Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תגליות ומציאות ב EBAY

Benni Haspel
שימו לב! השרשור הזה בן 2483 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האחת, לתת הזדמנות למי שרוצה להתמודד

השניה, להראות שהמחירים הם לא בשמיים (גם למכוניות לפני 1960...).

אז מה רע בכך?

אין שום רע בכך, אבל אני חושב ש 99% מגולשי הפורום יודעים לבצע חיפוש באיביי לבד, וגם עושים את זה לעיתים קרובות .

מה שכתבתי , בא ממחשבה שהפורום הוא במה טובה להחליף דעות על מה אנחנו בדיוק מחפשים ברכב אספנות (חוץ מהעניין הסנטימנטלי), ומה הופך את הרכישה לכדאית. לכן הייתי רוצה לקבל מהדיון ערך מוסף שאי אפשר לקבל מפנטזיה-עצמית באיביי: מה בדיוק עושה את האוטו הספציפי "מציאה".

אתה מוזמן לפנטז בדרך שלך ולשתף אותנו...

דוגמא למציאה בעיני:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260768857681&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWAX%3AIT

המחיר כאן הוא ממש לא מציאה, אבל מצב האוטו כלכך נדיר, שהופך את הקניה לכדאית (למי שמתחבר לתקופה ולסוג הזה של מכוניות).

אפשר לקנות כזה אוטו בדיוק ברבע מהמחיר, אבל גם אם תשקיע 20K דולרים בשיקומו אח"כ, לא תגיע לרמת המקוריות והשימור של זה - וכאן ה"מציאה" בעיני.

האוטו הזה אגב מאוד רלבנטי, כי עלה על הכביש ב 25.8.1981 , מה שאומר שניתן כבר לייבא אותו. לפי החשבון שלי, 60K ש"ח , כולל הכל, שמים עליו לוחיות אספנות כאן בארץ.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 786
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אין שום רע בכך, אבל אני חושב ש 99% מגולשי הפורום יודעים לבצע חיפוש באיביי לבד, וגם עושים את זה לעיתים קרובות .

מה שכתבתי , בא ממחשבה שהפורום הוא במה טובה להחליף דעות על מה אנחנו בדיוק מחפשים ברכב אספנות (חוץ מהעניין הסנטימנטלי), ומה הופך את הרכישה לכדאית. לכן הייתי רוצה לקבל מהדיון ערך מוסף שאי אפשר לקבל מפנטזיה-עצמית באיביי: מה בדיוק עושה את האוטו הספציפי "מציאה".

דוגמא למציאה בעיני:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260768857681&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWAX%3AIT

המחיר כאן הוא ממש לא מציאה, אבל מצב האוטו כלכך נדיר, שהופך את הקניה לכדאית (למי שמתחבר לתקופה ולסוג הזה של מכוניות).

אפשר לקנות כזה אוטו בדיוק ברבע מהמחיר, אבל גם אם תשקיע 20K דולרים בשיקומו אח"כ, לא תגיע לרמת המקוריות והשימור של זה - וכאן ה"מציאה" בעיני.

האוטו הזה אגב מאוד רלבנטי, כי עלה על הכביש ב 25.8.1981 , מה שאומר שניתן כבר לייבא אותו. לפי החשבון שלי, 60K ש"ח , כולל הכל, שמים עליו לוחיות אספנות כאן בארץ.

נמרוד

אתה צודק שחברי הפורום יכולים לחפש לבד. ויחד עם זאת הם (ואני) יכולים לחלוק את מה שמצאו. ומעבר לכך הפורום הוא במה חופשית שבה אפשר לחלוק כל מה שרוצים (וגם לספוג ביקורת...).

ומה הקריטריונים ל"מציאה"? אני חושב שמוסטנג מהדור הראשון ב 50000 שקל על הכביש הוא מציאה וחלום של רבים כאן.

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמשיך לדווח על מציאות , אני בטוח שיש כמה אנשים (אני אחד מהם) שתמיד שמחים לראות שהחלום מתקרב ...

