Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי קונה החדשה vs סקודה קאמיק

dav9
שימו לב! השרשור הזה בן 1124 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רק רוצה להצטרף לכך שרמת הגימור בסקודה תהיה גבוהה יותר…

פחות יודע לומר על תיקון הסטייה בקאמיק, על אף שבחנתי אותה, לא זוכר תיקון אקטיבי, כן זוכר התרעה נהדרת על שטח מת. פחות אוהב שמתערבים לי, בהונדה שלאחרונה מכרתי הפיצ׳ר הזה כובה בשבוע הראשון עד למכירת הרכב.

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 18 דקות, Super_T כתב:

רק רוצה להצטרף לכך שרמת הגימור בסקודה תהיה גבוהה יותר…

פחות יודע לומר על תיקון הסטייה בקאמיק, על אף שבחנתי אותה, לא זוכר תיקון אקטיבי, כן זוכר התרעה נהדרת על שטח מת. פחות אוהב שמתערבים לי, בהונדה שלאחרונה מכרתי הפיצ׳ר הזה כובה בשבוע הראשון עד למכירת הרכב.

בהחלט יש תיקון סטייה מנתיב בסקודה ואני אוסיף שזה מאוד מציק, אם ברצונך לכבות את המערכת היא תכבה אבל ברגע שתדומם את הרכב ותניע מחדש, המערכת חוזרת לפעול, יוצא מצב שכל פעם שנכנסים לרכב צריך להיכנס לתפריטים ולכבות את המערכת בכל פעם, לא כיף. 

לגבי הרמת גימור, היא בהחלט גבוהה מאוד.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסיוויק ספורט שהיתה לי היה כפתור ייעודי, לחיצה ארוכה, המערכת כבתה וזהו,

לא היה צורך להדליק אותה מחדש אחרי ההתנעה.

השארתי פיצ׳רים טובים אחרים פעילים, אבל שמירה על נסיעה בנתיב / סטייה מנתיב עפה מהמשחק מיידית, מערכת מעייפת.

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק היינו בסרט הזה השבוע
התלבטנו בין הקאמיק לקונה ו2008
אבא שלי העדיף את ה2008 על 2 המתחרות.
אני דווקא חושב שהקונה קניה טובה יותר.
בנסיעת מבחן התחברתי יותר לקונה.
מה נרכש בסופו של יום?
קיה Xceed שהרגישה כפשרה טובה בין כולם.
אני אישית חושב שהיונדאי קונה מציעה חבילה מצוינת מבחינת בטיחות .
איפה היא נפלה מהמתחרות ? תא נוסעים אפרורי, ומרגיש ענתיקה

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, dorsht כתב:

זו לא סתימת פיות, אבל לא נראה לי סביר שבכל שרשור בערך יהיו אנשים שידחפו יצרן אחד של רכב תוך הצגת היתרונות שלו והצגת החסרונות של המתחרים, ללא הצגת החסרונות של הרכב המדובר והצגת היתרונות של הרכבים האחרים.

זאת בדיוק הבעיה, אתה ומוביל הדעה רוברט מנסים לכפות עליו איך לכתוב הודעות ומה לכתוב וכשהוא לא מתרצה אז הוא טרול ופאן בוי ועוד כינויי גנאי שנועדו להעליב, לפגוע, לסתום לו את הפה ולעשות דה לגיטמציה להודעות שלו.

לא בא לו לכתוב את החסרונות של הפיז'ו או שהוא חושב שאין חסרונות כאלה ולא בא לו לכתוב את היתרונות של הרכבים האחרים או שהוא חושב שאין כאלה, מה אתם מתערבים לו?

תכתבו אתם מה היתרונות והיסרונות שאתם חושבים על כל רכב. אל תסתמו פיות.

היה גם איזה בחור שפתח הודעה על במוו x5 משומשת v8 שהוא קנה.

מנהל הפורום בכבודו ובעצמו לא פחות מכך, החליט שמי שכתב הודעות על חישובי עלויות אחזקת הבמוו הוא אויב הפורום וזה עלול לגרום לרוכש הבמוו התמוטטות עצבים, פוגע באווירה וזה לא מתאים שיגידו דברים כאלו וכו' פשוט סתם את הפיות של אותם מגיבים ועשה להם דה לגיטמציה וממש גירש אותם מהפורום.

מה זה החרטא הזה? תן להגיב חופשי, אנחנו לא עשויים מסוכר, אפילו הבחור עם הבמוו לא התרגש, אל תכתיב איזה הודעות יכתבו, כל הודעה שאינה כוללת כינויי גנאי היא לגיטימית.

