Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניקוי מזרקים אחד ומוסר השכל גדול- ואיך תגרמו למנוע ברכבכם(ולכם)לחייך

איציק נ.
שימו לב! השרשור הזה בן 6390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תראה, חנן, חשבתי לנסות לפתוח את המזרקים ו"להציל" אותם - אבל אז הבנתי שאם אני נכנס לפרוייקט "הצלת המזרקים" ואני לא צולח אותו - אני נשאר עם רכב תקוע בחניה, ללא יכולת תזוזה, עד שאצליח למצוא מזרקים זהים ודרך להגיע לאותו מקום בשביל לקחת אותם (הם לא יגיעו אליי מעצמם :) )... בנוסף אל תשכח שמזרקים של TBI הם מזרקים ענקיים ולא קטנטנים כמו בהזרקת דלק רב נקודתית ולכן יש סיכוי שאת המזרקים ב TBI יש אפשרות לפתוח באמצעים פשוטים, בניגוד למזרקים קטנים יותר.

מאחר והמזרקים נראים כיחידה אחת יצוקה - לא לקחתי את הסיכון של הרס\חיתוך\פתיחה באמצעים אלימים של המזרקים הדולפים. אם היתה דרך סבירה הנראית לעין לפתיחה שלהם - הייתי לוקח את הסיכון - אבל במצב הזה, לא לקחתי.

גם אחרי שהמזרקים ה"חדשים" כבר על האוטו (שבועיים) והכל בסדר - לא התפנתי להתעסק עם המזרקים הקודמים מאחר ואין בכך כבר טעם, לפחות כרגע. בעתיד אם יהיה לי זמן להתעסק בזה, אני אתעלל באחד ואנסה לראות מה קורה שם :)

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בכל מקרה מומלץ להשתמש בשמן מנוע איכותי ע"מ לצמצם את אידוי השמן וכתוצאה מכך ליכלוך כל המערכת.

איציק

אהלן איציק.

תודה על התשובה, רכשנו את הרכב לפני כחודש. עד היום במוסכים המורשים שהיא טופלה השתמשו בשמן חצי סינטטי 10w40. ביום שישי קניתי שמן LM סינטטי מלא 5w40 במיכל הסגול, קניתי מסנן שמן מקורי, הלכתי למוסך שאני מכיר והחלפתי. אני מקווה שזה יעזור, בפולו שהייתה להוריי לאחר שעברו משמן מינראלי 15w40 לשמן סינטטי מלא המצערת התלכלכה הרבה פחות.

אני אמשיך לטפל בחברה אבל רציתי להחליף שמן כי הוא היה שחור מדי לדעתי (החליפו אותו 7.5 אלף לפני שרכשתי את הרכב)

איתמר ג'ורג'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק אני חושב שאתה נתת פה את המקום שעושה עבודה מקצועית בנושא האולטרה סוניק.

ציינת בעצמך שאצלך בעבודה עושים ניקוי פלוס ניקוי "אחורי", זה די מקיף את המזרק מבחינת ניקוי ואחרי זה מה שנשאר זה להחליף סט שיפוץ.

השאלה היא אם אצלך בעבודה כן יתנו אחריות למזרק שמתפגר עקב הניקוי, ולדאוג שיהיה חומר ניקוי מקורי של היצרן ולא איזה ספרי שקנית ב-5 שקלים (;

אגב בזמנו דיויד גם ביצע ניקוי כזה, הבנתי שהמקום מתמחה בנושא ניקוי מזרקים וקרבורטורים

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק אני חושב שאתה נתת פה את המקום שעושה עבודה מקצועית בנושא האולטרה סוניק. ציינת בעצמך שאצלך בעבודה עושים ניקוי פלוס ניקוי "אחורי", זה די מקיף את המזרק מבחינת ניקוי ואחרי זה מה שנשאר זה להחליף סט שיפוץ.

