Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיני פרוייקט - PROJECT FORKLIFT - או הסובארו מתחדשת ברמקולים ואינטגרטור

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 1036 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 11 שעות, Dani Cohen כתב:

אדי LANOSFORCE ברוך הבא לקונפיגורציה של יותר מ - 10 רמקולים ברכב ! 

דני - זה לא ברוך הבא - זה ברוך השב... כבר הייתי שם ברכב הזה עם אותם 14 רמקולים בסטאפ שהרצתי על הביט1 ונאלצתי להשבית - והסטא שהיה לי שם היה לא פחות ממדהים רק שבמוסקוני הזה יש כבר תוספות שבביט1 בן עשור אין ולוקח זמן להבין מה הדבר הזה באמת עושה. 

לפני 16 שעות, BEEKER כתב:

ואז הוא צפוי לנטרל את הבאס מהרמקולים כמעט לחלוטין 

ולהפנות את הבאס לסאב.

יתכן - זה מאוד הגיוני. לא בטוח שכל פרוטוקול 5.1 מתנהג ככה - גם סנטר וגם קידמיים צריכים להיות מסוגלים לנגן תדרים נמוכים סה"כ אבל יכול להיות שזו באמת הסיבה. 

• אהבתי 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...
  • תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לבינתיים - אני מאוד מרוצה מהמערכת בסובארו סה"כ אבל החלטתי שאני לא ממשיך לכוונים עדינים בשלב הזה, מהסיבה שהמיד דום של אינפיניטי נחנקים איפשהו בתדר 5K בזמן שהטוויטרים ממש נכנסים לפעולה מ8K וזה יוצר בור מסויים של תדרים (שמכוסה ע"י האחוריים והסנטר כרגע ולכן זה ממש לא מורגש). 

ואני רוצה להחזיר את הCDM לתמונה - נכון, יותר פשוט והרבה יותר קל לשים טוויטרים אחרים במקום (ויש, רכשתי MT350 ואני יכול בקלות להתקין אותם - הוזמנו פודים רק אני ממתין לתושבות עבורם) אבל אני ממש רוצה שם את הCDM.

אמנם הזמנתי גם פודים מאלומיניום לCDM אבל מקביל אני גם בונה בDIY תושבות בפינות הדש 

1.thumb.jpg.50aa52f80f641d3a76e7dc46f01ea15f.jpg

2.thumb.jpg.5a48b4016ddb1ad0a5112d3689b79901.jpg

3.thumb.jpg.f855dcc51e9c2b28e324de33b42f8f90.jpg

4.thumb.jpg.b3d9e693e6ffe76b4acfc32f707c4535.jpg

5.thumb.jpg.1f36b0edfd0c61e6fb6f6c097aabf824.jpg

הטבעות המודפסות בABS ירוק כבר נמצאות אצלי בערך 3-4 שנים ביחד עם גרילים ספייר שקניתי מפירוקית - מוציא תוכנית מגירה לפועל. 

הגימור יהיה בספריי צבע בטקסטורת אבן אז ככה שזה יסלח מאוד על הגימור ומקסימום מקסימום - יש פודים בדרך. 

לא רציתי להתקין את הCDM בכוח מתחת לגרילים כי זה ידרוש התאמות שאני לא רוצה לבצע ברכב הזה. 

מאמין שיקח לי עוד איזה שבוע-שבועיים עד שאדע אם זה באמת יישים. 

• אהבתי 2
  • מעניין 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אז מה קרה בזמן האחרון? 

היה חול המועד פסח ומשום מה בכל הטמבוריות נגמר הרוסטולאום בגימור אבן - אז החלטתי ללכת לפתרון ישן ומאוד יעיל - פלוקינג! 

מדובר באבקת זמש\לבד שפשוט מרססים ישירות על צבע (יש מכונה שגם מייצרת שדה אלקטרוסטטי ואז החלקים של האבקה שטעונים במטען חיובי נמשכים אל המשטח שמוארק למכונה) - עשיתי את זה בשיטה הישנה, תרסיס צבע שחור, פיזרתי בנדיבות אבקה וחיכיתי ליום למחורת שיתייבש לתוך הצבע. 

