Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש, קטן ואוטומטי

usafun
שימו לב! השרשור הזה בן 1134 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 7 שעות, pooh-bear כתב:

לרכב חדש זה משאיר לך בערך להתלבט בין פיקנטו לספארק, שתיהן מאפס ק"מ. אפשר גם לשקול i10, אבל חשוב לעשות נסיעת מבחן קודם, היא חלשה ועם גיר רובוטי (לא נוראי, ובכל זאת).

עם טיפה משיכה של התקציב כלפי מעלה, אפשר לקנות ספארק מרמת הגימור הגבוהה בסוכנות תמורת כ-82 אלף ש"ח.

בתאריך 5.3.2021 בשעה 08:45, usafun כתב:

אני הרשיתי לעצמי לפסול את כל הצעצועים מסוג פיאט 500 או סיאט או קיה. לא מאמין באמינות המותגים האלו (אשמח לשמוע אם אני טועה).

אתה טועה.

מכונית המיני הכי נמכרת בארץ היא הפיקנטו והיא נחשבת מכונית אמינה מאוד.

פיאט 500 לא הייתי קונה כי היא מיושנת, למרות שהייתה לי כזו והיו לי 0 בעיות בפאן המכאני והחשמלי.

לסיאט אין ממש מה להציע בתקציב שלך עם גיר אוטומטי. האיביזה מתחילה מ-99 אלף ש"ח בערך לרמת גימור סטייל (רמת גימור אמצעית, לא הכי מאובזרת ולא הכי פשוטה) ואני מבין שהיא לא רלוונטית כי הקצבת עד 80 אלף ש"ח.

לפני 23 שעות, Alif2 כתב:

לאיביזה עם מנוע 1.0 יש 115 כוחות סוס והיא סוחבת הרבה יותר טוב מאשר ספארק עם מנוע 1.4 (98 כוחות סוס). 

110 כ"ס, לאחר שינויים בתקנות של זיהום האוויר.

לגביי הסחיבה - אין ויכוח.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק בשביל ההבהרה.. סקודה אוקטביה משתמשת במנוע 1.0, וזה רכב משפחתי הרבה יותר גדול מרכבי מיני והוא נוסע מצוין, כך שנושא גודל המנוע לא כל כך רלוונטי היום.

יש לי סלידה אישית מרכבי מיני, בגלל הגודל (מפחיד לנסוע בקופסא כזו קטנה). הייתי שוקל אולי לקנות יד שניה בן שנה שעדיין עם אחריות, ולעלות לכיוון הסופר מיני שכבר מרגישים קצת יותר רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 6.3.2021 בשעה 08:42, yulianx כתב:

בכזה תקציב הייתי בוחר בספארק חדשה, חזקה בין רכבי המיני, הגיר הרציף הרבה יותר נעים  מהרובוטי ביונדאי, לדעתי הנוחות עדיפה על הפיקנטו.

אוקיי, הפור נפל ונעשתה נסיעת מבחן בספארק, ועכשיו נא עזרתכם בגילוי מה שלא מספרים הסוכנים שמבקשים למכור את הרכב הזה 0 ק"מ יד 2?

ובקיצור - מה יותר כדאי?

רכב יבואן 5 שנים אחריות שמחיר הגרסה ה"מפוארת" יותר כמעט שווה למחיר הדגם הבסיסי אצלו (מבצע שקיים בימים האלו), או יד 2 0 ק"מ - 3 שנות אחריות, גרסה בסיסית בתוספת חיישני רוורס - 10,000 ש"ח פחות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה זמן אתה מתכנן להחזיק את הרכב?

אגב, ההבדלים בין רמת הגימור הגבוהה לנמוכה לא מסתכמים רק בחיישני רוורס מקוריים אלא בעוד כמה דברים:

ג'אנטים במקום טאסות, התנעה (וכנראה גם כניסה) ללא מפתח, חלון בגג, ריפודי עור, תאורת DRL ועוד שני רמקולים.

