Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה - מי משלם,איך,מתי?

שימו לב! השרשור הזה בן 4992 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

חבר היה מעורב בתאונה,הוא עמד עם הרכב בכניסה לשטיפת מכוניות ונהג הרכב שמאחוריו

נרדם לרגע ונכנס בו מאחורה.

לאחר בדיקה מספר דקות אחרי המקרה עם מוסך,עלות התיקון המשוערת היא כ3000 שקל.

הנהג מודה שהוא נכנס ולא מוכן כמובן לשלם סכום כזה ואמר שיערב את הביטוח.

חבר שלי דיבר עם הביטוח שלו ועדכן אותם.

איך מתבצע עכשיו כל ההליך של התשלום,שמאי שלו? רכב חלופי?איזה מוסך שהוא רוצה או רק כאלה שעובדים עם הביטוח?

כמה למה וכל דבר שאפשר לדעת בנושא.

מחברת הביטוח שלו כבר ניסו "לדחוף" מוסך שיביא רכב מרגע יום התיקון עד לסיומו והתשלום של חבר שלי יעשה

רק לאחר אישור הביטוח של הנוסע שנכנס בו.

תודה

חן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על מה 3000 שקל ?

לא נסתה מהנושא,בכל אופן הצבע לבן פנינה (3 שכבות משהו כזה הפחח אמר),מחזיק פגוש אם זכור לי נכון

יש רק חדש 2000 שקל+עבודה.

חן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לצבוע ולהתקין מחזיק פגוש? לא הבנתי :?

3000ש"ח על תאונה כזאת נשמע הרבה..

כרגע זה לא משנה כמה עולה,ביקשתי עזרה במשהו.

צבע לבן פנינה זה צבע "בעייתי,מורכב" איך שלא תקרא לזה.זה לא צבע עם לכה וזהו.

וזה צביעה של כל הפגוש ולא צביעה חלקית,וכמו שרשמתי המחזיק או המגן פגוש עולה 2000 שקל.

בגלל שזה רכב חדש אין משומשים כאלה עדין.

חן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב חדש כדבריך

כנס למוסך מורשה יבואן שיחזירו את הרכב למצבו החדש לפני קרות ה"תאונה"

שמאי שלך רכב שכור וכמובן התיקון

כל אלה על חשבון הביטוח של הפוגע במידה והוא מודה בגרימת הנזק.

אתה תתן למוסך שלך ולשמאי שלך שיק דחוי 60-90 יום ובזמן הזה כבר תקבל את הכסף מחברת הביטוח של הנהג הפוגע , או שלא

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא צריך להתפתות למוסך הסדר, במיוחד אם מדובר ברכב חדש. דאג גם שהשמאי יהיה מצידך ולא מצד חברת הביטוח של הפוגע.

מעבר לכך - לי היו די הרבה ארועים של פגיעות מאחור, חלקם הסתכמו בתיקון קל של הפגוש (עניין של כמה מאות שקלים), אבל היה גם ארוע שבבחינה ראשונית נאמד ב-3500 ש"ח ולאחר סיום התיקון התברר כי הנזק (כולל ירידת ערך קלה בשל תיקון לא מושלם של מכסה תא המטען) היה למעלה מ-10,000 ש"ח. אל תופתע אם הנזק האמיתי יגדל עוד מעבר ל-3000 ש"ח (או שלא) יתכן שלאחר פירוק הפגוש יתגלו נזקים המוסתרים מתחתיו.

מבחינת התהליך ישה הסביר אותו ואחזור עליו - לאחר סיום התיקון יהיה עליך להשאיר במוסך 2 המחאות דחויות - האחת לזכות המוסך והאחרת לזכות השמאי. אתה אמור לקבל החזר מהביטוח בסמוך לזמן גבית ההמחאות שלך.

את הטיפול בצד השני השאר בידי סוכן הביטוח שלך, אם הצד הפוגע דיווח לביטוח שלו (וסביר שגם הוא ניזוק במידה המצדיקה מעורבות הביטוח) אין לך בעיה. אם הוא לא דיווח אתה עלול להמצא במצב שבו תשלם תמורת התיקון מכיסך, או שתאלץ להפעיל את הביטוח שלך, ויהיה עליך לתבוע את הפוגע בבית המשפט.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

sperial

לפוגע לא קרה כלום חיצונית ברכב.