אחריות על התפגרות המזרק אף אחד לא נותן - ולא רשמתי שאצלי בעבודה מנקים כמו בדרך הזו שתיארתי:

בארצות הנאורות (לא ישראל) עושים ניקוי "אורגינל" של אולטרא-סוניק. מה זה אומר ? בדיקת ספיקה טרם ניקוי, פירוק כל האביזרים של המזרק (ספייסרים, גומיות, מסנן), ניקוי במכונת ה"אולטרא-סוניק" ואיך לא, שטיפה נגדית (BACK-FLUSH) למזרק שתורמת לניקוי מקסימלי של המזרק ע"י כך שהיא פשוט שוטפת החוצה ליכלוך ומזיקים שאינם יכולים לצאת מלמטה (דרך החרירים הקטנים של המזרק).

בארץ, לפי בירורים שעשיתי ב"בוש", הם לא עושים כלום פרט לניקוי ב"אולטרא-סוניק". אם יש מישהו שעושים ניקוי כזה ברמה בארץ (כפי שציינתי מעלה) - אני אשמח אם מישהו ירשום על-מנת שכולם יהנו מהשירות הזה.

אם היה באמת מקום שעושה את כל מה שרשמתי - הייתי ממליץ לכולם לגשת אליו - אך לצערי אין מקום שעושה את הניקוי בצורה סופר מקצועית, לפחות לא במקומות המוכרים לכולנו שדרכם יצא לי לברר.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוף נראה אותך לוקח חומר ניקוי קרבורטורים (כמו שצביקה קרבורטור משתמש) ומכניס לשם את המזרק לבדוק אם זה יעזור

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוף נראה אותך לוקח חומר ניקוי קרבורטורים (כמו שצביקה קרבורטור משתמש) ומכניס לשם את המזרק לבדוק אם זה יעזור

החומר לניקוי קרבורטורים הוא חומר מאוד מאוד חזק והוא מנפח גומיות (גם כאלה שעמידות בדלק) בצ'יק. אין לי מושג מה ההשלכות של חומר כזה בשימוש עם מזרקים - אך בהחלט לא הייתי ממליץ לנסות.

עקרונית באינטרנט מצאתי מיליון ואחת דוגמאות של אנשים שניקו את המזרקים שלהם באמצעות תרסיס ניקוי קרבורטורים (שים לב, מדובר בתרסיס המוכר שנמכר בכל חנות חלפים/אביזרים ולא החומצה שמשתמשים לניקוי קרבורטורים) ועברו את הניקוי בהצלחה רבה ונתונים מרשימים (ללא אולטרא-סוניק או כל דבר אחר).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע כמה חזק התרסיס שנמכר בחנויות לניקוי קרבורטורים, אני יודע ששמן הוא מנקה בלי בעיה אבל לגבי משקעי דלק אין לי מושג, במזרקים מהסוג שלך זה סוג של סיכון שלוקחים בכל ניקוי (בגלל הרישתית)

אם בתוך המזרק אין גומיות והגומיה היחידה היא החיצונית, אני לא רואה בעיה בחומר האגרסיבי יותר לקרבורטורים, ממילא אם פרקת את המזרק אחרי הרבה ק"מ לניקוי, כדאי להחליף גם את הגומיות בשביל הראש השקט.

אם היה לי אפשרות לנקות מזרקים על האוטו בשיטה שהצעת היתי עושה את זה בכיף, הבעיה היא שאין לי (וגם לרוב משתמשי הפורום) את הכלים לזה ובעל מקצוע ספק אם יקח לי פחות מניקוי אולטרה (כשאר אני מפרק לבד את המזרקים ומביא אותם לחברה לניקוי).

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התרסיס לניקוי קרבורטורים הוא מאוד חזק ומסיר ביעילות רבה גם משקעי דלק ושאר מזיקים - בדוק !.

בתוך המזרק אומנם אין גומיות אך למיטב ידיעתי המזרק בנוי מכמה סוגי מתכות - ולך תדע איך יגיבו המתכות הללו בשילוב החומר הנ"ל... ישנן מתכות שמתחילות לפתח קורוזיה תוך שניות במגע עם חומרים מסויימים ובמצב כזה אתה יכול לסתום את האינג'קטור תוך שניות - אז תגיד לי, "אתה רוצה להשתתף בניסוי" ?