דוגמה נוספת מוביל הדעה רוברט כתב על המשתמש ev griga או איך שקוראים לו בשרשור הודעות על טסלה שההתנגחות שלו נגד טסלה מעייפת, למה לכתוב את זה בצורה הזאת, מעייף אותך אל תקרא, הודעות מעייפות זאת לא תגובה לגוף ההודעות אלא פשוט הבעת דעה שלילית  עליהן כדי לסתום פיות, דבר שכנראה הצליח כי הוא לא כתב יותר. 

אני ממש לא מסכים לדעות שלו הגריגה הזה אבל לא סתמתי לו את הפה.

אני כתבתי גם ביקורת כלפי הטסלה מודל 3 וכבר איזה חבר פורום לא יכל לסבול את זה כי זה פגע בכליל השלמות שלו וזעק את זעקת הגוזל שאני טרול.

אין שרשור הודעות כמעט שאין בו איזה מריבה אישית בין הכותבים כי תוקפים אחד את השני באופן אישי.

מכה כבר כתבתי.

עריכה אחרונה על ידי evc
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, evc כתב:

זאת בדיוק הבעיה, אתה ומוביל הדעה רוברט מנסים לכפות עליו איך לכתוב הודעות ומה לכתוב וכשהוא לא מתרצה אז הוא טרול ופאן בוי ועוד כינויי גנאי שנועדו להעליב, לפגוע, לסתום לו את הפה ולעשות דה לגיטמציה להודעות שלו.

לא בא לו לכתוב את החסרונות של הפיז'ו או שהוא חושב שאין חסרונות כאלה ולא בא לו לכתוב את היתרונות של הרכבים האחרים או שהוא חושב שאין כאלה, מה אתם מתערבים לו?

מנהל הפורום בכבודו ובעצמו לא פחות מכך, החליט שמי שכתב הודעות על חישובי עלויות אחזקת הבמוו הוא אויב הפורום וזה עלול לגרום לרוכש הבמוו התמוטטות עצבים, פוגע באווירה וזה לא מתאים שיגידו דברים כאלו וכו' פשוט סתם את הפיות של אותם מגיבים ועשה להם דה לגיטמציה וממש גירש אותם מהפורום.

מה זה החרטא הזה? תן להגיב חופשי, אנחנו לא עשויים מסוכר, אפילו הבחור עם הבמוו לא התרגש, אל תכתיב איזה הודעות יכתבו, כל הודעה שאינה כוללת כינויי גנאי היא לגיטימית.

דוגמה נוספת מוביל הדעה רוברט כתב על המשתמש ev griga או איך שקוראים לו בשרשור הודעות על טסלה שההתנגחות שלו נגד טסלה מעייפת, למה לכתוב את זה בצורה הזאת, מעייף אותך אל תקרא, הודעות מעייפות זאת לא תגובה לגוף ההודעות אלא פשוט הבעת דעה שלילית  עליהן כדי לסתום פיות, דבר שכנראה הצליח כי הוא לא כתב יותר. 

אני כתבתי גם ביקורת כלפי הטסלה מודל 3 וכבר איזה חבר פורום לא יכל לסבול את זה כי זה פגע בכליל השלמות שלו וזעק את זעקת הגוזל שאני טרול.

אין שרשור הודעות כמעט שאין בו איזה מריבה אישית בין הכותבים כי תוקפים אחד את השני באופן אישי.

מכה כבר כתבתי.

לא אומר שאתה צודק או טועה, אני לא בא לקחת צד או לשפוט מישהו או משהו. 

זה לא המקום לוויכוחים כאלה, פ"ש סך הכל רצה עזרה במציאת ג'יפון בטיחותי להורים שלו... לא צריך לפתוח ויכוחים כאלה פה.

לא סותם לך את הפה חס וחלילה, רק אומר שזה לא המקום.

שבת שלום.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, evc כתב:

אני לא סותם פיות וזה לא התפקיד שלי פה, אני לא מנהל ולא מוביל דעה.

לא כיניתי אותו בשום כינוי גנאי, אני כן מצפה מבן אדם פה להפעיל חשיבה ביקורתית יותר ולרשום גם חסרונות, אין רכב שאין לו חסרונות.

אני חושב שאני כותב מספיק במקרים הרלוונטיים על חסרונות ויתרונות.

• אהבתי 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, evc כתב:

מכה כבר כתבתי.

אני פה מספיק שנים ,בחיים לא ניצלתי שרשור כדי לכתוב שמות גנאי או בכלל לכתוב משהו שלא קשור ישירות לרכבים.