איך דואגים שהשמאי יהיה מהצד של חבר שלי ולא מהצד של הפוגע?

כי אני מאמין שהפוגע יבקש גם ששמאי מהחברה שלו יראה ויעריך.

בסופו של דבר המומלץ הוא ללכת לחברה?

חן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה הולך למוסך שלך אתה מזמין את השמאי שלך. זו זכותך

חברת הביטוח של הצד הפוגע רשאית גם היא להביא שמאי מטעמה אבל אם מדובר ברכב חדש במוסך מורשה יבואן הרי השמאי שלה יעריך בדיוק כמו השמאי שלך או בהפרש זניח.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי התשלום לא כל כך מסתדר,צריך להביא 2 ש'קים

לשמאי של המורשה ואחד למוסך?

כי אם החבר מביא שמאי של הביטוח לא צריך לשלם נכון?

תוך כמה זמן בערך הוא צריך לקבל את הכסף בחזרה?

ואם הוא מודה אז למה שהחברה שלו לא תשלם לאחר התיקון?

חן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלכה למעשה אין הגבלת זמן. לי דפקו רכב באפריל, התשלומים על התיקון השמאי ירדו ביולי (15000 ש"ח) ואת ההחזר אקבל בשנה הבאה במקרה הטוב. שמעתי שישנם אי-אלו תקנות לגבי הגבלות זמן ואף ניתן לפנות לרשויות, אך כל אלה לעג לרעש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי התשלום לא כל כך מסתדר,צריך להביא 2 ש'קים

לשמאי של המורשה ואחד למוסך?

כי אם החבר מביא שמאי של הביטוח לא צריך לשלם נכון?

ואם הוא מודה אז למה שהחברה שלו לא תשלם לאחר התיקון?

חן

מכיוון שהשמאי והמוסך הם 2 גופים כלכליים שונים אז לכל אחד צריך צ'ק בניפרד.

בד"כ מקובל לתת צ'ק דחוי ל-90 יום. אתה צריך להעביר את המסמכים (דו"ח שמאי + חשבונית של המוסך) כמה שיותר מהר לסוכנות הביטוח שלך והם ינסחו תביעה לחברת הביטוח של הפוגע. במידה ויש לו צד ג' והוא מודה באשמה אז רוב הסיכויים שתקבל את הכסף בזמן. במידה והוא לא מודה וחברת הביטוח שלו מתנערת אז יש לך 2 אופציות:

א) לתבוע אותו בתביעות קטנות - תקח חבשבון שעד שתראה את הכסף הצ'קים כבר יופקדו.

ב) להפעיל את המקיף שלך - לשלם השתתפות עצמית ואז לתת לחברת הביטוח שלך לתבוע את האדם שפגע בך וברגע שהם יזכו אז יוחזר לך סכום ההשתתפות העצמית + פיצוי על התייקרות הביטוח ב-3 שנים הקרובות מכיוון שמרגע שתבצע את המהלך אין לך העדר תביעות.

רכב חלופי אתה סוגר או מול חברת הביטוח (לפי הפרמיה שלך) או מול המוסך שמבצע את התיקון.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמה בעצם שהפוגע לא יביא 2 ש'קים ?

הרי אם הוא מודה והוחלט על ידי חברת הביטוח שלו שהוא אשם

אז הם ישלמו לו.

חן

אתה רוצה שהוא יביא לך צקים ?

תגיד תודה אם הצד הפוגע יסכים למלא טופס פגיעה לביטוח שלו. עד שהוא לא יעשה זאת אתה לא תראה מהם שקל.

היה לי סיפור דומה עם בחורה שנכנסה בי מאחור, הודתה באשמה גם בפני וגם בפני הביטוח שלה. בעצת סוכן הביטוח הבאתי שמאי והכנסתי את הרכב למוסך, התיקון עלה כ 3000 ש"ח + 600 ש"ח לשמאי, שימלתי מכיסי צק דחוי ל 60 יום.

אחרי כחודש שלא יצרו איתי קשר מחברת הביטוח שלי התברר לי שהבחורה לא מוכנה למלא טופס פגיעה לביטוח שלה ואין שום דבר שאפשר לעשות, רק לתבוע אותה.

תבעתי, ויום אחרי שקיבלה את כתב התביעה לידיה יצר איתי קשר סוכן הביטוח שלה שהיא מילאה את הטופס וביקש שנסיר את התביעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4992 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...