Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט דונה 88 ?

dvir_b2006
שימו לב! השרשור הזה בן 6424 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מישהו שמע על הרכב הזה?

הוא דומה לאונו אבל זה דגם אחר

שווה הצצה? חבר שלי גם רוצה לקנות אונו ,והוא מצא אחת כזאתי למכירה 3000 שקל

הוא לא מבין ברכבים או מכניקה....רק אמר לי שהמוכר אמר לו שהאוטו מכנית טוב מאוד ביחד לאוטו במודל הזה...ורק הצבע החיצוני קצת מתקלף

Renault Clio 1.4 carb. mk1 1993 manual

מחפש קרטר (וחלקי מנוע חיוניים אחרים) במצב טוב למנוע אנרג'י 1.4 קרבורטור של רנו קליאו. בה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדונה יובאה לארץ בעיקר ב 88' ומעט מאד מכוניות נימכרו בתחילת 89'.

למרות הדימיון החיצוני,הדונה היא לא אונו+תא מטען אלא מכונית שהתבססה על הפיאט 128 הנושנה,כשההבדל העיקרי בינה לבין האונו הוא המיתלה האחורי הפרימיטיבי שלה שהתבסס על קפיץ עלים רוחבי.

רוב מכירות הדונה היו של דגם ה 1.3 בעל 67 כ"ס.

מבחינה מכנית הדונה זהה לפיורינו של פיאט שהיתה נפוצה מאד כאן לפני עשור,וכמו הדונה יוצרה במיפעלי פיאט בברזיל,כך שאין בעייה של זמינות חלפים.

גם על הכביש הדונה היתה שונה מהאונו,ולא לטובה מרוב הבחינות.

סה"כ אם המכונית במצב טוב זו יכולה להיות קנייה לא רעה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקלות נפוצות בפיאט דונה זה מע' ידיות הפעלת האורור והחימום עם חבור שבור של כל יחדת ההפעלה הזאת אל הדשבורד ושל יחידת מתגי העזר (מפשיר אדים, אורות ערפל אחוריים וכו') אל הדשבורד.

יש קצת קושי בהשגת חלקי מרכב השונים מיתר מכוניות פיאט.

בברכת חג שמח - רפי לין :idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצא אחת כזאתי למכירה 3000 שקל

עם כמות ה"דונה" ששרדו - הייתי מציע שהמוכר ישלם לו 3000 שח בשביל שיקח ממנו את האוטו...

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כמות ה"דונה" ששרדו - הייתי מציע שהמוכר ישלם לו 3000 שח בשביל שיקח ממנו את האוטו...

איציק

ב 3000 שי'ח טיפו 1400/1600 שנת 92-94 יותר טובה מהמרדונה88 בכל נתון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר למיתלה הפרימיטיבי

האם אין מצב שהרכב שחבר שלי מצא יהייה בעל מתלה אחורי סטנדרטי? או שבמודל הנ"ל חייל להיות

מתלה עלים רוחבי (אם אני לא טועה זה נראה כמו 3-5 שכבות של קפיץ פלדה שתחתיו מונח ציר הגלגל האחורי)

והאם יש בעיות / מגרעות עם מתלה שכזה?

מה ה"מחלות" החשובות שיש לאוטו הזה? אני מתכוון ל"מחלות" מסוג שצריך להזהר או שפוגעות בתפקוד של הרכב

בתודה

דביר (ותומר חבר של דביר...זה שמחפש אוטו)

Renault Clio 1.4 carb. mk1 1993 manual

מחפש קרטר (וחלקי מנוע חיוניים אחרים) במצב טוב למנוע אנרג'י 1.4 קרבורטור של רנו קליאו. בה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מיבנה המיתלה שלו,מה לעשות..

ואגב,אותו מיתלה אחורי הופיע גם בסיאט איביזה\רונדה\מלאגה למשל.

בשל המיבנה הפרימיטיבי שלו,קיימת פגיעה הן בנוחות הנסיעה והן בהתנהגות הכביש,מאחר והוא מיתקשה לשמור על השפיעה המקורית עימה תוכנן הרכב.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6424 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...