6.thumb.jpg.0199230460c851618d35ddae66dcb4b0.jpg

תרסיס הצבע שהיה לי בקושי הספיק לי והיחיד שהיה לי בצבע שחור - אבל הנה התוצאה יום למחורת 

8.thumb.jpg.1bd8d38a12e90a31ff4c9ece493c5a4f.jpg7.thumb.jpg.f90b47c287e8406bfbc470fba2f60554.jpg

עכשיו, היו כמה נקודות לתיקון - אז אני ניגש למגירה של השידה של אשתי ומחפש לי לק שחור והפלא ופלא אין. 

ניגש לאשתי ושואל אותה תגידי אין לך לק שחור? 

היא עונה לי מיד בלי להתבלבל מה אני מכשפה? 

מפה לשם אני מתאושש מהתפרים והשברים, מתלוצץ כבר עם רופאיי אבל מה אתם יודעים היא קנתה לי יום למחורת לק שחור! 

9.thumb.jpg.b05e1300134e77cdf0d81c33a88c3c15.jpg

תיקונים נדרשים בוצעו ובערב למחורת האינפיניטי קאפה יצאו מהמקומות המקוריים והגרילים המקוריים כרגע באכסון 

10.thumb.jpg.613bc2a41aedbeb3bfa8643d1a235cb9.jpg

והנה לפניכם התוצאה הסופית 

11.thumb.jpg.c643ba4318d3acfac775a76a141aa306.jpg

הסיבה למעבר מהאינפיניטי לCDM היא שהאינפיניטי נחנקו משום מה בתדר 5K הרץ וזה בדוק על שניהם - לא ברור לי ממה איך אבל זו עובדה והחיבור לAMT מתחיל ממש מתדר 8K אז זו הסיבה למעבר חזרה לCDM. 

וכמובן שהסאונד של הCDM פשוט מביא לאימג' כל כך הרבה יותר עומק וחום שזה מדהים כמה הם נעימים - אממה הקאפות היו 2.5 אוהם ופשוט עפו מהמקום - לCDM אני אצטרך כנראה היום או מחר בערב לבטל 2-3 דציבל מההנחתה בכדי להכניס את המערכת חזרה לאיזון. 

תענוג. - השלב הבא - לקבל החלטה לגבי האם אני משאיר את הAMT או שהולך לכוון של טוויטרים אחרים בכל זאת ולכן אני נמנע מלהכנס לכוון עדין של המערכת - למען האמת גם לא ממש רואה צורך -- סתם בשביל הרישמיות. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, lanosforce כתב:

הסיבה למעבר מהאינפיניטי לCDM היא שהאינפיניטי נחנקו משום מה בתדר 5K הרץ וזה בדוק על שניהם

יכול להיות ש"נחנקו" זו מילה אחרת לתופעה שבה צליל היה פחות נעים לאוזן?

בדף נתונים של אינפניטי mx20 מופיע טווח מ-550 הרץ, עד 7,000, אז סביר להניח שרמקול היה אמור לתפקד גם ב-5khz, אבל כמובן אז האוזן כבר קובעת ואם מורל עדיפים אז אין אפילו התלבטות

• אהבתי 1

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אומר שהרצתי RTA ויש דרופ בשני הצדדים של הרכב בין 5-8K 

זה מה שזה. 

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

קצת עדכונים 

נתתי לאחרונה לטוויטר AMT השמאל זווית שהיא כבר כמעט און אקסיס מלא 

angel1.thumb.jpg.5efde6f5e796aa6f6dcf24e7775fc1e8.jpg

angle2.thumb.jpg.dbd5f0f5f5a95d05d16d54e1da696f27.jpg

זה חידד את כל הקצה העליון וחיזק אותו בצד שמאל - זה פשוט יותר "מודגש".

מדהים עד כמה הטוויטרים האלה לוקחים את הקצה העליון בקלילות בלתי נסבלת ובפירוט בלתי מתפשר והמחיר שלהם הוא פשוט בדיחה. 

