Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אחת ולתמיד- חוקיותו\אי חוקיותו של הנייטרו. (וכן דיון על מהות ה-NOx)

AUTO TXR
שימו לב! השרשור הזה בן 7608 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חמצן דליק, דה... :roll:

תגיד לי, כמה שיעורי כימיה פיספסת בתיכון?

ממתי חמצן דליק?

עם חמצן דליק, בשביל מה אני בכלל מתדלק את הרכב??? אולי אני יסע על חמצן וזהו?!?

ההמצא החשובה ביותר בתולדות עולם הרכב!!! לדעתי תמהר ותרשום את זה כפטנט על שמך!!!!!!

כנראה שפחות שיעורים ממך, חמוד שלי. בוא אני אסביר לך דבר בסיסי: ההגדרה של שריפה\דליקה\פיצוץ היא התרכבות של חמצן. כלומר, כדי שחומר כלשהו יוגדר כ"נשרף" חובה שיהיה חמצן מעורב בתהליך. זו כל ההגדרה של העניין.

שמת לב פעם שתמיד בבתי חולים כתוב שלא מעשנים? אתה יודע למה זה? בגלל הבלוני חמצן! אז נכון, חמצן נקי 100% לא יידלק ספונטנית, אבל תמיד יש חומר אחר מסביב שיישתתף בתהליך, ולכן חמצן נקי הוא חומר מסוכן ביותר.

אז תעשה לי טובה, קח מורה פרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

חמצן=דליק

חנקן= לא דליק (לא משנה באיזה מצב , לחץ או נפח)

החנקן נמצא בבלון ניטרו , איך לומר, בשביל "לווסת" את כמות החמצן, כי אם בבלון עצמו יהיה 100% חמצן המנוע יתפוץ יחד עם הרכב לרייסים. אז תקפיד של החנקן הוא לווסת את כמות החמצן אשר מוזרם.

כאשר ה"ניטרו" מוזרם לתוך תא הבעירה רק החמצן נדלק והחנקן לא.

ובגלל זה 66% מהמכיל הוא חנקן ואילו רק 33 % הוא חמצן.

בתודה, אלי :wink:

2001 Renault clio b sport (RS) 172 out:roll:

2001 Audi a3 8L 1.8 out:lol:

2001 Mercedes benz w203 240 IN8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממתי חמצן דליק?

ההמצא החשובה ביותר בתולדות עולם הרכב!!! לדעתי תמהר ותרשום את זה כפטנט על שמך!!!!!!

אממממ... תגיד... בבית ספר הברזת תמיד בשיעור מדעים ?

חמצן זה גז דליק. והסיבה היחידה שאנחנו לא נשרפים כל פעם שמישהו מדליק סיגריה היא שהוא מצוי בריכוז נמוך יחסית לגזים האחרים. (חנקן, מימן, פחמן דו חמצני וכ"ו)

אני מניח שיום אחד יפתחו טכנולוגיה כזאת שרכב יוכל פשוט לנסוע ע"י נשימה כמונו...

אבל אני מניח שיקח לזה קצת (קצת = כמה אלפי שנים...) זמן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז ככה:

חמצן אינו מוגדר כגז דליק, אלה גז מסעייה בשריפה. הוא נחוץ לשריפה, ללא חמצן - אין שריפה. גם דלק אי אפשר להדליק ללא חמצן. אין אש ללא חמצן. הרי ככה מכבים שריפות.

עכשיו - NOx זהו גז שלמעשה לא קיים בטבע, כי מולקולה שלו אינה מושלמת. NO2 זהו גז שקיים בטבע. ל NOx (תלוי לכמה שווה ה X או חסר אטום של חמצן או שיש אחד יותר).

אבל בכל מקרה - זוהי מולקולה לא יציבה ונוטה להתפרק מהר מאוד. לכן כאשר גז NOx מוזרם לתוך תא שריפה, החמצן שבו נפרד ממנו תחת השפעה של חום ומי שעושה את הפיצוץ - זה החמצן. הסיבות שלא משתמשים בחמצן טהור הן: א' - לא בטיחותי. ב' - אחרי כמה שניות המנוע, בעיקר השסתומים פשוט נמסים. לכן קיים החנקן כדי "להרגיע" את העסק.

אבל בכל מקרה אני לא אשים אצלי באוטו שום NOx כי זה דין מוות מהיר למנוע...

מתי - אלפא 90 3.0 V6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קוברה ידידי ... החנקן לא דליק , אבל הוא מתפשט במהירויות עצומות כאשר מחממים אותו , ככה שהוא לא סתם זרוק בבלון אלא יש סיבה טובה מאוד למה הוא שם .

