Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מונדאו 2002 או "מגאן 2" סדאן 2004 ?

audi A8
שימו לב! השרשור הזה בן 6259 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבוע טוב....

אנחנו מתלבטים במשפחה בין השתיים.

הדרישות הם:

רכב בטיחותי,נוח ומרווח,שנתון 2002+,אוטומט,תקציב באזור ה50K-60K.

למרות שהמונדאו נחשבת קטגוריה אחת מעל המגאן, תחושת המרווח בשתיהם דומה מאוד.

מחיר הרכישה של שתיהם דומה,והאחזקה השוטפת הקבועה של המונדיאו תהיה מעט יותר יקרה(הרכב יסע כ8K קילומטר בשנה בעיקר בנסיעות עירוניות)

היתרון של המגאן הוא שהיא צעירה בשנתיים,חסכונית טיפה יותר(הבדל של כ1000 שקל בביטוחים לטובת המגאן,וכ1000 שקל בהוצאה השנתית על דלק)

הפחד העיקרי מהמגאן הוא איך לא האמינות ובגלל זה אנחנו שוקלים את המונדאו כי אנחנו מעדיפים לשלם טיפה יותר אבל על הוצאות קבועות וידועות מראש ולקבל שקט.(כל המכוניות שהיו עד עכשיו אצלנו במשפחה היו מאוד אמינות וגרמניות בעיקר:wink: )

אשמח לתגובות על שתי הרכבים וייעוץ באיזה כיוון כדאי ללכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד לא נבראה המכונית המשומשת שיש עליה רק "הוצאות קבועות, ידועות מראש". מי שמספר לך סיפור אחר, מבלבל לך את המוח.

בנושא בטיחות - אין מה להשוות בין השתיים. למגאן שש כריות אוויר (נדמה לי שכך היה גם ב- 2004) ותכנון מודרני הרבה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ברור שאין דבר כזה הוצאות קבועות ואף אחד לא "נביא" אבל הכוונה הייתה שאנחנו לא מצפים מרכב שנמצא 4 שנים על הכביש שיבלה יותר מדי במוסך,שכל חודש תדלק נורה בלוח שעונים שמצריכה דיאגנוזה בחברה לפני שבכלל מתחילים לחשוב איפה הבעיה.

כוונת המשורר הייתה,ציפייה ל"פחות הפתעות" נקרא לזה ככה.

אשמח לחוות דעת על המגאן לאחר 3-4 שנים על הכביש ולא כחדשה.

ההבדל הבטיחותי בין המגאן למונדאו ברור שקיים אך לא עד כדי כך קריטי בהחלטה(לשניהם 6 כ"א)

מה לגבי שרידות המונדאו במשך השנים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יכול לחוות דעה על שרידותה של המונדאו לאורך השנים, אבל אני באמת ובתמים מאמין שאין די מידע אמיתי ובדוק שמאפשר לקבוע במידה גבוהה של בטחון שמונדיאו מודל 2002 תהיה אמינה יותר לאורך השנים ממגאן מודל 2004.

שוב, שים בצד את הסיפורים "מטעם". אני גיליתי להפתעתי שבקורולה יש בעיה שכיחה מאוד של נורת Check Engine. חברות ליסינג אמנם מתעלמות ממנה, אבל נהג פרטי היה מוציא סכום כסף נאה כדי לפתור אותה. וזו קורולה - המכונית שלעולם לא מתקלקלת...

בקיצור, שמועות לחוד, והמכונית הספציפית שתשרת אותך לחוד.

לגבי בטיחות - אל תטעה לחשוב ששתי מכוניות עם שש כריות אוויר יפגינו בהכרח את אותה רמת הגנה על הנוסעים. הפקטור החשוב ביותר הוא מועד ההשקה של המכונית. המגאן תוכננה והושקה לתוך שוק המקדש תוצאות ריסוק ואבזור בטיחותי. המונדאו דור קודם תוכננה שנים רבות לפני כן, והציוד הבטיחותי המדובר הוסף לפלטפורמה קיימת, שבטיחות היתה אחד הפקטורים בתכנונה, אבל וודאי לא האלמנט העיקרי - כפי שנהוג כיום.

בדוק את מבחני הריסוק של שתיהן, ותראה שההבדלים המהותיים נוגעים לשרידות תא הנוסעים בתאונה.