אבל לCDM זה לא דבר טוב לעלות עד ל7-8K - הוא כבר מנגן שם צר וכשהוא ממש מול השמשה זה מקשה על החיבור שלו אל הAMT. 

אז אני מקווה שעד סוף השבוע כבר הMT350 יותקנו עם הפודים החדשים במקום הAMT. 

ואתמול בערב עשיתי החלפה של מקלט הBT באחד חדש. 

היוצא - מוסקוני AMAS2 

amas2.thumb.jpg.35b0a961be6de3ed12aeb0cea76cf096.jpg

הנכנס - מוסקוני AMAS-96K 

amas96k.thumb.jpg.044b1853e6c01788c9a2e62d77097c1b.jpg

למה עשיתי את זה? 

א. כי קניתי אותו ממש בזול יד 2 מחבר טוב שקנה אותו מחבר טוב (איזה חברים איזה - אחים) 

ב. כי הוא מאפשר לי קצב דגימה גבוה יותר אז למה לא? 

ג. בגלל הדיון הקצר שאני הולך לפתוח כאן על מקודדים. 

מקודד - או בעגה המקצועית "קודק" או פשוט CODEC 

במקרה הזה מדובר במקודדי אודיו שמיועדים לפרוטוקול BT

טלפונים ונגנים היום בעצם משתמשים במקודדים שתומכים ב HD AUDIO לטווח אלחוטי כאשר הפשוט והבסיסי ביניהם נקרא SBC והמקודד המתקדם יותר נקרא AAC 

אבל - יש שלושה קודקים מתקדמים יותר והם 

APTX LL  כלומר low latency

APTX HD

שניהם שייכים לAPTX.COM 

והשלישי הוא מקודד בשם LDAC והוא שייך לחברת SONY - אותה חברה שהמציאה את הSPDIF שזה בעצם Sony proprietary digital interface וזה ממשק דיגיטלי על טווח חשמלי. (דיגיטלי קואקס) במילים אחרות SONY בעולם הדיגיטל פשוט שולטים במשחק. 

והמטרה העיקרית במעבר לAMAS96K היא להרוויח את היכולת לעבוד עם המקודד של סוני שהוא נחשב להכי טוב בתחום. 

אם יש משהו שמשפיע על עד כמה טוב האודיו ישמע בטווח דיגיטלי - זה המקודד. 

אבל בחיים כמו בחיים - יש הפתעות 

אני נכנס לאפשרויות מפתחים בטלפון שלי ומגיע לנטוורקינג ומחפש את הBLUETOOTH CODEC SETTINGS - רואה שאני על SBC - מעביר לAAC והאמת - לא ממש מרגיש שינוי, נדמה לי שיש קצת אבל לא חושב. בכל זאת רוצה לעבור לAPTX HD או לLDAC והאפשרויות שם - הן מול העיניים שלי! 

רק שאני לא יכול לבחור בהן... הטלפון שלי כרגע הוא סמסונג A70. 

מתחיל לחפור קצת בפורומים - XDA, APTX מחפש קצת על LDAC ומה שאני מגלה זה שסדרת A של סמסונג פשוט לא תומכת בפועל לא בAPTX ולא בLDAC 

רוצה טלפון שכן נתמך מבית סמסונג? - צריך לשדרג ל NOTE 9 או לS8 ומעלה! 

מעצבן אבל לא נורא - אני לא באמת נוסע היום בסובארו אלא בעיקר אשתי ולה זה ממש לא משנה. 

אבל הנה סיבה טובה להשקיע בטלפון סדרת דגל - בעתיד. 

או לחפש באתר של APTX ושל סוני לגבי LDAC טלפונים שתומכים בזה והם זולים יותר וקלים יותר להשגה - חוואווי למשל או שארפ... 

או לקנות נגן רזולוציה גבוהה - וזה בעיני לא נוח, עוד מכשיר - לא רוצה. 

אבל לפחות היום אני מבין טוב יותר את ההייפ האמיתי מסביב לנגנים כמו FIIO או נגנים של AK (אסטל קרן) או WALKMAN של סוני. 

