Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אפשר לקבל החזר על מוצר שנעצר במכס?

avnerak

פוסטים מומלצים

לפני 6 שעות, Ido Porat כתב:

אז אדגיש קניתי את פאר היצירה של הפנסים של אוסרם ופיליפס עם תקינה ולא פנס תוצרת צינגי מינגי אקספרס

אם יש תקינה אמריקאית או אירופאית לנורות אז תוכל לבקש בדיקה נוספת במכס למקרה שהמוכס פספס את התו.

גם לאוסרם וגם לפיליפס יש נורות שאינן עומדות בתקנים האמריקאי או האירופאי ומיועדות למקומות אחרים. נורות כאלה אי אפשר להכניס לארץ.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, borsood כתב:

אם יש תקינה אמריקאית או אירופאית לנורות אז תוכל לבקש בדיקה נוספת במכס למקרה שהמוכס פספס את התו.

גם לאוסרם וגם לפיליפס יש נורות שאינן עומדות בתקנים האמריקאי או האירופאי ומיועדות למקומות אחרים. נורות כאלה אי אפשר להכניס לארץ.

ואללה לא נראה לי שמישהו יתעסק עם זה. 

לא חושב שיש נורות לרכב שמתאימות לאירופה ולא פה, פשוט לא נשמע לי הגיוני. 

זה נטו תעשייה של כסף, להגביל אנשים לקנות בחו'ל שיקנו פה במחיר מופקע וישלמו מיסים. 

פשוט תחום הרכב יותר שמור מכל תחום אחר, תחת הכותרת בטיחות, חרטה ברטה. 

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא יתעסקו? למרות מה שאתה חושב נורות נחשבות לאביזר בטיחותי. אם היית קונה דשבורד אז לא היו דורשים ממך התאמה לתקן.

אז הטיעון שלך לא תופס.

נורות עם תקן אירופאי 76/761/EEC או ECE 37 או ECE 99 כן יכנסו לארץ. לנורות שקנית יש אחד מהתקנים האלה?

רשימת המוצרים שדורשים תקן נמצאת כאן

ובנוסף תקנה 334:

ציטוט

334. (א)  ברכב מנועי שאינו רכב איטי, אשר רחבו הכולל עולה על מטר אחד, למעט אופנוע, יותקנו שני פנסי חזית שכל אחד מהם יאיר באור גבוה (האור הגדול) ובאור נמוך (האור הקטן), או יותקנו ארבעה פנסי חזית אשר לפחות אחד מכל צד יאיר באור גבוה ואחד בלבד מכל צד יאיר באור נמוך.

תק' (מס' 5) תשס"ח-2008

(ב)  אור גבוה יהיה אור לבן או אור צהוב ויאיר את הדרך לפני הרכב בלילה ובמזג אוויר נאה למרחק של לא פחות מ-100 מטר.

תק' (מס' 5) תשס"ח-2008

(ג)   אור נמוך יהיה אור לבן או אור צהוב ויאיר את הדרך לפני הרכב במזג אוויר נאה למרחק של לא פחות מ-30 מטר ועצמתו לא תעלה על לוקס אחד בשעה שהיא נמדדת על גבי משטח המוצב על פני הדרך במרחק 25 מטר מן הפנס האמור - מגובה מרכז הפנס ולמעלה ממנו.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! 

US $15.13 63%OFF | K5C H7 LED 60000LM Headlights Canbus 8000K H1 H4 H11 9012 HIR2 H8 H9 9005 9006 HB3 HB4 High Power 6000K 5570 CSP Chips

https://a.aliexpress.com/_ooLQnki

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! 

US $12.45 | 2x HIR2 9012 Canbus No Error H11 H8 LED White Led Fog Lights H4 LED Bulb Car Driving Running Lamp for BMW Toyota Skoda Ford Lada

https://a.aliexpress.com/_oCKGAQw

אלו הנורות שהזמנתי אני ולא עברו מכס. 

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות בדף המוצר הראשון אין כיתוב להתאמה לתקנים האירופאים.

בדרך כלל בתמונה יש CE בגדול על הקופסה למרות שהמוכס יפתח אותה ויחפש הטבעה על הנורה עצמה.

(והנורה היא לא אוסרם או פיליפס...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה לא אוסרם ולא פיליפס. וגם ללא כל איזכור לתקינה כלשהיא.
יצרן צ׳ינג צ׳אנג ״מתאים לכל סוגי הרכב״ . המכס לא טעה.

• רעיון טוב! 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, zaf כתב:

בטוח שאם היית קונה פה בארץ במחיר כפול 4,היית מספר לכולם שזה פצצה של נורה יותר טובה מכל מותג אחר. 