אפשר לומר שהחנקן יזיק לפיצוץ שיווצר בהתפוצצות של בלון כזה והוא אפילו יגורם לכך שהבלון עלול להתפוצץ בחימום .

וכן , החמצן הוא מעודד בעירה , הוא מוצלח מאוד בנושא הזה ובריכוז גבוהה הוא יעודד את רוב מה שמסביבו להישרף ובטמפ' גבוהה מהרגיל , הוא גם גורם לרוב החומרים להיות יותר דליקים מבד"כ .

נקודה נוספת היא שהבלון הזה הוא מיכל לחץ שמטבעו הוא דבר מסוכן , אני מניח שבלוני הגז הללו לא בנויים באותו הסטנדרט של בלוני גז בישול כי זה ממש כבד ולכאורה מיותר אבל אם מישהו ינסה להזיק להם הוא עלול להרים איזה בניין בטעות ואם בלון כזה יתקל בטמפ גבוהה אני לא בטוח שהוא יאהב את זה , לדוגמא במקרה של תאונה הבלון עלול להתפוצץ בפיצוץ שיגרום לשריפה של הדלק להיראות כמו קומזיץ של ילדי ד 4 ,אם, לעומת זאת הוא ימצא את הדלק ויתפוצץ יחד איתו הוא יגרום לפצצות של החמאס להיראות כמו הנפצים של ילדי ד 4 .

נ.ב בלון גז בישול הוא גוש מתכת ממש ממש מאסיבי שצריך הרבה סבלנות כדי לגרום לו להתפוצץ מחום או מכה ולקדוח בו אי אפשר אז לא נתייחס לזה כמו כן , בלון שכזה שוקל ממש ממש הרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממתי חמצן דליק?

אממממ... תגיד... בבית ספר הברזת תמיד בשיעור מדעים ?

חמצן זה גז דליק. והסיבה היחידה שאנחנו לא נשרפים כל פעם שמישהו מדליק סיגריה היא שהוא מצוי בריכוז נמוך יחסית לגזים האחרים. (חנקן, מימן, פחמן דו חמצני וכ"ו)

אני מניח שיום אחד יפתחו טכנולוגיה כזאת שרכב יוכל פשוט לנסוע ע"י נשימה כמונו...

אבל אני מניח שיקח לזה קצת (קצת = כמה אלפי שנים...) זמן...

אי אפשר ליצור אנרגיה מחמצן בלבד אלא מחמצן + חומר נוסף.

גם גוף האדם איננו קוסם גוף האדם מייצר אנרגיה מחמצן + חומרים שאנחנו מספקים לו בזמן שאנחנו אוכלים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממתי חמצן דליק?

כנראה שפחות שיעורים ממך, חמוד שלי. בוא אני אסביר לך דבר בסיסי: ההגדרה של שריפה\דליקה\פיצוץ היא התרכבות של חמצן. כלומר, כדי שחומר כלשהו יוגדר כ"נשרף" חובה שיהיה חמצן מעורב בתהליך. זו כל ההגדרה של העניין.

שמת לב פעם שתמיד בבתי חולים כתוב שלא מעשנים? אתה יודע למה זה? בגלל הבלוני חמצן! אז נכון, חמצן נקי 100% לא יידלק ספונטנית, אבל תמיד יש חומר אחר מסביב שיישתתף בתהליך, ולכן חמצן נקי הוא חומר מסוכן ביותר.

אז תעשה לי טובה, קח מורה פרטי.

נראה לי שהסיבה המרכזית שכתוב בבתי חולים לא לעשן זה כי אסור לעשן כבר ברוב הבניינים הציבוריים אז בבית חולים... וגם יש אנשים חולים אז מה הם צריכים גם עישון פאסיווי? :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

RS6

אבל אתה באמת לא צודק. חמצן אינו דליק. שוב פעם - חמצן הוא גז תומך בשריפה, מסעייה לה.

נכון שדרוש חמצן ע"מ ששריפה תתקים, אך ללא חומר דליק, החמצן לא נדלק. ותעשה מה שאתה רוצה - תדחוס אותו, תחמם אותו, whatever.

maxim

בארץ בבתי ספר באמת לא כולם לומדים כימיה (זה ע"פ בחירה) ואם לומדים - אז ברמה נמוכה מאוד, חפיף ככה. וחבל.

מתי - אלפא 90 3.0 V6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נפט כנוזל גם אינו דליק, אפילו דלק כנוזל גם אינו דליק. מה שדליק - זה עדי נפט או דלק.

חמצן יכול להגביר את השריפה, אבל הוא עצמו אינו. דליק.

אפילו לא צריך ללמוד כימיה בשביל לדעת את זה. מנגל, "על האש" כולנו עושים, נכון ?