עולם שלם שנפתח בפניי ומעולם לא התעניינתי בו. 

• אהבתי 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואתמול הAMT יצאו החוצה 

amt-out.thumb.jpg.6583ef501f7a52f5a52ecbed62955435.jpg

על הקורות הורכבו פודים לטוויטרים של ואליקאר שטוטגארט גרמניה - 

2002520406_podsplaced.thumb.jpg.9221d8f1f3d7b96699b61f0b21ed81c5.jpg

ואל כל אחד מהם הוכנס טוויטר משובח של סדרת אילייט הנוכחית של מוראל MT350 

1715144769_tweeterin.thumb.jpg.4e6836e3d9004b9fe81141bba7331f4c.jpg

הימני 

1529797115_rightfinal.thumb.jpg.67374ff9e9c9697043fb367b71fd02da.jpg

השמאלי 

left-final.thumb.jpg.f36b7730c7aa3dc3519f491649c43dde.jpg

כרגע ביצעתי רק את ההתקנה שלהם והם חתוכים על 7K ב24 דיבי - שזה החיתוך והכוונים של הAMT 

אבל בשניה הראשונה שהפעלתי את המערכת, התאהבתי בהם. 

טוויטרים של מוראל בעיני תמיד היו נקודת החולשה שלהם - המידבאסים שלהם מעולים, המידריינג'ים שלהם זה פשוט רפרנס מבחינתי לאיך תחום המיד צריך להשמע - אבל טוויטרים של מוראל תמיד התקשו לתת פירוט טוב בקצה העליון והתאימו לי בעיקר לסגנונות מוזיקה רגועים. 

לא עוד - זה ממש לא הסיפור, הטוויטרים האלה עם קצה עליון פשוט מרהיב! ותוך כדי הם גם שומרים על המתיקות האופיינית למוראל. 

זהו מבחינתי זה MOREL FOREVER 

מוצר ישראלי - גאווה ישראלית - אין מה לאמר, כל מילה מעבר בשבילי תהיה מיותרת. 

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זמן לעדכונים - שני סשנים של כוונים וסיפור אימה קצר. 

יום שבת - החלטתי להעביר את החיתוך של הטוויטרים ממה שהיה מכוון לAMT בכדי שיתאים לMT350 

מתחבר לפיקו ומשנה את החיתוך מ7K בסלופ 24 ל - 

5250 בסלופ 12 כלפי מטה ו20K בסלופ 6 כלפי מעלה לטוויטרים. 

4750 בסלופ 12 כלפי מעלה לCDM וגם 700 כלפי מטה (היה 900 בגלל האינפיניטי) ואת המידבאסים מ60 ל700 ב24. 

לקחתי ביחד איתי מכשיר לבדיקת קטביות של רמקולים - כזה

ומצאתי שהסנטר ואחד הCDM היו בקטביות הפוכה - כאשר הקטביות הוחלטה עם הפוכה או לא בפעם האחרונה שעשיתי מדידות ישירות דרך הפיקו עם מיקרופון סטריאופוני - מתברר שהמדידות האלה לא הכי אמינות בסופו של דבר - שימוש בכלי ייעודי נתן לי תוצאה נכונה. 

ואז לקחתי טרק PHASE IN PHASE OUT ומשום מה ראיתי שלא משנה מה אני עושה כשאני מפעיל את המידבאסים והמידריינג'ים ביחד - הזמר רק נשמע חזק יותר במרכז בפאזה הפוכה אבל הסאב כן מפריע מה שאומר שלא משנה מה אני עושה אני לא מגיע למצב שהרמקולים מתחברים נכון ביחד ועכשיו צריך להתחיל לשחק או עם התזמון או עם הסלופים - במקום זה עשיתי משהו אחר. 

איפסתי את כל הפילטרים של הPHAC בפיקו והגדרתי מחדש אחרי שעשיתי TC לכל זוג רמקולים בכדי לקבל מרכז ברור - וברגע שעשיתי PHAC במידריינג'ים לכוון הוופר מאותו הצד של כל אחד מהם - היתה סטיית פאזה של 240 מעלות - הורדתי בPHAC לאפס ו... 

