Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכבים נטושים החונים בחניה משותפת - יש מה לעשות?

wil
שימו לב! השרשור הזה בן 5408 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הקפאתי את הרישיון, בשביל לא לשלם אגרה, ולכן אין טסט בתוקף. הרכב חונה במקום, בו הוא חנה במשך שנים, כשהשתמשתי בו יום-יום, לפני הנסיעה שלי.

נניח, שבמהלך השנה, הרכב התלכלך, והצמיגים התרוקנו מאוויר.

איזו זכות יש למשהו לגעת לי ברכב, בחניה של הבית שלי, ולמה שאני אגלה, כשאחזור מחו"ל, שהרכב שלי פונה ?

עובדה שאם תעשה כך ברחוב יגררו לך את הרכב למזבלה העירונית. מה ההבדל? האם ניתן לאכסן מכוניות ללא תזוזה בחניה משותפת ללא הגבלה של מספר מכוניות ושנים? נשמע מענין.

פירוש של חניה משותפת היא אפשרות של שימוש במקום לכל דיירי הבנין, ולא רק לדייר אחד ע''י העמדת רכב לתקופה בלתי מוגדרת. זה בעצם גם יכול להתפרש כפלישה או תפיסת מקום בכוח, לא?

נשמע מענין לרכוש כ-10 גרוטאות בכמה אלפי שקלים, להעמיד את כולם בחניה המשותפת לשנים וכך לצור עובדה בשטח כי המקום הוא שלך לחלוטין.

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה צריך ישר להיסחף להגזמות ?

ואם תיקנה 10 גרוטאות, אבל במצב נסיעה ועם טסט, תחנה את כולן בחניה משותפת, וכל יום תיסע עם אחת אחרת, אז הכל בסדר ?

אני מדבר על מכונית אחת, שחונה בחניון המשותף, לא גרוטאה, אבל במצב לא שמיש, מלוכלכת וללא אוויר בצמיגים, האם יש לרשויות את הזכות לפנות אותה משם, ועל סמך מה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשויות מקומיות לא מטפלות במה שמתרחש בשטח פרטי אלא אם מדובר במפגע.

אם המים בחצר שלך נוזלים ונוזלים ונוזלים - למרות הבצורת, אף פקח לא יעשה לך כלום, אבל אם המים מהחצר שלך בסופו של דבר יתחילו לזרום לרחוב, אז יבקר אותך פקח עירוני עם דרישה ואח"כ עם קנס.

אם הרכב חונה בשטח פרטי לרבות חניה משותפת השייכת אך ורק לדיירי הבנין, הרשות המקומית לא תעשה כלום למרות שלרכב אין טסט. אבל, אם הרכב החונה הפך למטרד תברואתי, היינו ליכלוך סביבו ומתחתיו, אבק, חלונות שבורים או דלתות פתוחות ופסולת בתוך הרכב, בין אם לרכב יש טסט ובין אם לרכב אין טסט - מדובר במפגע תברואתי ולכן הרשות המקומית תחל בהליך שראשיתו בהדבקת דרישה על הרכב, המשך בנסיון איתור בעלים ושליחת דרישות והתראות בדואר רשום וסיומו בסילוק הרכב שיתרחש כעבור מס' חודשים.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, זה מאשר את מה שאני רשמתי.

רכב שלם ולא מפורק, עם חלונות שלמים, יכול להחנות בחניה כזאת כמה שהבעלים ירצה.

מי שרואה בזה בעייה, הבעייה היא שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עובדות מעניינות

רשות מקומית רשאית "לחדור " לתחום הרכוש המשותף . למשל אם מדובר בחצר ובה צומחים קוצים או סתם זבל תידרשו לפנותו , ואם לא תעשו כן תבצע זאת העירייה על חשבונכם. מטרד תבראותי וכו'.

העיריה לא תתערב במקרה של רכב כלל אלא אם הוא מפגע תבראותי, בניגוד למצב של שטח ציבורי או רחוב בה העיריה רשאית על פי החוק לגרור רכב ללא טסט בתוקף, כמובן לאחר אזהרה מתאימה לבעליו.

רכוש משותף - לכל דייר יש בד"כ 1 חלקי מספר הדיירים בבניין משטח הרכוש המשותף.

לכן אם שטח החניה הוא 500 מטר מרובע ויש 10 דיירים לכל אחד יש 50 מטר רבוע, . אם אלה מספיקים ל 5 מכוניות יופי.