האם זה מצדיק עוד 10 אלף ש"ח? כנראה שלא.

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לך קודם לנסות לשבת על המושבים ברמת אבזור הבכירה עם ריפודי העור, לדעתי מאוד לא נוח, קשיחים ולא ממש תומכים.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, yulianx כתב:

מציע לך קודם לנסות לשבת על המושבים ברמת אבזור הבכירה עם ריפודי העור, לדעתי מאוד לא נוח, קשיחים ולא ממש תומכים.

אשתי והבת שלי עשו את הנסיעה על הרכב המפואר יותר. זה לא היה מספיק זמן כדי להרגיש בעיה עם המושבים. מבחינת עדיפות - הן מוותרות על כל הצעצועים של הדגם המתקדם ומכולם צריכות רק את חיישני הרוורס (מה שאפשר לקבל ברכב אפס ק"מ).

הכוונה היא לא למכור את הרכב אחרי שנתיים אלא להחזיק לכמה שנים כרכב משפחתי שני. 

אבל מה שאני לא מצליח לחשב הינו את ה"תועלת" מבחינת מחירון לירידת הערך של רכב אפס ק"מ יד 2. היבואן אומר שיש ירידת ערך מיוחדת לרכבים אפס ק"מ של 14%. האמנם? האם זה צריך להיות פקטור בבחירת הרכב שלי אם לקנות אותו דרך יבואן או דרך 0 ק"מ יד 2?

ויש גם את עניין האחריות המקוצרת - 3 שנים (במקום 5 אצל היבואן).

עריכה אחרונה על ידי usafun
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן יש ירידת ערך ל0 ק״מ, מצד שני, אתה גם קונה אותו בזול יותר.

בסופו של דבר השאלה של כדאיות היא, בכמה זול אתה קונה אותו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, yulianx כתב:

אכן יש ירידת ערך ל0 ק״מ, מצד שני, אתה גם קונה אותו בזול יותר.

בסופו של דבר השאלה של כדאיות היא, בכמה זול אתה קונה אותו?

נכון להבוקר -אצל היבואן  80,200 על הכביש לדגם המשופר, 79,200 לדגם הבסיסי (היבואן כמובן מכוון למסור כמה שיותר מהדגם המשופר).
לעומת זאת בחברות שמוכרות 0 ק"מ  יד 2, - הדגם הבסיסי (3 שנות אחריות) - 70,000 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי חוסך 10 אלף וקונה את הדגם הבסיסי, בגלל הנוחות העדיפה לטעמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, yulianx כתב:

הייתי חוסך 10 אלף וקונה את הדגם הבסיסי, בגלל הנוחות העדיפה לטעמי.

ומבחינת התמחור? האם רכישת הרכב הזה שלא דרך היבואן אלא כ-0 ק"מ יד 2, לא הופכת את כדאיות העסקה הזו לגבולית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, yulianx כתב:

אם ההנחה מספיק גדולה אז למה לא?

זו שאלת מליון הדולר - האם במקרה הזה ההנחה היא מספיק גדולה?
כל השאלה היא מההיבט של מכירת הרכב בעתיד, מול מכירת רכב שנרכש מהיבואן, כשהכוונה היא להחזיק את הרכב מספר שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הזה צריך להטריד אותך אם אתה מתכוון להחזיק את הרכב ל-3-4 שנים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, dorsht כתב:

העניין הזה צריך להטריד אותך אם אתה מתכוון להחזיק את הרכב ל-3-4 שנים. 

לא הבנתי...

אם אני מוכר לפני המועד שציינת אז העסקה הנוכחית הזו מתומחרת לרעתי, או אם אני מוכר אחרי...?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כנראה תיפגע יותר אם תמכור את הרכב אחרי 3-4 שנים (או פחות).

אם תמכור אחרי יותר מ-4 שנים, וככל שהרכב יהיה אצלך יותר זמן, תהיה פחות משמעות לנושא של הבעלות הקודמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1134 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...