Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עברתי תאונה - זקוק ליעוץ

שימו לב! השרשור הזה בן 4995 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתמול לקראת חצות עצרתי ברמזור אדום בצומת גבעת המורה בעפולה.

איתי באוטו מקדימה נסעה בת זוגתי,

בשלב מסוים הבחנתי שהרמזור מתחלף לירוק יצאתי מהצומת. לפתע מצד שמאל הגיעו שתיי טנדרים

ונכנסו בי אחד בפרונט ליד הגלגל והאחר בפגוש האחורי.

לאחר שיצאתי מההלם ובדקתי שאני וחברה שלי שלמים תודה לאל שאלתי מה קורה עם הנהגים האחרים ואם הם נסעו באדום?

שוטרי עירייה שהיו במקום טענו שאני יצאתי מהצומת לפני שהרמזור נהפך לירוק!

אני לא זוכר במדויק מה קרה אבל אין שום סיבה שאני אצא כשעדיין אדום..לא מיהרתי וכבר הרי עצרתי ברמזור !

בכל מקרה הגיע למקום משטרה ובוחן תנועה שלקח לכל המוערבים את הרשיונות ביטוח הרכב ורשיון הרכב.

זומנתי ליום ראשון לתחנת המשטרה בעפולה.

אני וחברה שלי עלינו למיון ובנוסף נהג אחד הטנדרים - כולם יצאו בסדר קצת כאובים אבל בלי נזק חמור.

עכשיו.

מה הולך לקרות לי לדעתכם ביום ראשון?

בהנחה שהבוחן תנועה יגיע למסקנה הגרועה מכל שהיא שמשום מה עברתי באדום וגרמתי לתאונה ?

אני חייב לציין שבמשך שמונה שנים שיש לי רשיון עשיתי עבירת תנועה אחת והיא נסיעה מעל המהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהעובדה שהיו 2 שוטרים שאומרים שנסעת באדום דיי סוגרת לך את הפינה.

כמו שאמרו - עדיף שתתארגן על עו"ד.

וזה לא הגיוני שיהיה לך שימוע ביום ראשון בתחנה המשטרה ! שימוע יש בבית המשפט.

כנראה שתגיע לקצין משטרה והוא יקח לך את הרישיון ויביא לך זימון למשפט.

Of all the things I've lost, I miss my mind the most

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סימנתי את הנקודות הכחולות בסיפור לטובתך. אלה באדום לרעתך ליד כל סימון מספרתי אותו ולמטה יהיו שאלותי מודגשות או הערותי

אתמול לקראת חצות 1)עצרתי ברמזור אדום בצומת גבעת המורה בעפולה.איתי באוטו מקדימה נסעה בת זוגתי,

בשלב מסוים 2)הבחנתי שהרמזור מתחלף לירוק יצאתי מהצומת. א)לפתע מצד שמאל הגיעו שתיי טנדרים

ונכנסו בי אחד בפרונט ליד הגלגל והאחר בפגוש האחורי.

לאחר שיצאתי מההלם ובדקתי שאני וחברה שלי שלמים תודה לאל שאלתי מה קורה עם הנהגים האחרים ואם הם נסעו באדום?

ב) שוטרי עירייה שהיו במקום טענו שאני יצאתי מהצומת לפני שהרמזור נהפך לירוק!

ג) אני לא זוכר במדויק מה קרה אבל אין שום סיבה שאני אצא כשעדיין אדום.3).לא מיהרתי וכבר הרי עצרתי ברמזור !

בכל מקרה הגיע למקום משטרה ובוחן תנועה שלקח לכל המוערבים את הרשיונות ביטוח הרכב ורשיון הרכב.

זומנתי ליום ראשון לתחנת המשטרה בעפולה.

אני וחברה שלי עלינו למיון ובנוסף נהג אחד הטנדרים - כולם יצאו בסדר קצת כאובים אבל בלי נזק חמור.

עכשיו.

מה הולך לקרות לי לדעתכם ביום ראשון?

ד)בהנחה שהבוחן תנועה יגיע למסקנה הגרועה מכל שהיא שמשום מה עברתי באדום וגרמתי לתאונה ?

4)אני חייב לציין שבמשך שמונה שנים שיש לי רשיון עשיתי עבירת תנועה אחת ה)והיא נסיעה מעל המהירות.[/quote]

תודה לאל שאתם בריאים. בכל מקרה דווח לביטוח שלך על הנזק ברכב +הפגיעה בגוף .

האם אתה ו 2 הנהגים המעורבים נחקרתם במקום על ידי הבוחן/שוטרים?. האם נלקחו עדויות מעדים שהיו בסביבה?