בום! טרק פייז אין - פייז אווט נשמע כמו שהוא אמור להשמע! 

כאן עצרתי את הסשן כי נכנסתי לפאזות ולתזמון נכון והייתי צריך לנסוע. 

אתמול, ערב שבת - סשן כוונים נוסף 

הרצתי RTA ברעש וורוד - לכל המערכת ואז שמתי לב ש - 

יש לי פער הספקים של 10 דיבי בין הפיק של הCDM ב2.5 לבין הפיק של הטוויטר והיעד הרצוי שלי להפרשים בין הפיקים הוא 6 דיבי הפרש - במקום להעלות ב4 דיבי העלתי ב6 - אגיע לזה אח"כ אז בתמונה שאתם תראו הפער של לפני ואחרי הוא 4 דיבי סה"כ. 

תיקנתי את זה במקום וגם ראיתי שיש לי פיק לא ברור ב300 הרץ שאח"כ התברר שהוא תוצאה של NOTCH פילטר ב250 אבל ביצעתי שם גם תיקון על בסיס שמיעה בין 160 הרץ ל400 הרץ במידבאסים ואח"כ מהRTA תבינו מה התיקון שאני הולך לבצע. 

ובנוסף לכך ראיתי שמידבאס ימין חזק מידי ממידבאס שמאל והיה צריך להרגיע אותו בכ2 דיבי. 

וזו התוצאה לאחר כל הכוונים אתמול - הסוויפים לא אעלה לכאן אלא רק את הRTA - הסוויפים בוצעו באופן יחסי ללא כיול מתאים של המיקרופון ולכן לא אתייחס אליהם. 

1994474258_finefixes.thumb.PNG.641c40464cf1543039aaefed57c9e3a1.PNG

כן - יש בור תדרים לא ברור בין 4-6 קילו - היה שם נוץ' פילטר ב5K שביטלתי אבל אני לא הולך לנסות לתקן את הבור הזה בכלל! כי התוצאה בסופו של דבר פוגעת לטעמי ואפילו אם תביטו במה שסימנתי באזור ה9K - זה תדר בעייתי שמהדהד לי מטוויטר ימין ואני הולך להנמיך אותו עד 3 דיבי. 

מה שאתם רואים במידבאס ימין שסומן בעיגול בין 300-400 זה תוצאה של כיוון יתר באקולייזר אחוד - אני הולך להפריד את האקולייזרים ולבטל את התיקונים שעשיתי רק למידבאס ימין - שמאל לכלך לי שם. 

ואחרי ההנחתה של כל מידבאס ימין ב2 דציבל הכל התנקה בסאונד ואני ממש אוהב את התוצאה. 

אבל אז באתי להעתיק את הפריסט הזה לפריסט שבו הסנטר כבוי ו... 

רעשתי של פיצוץ מתח DC - נבהלתי ולא הבנתי למה - אני מודע לזה שיש בעיה עם התכנה של הפיקו להעתיק פריסטים, לחבר נשרף ככה טוויטר - לא ניגנתי מוזיקה בזמן ההעתקה והווליום של השלט היה מאוד נמוך ועדיין היה בום ממש רציני - ניסתי לחזור לפריסט הקודם ועוד בום! 

באותו רגע בדקתי רמקול רמקול אם מנגן או לא והטוויטרים - הפסיקו לנגן. הייתי בטוח שנשרפו. 

אחרי ניתוק חיבור נוסף שלהם (MUTE) מהפרוססור חזרו לנגן כאילו כלום לא קרה. ממש מפחיד. 

לשמחתי - נשארו לי תיקונים מאוד עדינים לעשות ואני אבצע את השינויים האלה ידנית בלי להעתיק שום דבר ובזה אני מקווה שסיימתי.

זה מספיק טוב מבחינתי, אני גם למען האמת לא נוהג ברכב הזה כמעט בכלל רק פה ושם - אז כאן אני עוצר. 

מקווה שבמהלך השבוע אצליח להגיע לסשן כוונים עדין ומינורי וזהו. 