צאו מהסרט הזה שאתם חיים בו הכל מיוצר בסין היום וזה לא מה שהיה לפני 30  שנה

• אהבתי 1

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חשובה ארץ הייצור, חשובה העמידה בתקן. הקישורים שלך הם למוצרי no name שרק השד יודע לאיזה תקן הם מתאימים, אם בכלל מתאימים לתקן כלשהו. מה לעשות, בניגוד למה שמקובל בפורום ישראל היא מדינה מסודרת למדי וחוסמת פריטים לא מתאימים. ומה לעשות, עמידה בתקן היא עניין יקר, מתחיל בתכנון המוצר, עובר בבקרת האיכות ובתשלום למכון התקנים תמורת הבדיקה (מה לעשות, אתה חושב שבגרמניה הוא עובד חינם?) ומסתיים בסימון המוצר. כל אלה עולים לא מעט כסף, וזה מתבטא במחיר הסופי.

שאלה לי אליך: האם היית קונה לילד שלך מיטה ממקור לא ידוע, או מקפיד לקנות לו מיטה שבה הסורגים במרווח שימנעו ממנו לכלוא את הראש, הצבע לא רעיל והנעילות בטוחות, או שהיית קונה מוצר שמי יודע מי תכנן ובאיזה חומרים השתמש לבנייתו? אין לי ספק שהיית משלם פי 4 כדי לקבל מוצר שנבדק (קיבל תו תקן) ונמצא בטוח לילד. הנורה לרכב אינה שונה.

כיום, כשאתה מזמין משהו מעליאקספרס, כבר כשהוא נארז יוצאת הודעה למכס באיזה פריט מדובר, כך שפקיד המכס לא צריך להתאמץ יותר מידי לפתוח את האריזות, הסיני שמכר לך אותו כבר עשה את העבודה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, timur2008 כתב:

בטוח שאם היית קונה פה בארץ במחיר כפול 4,היית מספר לכולם שזה פצצה של נורה יותר טובה מכל מותג אחר. 

צאו מהסרט הזה שאתם חיים בו הכל מיוצר בסין היום וזה לא מה שהיה לפני 30  שנה

אתה פשוט לא מבין איך נושא הכניסה לארץ עובד.

יש מוצרים שיש להם חובת תו תקן (תקון מחייב) שלא ייכנסו ואסור למכור אותם אם הם לא נושאים תו תקן.

יש מוצרים (כמו הנורות) שמוגדרות בתקן רשמי ואז אתה חייב להוכיח עמידה בדרישות התקן.

ויש מוצרים שאין להם שום חובת תקינה כלשהי (תקן וולונטרי).

הנורות נופלות בשני ובגלל שיש אימוץ של התקינה האירופאית אתה יכול או להציג אישור תקינה אירופאית או להציג אישור דגם (תעודת בדיקה שהדגם הספציפי עם המק"ט הספציפי נבדק ונמצא מתאים לדרישות התקן).

בגלל שלא יכולת להציג אף אחד משניהם הנורות נעצרו וכניסתם נאסרה.

לא שייך לשום קרטלים ושום רגולציה שנועדה למנוע תחרות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, zaf כתב:

היצרן הראשון הוא Dualvisionת השני הוא Neallor.

לא אוסרם ולא פיליפס.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, ברווז כתב:

היצרן הראשון הוא Dualvisionת השני הוא Neallor.

לא אוסרם ולא פיליפס.

אם תשימו לב יש פה כמה אנשים שהזמינו וקיבלו. אתם מגיבים לי לנורות שלו. אני לא הזמנתי פיליפס ולא אוסרם. אבל גם הם לא עוברים. נראה לי מיצינו את העניין, נסכים שלא להסכים. 

הלוואי והכל היה כל כך מסודר לפי תקו בלבד, מה לעשות שזה ממש לא. דוגמה הכי פשוטה תזמינו כל מטען לטלפון שמתחבר בבית לחשמל ותראו שהוא מגיע, בלי מכון התקנים ובלי שום תקן. 

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, timur2008 כתב:

אם תשימו לב יש פה כמה אנשים שהזמינו וקיבלו. אתם מגיבים לי לנורות שלו. אני לא הזמנתי פיליפס ולא אוסרם

אני רק שאלה - למה אתה מתעקש להחליף לנורות לד עלומות שם? למה שלא תשים נורת הלוגן רגילה של מותג איכותי?

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, Fraysa כתב:

אני רק שאלה - למה אתה מתעקש להחליף לנורות לד עלומות שם? למה שלא תשים נורת הלוגן רגילה של מותג איכותי?

