Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בדיחה שנתית, או רישוי שנתי

Liel Baruch
שימו לב! השרשור הזה בן 2144 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני הייתי עושה טריק: קונה את המוצר ואומר להם שאני אשים את התוסף רק אחרי התדלוק.

עושה סיבוב בעיר וחוזר, מבלי לשפוך את התוסף. פתאום הרכב יעבור טסט. מגיע לקבלה, ומבקש החזר על התוסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

וואלה, בהצלחה עם זה!

ראוי היה לעשות תחקירים בנושא, מטעם הרשויות. לאדם פרטי קשה לשנות את המציאות (שכונה) הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיפול נעשה לפני שלושה שבועות, לא ראיתי שום צורך לתת למוסך ללכת להעביר טסט כי אני באמת לא רואה בזה בעיה.

עשו שיטת מצליח ונפלתי בפח, אכן, אבל שאתה כבול, לא באמת יש לך ברירה אחרת, אני רואה בזה שוחד לכל דבר.

היה עדיף שהיו אומרים לי ״שים 100 שקל על הווישר בשביל ההוא מהזיהום אוויר״, זה פשוט מבזה את המקום לדעתי.

המכון זה מכון טסטים בעכו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התגובות פה עצובות ומתסכלות. אני מניח שאם זה היה קורה לי, הייתי שולח תלונה למשרד הרישוי כנגד המכון. לא יודע אם זה היה עוזר, אבל האדישות למרמה היא פשוט עצובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה עדיף לשלם למעכר שיעביר לך את הרכב טסט ,בין כה וכה תשלם אקסטרה כסף,אני מעדיף לדעת מראש מה העלות ולא לשרוף שם יום עבודה.

150-200 ש"ח נכנס מצד אחד יוצא מצד שני.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנתיים, קיבלתי בדיוק את אותו קנס מאותו מכון בדיוק!

פשוט אסור להכנס למכון הזה, זו שיטה אצלהם.

לגבי מי שקורה לזה נפילה בפח, מה בדיוק האלטרנטיבה עבור מי ש״נכשל״? לחכות חודש בכדי לעבור טסט במכון אחר?

תבינו את האבסורד, במקרה שלי שמו לי במוסך ליד את התוסף ואמרו לי לסוע ישירות למסלול (100מטר) ושם העבירו אותי.

מאז לא נכנס לשם יותר.

נראה לכם סביר רכב בן 3 נכשל הבדיקת גזים?

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי את המטרה של הבכי והנהי, ככה זה היה וככה זה יהיה, אפשר להשלים עם זה, לרוץ לכנסת ע"מ לשנות משהו או לרדת מהארץ.

זהו, אין יותר.

אתה לקוח של המדינה, ועסק, כל עסק, ימצא את הדרך להרוויח או יפשוט את הרגל.

חושב שהעסק מתפרנס שלא ביושר, כאמור יש לך 3 אפשרויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה טיפים קטנים שלי;

תמיד להגיע לקראת הסגירה. הבוחנים כבר הכשילו מספיק רכבים, עשו את היומית, והמוסך הצמוד כבר הולך להסגר.

אם לא בטוחים שהרכב חדש/פיקס/עובר, לתת להם משהו זול להתלבש עליו. עדיף להחליף צמיג או לוחית, מאשר להתקשקש עם "בעיות" רציניות יותר שהם מחליטים למצוא.

לפני שנתיים היה לי טסט חלומי. אני נכנס למסלול, ארקדי מעקם את האף ואומר "הווו, עוד פעם רכב דיזל..? טוב טוב" בודק פנסים. אני נוסע דוך מעל הבור, בדיקת בלמים, בלי הגה ימינה שמאלה, בלי בדיקת זיהום אויר ובלי עוד שום דבר שאפשר להמציא. הנזק? החלפת שני צמיגים קדמיים שחוקים. השארתי אותם בכוונה למטרה הזו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי זיהום אוויר, תמיד להגיע לאחר נסיעה בכביש מהיר של לפחות 15 דקות כדי לחמם את הממיר. פחות מזה והוא לא עובד בשיא היעילות. ככל שהוא ישן יותר היעילות שלו פוחתת.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים כמה טיפים והכנות צריך כדי לעבור טסט בארץ. תבוא לפני סגירה, אל תבוא בבוקר, תניח תפילין, תקווה שהבוחן שכב עם אשתו ערב לפני בשביל מצב רוח טוב, ומה לא.

שורה תחתונה, כל העסק קומבינה. אולי תעבור ואולי לא. זאת מכונה משומנת היטב שעובדת בקנה מידה ארצי.

