Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מותר להשתמש בסלולרי בזמן עצירה ברמזור אדום?

me5000
שימו לב! השרשור הזה בן 1144 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתקנה כתוב אסור להשתמש כשהרכב בתנועה. 

מכיוון שבשפה העברית לא ברור אם הכוונה ל in traffic או in motion נתנו לשוטרים הנחיה לא לאכוף במצב הזה. 

בנוסף לנאמר, אם התעכבת ולא התחלת לנסוע בירוק זה סעיף הפרעה לתנועה. 

• אהבתי 4
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, yossizakin כתב:

לדעתי אסור כל עוד הרכב מונע

ומה אם הנעתי את הרכב, אבל הגיר בפארקינג ובלם יד משוך (סתם רוצה לשבת במזגן)?

או הנעתי, אבל רוצה לשים כתובת בוייז לפני שאני נוסע?

מה החוק היבש אומר?

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, vadim6385 כתב:

מה החוק היבש אומר?

כמו שכתבתי, זו התקנה. יש בה שימוש במילה "בתנועה" שהפירוש שלה בשפה העברית הוא דו משמעי. 

לא ברור אם הכוונה לתנועה במובן traffic או במובן motion. 

(1) בעת שהרכב בתנועה, הנוהג ברכב – 
            (א)    לא יאחז בטלפון קבוע או נייד, ולא ישתמש בהם ברכב אלא באמצעות דיבורית;
            (ב)    לא ישלח או יקרא מסרון (s.m.s);

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@itzik123 צודק כמובן,

בתנועה - In Traffic (כלומר בתוך התנועה) מפורש החל מהרגע שהרכב יצא מהחנייה ועד שחנה שוב.

בתנועה - In Motion (כלומר בעל תנועה, זז, מהירות מעל אפס קמ"ש או אפס מטר לשנייה) מפורש כשהגלגלים זזים (מעל 0 קמ"ש וכו').

ככה או ככה מתנ"א לא מעוניינים לבחון את הנושא בבית המשפט (שככה"נ יזכה את הנהג כיוון שאם יש מקום לפרשנות זה אמור לבוא לטובת הנתבע, כלומר יש לפרש כ-In Motion ולשלוח חזרה למחוקק - במקרה שלנו מחוקק המשנה, שר התחבורה).

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת אומרת אם אני משחק עם הפון ברמזור האדום בעצירה מוחלטת כדי להעביר שירים ב ספוטיפיי למשל, אז סופית אין בעיה? 

לא כזה הבנתי כי יש דעות לכאן ולכאן בתגובות 

עריכה אחרונה על ידי me5000
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בעיה. ליתר דיוק: לא ברור אם יש בעיה או אין. כמעט בוודאות לא תקבל קנס, אבל לא כדאי להיכנס לפינה הזאת. 

עריכה: אין דעות לכאן או לכאן. לגבי רמזור, החוק לא ברור ולכן מדיניות המשטרה היא לא לתת קנסות במצב הזה. זה לא אומר שלא יכול לקרות ששוטר יתן קנס במצב כזה. אם זה יגיע לבית משפט, יכול להיות שופט שירשיע, ויכול להיות אחר שיזכה.

לגבי עמידה בחניה, מותר להשתמש בטלפון.

עריכה אחרונה על ידי itzik123
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, me5000 כתב:

זאת אומרת אם אני משחק עם הפון ברמזור האדום בעצירה מוחלטת כדי להעביר שירים ב ספוטיפיי למשל, אז סופית אין בעיה? 

על עצם השימוש בטלפון (או אחיזה שלו ליתר דיוק) - אין בעיה.

אבל אם תתעכב כי בדיוק אתה לא אוהב את השיר שיצא, או שיש פרסומת, והרמזור התחלף לירוק, אתה בהחלט בבעיה. ועל זה כבר סביר שתקבל דו"ח.

תחשוב גם האם אתה רוצה להיות זה שמשתין מהמקפצה, כי במצב כזה בהחלט יכולים לתת לך דו"ח, ואם תבקש להישפט ימירו לך בסעיף אחר.

תחשוב האם אתה רוצה להיות הפוסטר בוי של שימוש בטלפון נייד בעמידה ברמזור או לא. אני מציע שלא כדאי.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, me5000 כתב:

כדי להעביר שירים ב ספוטיפיי

אני פתרתי את הבעיה הזו בצורה פשוטה, שמתי רדיו דיסק (פשוט, עלה 300 ש"ח) שיש לו דיבורית BT ותמיכה בספוטיפי. מעביר את השירים מהרדיו. אין עם זה שום בעיה חוקית ואני לא צריך לנתעסק בשאלה האם מותר או אסור.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, me5000 כתב:

אני עמדתי ברמזור וקיבלתי דו"ח על טלפון. לטענת השוטר נגעתי בפון כשהרכב היה עדיין בגלישה(למרות שעמדתי אחרי מכוניות ברמזור אדום) כך שתיקח בחשבון שזה תלוי שוטר...

• אהבתי 1
  • נוכחים מושלמים: אלפא 156 +סוזוקי 1990 rgv250 + ימאהה yzf-R1 2001 + הונדה SP-2 2002
    נוכחים לא מושלמים: אלפאסוד TI, קטאנה 1100, 1987 GSXR750, טייפון.
    נוכחים בניכר: בימר F-850-GS, בימר 330i ידנית.
    בקרוב: 997 S, אלפאSZ, בימר E36 M3, דוקאטי 851,916,1098, בימוטה YB6.

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני מס שנים קיבלתי דוח על שימוש בנייד כשעמדתי עם הרכב בפקק, כשהתאפשר לי לגלוש כמטר מיד השוטר שהיה לידי בניידת סמויה קרא לי לעצור, כששאלתי אותו למה לא נתת לי דוח מההתחלה אם הסתכלת עליי זמן ממושך כפי שהוא ציין בדוח, התשובה שלו הייתה שהוא חיכה שהרכב יהיה בתזוזה, כך שאני מניח קל וחומר שברמזור אין בעיה, בהנחה והחוק לא השתנה מאז. 

טיפ קטן מאז אני משתמש בפקודות קוליות, 0 מגע במכשיר בנהיגה.

• אהבתי 1

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1144 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...