Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכבים נטושים החונים בחניה משותפת - יש מה לעשות?

wil
שימו לב! השרשור הזה בן 5408 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בבנין בו אני גר 12 שנים יש חניה משותפת לכל דיירי הבנין. לפני שנה היתה תקופה בה היו ברשותי 4 רכבים. שכן שכעס אולי מקינאה שיש ברשותי מספר רכבים איים שיגרום לי נזק למכוניות. כמובן שהגשתי תלונה במשטרה עם עד ששמע אותו מאיים. לאחר מספר ימים ירדתי בבוקר למטה ובאחד הרכבים היו שני גלגלים מפונצרים. ניגשתי למשטרה והתלוננתי והגשתי נגדו תביעה על פיצוי על הנזק.זכיתי בתביעה וקיבלתי גם פיצוי על עוגמת נפש והשכן הרויח תיק פלילי ודאגתי גם שיפוטר מעבודתו עקב כך שהוא הפך להיות עבריין.במשטרה נאמר לי שאדם יכול להחזיק ברשותו כמה רכבים שהוא רוצה ולאף אחד אין זכות להגביל אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בבנין בו אני גר 12 שנים יש חניה משותפת לכל דיירי הבנין. לפני שנה היתה תקופה בה היו ברשותי 4 רכבים. שכן שכעס אולי מקינאה שיש ברשותי מספר רכבים איים שיגרום לי נזק למכוניות. כמובן שהגשתי תלונה במשטרה עם עד ששמע אותו מאיים. לאחר מספר ימים ירדתי בבוקר למטה ובאחד הרכבים היו שני גלגלים מפונצרים. ניגשתי למשטרה והתלוננתי והגשתי נגדו תביעה על פיצוי על הנזק.זכיתי בתביעה וקיבלתי גם פיצוי על עוגמת נפש והשכן הרויח תיק פלילי ודאגתי גם שיפוטר מעבודתו עקב כך שהוא הפך להיות עבריין.במשטרה נאמר לי שאדם יכול להחזיק ברשותו כמה רכבים שהוא רוצה ולאף אחד אין זכות להגביל אותו.

אתה צודק,גם אם יהיה לך 7 רכבים ותיסע כל יום באוטו אחר ותחנה אותם בחניה של הבניין שלך סבבה זכותך בבניין,אבל מצב אחר כמו אצלנו בחניה שיש בן אדם שבאופן קבוע מחזיק ב2-3 רכבים לא שמישים,במקום להחנות בחניה של הבניין שלו מחנה את זה פשוט בחניה שלנו כי הועד שלו אמר לו שהרכב הזה מפריע להם שם.בנושא הזה אין שום הצדק!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שונה "סמנטית" אבל לא שונה מהותית.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אם אין טסט לרכב - בעל הרכב בבעיה. בטח אם מדובר על חודשים או שנים ללא טסט.

אם ילד או קשיש או אישה בהריון יתקלו ברכב הזה ויפצעו ואין לו ביטוח חובה - אז הוא ישלם הרבה כסף.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עובדות מעניינות

רשות מקומית רשאית "לחדור " לתחום הרכוש המשותף . למשל אם מדובר בחצר ובה צומחים קוצים או סתם זבל תידרשו לפנותו , ואם לא תעשו כן תבצע זאת העירייה על חשבונכם. מטרד תבראותי וכו'.

העיריה לא תתערב במקרה של רכב כלל אלא אם הוא מפגע תבראותי, בניגוד למצב של שטח ציבורי או רחוב בה העיריה רשאית על פי החוק לגרור רכב ללא טסט בתוקף, כמובן לאחר אזהרה מתאימה לבעליו.

רכוש משותף - לכל דייר יש בד"כ 1 חלקי מספר הדיירים בבניין משטח הרכוש המשותף.

לכן אם שטח החניה הוא 500 מטר מרובע ויש 10 דיירים לכל אחד יש 50 מטר רבוע, . אם אלה מספיקים ל 5 מכוניות יופי.

בחדר המדרגות לא שמים מכונת כביסה כי השטח לא מיועד למכונת כביסה. כל שטח עם היעוד שלו.

אם המקום לא מספיק לחניית כל הדיירים , הרי הכלל , כל הקודם זוכה.

גם אם מדובר בדירה שכורה עדיין הדירה היא בבעלות בעליה אפילו אם הוא עצמו לא מתגורר בה, ולכן הוא זכאי להחנות את רכבו ככל דייר אחר.

בכל מקרה של מחלוקת יש את המפקח על המקרקעין שהוא האחראי על פתרון סכסוכים בין הדיירים בבית המשותף.

מה לא ברור בכתוב למעלה.

שכן יכול להיות בעל 900 מכוניות. אין חוק שאוסר על כך. אפילו לא המשטרה, אבל עובדה זו לא קובעת את זכותו לחניה.

הזכות לחניה נקבעת לפי שטח החניה חלקי מספר הדיירים. אם התוצאה היא שלכל דייר חניה אחת בלבד, אותו שכן יחנה רכב אחד ואת 899 הרכבים האחרים יחנה בכל מקום שהוא רוצה רק לא בחניה המשותפת, כיון שמכסת החניה שלו נגמרה. וכך הלאה.

השטח המשותף בבית מתחלק בד"כ שווה בשווה בין כל הדיירים.

אם לדייר יש חניה פרטית בטבו , עדיין הוא רשאי להשתמש בחניה המשותפת, ככל דייר אחר, אלא עם החלוקה של הבית המשותף קובעת אחרת.

ולשאלה של WIL למה רק לעו"ד . לרשות הרישוי הפתרונים, וגם זה מוגבל לצרכי הגשת תביעה, אבל אני יודע שלא מקפידים על קוצו של יוד עימם.

http://www.mot.gov.il/wps/portal/!ut/p/_s.7_0_A/7_0_40O/.cmd/ad/.ar/sa.subject/.c/6_0_2EA/.ce/7_0_412/.p/5_0_3GO/.d/0?PC_7_0_412_subject=HE_FAQ_23&actionType=browse#7_0_412

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5408 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...