אפרופו הטוויטרים הונחתו בכ2 דציבל וכרגע ההפרש הוא 6. 

סה"כ אם תביטו בגרף מהפיק שלהמידבאסים באזור ה100 לפיק של הטוויטרים יש נפילה הדרגתית של כ12-13 דיבי - זה פשוט נשמע פנטסטי. 

• אהבתי 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו - מוסיף מקראה לגרפים שרואים - הכל בלי סנטר ובלי אחוריים. 

הכל רעש וורוד כמובן. 

וורוד - סט קידמי + סאב -> אתם תראו שם שהטוויטר נמוך ב10 דיבי מהפיק של המידריינג'. 

ירוק - סט קידמי שמאל - טוויטר פתוח ב6 דיבי 

סגול - סט קידמי ימין - טוויטר פתוח ב6 דיבי

צהוב - סט קידמי - טוויטרים פתוחים ב6 דיבי ומידבאס ימין מונמך ב2 דיבי. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביצעתי אתמול את התיקונים העדינים - בלי מדידות, רק חיבור למחשב. 

לטוויטר ימין הוספתי פילטר EQ בתדר 9K עם Q פקטור 1.0 (צר) להנחתה של 2.5 דציבל. 

בין מידבאס ימין הפרדתי איחוד באקולייזרים בתדרים 160 הרץ, 350 ו200 - למידבאס ימין נתתי 2 דיבי יותר (פחות הנחתה). 

ניתקתי מהמחשב - ניגנתי מוזיקת רפרנס והדבר הראשון שהבחנתי בו זה שבאמת ההדהוד שהיה מגיע מצד ימין בתדרים הגבוהים פשוט איננו עוד. 

המידבאסים נשארו נקיים והכל ברור. 

אבל שמתי לב שעיקר המריחה דווקא מגיעה לי מאזור הסאב וופר - הנחתה של 2 דיבי על בסיס שמיעה וממש התאזן יפה. 

זהו - עכשיו לתת לזה תקופה, לשמוע, להבשיל ולראות אם בזה סיימתי את הפרוייקט הקטן והחמוד הזה. 

משהו שממש נחמד באקולייזר שליש אוקטבה הוא באמת שאני לא חייב לעבוד או אחוד או פרוד לכל הערוץ אלא אני יכול לבחור תדר ספציפי אם אני רוצה להשפיע בבת אחת על שני הערוצים או על כל אחד בנפרד. 

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי קצת זמן וגם כוונים - 

חווד לגבי MOREL ELATE MT350 

עד היום - אף פעם לא התלהבתי מטוויטרים של מוראל, בטח לא סדרות הMT וגם לא הפיקולו במהלך השנים. 

הם טובים אל תבינו אותי לא נכון אבל תמיד היו סגנונות מוזיקה שהם פשוט לא התאימו להם - או שהקצה העליון פשוט לא היה בהיר מספיק או שהם לא הצליחו להשאר מפורטים מספיק ככל שמספר וקצב הכלים היה עולה. 

הMT350 בליגה אחרת! 

המילה "וואו" יצאה לי מהפה בשניה הראשונה שהפעלתי אותם - והם היו חתוכים ב7K בסלופ 24 בכלל. 

בשביל לוודא שאני לא הוזה - ניגנתי את הטרקים הבאים: 

וגם 

הטרק הראשון בודק עד כמה חדות וניקיון יש לטוויטרים, השני בודק עד כמה הם מסוגלים לשמור על רמת פירוט. 

והם פשוט עברו את זה, בלי להזיע - תוך כדי שמירה על החום האופייני כל כך למותג. 

ממכר! 

כל כך טובים שאני שוקל לקנות עוד זוג. לDS. רק שיש לי שם כבר טוויטרים פשוט מעולים שנתונים תוצאה ייחודית - אז נמנע מזה כי, מיותר. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.5.2021 בשעה 10:50, lanosforce כתב:

אחרי קצת זמן וגם כוונים - 

חווד לגבי MOREL ELATE MT350 

עד היום - אף פעם לא התלהבתי מטוויטרים של מוראל, בטח לא סדרות הMT וגם לא הפיקולו במהלך השנים. 

