Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

במזל טוב , יש לי שאלה ..

אורן 16V
שימו לב! השרשור הזה בן 7817 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במזל טוב החלטתי להשאיר את האופל החמודה שלי

והמנוע שלה יוחלף למנוע של אסטרה GSI 1600 הזרקה :))))

ועכשיו שאלה ...

כאשר אני ממלא 3/4 טנק דלק (כ150 שקל נגיד)

ואני עוצר בפתאומיות או משהו בסגנון , יש ריח מאוד חריף של דלק, הלכתי למוסך ואמרו לי שזה יכול להיות מספר דברים ובדיקה תעלה 100 ש"ח..

לעומת זאת כאשר החלפתי לאגזוז של רמוס לפני חודשיים ראיתי צינור קרוע (צינור שמגיע מהפיה שאליה מכניסים את האקדח דלק אל תא הדלק) נאמר לי שצריך להחליף שם את הצינור

הלכתי למוסך ואמרו לי שיחליפו לי בכ-100 שקל את הצינור ,

שאלתי היא כזו:

1. האם לשלם 100 שקל לבדיקה כי יתכן וזה לא רק הצינור ??

2. האם לשלם 100 שקל ושים צינור חדש ולקוות שבזאת נפטרה הבעיה ? :)

אשמח לתשובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במזל טוב החלטתי להשאיר את האופל החמודה שלי

והמנוע שלה יוחלף למנוע של אסטרה GSI 1600 הזרקה :))))

ועכשיו שאלה ...

כאשר אני ממלא 3/4 טנק דלק (כ150 שקל נגיד)

ואני עוצר בפתאומיות או משהו בסגנון , יש ריח מאוד חריף של דלק, הלכתי למוסך ואמרו לי שזה יכול להיות מספר דברים ובדיקה תעלה 100 ש"ח..

לעומת זאת כאשר החלפתי לאגזוז של רמוס לפני חודשיים ראיתי צינור קרוע (צינור שמגיע מהפיה שאליה מכניסים את האקדח דלק אל תא הדלק) נאמר לי שצריך להחליף שם את הצינור

הלכתי למוסך ואמרו לי שיחליפו לי בכ-100 שקל את הצינור ,

שאלתי היא כזו:

1. האם לשלם 100 שקל לבדיקה כי יתכן וזה לא רק הצינור ??

2. האם לשלם 100 שקל ושים צינור חדש ולקוות שבזאת נפטרה הבעיה ? :)

אשמח לתשובה.

קודם תחליף את הצינור, אח"כ נדבר...

הכסף הוא הפרט השולי בכל העניין - 100 שח יותר, 100 שח פחות זה לא מה שישבור אותך, נכון ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1 זה הצינור.רוב הסיכויים. אם לא, אל תעשן באוטו...

2 לפני המבול של תגובות על GSI ןנפחים - אין אסטרה GSI עם מנוע 1600. המנוע שיושב באסטרה הוא הDOHC של אופל שראשי המנוע שלו עוצבו ע"י קוזוורת.

יש לו 150 כ"ס,מותחני טיימינג בעייתיים וזהו.

3 אם יש לך מישהו שיכול להכניס כזה מנוע בהשקעה של פחות מעשיריה כולל המנוע, תגיד לי- היתי רוצה לפגוש את הבן אדם ולגמול אותו מהסמים לפני שיהיה מאוחר...הזרקה.מחשב . וכו וכו וכון.

4 אולי מדובר במנוע של קורסה GSI. בעיות דומות,אבל יותר. היתי לפני כמה זמן במעמד הכנסת האסטרה GSI לקורסה GSI הראשון בישראל .לצערי כל יום נשרף עד 3 בלילה בגלל מלא בעיות- וזה במכונית שכבר יש לה מחשב וצמה והכל.

5 שלא ימכרו לך איזה מנוע ECOTEC של אסטרה ויספרו לך סיפורים על GSI. זה לא. אפילו רחוק מאוד. ועדיין - יש להרכיב הזרקה וכו וכו וכו. אם הופכים אותו לקרבורטור- לא פחות כאב ראש.אבל עדיין , פחות.

תבדוק שאתה לא נכנס להרפתקאה שיציאה ממנה תדרוש מכירה של הפרוייקט.

גברים ממאדים ונשים מפגרות על כל השכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול מאוד להיות שטעיתי :)

אבל המנוע הוא 1600 הזרקה , ואם אני לא טועה של אסטרה

בקיצור אני אלך על הבדיקה המקיפה , (נכניס גם עוד כמה בעיות בדרך.. ברקסים קצת סל"ד יורד בעת עמידה ברמזור שהחום מנוע על 70 בערך)

תודה על תשובותיכם :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איזה שינויים אתה עשית ברכב אבל אם לא עשית כלום אז עכשיו זה הזמן כי אם אתה הולך להכניס מנוע של 100כ"ס לקאדט הזאת אז אתה חייב לעשות הרבה הרבה שינויים.

1.ברקסים

2.תבדוק אם הציריות והמשולשים יכולים לעמוד בעומס

3.את הצמיגים בטוח תצטרך להחליף

4.הגיר... תבדוק

וכו'

אני לא חושב שזה פשוט כמו שאתה חושב....

דוד

HU - RFX 9210

AMP - SONY XM-222

SPL 500W MONOBLOCK

REAR - KENWOOD KFC M6930

COMPONENT - MOREL DOTECH 6 MK2

SUB - BAZOOKA 10 " ELW1014

הותקן בsound FX .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרוע מזה -זו לא קדט ,זו אסקונה. התנהגות כביש מגוחכת למדי.