מה בעצם אנחנו עושים כאשר מנפנפים עם חתיכת קרטון ? אנחנו מספקים חמצן ע"מ שהשריפה תוכל להתקיים ולהתגבר. ככה שנכון שללא חמצן - אין שריפה, אבל חמצן לבדו אינו יכול להתחיל שריפה.

מתי - אלפא 90 3.0 V6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. באויר יש כ 20.8% חמצן בלבד ולא 30%. כ 78% חנקן והשאר זה כל מיני גזים אחרים כמו CO2 ועוד.

ב. פיצוץ - זה אינו דליקה. פיצוץ גרעיני למשל זה ממש ממש לא דליקה. פיצוץ של מימן זה אינו דליקה. לפיצוץ ולדליקה יש טבע וגורמים שונים.

ג. נוהלי בטיחות לגבי חמצן קיימים בגלל שחמצן תומך, מסעייה בשריפה. ואם יש מקור אש, חמצן עשוי להגביר פי כמה מונים את השריפה, משום שהוא משתתף פעיל בה, אבל שוב - הוא עצמו לא חומר שנדלק.

מתי - אלפא 90 3.0 V6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם שלימדתם אותי מדעים, דיברתם על חמצן, חנקן, ואפילו על פלצן,

ולי לא עזרתם הרבה.

האם דליקותו של הנייטרו היא הגורם לאי-חוקיתו? או שמא זה בכלל לא קשור?

נ.ב

מי ששאל למי אני מתכוון "מבינים", דיברתי על אלה שיודעים מה הם אומרים בוודאות, בקיאים בנושא.

ולמי שחשב שאני עומד לשים אחד ברכב, אז הוא טעה\ כי אין לי רכב משלי.

חמרמיר סומלי מצוי? זה מדליק אותי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחחחח, אתמול סיימתי ללמוד כימיה ואני שוב צריך לחשוב על זה :?

בכל מקרה, כמו שאמרו פה, חמצן אינו גז דליק אלה מקדם בערה. ההגדרה של שריפת חומר כלשהו היא התרכבותו עם חמצן. כשעושים למישהו חימצון בשיער הכוונה היא לשרפת השער שלו במידה מסויימת.

יודע מה כדי להמחיש, אתה ראית פעם מה קורה לתפוח שנגסו בו ואח"כ השאירו אותו בחוץ? הוא נהיה חום כזה, הוא התרכב עם החמצן (נשרף). עכשיו קח תפוח כזה ותחזיק אותו קצת מעל אש, תראה שקורה בדיוק אותו דבר רק מהר יותר, למה??? כי אתה מספק אנרגיה שמאיצה את התרחשות התגובה בין החמצן לתפוח.

אם תיקח מכל זכוכית (לא מתרכבת עם חמצן) ותמלא אותו ב100% חמצן ואז תיצור בפנים ניצוץ בלי שיכנס אף חומר לתוך המיכל, לא יקרה כלום.

דרך אגב, כשאני צולל אני נושם NOX או בשפה של צלילה nitroX. אוויר מועשר בחמצן עד 40% אחוז.

החולמים הגדולים אינם מגשימים את חלומותיהם, הם מתעלים עליהם - אלפרד לורד וייטהד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רואים שלא הייתם בביה"ס המון זמן הנייטרו שמזריקים למנוע זה לא תערובת של חמצן וחנקן

אלא חומצה חנקתית והסימן שלה זה לא NO2 כי זה המצב הטיבעי של חנקן באויר...

הסימן שלה זה N2O חנקן=N משמע שתי אטומים של חנקן על אטום אחד של מימן לכל מולקולה של נייטרו...

ונייטרו זה פשוט קיצור של "נייטרוסאוקסייד": חומצה חנקתית

חומצה חנקתית זה חומר שבוער מאד חזק בטמפרטורה נמוכה יותר מהבנזין משמע יותר אנרגיה בטמפ' הפעלה נמוכה יותר מה שמוריד את טמפרטורת הבערה של המנוע וגורם לו לעבוד בהספק הרבה יותר גבוה ומהר יותר...

ודי לשטויות שאתם כותבים בפורום ... מי שלא מבין שלא יכתוב...

HU: JVC KDBT1 AMP:JBL Cs50.4

COMP: MTX RTS652 SUB: Magnat Xpress 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה דליק:

dalik_volinits.gif

ולעניין חוקיות ניטרו - בשבועיים האחרונים כולם לא מפסיקים לדבר על איך השוטרים מורידים מהכביש מכוניות על אגזוז משופר. אז באמת נראה לך שניטרו חוקי?!?!?!?!?

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7608 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...