הקטע הגדול שבסוף המנהלים מחקו לי את התשובה למרות שהיא הייתה עניינית לחלוטין וללא שמות גנאי..חבל שמוביל הדעה מוביל את הפורום למקום לא טוב.

אנשים נכנסים לפורום כדי לדבר על מכוניות ולא לקרוא לאנשים בשמות ולדרדר את הפורום.

רק בארץ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישיבה בסוכנות שני הרכבים מרגישים נוחים, לא שמתי לב לאיכות הרכבה טובה יותר ותא נוסעים עדיף בקאמיק אבל אולי אני לא מבין בהבדלים.

זמן האספקה של הקאמיק אוגוסט לעומת מאי אפריל ביונדאי גם יכריע כנראה לטובת השניה.

נסיעת מבחן בקאמיק שנקבעה רק לעוד 3 שבועות משחקת לרעתה, יותר נוח לעשות השוואה בין רכבים שנוהגים בהם בסמיכות לדעתי.

הם ילכו שוב לסוכנות ואם גובה מושב הנוסע שיחסית נמוך ולא מתכוונן לא יפריע כנראה שיבחרו ביונדאי.

למרות שבתחילת התהליך הקאמיק היה ההעדפה שלי(אחרי שנפסל ה2008) נראה שהיום אני נוטה  ליונדאי בגלל המערכות בטיחות העדיפות לדעתי.

לפני 20 שעות, The Greek Freak כתב:

דוד שלי היה בדילמה כמו שלך, אצלו הקונה נפסל ע"י אישתו מהסיבה שמושב הנוסע לא עלה לגובה והרגיש נורא נמוך. 

לבסוף הוא הלך על הקאמיק 1.5 סטייל, הרכב בהחלט איכותי יותר מהקונה ששם הפלסטיק  מרגיש יחסית זול. אני מניח שהקאמיק 1.5 סטייל לא נכנס לך בתקציב (לא אמרת מה התקציב אז אני משער), אפשר לבדוק גם את הקאמיק ליטר סטייל, הוא פחות חזק אבל זה לא שאין לו כוח, תנסה לעשות עליו גם נסיעת מבחן.

ציינת גם נסיעה עירונית מה שהגיר של הקאמיק פחות מצטיין. 

מאחר וה2008 נפסל מהסיבות שנתת, שאת האמת אני מסכים איתך הוא באמת מרגיש קצת קטן מבפנים, אפשר לבדוק את הc3 איירקרוס, הרכב מרגיש הרבה פחות צפוף מה2008, החלונות ענקיים ככה שהראות אמורה להיות טובה, המכלולים זהים לאלו שב2008 ויחידת הכוח חלשה מהקאמיק 1.5 והקונה אבל לחלוטין לא מרגיש עצלה, הגיר פלנטרי ויהיה יותר טוב בנסיעה עירונית. 

לc3 איירקרוס יש עוד אח, הקקטוס, מכלולים זהים לו וגם ל2008, הוא יותר בקטע המעוצב והמיוחד, הייתי מציע לבדוק גם אותו.

שים לב ששניהם לוקים במערכות בטיחות לעומת הקונה והקאמיק. לשיקולך.

סוזוקי ויטרה 1.4 טורבו כוללת את כל אביזרי הבטיחות, הרכב עצמו, כמו הקונה, עם פלסטיקה שמרגישה די זולה, תקפוץ לאולם התצוגה ותבדוק בעצמך.

הרכב עבור ההורים שלי לכן מערכות בטיחות זה דיל ברייקר מבחינתי.

הקאמיק שנשקל זה 1.5 אמבישיון, לא ראיתי הרבה ערך בשדרוג לסטייל כי התמורה שמתקבלת לא משמעותית  מבחינתם עבור עבור כ10k

נסתכל על הויטרה גם, תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פה מספיק שנים ,בחיים לא ניצלתי שרשור כדי לכתוב שמות גנאי או בכלל לכתוב משהו שלא קשור ישירות לרכבים.
הקטע הגדול שבסוף המנהלים מחקו לי את התשובה למרות שהיא הייתה עניינית לחלוטין וללא שמות גנאי..חבל שמוביל הדעה מוביל את הפורום למקום לא טוב.
אנשים נכנסים לפורום כדי לדבר על מכוניות ולא לקרוא לאנשים בשמות ולדרדר את הפורום.
רק בארץ...