את האפשרות לנקות מזרקים על האוטו אומנם לא כל אחד יכול לעשות באמצעים ביתיים - וגם לא בטוח שההפרשים (בארץ) בין ניקוי אולטרא לניקוי על הרכב הוא גדול במיוחד, אך בכל זאת לא לכולם יש את האמצעים לפרק לבד את המזרקים ולקחת (עם רכב אחר - אם יש בכלל בבית) לניקוי בחברה כלשהי, וגם לא כולם יעדיפו להתעסק עם פירוק מזרקים כשקיימת אופציה נטולת פירוקים שעדיין עולה כסף אך מניבה תוצאות חיוביות הן בניקוי המזרקים והן בניקוי שסתומי היניקה ותא הבעירה.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע לך על מקום במרכז שמבצע ניקוי טוב על הרכב?

לא מכיר אישית מקום שעושה את הניקוי הזה "טוב" על הרכב - אבל יש 3 מקומות מוכרים באיזור המרכז שמתמחים בכל מה שקשור להזרקות דלק ולדעתי שווה לבדוק אצלם;

האחד - משה זר קרבורטורים והזרקות ב"סגולה" (פ"ת), השני - "שלום הזרקות דלק" ברחוב החשמונאים בבני-ברק, והשלישי - "אלי את אלי דושי" ביפו, שאצלו הצלחתי למצוא את המזרקים המיוחלים לרכב שלי - כשבין היתר הוא מתעסק (מתקן) עם מגוון רחב של רכבים.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

גם אני כמו רפי ממליץ עליהם.דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, היה מעניין מאוד לקרוא את מעלליך, השכלתי :wink:

מה לעשות שכולנו טועים, ולפעמים צריכים לשלם על זה. שמח שיצאת בזול (יחסית).

הרכב שלי סובל מתערובת עניה במעט ובהמלצתו של דני ילאה אני מעוניין גם כן לבצע ניקוי מזרקים.

בעקבות ריבוי הביקורות הטובות נראה לי שאלך ל"אלי את דושי".

יש המלצות מיוחדות במה שנוגע לרכב שלי (מנוע TU, מזרקי Magenti Marelli 8P אם אינני טועה)?

כמה זמן לוקח התהליך - פירוק, ניקוי והרכבה?

סדר גודל של מחיר?

- - -------[Fireball]------ - -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

נתקלתי פעם במישהו שניסה לחסוך כסף ולהחליף 2 מזרקים נוזלים ברכב הפרטי שלו (קוואליר).

לאחר החלפת המזרקים הרכב הניע ל-10 שניות, נכבה, ולא הניע שוב.

העלם הרך (או ההלם) הגיע למוסך בו אני עובד על גרר והסביר מה הבעייה.

לפני שניגשתי לרכב תיחקרתי היטב את האיש על עבודת היד שלו ברכב ומשפט מנצח אחד גילה לי מה היתה הבעייה.

הוא אמר לי שבעת הרכבת המזרקים החדשים נפלה לו גומיה אחת לתוך החליל והוא הרכיב בכל זאת.

מיד לאחר מכן פתחתי את פלגים מספר 1 ו-2 ולהפתעתי הלא רבה הצלחתי לשאוב מחלל הצילינדרים יותר מליטר של דלק (נפח מנוע כולל 2.2 ליטר).

ניקינו הדלק, הרכבנו מזרקים עם גומיות חדשות, והבחור נוסע באושר ועושר...

מי שלא מבין שלא ייגע...

***YMM***

DAEWOO LEGANZA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
אולי מדובר בצרוף מקרים, אבל שבוע לאחר הוספת K44 למיכל הדלק בפעם הראשונה, נאלצתי להחליף מזרק בגולף, שהחל לגמגם כמו ילד מפגר. אולי צרוף מקרים, אבל שמעתי גם מאחרים על התכנות התופעה.
סיפור דומה,

שבועיים אחרי K44 האוטו התחיל לגמגם כמו מטורף,חשבתי אולי הצתה, נכנסתי לטיפול גדול כולל רצועת טיימינג יבשה ושום שיפור עד אחרי ניקוי מערכת הזרקה.

יכול להיות שזה בעיה ספציפית של גולף? (שלי 94 עם מזרק יחיד).

כפיר

,According to my doctor

.A man can't ride with a metal in his shoulder

:mm_wink:....No yet anyway

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...