Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קפיצי הנמכה לסיאט איביז ה2019

שימו לב! השרשור הזה בן 1384 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אני מעוניין להתקין קפיצי הנמכה לאיביזה .

לפני שאני מחליט איפה להתקין את זה (אין הרבה אופציות בארץ) , אני רוצה להבין, כשאומרים שהנוחות נסיעה תיפגע, איפה היא תיפגע בדיוק?

בכביש משובש? בנסיעה בכל כביש? מה אני ארגיש ? מכות יותר קשות?

אני באמת מנסה להבין.

מה עוד יכול להיפגע? יהיה עומס שונה מסויים על חלקים אחרים ברכב?

בגדול מה שאני רוצה לקבל מהחלפת הקפיצים זה אחיזה יותר טובה והרגשה שהרכב מגהץ את הכביש יותר טוב.

תודה לעונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב יהיה תזזיתי יותר, הספיגת מהמורות שלו תיפגע, גלים קטנים בכביש שהיו נבלעים בקפיץ רגיל יורגשו יותר - כלומר מרכב הרכב יעקוב צמוד יותר לתוואי הכביש. סכנות נוספות - אם אתה מנמיך הרבה, ולא מחליף בולמים, אתה עלול להגיע למצב שאתה סוגר מהלך בולם באיזה בור ובמקום שהקפיץ יקח עליו את העומס הכל ילך לבולם (שלא מיועד לזה) והוא פשוט יקרוס או יפרץ.

אם ההנמכה לא תהיה סימטרית לחלוטין מאזן המשקלים ברכב ישתנה וזה כבר ישפיע על התנהגות הרכב.

כתבת אחיזה יותר טובה - את זה תקבל מזה שהגלגול יופחת ומזה שמרכז הכובד יונמך (אגב הנמכה, אם אתה מסוג האנשים שאוהבים להניח את הפגוש שלהם מעל המדרכה בחניות - תכין כסף לשיפוץ פגוש, אה וכשנוסעים ליער בן שמן לעל האש, אל תרד מהשבילים הראשיים, אה3 - כשאתה חונה 2 גלגלים על מדרכה גבוהה, שים לב לא להיכנס יותר מדי לעומק המדרכה כי חבל על אגן השמן).

לגבי גיהוץ - תקבל בדיוק את ההיפך, הרכב יעקוב יותר אחרי תוואי הכביש.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

קודם כל תודה על התגובות.

אסטון מרטין -  איך בולמים ישפר אחיזה? בולמים לא נועד לשפר נוחות נסיעה? אני הבנתי שאם רוצים לקבל אחיזה יותר טובה צריך להוריד את מרכז מרכז הרכב.

אולי התכוונת לסט קוילאוברים? (בדקתי את זה ונבהלתי מהעלות).

shellcase -  קראתי והבנתי כל מה שרשמת. אני לא מתכוון להנמיך יותר מ-3 ס"מ. (שזה הסט שקיים בפיטסשופ וקיבלתי עליהם המלצות חמות).

בברכה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קויל=קפיץ, אובר=מעל - קוילאובר=קפיץ מעל בולם, גם המתלה (לפחות הקדמי) שיש לך עכשיו הוא קוילאובר, פשוט הוא לא מגיע כיחידה אחת בלתי נפרדת.
לגבי נוחות ואחיזה - שני הנ"ל הם סך הכל תוצאות משנה שנגזרות מהמעטפת הדינאמית של הרכב, הבולמים הם חלק מאותה מעטפת שמתחילה בצמיגים ונגמרת בפרמטרים כמו גאומטריית מתלים, מרכז כובד ומרכז גלגול. אני אעצור כאן כי דינאמיקת רכב היא תורה שלמה שגם אני לא מבין אותה עד הסוף (או עד החצי) - אבל בכל מקרה, אחיזה ונוחות אינם הפכים, ורכב קשיח לא בהרכח יאחוז טוב יותר מרכב רך, אפילו ההפך הוא הנכון אם מכניסים קצת חישובים לעניין.

ואתה צודק שהנמכת מרכז הכובד משפרת אחיזה והתנהגות כביש, אך זה לחלוטין לא הגורם הבלעדי. בגדול - אפשר ליצור משוואה מתמטית (ארוכה מאד ורבת משתנים) שתייצג את התנהגות הרכב, כך שהקלט שלה יהיה מסלול והפלט יהיה הזמן המינ' שיקח לרכב לעבור אותו (ככה עובדים במירוצי מכוניות, הם יודעים מה יהיה זמן ההקפה במסלול עוד לפני שריתכו את השלדה) וקשיחות הבולמים יהיה רק פרמטר אחד מתוכה.

מה שבולמים חדשים ואיכותיים כן יתנו לך זה קצת חדות בתגובות ופידבק טוב יותר.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.7.2020 בשעה 15:40, hondacivic02es כתב:

מה שאני רוצה לקבל זה אחיזה יותר טובה

התשובה לכך היא בראש ובראשונה - צמיגים.

צפה למשל בפלייליסט המלא או רק בפרקים הרלוונטים, או רק בפרק הסיכום. מה שבא לך ;) 

וגם (התייחסות נטו לקפיצים החל מאזור 2:15):

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את תום, גם Mighty Car Mods עשו בדיקה דומה עם מסקנות דומות.
המשתנה המשפיע ביותר על האחיזה הוא צמיגים.
כשתגיע למצב שהאחיזה לא מספקת עם הצמיגים הכי טובים שאפשר להרכיב על הרכב, תעבור לשיפורי מתלים.

עריכה אחרונה על ידי shellcase
  • רעיון טוב! 1

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

אני בדיוק אחרי החלפה לPILOT SPORT 4, מרוצה עד הגג.

אבל, רוצה יותר אחיזה ויותר ביצועים ע"י הנמכה של הרכב.

שוקל גם קוילאוברים למרות שזה השקעה של 7-8 אלף קל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1384 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...