בוא, אני לא מדרדר את הפורום ולא בטיח. היתה לי ביקורת על הנטיה שלך לדחוף רכב/מותג ספציפי פעם אחר פעם, ללא התחשבות בצרכי פותח השרשור, תוך כדי פסילת המתחרות שלה שכבר הגיעה לרמה מטרידה. הביקורת שלי היתה לגיטימית לחלוטין, ואותה ביקורת נשמעת עליך גם ע״י חברי פורום אחרים בשרשורים שונים, אבל במקום לנסות ולהבין מאיפה היא נובעת, אתה בחרת לקחת אותה למקומות אחרים.
אני פה הרבה שנים, אני תורם הרבה מאוד מזמני היקר לטובת החברים פה, ואינני זוכר עוד מקרה שהיתה לי סוג של היתקלות כזו עם עוד מישהו, ובוודאי ובוודאי שלא הואשמתי אי פעם בדרדור הפורום או האשמות אחרות שאתה והמשתמש החדש שיצא להגנתך בחרתם להטיח בי.
בכל מקרה אין לי כוונה להמשיך את ההתנצחות הזו איתך.
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, dav9 כתב:

למרות שבתחילת התהליך הקאמיק היה ההעדפה שלי(אחרי שנפסל ה2008) נראה שהיום אני נוטה  ליונדאי בגלל המערכות בטיחות העדיפות לדעתי.

רק כדי להבין, איזו מערכת בטיחות עדיפה ביונדאי שאין בקאמיק?

אגב, בדקת מה מהירויות העבודה של הבלימה האוטונומית בכל רכב?

בקאמיק יש יותר כריות אוויר, סתם לידיעה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, dorsht כתב:

רק כדי להבין, איזו מערכת בטיחות עדיפה ביונדאי שאין בקאמיק?

אגב, בדקת מה מהירויות העבודה של הבלימה האוטונומית בכל רכב?

בקאמיק יש יותר כריות אוויר, סתם לידיעה.

הבלימה בקונה עד 80 ואילו בקאמיק עד 200 ומשהו

בעיקר ההבדל המשמעותי הוא בקונה שקיים זיהוי ומניעת התנגשות במעבר נתיב לעומת זיהוי בלבד והתראה בקאמיק(ניטור שטח מת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהניסיון שלי (עם הדגם הקודם של קונה, לפני כחצי שנה) תא הנוסעים של הקאמיק הרבה יותר איכותי ונעים מזה של הקונה, וגם יש מיזוג אוויר ליושבים מאחורה. מבחינת הנסיעה, הקונה (מזכיר - בדגם הקודם, עם המנוע הקודם) היה הרבה יותר מהנה, ממש מעלה חיוך על הפנים כשלוחצים על הגז. גם הקאמיק לא היה פראייר, אבל אי אפשר להשוות מבחינת הכוח, הקונה הרגישה הרבה יותר חזקה וזריזה (בטח ובטח עכשיו, עם המנוע החדש והחזק יותר). 

היה גם פער המחירים לא מבוטל בין הגרסאות הבכירות שבהן התעניינתי - כ-133 אלף שקל לקונה מול 145 לקאמיק. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, dav9 כתב:

הבלימה בקונה עד 80 ואילו בקאמיק עד 200 ומשהו

בעיקר ההבדל המשמעותי הוא בקונה שקיים זיהוי ומניעת התנגשות במעבר נתיב לעומת זיהוי בלבד והתראה בקאמיק(ניטור שטח מת)

מצד שני, הקאמיק "יודעת" לבלום במהירויות שהקונה לא יודעת וגם יש לה בקרת שיוט אדפטיבית. לדעתי זה גם לא פחות חשוב.

בלימה אוטונומית עד 80 קמ"ש נהיית לא רלוונטית בכל כביש בינעירוני כמעט.

מצד שני ממה שרשמת, ההורים שלך נוסעים בעיקר בעיר.

לפני 26 דקות, Olegis כתב:

היה גם פער המחירים לא מבוטל בין הגרסאות הבכירות שבהן התעניינתי - כ-133 אלף שקל לקונה מול 145 לקאמיק. 

שים לב שהוא לא מתעניין ברמות הגימור הכי גבוהות, כך שזה לא רלוונטי והפער אינו 12 אלף ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קאמיק 1.5 אמבישיון 131

קונה פרסטיג׳ 133

משער שהמחיר עבור הקאמיק סטייל 1.5 141-140 

וקונה סופרים בערך 137-138

בקונה לא ראיתי סיבה לתוספת : גג שחור ,החלפת אורות גבוהים אוטומטיתת ולוח מחוונים דיגיטלי

בקאמיק יש תוספות נחמדו יותרת אבל עבור 10K לדעתי  ולדעתם עבורם זה לא שווה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1124 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...