלק שרק הוא מתאים לכם לרכב. אם השמן המקורי לא יקר, קנה אותו. אם המחיר "שחיטה" שים דקסרון 3 פשוט וזול. הוא יעשה את אותה העבודה בדיוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות!

ספי,יש טעם בפירוק האגן? שמתי לב,שהוא "מודבק" ע"י סיליקון יעודי בדפנותיו.אז אני לא אצטרך לדאוג בהרכבה שיהיו נזילות מהדפנות? מה שמחזיק את האגן אם אני לא טועה זה כמה ברגים בכל צד.עכשיו לגבי הפילטר,במידה ואפרק אגן,הוא נראה לעין? יש צורך בכלי מסויים לשליפה? או שהוא פשוט "נח" שם באיזה מעבר צר וניתן לשליפה?

דניאל,באיזו דרך אתה ממליץ להשתמש כדי לעשות פלאש? אני ראיתי בחור ברשת,שפירק את צינור המוצא של משאבת השמן גיר,זרק את הצינור לתוך דלי,ובאותה העת גם מילא שמן מפתח המדיד עד שצבעו השתנה לאדום בהיר. ממליץ?

מארק,אתה מתכוון לגשת למוסך מורשה,או לפחות אחד שיודע מה הוא עושה.אני ביררתי קצת על מחירים ואותה עבודה שאתה מתאר לי עולה לא מעט כסף.ולמה לדעתך חסכונית? בגלל שלא נזרקים שמנים מיותרים?

יום טוב לכולם.

ג'ובני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מארק,אתה מתכוון לגשת למוסך מורשה,או לפחות אחד שיודע מה הוא עושה.אני ביררתי קצת על מחירים ואותה עבודה שאתה מתאר לי עולה לא מעט כסף.ולמה לדעתך חסכונית? בגלל שלא נזרקים שמנים מיותרים?

יום טוב לכולם.

חבר הפורום זיסו יוסי בעל מוסך בת"א יש ברשותו מכונה להחלפת שמן גיר הנקראת דיאליזה.

http://www.ziso-service.co.il/MyPage2.aspx?p=165

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דניאל' date='באיזו דרך אתה ממליץ להשתמש כדי לעשות פלאש? אני ראיתי בחור ברשת,שפירק את צינור המוצא של משאבת השמן גיר,זרק את הצינור לתוך דלי,ובאותה העת גם מילא שמן מפתח המדיד עד שצבעו השתנה לאדום בהיר. ממליץ?[/quote']

ממליץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב מתוחזק אין שום בעיה לבצע פלאש עם מכונה, דרך צנרת הקולר או החלפה חוזרת עוד פעם פעמיים וזה יהיה עדיף על כל החלפה חלקית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואתה מוכן לתת לו אחריות על הגיר?

לא סתם מוסכים אחרי כמה גירים שגומרים נוטשים את המכונה להעלות אבק במחסן.

מה שכן החלפה בתדירות גבוהה זה מנסיוני האישי עדיף.

בכל אופן תשמש בשמן איכותי valvoline max life או bg universal synthetic atf יהיו מעולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא? אני מכיר מוסכים שהמכונה שלהם עובדת על בסיס יומי. תמיד עדיפה החלפה מושלמת של כל הנוזל מהאשר החלפה חלקית וכמובן ורצוי גם לבצע פירוק אגן שמן ניקוי והחלפת מסנן.

בתיבת הילוכים ישנה ובלויה שלא תוחזקה בזמן, עדיף לא לגעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...