אני לא טוען, חלילה, שבמגאן אין סיכוי להיפגע בתאונה, או שהמונדאו היא "מלכודת מוות". Far from it. אבל חשוב לי להבהיר לך שציוד בטיחותי כשלעצמו אינו מספר את כל הסיפור. לראיה - מבחן ריסוק שבוצע לפני שנה לג'יפ סיני - כרית האוויר אמנם נפתחה, אבל אז היא, יחד עם ההגה אליו היא מחוברת הדביקו את הפרצוף של בובת המבחן למשענת המושב (ואז הצטרף אליהם גם הדשבורד... :roll: )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ההתלבטות היא רק בין המונדאו למגאן?

אם אתם לא מתכוונים להחזיק בה לטווח רחוק (מטעמי בלאי ואמינות),אני הייתי הולך על המגאן, חדשה יותר,צעירה יותר,נוחה יותר,זולה יותר לאחזקה שוטפת,בטיחותית יותר,וכמובן גם סחירה יותר.

מונדאו זה רכב טוב אבל,הוא מאוד לא סחיר,סרבן ,מאבד הרבה מהערך שלו, ולא חף מתקלות מעצבנות פה ושם(בעיקר חשמל).

אישית, אולי זה לא קשור כי לא שאלת,אבל בתקציב שלך,הייתי יורד בשנתון ומחפש סובארו B4 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי בטיחות - אל תטעה לחשוב ששתי מכוניות עם שש כריות אוויר יפגינו בהכרח את אותה רמת הגנה על הנוסעים. הפקטור החשוב ביותר הוא מועד ההשקה של המכונית. המגאן תוכננה והושקה לתוך שוק המקדש תוצאות ריסוק ואבזור בטיחותי. המונדאו דור קודם תוכננה שנים רבות לפני כן, והציוד הבטיחותי המדובר הוסף לפלטפורמה קיימת, שבטיחות היתה אחד הפקטורים בתכנונה, אבל וודאי לא האלמנט העיקרי - כפי שנהוג כיום.

)

המונדאו הושקה באוקטובר 2000

המגאן הושקה ביולי 2002

פחות משנתיים הבדל ובטח לא דור קודם!

בפועל למונדאו 4 כוכבים ולמגאן 5 כוכבים.

צריכת הדלק של המגאן תהיה עדיפה על בתוך העיר על זאת של המונדאו.

צריכת הדלק של המונדאו שלי (2002) בתוך העיר עומדת בערך על 1:8

גלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המונדאו הושקה באוקטובר 2000

המגאן הושקה ביולי 2002

פחות משנתיים הבדל ובטח לא דור קודם!

בפועל למונדאו 4 כוכבים ולמגאן 5 כוכבים.

צריכת הדלק של המגאן תהיה עדיפה על בתוך העיר על זאת של המונדאו.

צריכת הדלק של המונדאו שלי (2002) בתוך העיר עומדת בערך על 1:8

גלעד

תנסה לכבות את ההילוך יתר ותגיעה לתוצאה של 6.77:1 :shock:

HU: ADDzest DRX 9255EX / Amp: Audison 4.1K / comp: Focal K2p / Sub: XXLS 10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מרווח - לא יודע איך אתה משווה, המגאן היתה לי מאוד צפוצה, לעומת המונדאו. אני מניח שזה אינדיבידואלי.

לגבי בטיחות - כדאי לזכור שגם המשקל משחק תפקיד, כך שניתן להניח (הנחה אישית שלי ולא מבוססת על כלום) שארבעה כוכבים ברמה אחת גבוהה יותר יהיו שקולים, פחות או יותר, לחמישה כוכבים של רמה נמוכה יותר.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התייחסתי בדברי אודות הבטיחות למונדאו דור קודם. אם מדובר בדור הנוכחי (שזה עתה הוצג לו מחליף באירופה), אזי אכן הבדלי הבטיחות מצטמצמים, ואולי יש למונדיאו אפילו יתרון בזכות משקלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארנון מונדאו 2002 זו הצורה הנוכחית שמוחלפת במונדאו החדשה(שנראית טוב מאוד לפי דעתי)

ולא הצורה שהצגת.

http://www.euroncap.com/content/safety_ratings/details.php?id1=3&id2=97

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כאמור, שתיהן מכוניות "עם אוריינטציה בטיחותית". המונדאו היתה מוצלחת פחות בריסוק חזיתי סינטטי יחסית למגאן, אבל סביר להניח שבתאונה בעולם האמיתי, יתרון המשקל שלה (200 ק"ג) יפצה על כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6259 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...