פשוט ליופי ושיהיה אור יותר חזק. ראיתי פוסט של בחור שהזמין את הנורות הללו והתקין. והם הגיעו ולא מכס ולא ביטיחות ולא כלום. 

אני הזמנתי ועצרו לי פעמיים.  לא ברור למה בכלל לא לשים לד מלחתחילה. 

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-99% מהמקרים בהם ראיתי רכבים שבמקור מגיעים עם נורות הלוגן שהחולפו לנורות לד, לא רק שזה היה נראה רע וחסר טעם, זה גם היה מאוד מסנוור.

נדמה לי שאתה יותר מחפש אסתטיקה מאשר בטיחות - שזה לגיטימי. גם לי בעבר כשהיו רכבים עם נורות הלוגן רציתי אור לבן. זה מובן. אבל כל מה שהתקנתי

היה גרוע, וקניתי את הנורות הכי יקרות ומומלצות שיש. אני מבין את התסכול שמוצר שחנויות בארץ מוכרות ללא חשש נעצר במכס, אני יכול לתת לך עוד אין ספור

דוגמאות כאלו. אין לי הסבר לזה מאשר מאעכריות של משרד התחבורה בשילוב חוקים שנכתבו לפני 70 שנה ולא עודכנו. עם זאת, אני מציע לך להשקיע בנורת הלוגן

איכותית בגוון תקין (עד 4300K נניח) ולחיות עם זה, או אם זה כל כך מפריע לך - להחליף את הרכב שלך ברמת גימור שמגיעה עם נורות קסנון/לד לבנות (לשני הרכבים

בחתימה שלך יש את האופציה הזו).

תאורה זה לא עניין של מה בכך. זה לא רק להחליף לנורת לד ולגמור סיפור. יצרנים משקיעים בזה מאות מיליוני דולרים, אני יודע כי הייתי בכמה וכמה תצוגות של החברות

המובילות בתחום ודיברתי עם אנשים שעובדים שם. אם הפנס שלך הגיע הלוגן מהמפעל - that's life. יש סיבה לכך.

• אהבתי 1

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Fraysa כתב:

ב-99% מהמקרים בהם ראיתי רכבים שבמקור מגיעים עם נורות הלוגן שהחולפו לנורות לד, לא רק שזה היה נראה רע וחסר טעם, זה גם היה מאוד מסנוור.

נדמה לי שאתה יותר מחפש אסתטיקה מאשר בטיחות - שזה לגיטימי. גם לי בעבר כשהיו רכבים עם נורות הלוגן רציתי אור לבן. זה מובן. אבל כל מה שהתקנתי

היה גרוע, וקניתי את הנורות הכי יקרות ומומלצות שיש. אני מבין את התסכול שמוצר שחנויות בארץ מוכרות ללא חשש נעצר במכס, אני יכול לתת לך עוד אין ספור

דוגמאות כאלו. אין לי הסבר לזה מאשר מאעכריות של משרד התחבורה בשילוב חוקים שנכתבו לפני 70 שנה ולא עודכנו. עם זאת, אני מציע לך להשקיע בנורת הלוגן

איכותית בגוון תקין (עד 4300K נניח) ולחיות עם זה, או אם זה כל כך מפריע לך - להחליף את הרכב שלך ברמת גימור שמגיעה עם נורות קסנון/לד לבנות (לשני הרכבים

בחתימה שלך יש את האופציה הזו).

תאורה זה לא עניין של מה בכך. זה לא רק להחליף לנורת לד ולגמור סיפור. יצרנים משקיעים בזה מאות מיליוני דולרים, אני יודע כי הייתי בכמה וכמה תצוגות של החברות

המובילות בתחום ודיברתי עם אנשים שעובדים שם. אם הפנס שלך הגיע הלוגן מהמפעל - that's life. יש סיבה לכך.

אוקיי אוקיי, זה לא כזה סיפור הנורות לכן לא הושקע בזה כל כך הרבה כסף זמן והשקעה. 

ראיתי פוסט עם המלצה והזמנתי. אני נשאר עם הקיים וחיי עם זה ססבה. 

החתימה צריך לתקן כי הספייס מזמן הוחלפה לקורולה, המזדה 3 עם הקסנון קיימת והתאורה שם הזוייה. הבדל גדול מאוד אבל ככה בא האוטו. 

הדיון יותר על העצירה של מוצרים במכס והסיבות האמיתיות לכך ולא על הצורך / חובה להחליף נורות. המון אנשים מזמינים מקבלים ומתקינים. כולל סיני וכולל הכל. 

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...