אני מניח שכן

הנקודות לזכותך

1) נוטים להאמין לנהג שעצר באדום והתחיל בנסיעה בירוק יותר מאשר לנהג שבא בנסיעה שוטפת וחצה את הצומת שמא לא ראה שהרמזור התחלף מירוק לאדום. אם בצומת בו עמדת יש רק כיוון נסיעה אחד נגיד ישר הסבירות שתתבלבל נמוכה יותר מאשר בצומת שבו יש אפשרות נגיד לנסוע ישר וגם שמאלה , כאשר לפעמים לדוגמה הרמזור שמאלה מתחלף ראשון לירוק ואתה בטעות חושב שהתכוונו גם לכיוון שלך ישר ומתחיל לנסוע.

אז לך תבדוק את הצומת ותראה אם קיים מצב כזה. רצוי בשעה בו קרתה התאונה כי ישנם רמזורים שסדר החלפת האורות ברמזור משתנה על פי שעות היממה .וכן את סדר הפעולות ברמזור ביחס גם לרמזור מהכיוון של הנהגים שפגעו בך.

2) הבחנתי - מילה קצת הססנית. ראיתי בבירור יותר חזק

3) להדגיש את הנקודה הזו

4) בוא נקווה שזכרונך אינו בוגד בך הבוחן מוציא את העבר שלך בכל מקרה אז תנסה להיזכר אם היו לך עבירות נוספות

אם טרם נחקרת וגם בשימוע לא להשתמש במילים כמו למיטב זכרוני, אני חושב, מילים שמראות על היסוס ואי זכירת המקרה כהלכה.

אני זוכר היטב, אני בטוח, בוודאי, אלה מילים שמראות על בטחון בגירסתך.

כמה מטר עברת מקו העצירה שלך ברמזור עד למקום בו אירעה ההתנגשות ? וכמה הנהגים שפגעו בך?

הנקודות לרעתך

א) שני נהגים שוגים לעומת נהג אחד, אתה, ששוגה .ברור לך ששניהם יטענו כי הם נסעו בירוק. לרעתם יהיה כי הם באו בנסיעה שוטפת ולא מן הנמנע כי גנבו את הרמזור. אבל אל תתפלא אם הם יספרו כי עמדו , והתחילו בנסיעה כשהתחלף לירוק ואילו אתה גנבת את הרמזור.

ב) לא ברור לי מה זה שוטרי עיריה אני מניח כיהתכוונת לפקחי עיריה. בכל מקרה עדות כזאת מאוד מאוד מסוכנת בשבילך. ומדוע?

כי אתה ובת זוגתך מצד אחד ושני הנהגים שפגעו בכם הם לא עדים ניטרליים אלא יש לכם עיניין להוציא אתכם מתוך הסיפור ולהפיל אותו על הצד השני וכך גם להיפך.

לעומת זאת עד נייטרלי שאין לו אינטרס לטובת צד כזה או אחר עדותו אמינה על המשטרה ויכולה להכריע את גורל התיק.בטח בשלב הראשוני

במקרה שלך אתה מדבר על יותר מאחד, רע יותר. לפעמים טוב יותר אם מצליחים למצוא סתירות בעדויות שלהם בינם לבין עצמם.

בדרך כלל אנשים לא מסתכלים על הרמזור של הנהגים אלא עסוקים בעיניניהם ואז כאשר נשמעת המכה של ההתנגשות הם מרימים עיניים לכיוון מקום התאונה ואח"כ מחפשים ובודקים את אורות הרמזור.ואז ייתכן שמה שהם ראו לא משקף את המצב שהיה 2-3 שניות לפני.

לכן השאלה הראשונה היא איפוא עמדו אותם העדים והאם היה ביכולתם לראות את הרמזור שלך.

אם הם רואים רמזור אחר ומכך מסיקים מה היה האור ברמזור שלך מצבך יותר טוב אולי , תלוי בתוכנית מופע הרמזורים.

הטוב בעדותם הוא שהם מאשרים שעמדת באדום כפי שאתה טוען וזה מחזק את גירסתך, ויהיה לעיניין זה חיזוק נוסף אם הנהגים הפוגעים יטענו כי הם עמדו באדום והתחילו לנסוע ואתה באת בנסיעה שוטפת.

הרע בעדותם היא כמובן הגירסה שהם אומרים כי התחלת בנסיעה לפני שהתחלף הרמזור לירוק.

אם לא נחקרת עדיין אז החוקר יעמת אותך אם גירסת העדות של הפקח. בנוסח כזה בערך

יש עד שטוען כי התחלת את הנסיעה לפני שהתחלף האור לירוק מה אתה אומר על כך?