הח' מנוע לחזק משמעותית בלי שיפורים אחרים? :? חפש קצת ברשת ,עשו עם אסקונה דברים יפים אי-פעם מזמן ,תשקיע בבלמים/שילדה וכו' לפני המנוע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם יש לך התלבטויות לגבי הוצאה של 100 ש"ח בשביל לבדוק למה האוטו מלא אדי דלק, אז אני באמת לא חושב שכדאי לך להכנס לפרוייקט השתלת מנוע.

זה בחייייייים לא ייגמר בסכום ובזמן שנדמה לך. ובמיוחד אם מדובר על רכב ומנוע מדורות אחרים.

עצה ידידותית, מכל הלב - תחשוב טוב טוב על לאן אתה נכנס. גם אני חשבתי להכניס מנוע מודרני וחזק לרכב המיושן שלי. הפיתוי הוא ממש גדול.

מישהו הציע לי מנוע 2000 של תמא 16V עם 150 כ"ס (אם אני זוכר נכון) עם ממש מעט ק"מ עליו ב-2500 ש"ח. זה נראה די מפתה, כי הייתי עם מנוע גמור. בפירוקיה הבטיחו לי שזה נכנס כמו לגו לאוטו. מתאים בול.

קצת בירורים עם מישהו שמבין, ודי מהר ירדתי מהרעיון. השתלות כאלו דורשות כל כך הרבה דברים - כמעט תמיד תושבות מנוע צריך לרתך איפה שהוא, בהרבה מקרים הגיר לא מתאים, אם המנוע חזק יותר, הציריות אולי לא יעמדו בעומס, מליון ואחד סנסורים ומחשבים שיש במנועים חדשים לא ייתחברו כמו שצריך לרכב ישן, מרכז הכובד יישתנה, יהיה צורך בברקסים חדשים ורק אלוהים יודע מה עוד.

אז אני הלכתי ועשיתי אוברול ב-6000 ש"ח במקום לקנות מנוע ב-2500. אני מאמין שיצאתי הרבה יותר בזול ועם רכב יותר אמין, יותר אותנטי, יותר מאוזן ויותר חוקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המ

קודם כל יש אסקונה עם מנוע 1600 , פשוט רוב המנועים מהשנה הזו כבר גמורים

המנוע הוא שנת 91 הזרקה לא קרבורטור

יש לי אפשרות לשים מנוע שנת 88 קרבורטור 1600

אני מאוד רוצה לעשות מהאוטו הזה משהו .. השקעתי עליו המון

ד"א הצמיגים חדשים , ברקסים בכל מקרה צריך לעשות , אני מאמין שהוא יבדוק משולשים וציריות לפני שיכניס ת'מנוע ,

בקיצור אני הולך לבנאדם שעשה על 2 אסקונה אותו דבר והם יצאו מטוס (לא קורבט..אבל בכל זאת יחסית למה שהיה...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אם אתה הולך לאיש מקצוע שכבר עשה את זה פעמיים בהצלחה ויודע במה כרוך כל הסיפור, אז זה כבר נשמע יותר בטוח.

בכל מקרה - תבקש פירוט מדוייק של כל מה שצריך להחליף והערכת עלות.

ואם המנוע בחוץ, אז בטח שווה לעשות גם קלאץ'. ואם אתה נזכר באיזה שהן בעיות בגיר אז זה הזמן לטפל גם בהן ולהחליף כל מה שצריך.

אם האוטו כבר שוכב עם הרגליים פתוחות, אז זה הזמן להשקיע. אחר כך יהיה יותר יקר.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה PIECE OF CAKE , לא צריך לפרק כלום.

מרימים את האוטו על ליפט ,מורידים פחית מתכת קטנה (3 ברגים) , ואז יש גישה ישירה לקלאץ' - כל מה שצריך זה זוג קלמפות (לוחצים) ייעודיות שמפרידות את הקלאץ ומאפשרות

את פירוקו. לא צריך להוריד לא מנוע ולא גיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואללה? זהו?!?!?!? והגרמנים דווקא נחשבים עם אכזר.

למה אצלי בשביל לעשות קלאץ' צריך להוציא מנוע, להוציא גיר, להוציא דשבורד, לפתוח ראש מנוע, לפרק ריפודי דלתות, להוציא את הדיסק מהרדיודיסק, לפרק את הוונטיל של הגלגל ספייר ולעשות חוקן באריום לנהג?

אין צדק בעולם הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואללה? זהו?!?!?!? והגרמנים דווקא נחשבים עם אכזר.

למה אצלי בשביל לעשות קלאץ' צריך להוציא מנוע, להוציא גיר, להוציא דשבורד, לפתוח ראש מנוע, לפרק ריפודי דלתות, להוציא את הדיסק מהרדיודיסק, לפרק את הוונטיל של הגלגל ספייר ולעשות חוקן באריום לנהג?

אין צדק בעולם הזה.

תגיד תודה ,חמי היה מכונאי טנקים. טיפל ב-MX-ים. טנק צרפתי.

פתח השירות למנוע היה בגודל בלטה 30X30. תאר לך מה זה לעשות אוברול.לפרק מנוע בתוך התא , משהו כמו גניקולוג , ולהוציא את המנוע בחלקים... :?

צרפתים זה ח*א של עם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7817 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...