הם טובים אל תבינו אותי לא נכון אבל תמיד היו סגנונות מוזיקה שהם פשוט לא התאימו להם - או שהקצה העליון פשוט לא היה בהיר מספיק או שהם לא הצליחו להשאר מפורטים מספיק ככל שמספר וקצב הכלים היה עולה. 

הMT350 בליגה אחרת! 

המילה "וואו" יצאה לי מהפה בשניה הראשונה שהפעלתי אותם - והם היו חתוכים ב7K בסלופ 24 בכלל. 

בשביל לוודא שאני לא הוזה - ניגנתי את הטרקים הבאים: 

וגם 

הטרק הראשון בודק עד כמה חדות וניקיון יש לטוויטרים, השני בודק עד כמה הם מסוגלים לשמור על רמת פירוט. 

והם פשוט עברו את זה, בלי להזיע - תוך כדי שמירה על החום האופייני כל כך למותג. 

ממכר! 

כל כך טובים שאני שוקל לקנות עוד זוג. לDS. רק שיש לי שם כבר טוויטרים פשוט מעולים שנתונים תוצאה ייחודית - אז נמנע מזה כי, מיותר. 

LANOSFORCE מהיום שפגשתי אותך אישית במפגש קטן, למדתי להעריך ולכבד אותך, בשל הידע והניסיון הרב שיש לך בתחום האודיו.

אני תמיד קורא את הפסטים שלך, כולל הניסיונות שלך עם כל מיני אלמנטים ( רמקולים, מגברים DSP ) ונהנה מאוד מהפוסטים שלך, ועל הדרך לומד דברים חדשים, ממך. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה דני! 

ואתה יודע שהכבוד הזה נרכש הדדית דו צדדית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

עדכון גדול יחסית 

בזמן האחרון יצא לי להפגש עם אריק מEXSOUND. 

אריק בונה רכב תחרותי מהוולבו שלו ולאחר הפגישה איתו שמעתי מערכת שכוונה ע"י מכוון מטעמו והאמת היא ששמעתי את אחת המערכת הכי טובות שיצא לי לשמוע בשנים האחרונות - שאפו ענק לאריק! 

המידבאסים שם נותנים את עיקר המכה ולא הסאב וופר - המידריינג'ים מלאי בשר וכל מכה או כלי נשיפה זוכים לאקסטנשן רציני ביותר מהטוויטרים. 

"צילמתי" את התמונה הזו לזכרון שלי ולאחר מכן בשמיעה של הסובארו - הבנתי שהמידבאסים שלי מוגזמים ומלכלכים וצריך להוריד להם גיין - עשיתי והמערכת נכנסה לאיזון הרבה הרבה יותר טוב הודות לכך. 

אין - פשוט מידי פעם לפעם חייבים רפרנס בכדי למצוא בעיות של גוון שפשוט התרגלנו אליו. 

אז כבר אמרתי לעצמי - נראה לי שמכאן יש לי כוונים עדינים ונכנסתי לאיזון שרציתי - עם חשד קטן לגבי זה שאולי הסאב וופר עכשיו קצת מוגזם אחרי שהורדתי גיין למידבאסים והרצתי אתמול שלוש מדידות לכל רמקול בסט הקידמי (כולל הסנטר) ובדיקה אחת לסאב (את האחוריים אני פשוט מגביר ביחד עם הסנטר ודי). 

והנה מה שיצא - 

טוויטרים - אין מה לגעת, סה"כ כשאני מביט בכל הממוצעים קצת לפה קצת לשם והאזניים שומעות פחות או יותר אותו הדבר 

Tweeters.thumb.JPG.aadd9a569f822abcec9ceb9af4ff3b5a.JPG

כן נכון, מהגרף למעלה לטוויטר שמאל נראה כאילו וצריך לתת נגיעה של 1 דציבל ב16.5 קילו הרץ - אבל לא ממש, כשבודקים את שתי הבדיקות האחרות (ימין, שמאל ומרכז המשענת לכל רמקול) סה"כ יהיה מיותר לשנות שם - אוהב את איך שזה נשמע וזה נשאר ככה. 