אסור בתכלית האיסור לומר מילים מהססות . התשובה אני בטוח כי התחלתי את הנסיעה בירוק, העד טעה.העד לא ראה את הרמזור שלי

והשאלה תישאל אולי עוד פעם בוריאציה קצת שונה. התשובה צריכה תמיד להיות אני בטוח בוודאי. ולא למיטב זכרוני. ואני חושב.

ג) אני לא זוכר במדוייק - ביטוי נוראי. אני זוכר במדוייק -ביטוי מוצלח

אם כבר נלקחה עדותך עוד במקום הרי תופיע בפני קצין לשימוע

אם טרם נלקחה עדותך יקחו את עדותך ואז לשימוע בפני קצין.

אצל הקצין הוא במקרה הטוב ירצה לשמוע ממך את גירסתך ואז גם אם אמרת בעדות שנלקחה ממך בזמן התאונה ביטויים כמו אני לא זוכר במדוייק אז כאן אתה מתקן את הרושם ל אני זוכר היטב או בסגנון כמובן שזה לא מתקן כבר יותר מדי.

אל תשנה את העובדות לעומת גירסתך הקודמת אולי רק תייפה אותם.

תעלה כמובן את עברך הלא מעיק , ותקווה שהעבר של הנהגים האחרים מלא עבירות .

כאן המקום להעלות נימוקים כמו אני זקוק לרישיון כי אני סוכן נסיעות שכל היום בדרכים או לא עלינו אני צריך להסיע בן משפחה כל יום לקבלת טיפולים רפאיים, ועוד סיבות שלא קשורות למקרה אלא למצב הפרטי שלך שהפסילה עלולה להפריע לך.

בכמה עברת על המהירות בעבירה היחידה שאתה זוכר? 10 ק"מ מעל המותר או 50 ק"מ מעל המותר עושה הבדל?

אם כבר נלקחו העדויות מכל הצדדים כולל העדים הנטרליים על ידי הבוחן ,בפני הקצין מונחת גם ההמלצה של הבוחן מי לדעתו אשם בתאונה. מהתיאור שנתת וביחוד לאור עדות הפקחים הנייטרלית אתה הוא זה שתואשם.

לכן סביר שהקצין יפסול את רישיונך בין 30-60 יום פסילה מינהלית .

אם תענה על השאלות ששאלתי ייתכן ואפשר יהיה ללמוד ולהוסיף לך תובנות נוספות.

עדיף כמובן זה שתופיע לשימוע עם עו"ד. אבל גם אם לא הספקת עד לשימוע קח לך עו"ד שייצג אותך , כי ראית שהעסק לא פשוט.

החוק דרך אגב במקרה הזה מטיל עונש פסילה מינימום של 3 חודשים מזה תקוזז הפסילה המינהלית.

עו"ד ינסה אולי לסגור עיסקת טיעון עם התביעה להפחית מעונש השלילה . לא קל הסיפור. לזה תוסיף גם קנס של 1-2000 ש"ח ונקודות

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון וואו תודה רבה על ההתיחסות וההסברים!

לגביי השאלות

1. - כולנו נחקרנו שם בחפיפות על ידי הבוחן תנועה - הוא לא היה יסודי ונתן רושם שרק רוצה לעוף משם.

כבר שם ציינתי שעברתי רק שהרמזור התחלף!

2 - אני מאמין שאין מעבר ל3 -4 מטר מנקודת העצירה לנקודה שבה קרתה התאונה

3 - שניי נהגים פגעו בי שנייהם בטנדרים שנייהם מכפרים סמוכים לעפולה

4 - העדים - היחידים לדעתי שהיו וגם הבעייתים ביותר הם מהשיטור הקהילתי שעמדו מימיני ברמזור...

שוב המון תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלחתי לך הודעה בפרטי

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היית מספיק עירני לראות ירוק ברמזור ובגלל שהרכבים הגיעו משמאל - אין מצב שהתבלבלת בין רמזור פניה שמאלה ויותר הגיוני שהם נסעו באדום.

אבל יכול להיות מקרה של תזמון לקוי של רמזורים. מה שאומר שהצהוב חופף ואז מצד אחד אם הם "גנבו" את הצהוב לקראת הסוף שלו - הם למעשה נכנסו לצומת באדום ואתה - כבר בירוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היית מספיק עירני לראות ירוק ברמזור ובגלל שהרכבים הגיעו משמאל - אין מצב שהתבלבלת בין רמזור פניה שמאלה ויותר הגיוני שהם נסעו באדום.

אבל יכול להיות מקרה של תזמון לקוי של רמזורים. מה שאומר שהצהוב חופף ואז מצד אחד אם הם "גנבו" את הצהוב לקראת הסוף שלו - הם למעשה נכנסו לצומת באדום ואתה - כבר בירוק.

