Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם ניתן להחזיר אדם לשירות מילואים, בניגוד לרצונו, לאחר שקיבל פטור?

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 638 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למרות התשובות הנחרצות, ישנן סיטואציות מועטות בהן ניתן לבטל את הפטור : הפטור ניתן עקב טעות משמעותית, הסיבה בגינה ניתן הפטור אינה קיימת עוד.

זה לא ביטול מיידי, אלא יש תהליך בו קיים אפשרות להתנגד לביטול הפטור.

תשובתי מתבססת על סעיף 38 לחוק שירות בטחון (מובא ציטוט של הסעיף הרלוונטי).

באופן מעשי, הסיכוי שיבטלו את הפטור קלוש מאוד (עד כדי לא קיים)..

ביטול צו לפטור משירות או לדחיית שירות [29א] (תיקון מס' 19) תשע"ד-2014

38.  (א)  נתן שר הבטחון צו לפי סעיף 36, סעיף 22ב או פרק ג'1, רשאי הוא לבטל את הצו בהתקיים אחד מאלה:

(1)   הוא נתבקש בכתב לעשות כן מאת מי שהצו חל עליו;

(2)   הצו ניתן בשל טעות, בפרט חשוב, של מי שהוסמך לתיתו;

(3)   הטעמים שבגללם ניתן הצו אינם קיימים עוד;

(4)   לא קויים תנאי מן התנאים שנקבעו בצו דחיה לפי סעיף 37(א).

(ב)  ביטול לפי סעיף קטן (א) יהיה בצו.

(ג)   שר הבטחון לא ישתמש בסמכותו לפי סעיף קטן (א)(2) עד (4) אלא לאחר שניתנה למי שהצו חל עליו הזדמנות לטעון נגד הביטול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, חולגי כתב:

^^^

...חשבתי שהכותב היה בעברו באכ"א (לפי שם היוזר 😄).

עכשיו כשאתה מזכיר את זה, שים לב לאותיות העבריות במקלדת aka, יוצא שלש שזה שליש :)

• מעניין 1

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.9.2020 בשעה 05:52, Transporter כתב:

נראה לי שהספיק לצבא פעם אחת שעשיתי מילואים כדי להבין שאין מה לעשות איתי חוץ מלבזבז קפה 🥰

מספיק לקרוא הודעות שלך בפורום בשביל זה.

• אהבתי 2
  • מצחיק 6
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התעלקות:

קיבלתי צו מילואים לעוד חודש בערך, עכשיו בזמן הזה יכול להיות שיהיה עדיין סגר, יכול להיות שלא.

במידה ויהיה סגר, האם עדיין חייב להגיע, או שסגר מבטל צו (לא מדובר בפעילות מבצעית)?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צו מבטל סגר.

יש הוראה פנימית בצבא לגייס רק לפעילויות חשובות\דחופות, כך שיתכן שעד למועדו הצו יבוטל.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעתיים, vadim6385 כתב:

התעלקות:

קיבלתי צו מילואים לעוד חודש בערך, עכשיו בזמן הזה יכול להיות שיהיה עדיין סגר, יכול להיות שלא.

במידה ויהיה סגר, האם עדיין חייב להגיע, או שסגר מבטל צו (לא מדובר בפעילות מבצעית)?

תמתין אולי עוד חודש נשמע על מעשייך במפקדת קורונה כלשהיא.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן,

"החייל עמד בגבורה מול נתב סיסקו סורר, אבל הצליח לקנפגו לשביעות רצון מפקדיו, למרות האיום האיראני, כי החיים עצמם חשובים יותר, ואפילו העובדה שbbb היה סגור, ונאלץ לאכול צהריים במקדונלדס, לא עצרה את החייל מלהקדיש 34% מאמץ לביצוע המשימה".

• מצחיק 1
  • מעניין 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, vadim6385 כתב:

כן,

"החייל עמד בגבורה מול נתב סיסקו סורר, אבל הצליח לקנפגו לשביעות רצון מפקדיו, למרות האיום האיראני, כי החיים עצמם חשובים יותר, ואפילו העובדה שbbb היה סגור, ונאלץ לאכול צהריים במקדונלדס, לא עצרה את החייל מלהקדיש 34% מאמץ לביצוע המשימה".

מזכיר מסדר פאקים בבה"ד 1, בו הטכניקה הכי טובה להפחית את הכאפה היא להכניס כמה שיותר מערכי צה"ל לתוך התירוץ שלך. "נרדמתי בניווטים במקצועיות תוך שאני משאיר מא"ג, ארגז פעולה ועשרה רימונים טהורים לחסדי הבדואים מתוך רעות עמם ואחריות, תוך חתירה לנצחון לאור המטרה ובראיית השליחות שלי לשמירה על חיי אדם. עכשיו אני מספר על זה לרס"ר המשמעת באמינות כדי שיעשה ממני דוגמה אישית ויזמבר לי ת'תחת."

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
לפני 52 דקות, Nakamichi כתב:

אז היו התפתחויות.

ומסתבר שניתן. 

קוראים לזה ״צו פוקד״.

תעשה חיל במילואים ותשמור על עצמך

תודה ענקית על שירותך למדינה (לא ציני בכלל) 🙏🙏🙏

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון הוא רופא שיניים. למדתי לאחרונה שזה מקצוע נדרש ע"י צה"ל כי חבר שנסע לארה"ב לפני גיל 18 ולא חזר (בן 40 עכשיו) מנסה להסדיר את מעמדו מול צה"ל כדי שיוכל לבקר בארץ. הוא רופא שיניים גם כן, אז הנושא לא פשוט. 

לפני 22 שעות, hans כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...