בחדר המדרגות לא שמים מכונת כביסה כי השטח לא מיועד למכונת כביסה. כל שטח עם היעוד שלו.

אם המקום לא מספיק לחניית כל הדיירים , הרי הכלל , כל הקודם זוכה.

גם אם מדובר בדירה שכורה עדיין הדירה היא בבעלות בעליה אפילו אם הוא עצמו לא מתגורר בה, ולכן הוא זכאי להחנות את רכבו ככל דייר אחר.

בכל מקרה של מחלוקת יש את המפקח על המקרקעין שהוא האחראי על פתרון סכסוכים בין הדיירים בבית המשותף.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תיקון קטן - אם הדירה מושכרת, השוכר בדרך כלל מקבל את הדירה + את החניה של הדירה (אלא אם צויין אחרת בחוזה) , ולכן הבעלים של הדירה אינו רשאי להחנות את רכבו בחניון, כי במקום הזה חונה הרכב של השוכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי,

לא בהכרח זה המצב. יכול להיות שמשכיר רושם בחוזה שלשוכר אין זכות חניה. במצב זה זכות החניה נשארת לשימוש המשכיר.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו לא מעוניינים בפתרונות לא חוקיים (לשבור ברכבים חלונות וכו').

וגם בהנחה שאפשר להיכנס לרכב (מה שלא נכון), אי אפשר לשים אותו ברחוב כי סביר להניח שאי אפשר יהיה לסובב את ההגה כי אין מפתח.

איך ניתן לברר למי שייכים הרכבים?

למיטב ידיעתינו הרכבים לא שייכים לבעל דירה או לדייר בבניין. ייתכן שאחד הרכבים בבעלות חברה בע"מ.

האם במקרה כזה יש דרך לטפל בכך?

העניין לא דחוף, אבל אם זה לא יטופל אף פעם אז בסוף לא יישארו חניות.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עו"ד רשאי לפנות למשרד הרישוי ולקבל פרטים על בעל הרכב לצורך הגשת תביעה.

כך תפנו אל אותו אדם , ואם לא יגיב תגישו תביעת פינוי ואז, עם קבלת פס"ד גרר והחוצה.

ארוך קצת מייגע אבל החניה בסוף פנויה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה רק עו"ד בעצם?

אה, ואם יש כאן מישהו שיוכל לסייע בעניין ;-) - ה"פ.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התעלקות:

מה לעשות במקרה הבא?

יש לי שכו שיש למשפחה שלו כמה רכבים. אחד הרכבים (ניסאן ואנט, למי שמתעניין) עומד ללא טסט כבר 10 שנים. הרכב עומד בחניה הרשומה בטאבו. עד עכשיו הכל טוב ויפה.

הבעיה היא שיש לו עוד שני רכבים שנוסעים, שתופסים חניות משותפות של הבניין.

כשפניתי לשכן בבקשה לפנות את הגרוטאה (ואפילו הצעתי לו טלפון של מישהו שקונה רכבים לפירוק), השכן טען שהוא לא יוכל לעשות עם זה כלום כי בעל הרכב בפועל (בעלה הקודם של אשתו) לא בארץ.

מה אפשר לעשות בנידון (אני ביחסים טובים עם השכן הזה ולא רוצה להסתכסך איתו)?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

יש אצלנו בבניין כמה רכבים שלא זזו כבר חודשים ממקומם.

מדובר בחניה משותפת של מספר בניינים עם מחסום, אבל החניות לא משוייכות בטאבו לדירות ספציפיות.

יש מה לעשות כדי לסלק את הרכבים האלו?

הם תופסים מקומות חניה סתם.

לא מדובר באיזה זכר מפואר למסורת מוטורית מהעבר, אלא רכבים כמו מזדה לנטיס וסובארו לגאסי.

אחד הרכבים (לפי מדבקת חלון) עדיין עם טסט בתוקף. אני מניח שאם כך אז זכותו לחנות שם.

האחרים לא.

כל הרכבים לא מופיעים כגנובים אתר המשטרה.

מה אפשר לעשות?

מה קרה, אתה בכח חייב להציק לאנשים אחרים לחיות? אם אין חניה תחנה מחוץ למחסום ותלך 10 מטר ברגל לא יקרה לך כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5408 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...