ולא לשכוח כמובן שגם משירותים ניתן להדבק באיידס במידה וזה שישב על האסלה לפניך עוד לא קם! :shock::?:shock:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי בני,

אני רואה שזה הלך בכלל לכוון שונה ממה שהתכוונתי. לא היתה לי שום כוונה להעביר ביקורת - נהפוך הוא.

אני חושב שהרבה אנשים (ואני ביניהם) מדפדפים ב eBay באופן קבוע, רואים את המכוניות, קוראים את מה שהמוכר כותב, לומדים על כל מיני דגמים שלא הכרנו, מתרשמים מהמחירים, ומפנטזים איך זה לנהוג בכזאת. אצלי זה הביא לכך ששלוש מכוניות בעשור האחרון מצאו את עצמן בארץ, והיו גם יותר אלמלא ההשגחה העליונה.

את התובנות שלי לגבי רכישת רכבי אספנות באופן כללי ואיביי באופן ספציפי, פיתחתי מעצות של אחרים אבל גם מהרבה ניסוי וטעייה. יש אנשים שמרגישים צורך לשמור מידע לעצמם, ולא כלכך ברור לי למה. כשייבאתי את המכונית הראשונה, עצם תהליך היבוא היה משהו מעורפל ולא ידוע. אני חושב שדיון פתוח וחלוקת תובנות עם אחרים זה דבר חיובי, ולכן פירסמתי אז במפורט את הפרטים. מאז כבר רבים כתבו על חוויותיהם ביבוא - לתועלת הכלל. מה שנותר פחות ברור, זה איך לבחור את הכלה המיועדת. מסיבה זו שמחתי כשייסדת את השרשור הזה שיכול להיות במה בדיוק לזה: שיתוף תובנות ושיקולים לגבי רכישת רכבי אספנות באינטרנט.

זו הסיבה שרשמתי את מה שרשמתי. כידוע לכולנו, מחיר הרכישה של רכב אספנות הוא לרוב רק התחלה של הוצאה רבה נוספת, ולא צריך להיות השיקול היחיד (או העיקרי) בקניה של רכב. מוסטנג ב 50000 ש"ח יכול להיות דבר טוב, אבל גם יכול להיות דבר רע. אני מכיר מכוניות נפלאות שעלו על הכביש בארץ בפחות, ואני מכיר גם דוגמא עצובה לרכב שנקנה במחיר מציאה והתגלה אח"כ כחלוד מאוד וקשה-שיקום.

בקיצור - בוא ניקח את השירשור הזה למקום של יותר מסמניה לאיביי, ונשאל את השאלות המהותיות שצריך לשאול את עצמו כל מי שמפנטז על ייבוא של רכב אספנות, כדי שההחלטה תהיה מושכלת ומבוססת על יותר ממחיר הקניה הראשוני. בכל מקרה, כוונתי לא היתה למתוח ביקורת או לפגוע, ואני מצטער אם זה פורש כך.

בידידות והערכה,

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי בני,

בוא ניקח את השירשור הזה למקום של יותר מסמניה לאיביי, ונשאל את השאלות המהותיות שצריך לשאול את עצמו כל מי שמפנטז על ייבוא של רכב אספנות, כדי שההחלטה תהיה מושכלת ומבוססת על יותר ממחיר הקניה הראשוני.

בידידות והערכה,

נמרוד

מעולה!

"המציע מבצע"

אתה יותר ממוזמן להוסיף את הערותיך והארותיך כדי להעשיר את השירשור.

חג שמיייח!

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, נרים את הכפפה:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1967-ROVER-P5-Sunroof-Saloon-Runs-Good-no-rust-78Kmi-/230611613624?pt=US_Cars_Trucks&hash=item35b185f7b8#v4-36

למה אני חושב שזה מציאה?