ברומא תהיה רומאי - או במילים אחרות, אחת לשנה שים קצת כסף בצד בשביל לשמן מישהו שיעביר אותך טסט. מחיר זעום לשלם בשביל להמנע מכאב ראש מיותר. ואני רושם את זה מנסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נסכים על משהו אחד, רכב תקין, סביר מאוד להניח שיעבור טסט. כמעט בכל מכון.

רכב על גבול הלקוי או לקוי - תלוי בוחן.

מהרגע שעברנו מהקטגוריה הראשונה לקטגוריה השנייה, והסיבה לא באמת רלוונטית,

יש מגוון דרכים לפתור את הבעיה.

אחת האופציות, למרבה ההפתעה, זה אשכרה לתקן את הבעיה.

אם צריך בכלל (גבולי) או כדאי (כלכלי) זה בכלל לא השאלה.

אם בסטיגמות עסקינן - היום, בניגוד ללפני עשור-שתיים, אתה יכול לתקן איפה שבא לך, ואחרי חודש יכול בכלל ללכת לעשות טסט במכון אחר. אין להם הרבה איפה להחזיק אותך בביצים ואין אינטרס ממשי להכשיל מישהו.

ב10 טסטים האחרונים שלי עברתי חלק למעט פעם אחת (שאחרי וויכוחים והרמת טונים, כמו שאמרתי, גבולי, גם היא הסתיימה ברישיון רכב חתום)

אגב, משרד התחבורה מאפשר לשלוח תלונות בדיוק במקרים כמו שתיארת, אז אם אתה עומד מאחורי מה שכתבת, תעשה טובה לכולנו:

https://motssl5.mot.gov.il/FORMS/he/compl-pbl

עריכה אחרונה על ידי stum
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מסכים איתך.

היו כתבות בחדשות על רכבים שהם לא תקינים שעברו טסט. יתרה מכך, גומיה בשם boint joint במשולש נקרעה. הרכב רעד, וכל עצירה הרכב התקדם קדימה (מרחק בלימה רחוק יותר). הבוחן לא ראה, והעביר אותי.

IMG_20180218_083439.jpg

IMG_20180218_083221.jpg

ואני אשאל אחרת: הייתם רוצים לחסוך על בטיחות הרכב בשביל לעבור את הטסט השנתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד וחלק מדובר בנוכלים,רמאים ושקרנים. שיטה עלובה לחלוב כסף מנהגים לחוצים שאין להם חשק להתווכח ולגשת לערכות משפטיות. מה רשום בטופס הבדיקה של בדיקת גזים? האם יש שיטה לבוחן להערים על הבדיקה הזאת? כנראה שכן. אני תמיד שובר את הראש איך מאכר מצליח להעביר רכב טסט כאשר מצורף טופס בדיקת גזים תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנה+ ניגשתי לטסט עם הרכב הקודם שלי, מדובר ברכב שנת 2014, שמור בקנאות,

מלוקק מפגוש לפגוש, עם לוחית אמריקאית מקדימה (שעד כמה שידוע לי לא חוקי) ורגילה מאחורה.

מפה לשם, ניכנסתי למסלול, אורות תקין, בלמים תקין, היגוי תקין, זיהום אויר תקין.

מגיע למשרד - "נכשל".

על מה? - לוחית אחורית!!! אגב, שלא יהיו לכם ספקות, הלוחית חדשה, ללא קילופים וכו'.

הבחורה במשרד ישר הוציאה לי לוחית "ריקה" חדשה ואמרה לי לשלם סכום מסוים לא זוכר בדיוק כמה, ולגשת למוסך ליד המכון שמכין לוחיות!!

כמובן הלכתי ועשיתי מספר חדש ושילמתי כמו ילד טוב וכך קיבלתי את החותמת הנחשקת של "עבר"...

TOYOTA RAV4 2.5 HYBRID LIMITED

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שנכשל פעם על "מגב אחורי יבש" למרות שהיה עובר ניקוי פעם בשבוע, ופעם נוספת על "לוחית רישוי דהויה" ברכב שכמעט לא נסע והלוחית הייתה כמו חדשה, אני יכול להגיד לך שזה המצב, ותגיד תודה שלא מצאו איזה ליקוי במנוע שיחייב אותך להחליף בורג או גומיה כלשהי, ולך תדע איך זה יסתיים וכמה זמן תצטרך לשרוף במקום להיות בעבודה.

בנוסף מציע לכולם להתעלם מעצות כמו "צריך לשמן מישהו שיעביר אותך טסט", שלא תגמרו בחקירה משטרתית במקום במוסך.

עריכה אחרונה על ידי Liran3331
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2144 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...