מידריינג'ים - 

midranges.thumb.JPG.a7f3a59438f235738d7fca8e09990df4.JPG

היענות הכוח שלהם מאוד קרובה זה לזה אבל יש פער של 4 דציבל בינם באזורים מסויימים - אנסה לתת לCDM השמאלי פשוט 2 דיבי יותר - בלי לגעת באיקולציה אין צורך גם כאן. 

עובר לסנטר - 

center.thumb.JPG.0d467969b9ca33852a5487ff8060198b.JPG

הסנטר במדידה הזו חלש בהרבה מהמידריינג' הימני - לאחר המדידה פתחתי אותו בכ3 דיבי ולדעתי ניתן לנסות להוסיף לו 3 דיבי נוספים אם כי יכול להיות שזה כבר יפריע ויהיה לא נעים - יכול לאמר שהפרוטוקול שאני משתמש בו במוסקוני ליצירת סנטר וליצירת ריר פיל - עושה עבודה מדהימה ובאמת שהוא סוכם כך שלא מפריע לשאר הבמה ולא מצר אותה. ננסה - שווה בדיקה לסשן תיקונים. 

המידבאסים - כאן יש הכי הרבה עבודה 

woofers.thumb.JPG.3828f1df97e299b9999859c3a7e1ea18.JPG

קודם כל אני רוצה לתת נגיעה ב70 הרץ של 2 דיבי למידבאס ימין. 

אבל אח"כ אני צריך להבין מה פשר בור התדרים הזה בין 250 ל700 ואם יש משהו שאני יכול לעשות בנידון - החל מ500 אין לי מה לדאוג - הCDM נכנס משם. אבל אני כנראה אבטל את הנוץ' פילטר למידבאס ימין וארגיע אותו שם רק לפי שמיעה. 

הסאב - 

sub.thumb.JPG.e89ff4404b143530525a32bdb6bb5eb2.JPG

הסאב מראה פיק דווקא ב45 הרץ - אני הולך לנסות להוריד ב40 הרץ עד 2 דיבי 

להעלות ב50 3 דיבי 

וב 60 בין 3-5 דיבי לפי שמיעה 

ואז מראה כולל של המערכת מראה איפה הורדתי יותר מידי: 

entire-system.thumb.JPG.2712211a6e5cc08b089cda256f9e9148.JPG

הורדתי יותר מידי גיין למידבאסים והם צריכים לקבל בחזרה גיין של בין 5-8 דיבי כשמתוכם יתכן ודווקא אוריד את הסאב 2-3 דיבי כלפי המידבאסים. 

בקיצור - לסשן כוונים הקרוב יש לי את הסיכום הבא - 

1. CDM שמאל + 2 דציבל 

2. סנטר ואחוריים לפי שמיעה עד 3 דיבי. 

3. לפתוח מידבאסים בין 5-8 דציבל ולהוריד סאב 2-3 דציבל לכוון המידבאסים אם לא פתחתי אותם מעבר ל6 דיבי 

4. לתת למידבאס ימין +2 דציבל בתדר 70 

5. לבטל למידבאס ימין נוץ' פילטר ולאזן ב250 לפי שמיעה. 

אני כבר קרוב - מאוד קרוב לאמר שהמערכת הזו סוף סוף מכוונת. 

• אהבתי 1
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סנטר.. ממש לא מפריע לי הנחתה של 5DB בין 350-700H . - אולי זה אפילו..לטובה

ומנגד הייתי בודק אפשרות למשוך את הסנטר יותר לכיוון ה 3000H.

עם הנחתה קלה של 3DB בתדרים בין 1000-3000H - שם נכנסים כבר באופן מלא רמקולי המידים.

כך הסנטר ממלא קצת סאונד, במעבר של חיתוכי הרמקולים, ופחות.. עד לא ישמע עיכוב.

רגע רגע.. (ודודלי) - עריכה
במבט נוסף בגרף הסנטר...:loco: אני רואה כי בעצם עשיתה זאת והסנטר מכסה את ה 3000H

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1036 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...