1. מדובר באוטו קלאסי עם ניחוחות מלוכה בריטיים. מין רולס-רויס למצטנעים עם איכות לא פחות טובה. מכונית יוקרה בריטית אמיתית ולא גרמנית קרה (כמו מרצדס) או המונית (כמו האמריקאיות) או ראוותנית (כמו יגואר).
  2. קשה למצוא כזה עם הגה שמאלי
  3. אין הרבה בארץ
  4. קשה לי להאמין שהביקוש יהיה גדול, ולכן המחיר הסופי יהיה סביר. (אוטו כזה במצב מעולה שווה בבריטניה כ 6000-8000 ליש"ט, בינוני 3000, גרוע 1000)
  5. ע"פ המוכר - האוטו מכאנית תקין פרט לכמה ליקויים קטנים.
  6. חיצונית הוא נראה מספיק גרוע כדי לקבל הערכת מכס נמוכה
  7. יש בו את כל החלקים המיוחדים שקשה להשיג אם חסרים.
  8. רוב החלקים שחסר אפשר להשיג בבריטניה כי הם זהים להגה ימני

למה זה לא מציאה?

1. צריך להתחבר לז'אנר.
  2. רוב האנשים מעדיפים רולס רויס אסלי.
  3. בהמשך לסיבות הקודמות, אם רוצים למכור בארץ קשה יהיה למצוא קונה.
  4. יש בו את מנוע ה 6 טורי ולא V8 הנחשק.
  5. לא ראיתי מזגן באוטו

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר לי את ה-רולס רויס לעניים

Vanden Plas Princess שהיתה בעצם אוסטין מפוארת עם מנוע של רולס רויס 4 ליטר. היה נסיון לא הכי מוצלח לשווק אותה באמצע שנות הששים לארה"ב וכך מדי פעם מבליחה אחת עם הגה שמאלי לשוק. יש לי מודעה מלפני שלוש שנים של אחת שנמכרה ב 3500 דולר. הרכב היה תקין פרט לפנים תא הנוסעים שדרש שיפוץ יסודי.

הנה אחת כזאת

800px-Vanden-Plas_Princess_4-litre_R_front.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נימרוד, אהבתי :mm_yeah: :mm_yeah:

פורד קפרי 1600GT 1973 + פורד קורטינה 1975 1600XL + פורד פוקוס 2005 1600 GHIA

מעוניין במידע על קפרי או כל פורדים ישנים אחרים נטושים/זרוקים/למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמא למציאה בעיני:

נמרוד

עוד יממה לסגירה, והמחיר של המאזדה כבר על 7600 דולר. לאוטו סדרתי, שיוצר בלא מעט עותקים ושבדיוק נכנס לאספנות, זה לא מעט. בסכום הזה קשה לדבר על מציאה (במיוחד למייבא לארץ), אבל עדיין מצבה נדיר באופן חריג, ול RX7 היפה הזאת יש בכל זאת קסם רב בעיני.

2ndpic.JPG

IMG_7186.JPG

IMG_7161.JPG

המוכר מוכן לאחסן אותה ללא תשלום למשך מספר חודשים. קונים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קאדילק אלדוראדו no reserve פתוחה מנוע 500 1973

רק 7000 $

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1973-Cadillac-Elorado-Convertible-NO-RESERVE-/190526713161?pt=US_Cars_Trucks&hash=item2c5c46ed49

מה ה catch ?

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון מחירי סגירה:

המאזדה rx7 נסגרה ב $9600 , מחיר שמשקף רמה 2. לו היינו בארה"ב, הקניה היתה נגמרת ב 35000 ש"ח. יבוא לארץ היה נגמר ביותר מ 85000 ש"ח.

הרובר הגיעה למעל $3000 , ואז הופסקה המכירה כי האוטו "כבר לא אקטואלי". אני לא יודע בכמה קנו אותה, אבל מדובר להבנתי ברכישה טובה.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכוני שלושת המוסטנגים שהבאתי:

1. הוצאה למכירה מיידית ב 9000 דולר.

ההצעה הכי גבוהה היתה 4550, מתחת למינימום ולכן כנראה לא נמכרה.

$(KGrHqMOKj0E2LEv3gfJBNpitsjcuw~~_4.JPG

2. נמכרה ב 5300 דולר

$(KGrHqIOKi!E1yNv1GzJBNrNJWcK(Q~~_3.JPG

3. נמכרה ב 4300 דולר

$(KGrHqF,!jUE2GySnucwBNmRy)iflw~~_12.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2483 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...