אייל

הדוגמה שדיברה על הרמזורים שמאלה /ישר הייתה שלי ללא התייחסות לתאונה הספציפית , אלא רק כדי להסביר לו שיש סיטואציה שבו נהג בצומת רואה ירוק שאינו מתייחס לכיוון הנהיגה שהוא אמור לנסוע בו ולכן התבלבל.

קרא שוב את נקודה אחת שהיא שלי ולא של הבחור.

הבחור לא נתן לי תשובה האם קיים בצומת שבו הוא עמד כיוונים נוספים בנוסף לכיוון שאליו הוא היה אמור לנסוע.ובצדק אתה אומר שאין סיכוי במקרה הזה אור שמאלה כאשר לטנדרים שמאלה.

לולא העדות הנייטרלית הסבירות שהטנדרים עברו באדום הייתה גדולה יותר מאשר הבחור שעמד וחיכה להתחלפות האור ברמזור אז סתם ככה החליט לנסוע באדום! אלא אם עמד ועמד ועמד בחצות הליל ונמאס לו. גם אפשרות. נראית לי קטנה ביותר לאור העבר הנקי שלו , כמעט.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה לא התייחסתי לדוגמא שלך אלא להגיון.

אם היה ירוק לפניה שמאלה, גם אם הוא התבלבל והמשיך ישר, עדיין לתנועה משמאל יש רמזור אדום (אלא אם התנגשו בו אלו ממול שפנו ימינה)

יותר הגיוני שיש כתום חופף ברמזורים - מה שאומר שמי שגונב כתום בחצי השניה לפני שהוא הופך לאדום - נכנס למעשה לצומת כשלרכבים שבצדדיו יש כבר ירוק מלא.

כך שתיאורתית יכול להיות המקרה שאף אחד לא נסע ממש באדום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר הגיוני שיש כתום חופף ברמזורים - מה שאומר שמי שגונב כתום בחצי השניה לפני שהוא הופך לאדום - נכנס למעשה לצומת כשלרכבים שבצדדיו יש כבר ירוק מלא.

כך שתיאורתית יכול להיות המקרה שאף אחד לא נסע ממש באדום.

לא בתיאוריה ובודאי שלא במעשה.

ההבדל בזמנים הולך וגדל לפי מיקום הצומת בכביש עירוני הוא קטן יותר מאשר בכביש בינעירוני, הכל כדי למנוע מצב שתיארת.

לאחד יש אדום לשני יש ירוק. זה אלף בית של תורת הרמזורים.

מאחד שעשה "דוקטורט" על רמזורים לצורך הבנת הנושא של תאונה שבן משפחה היה מעורב בצומת מרומזרת

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה

לצערי וצערך וצער כולנו - מקרים של כתום חופף קיימים גם קיימים ועוד בצמתים ראשיים כשהעומס רב.

היתה על זה כתבה לא מזמן ב YNET ובנוסף נתקלתי בזה בירושלים.

כשלאחד יש ירוק בוודאי שלשני יש אדום אבל יש צמתים שבהם הכתום חופף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

שים לב שבנוסף לשאלות שהעלית, הואיל ונגרמו לך נזקי גוף, תוכל לשקול להפעיל את ביטוח החובה שלך ולהודיע לחברת הביטוח על קרות האירוע, לצורך פנייתה לקבלת פיצוי כספי בגין נזקי הגוף שנגרמו לך . קיימת לך גם אפשרות להיעזר בשירותיו של עורך דין.

בברכה

ד"ר דוד סער, עו"ד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב מצטער שלא כתבתי קודם תודה על כל העזרה.

לצערי היום בבוקר שללו לי את הרשיון לחודשים והוזמנתי למשפט בעוד חצי שנה -שנה

הקצין טוען שיש עדים לכך שנסעתי ברמזור אדום - ושהוא לא יכול להתווכח עם שוטר שטוען כך...

לא ציפיתי לחודשיים.

אני כמובן הולך לערער...אני עדיין לא בטוח בדיוק למי אני שולח את העירעור..אני בדיכאון קליני

אני כרגע מתגורר בעפולה והעבודה שלי היא בחיפה בבזק-טק למי שמכיר...אני מאוד תלוי ברכב והפסילה תגרום לי

בגיל 25 אחרי 4 שנים מחוץ לבית לחזור לגור אצל ההורים שלי בעכו ולהתראות עם חברה שלי רק בסופשים וגם בתנאי שאני אארגן לעצמי טרמפים או תחבורה ציבורית זמינה...

:cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4995 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...