Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב לרווק עד 55K חסכונית סקסית נוחה מפנקת, יש חיה כזו?

kidney_stone
שימו לב! השרשור הזה בן 3438 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתור בעלים חדש לפורד פיאסטה 2011 אוטומטית, ממליץ מאוד!

צריכת דלק בינתיים 1:11.5 משולב עם מזגן.

מאוד מרוצה מהרכב!

לא רוצה לבאס אבל זאת לא צריכת דלק טובה לסופר מיני. לשם השוואה, הפונטו שבסמלון עושה 1:11.5 עם נסיעות עירוניות קצרות (בחיפה) רוב הזמן עם מזגן ורגל לא קלה על הדוושה הימנית.

בתנאי הנסיעה של פות"ש אני מאמינה שאפשר יהיה להשיג 1:12-12.5.

1+ גדול ליוליאן על הדגמים שהציע, מאזדה 2 אומנם קצת צפופה אבל אם לא יהיו נוסעים במושב האחורי הצפיפות תורגש פחות.

לגבי הסוויפט, זה נכון אם פות"ש יצליח לשים את ידו על הדגם החדש יותר עם מנוע 1.25- היא תציג צריכת דלק מעולה (אם אני זוכרת נכון, חבר פורום sperial עושה מסלול דומה רק בכיוון ההפוך ומקבל 1:13), אבל היא לא ממש סקסית, מרווחת או מפנקת. רכב סולידי ואמין שעושה את העבודה. הדגם הישן יותר של הסוויפט שנכנס בתקציב (עם מנוע 1.5) יהיה פחות חסכוני בדלק וגם מרגיש קצת דל בתא הנוסעים.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פונטו - אם תתחבר לגיר, אחרת - איביזה, פיאסטה, פולו, סקס אפילו בI20 ומאזדה 2? אהא.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכרונך לא בוגד בך - זה המספר שכתבתי בעבר והוא נכון גם היום. בגרסה שבה אני נוהג (האוטומטית הבסיסית) גם תא הנוסעים לא מהמפנקים, אבל - בינינו - לנסיעות בין חיפה לקריות אין לכך משמעות רבה. יושבים ברכב 20 דקות בכל כיוון, זה לא הרבה. מבחינת טיפוס בכרמל אין שום בעיה. מאז שמחיר הנסיעה במנהרות עלה ונפתח כביש נחל הגיבורים אני נמנע כמעט לחלוטין מנסיעה במנהרות, ואין לי שום בעיה לטפס את פרויד, נחל הגיבורים או רופין\פיק"א. לצערי הרכב שלי אוטומטי (דרישה של האשה) - קרוב לודאי שהידנית היתה עושה את העבודה עוד יותר טוב - אבל זה מה שיש, ואני מסתדר עם זה מצויין.

פות"ש - אני לא מבין רכב סקסי מהו. מה שצריך להיות סקסי הוא מי שיושב בתוכו. לפני הרבה שנים מישהי אמרה לי שאם לא מדובר בפורשה לא משנה באיזה רכב הבחור נוהג, וכנראה שהיא צדקה. לך יש מגבלת תקציב ולכן עליך לקבוע סדר עדיפות לגבי תכונות הרכב: אמינות? חסכוניות? עיצוב? (וכאן מדובר בטעם אישי, ממש לא משהו אובייקטיבי, כל עוד לא מדובר בסוזוקי ליאנה). על משהו יהיה עליך לוותר.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפות"ש , שלא תצטער אחר כך. אם אתה בחור גדול, אז מנסיון , אתה תצטער אחר כך שלקחת סופר מיני. יופי כל ההצעות שהציעו פה, ואחלה שאתה מנסה קצת לחסוך, אבל אם נסעת בפוקוס , כל השאר ירגישו לך צפופות, שלא לדבר אם יצטרכו לשבת מאחורייך.

אני יודע על מה אני מדבר , יש לי גם פוקוס וגם פיאסטה בבית. החסכון הוא לא משמעותי בדלק , לעומת איכות החיים, אם אתה מעל הממוצע פיזית. החסכון משמעותי אם תקנה מיני ידנית, מה שלא תעשה כנראה

במה אני מתגלגל ?

פורד פוקוס 2012

פורד פיאסטה 2012

פורד מונדאו 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערן - בעניין צריכת הדלק אני חולק עליך. גם אני מחזיק משפחתית (קטנה) וסופרמיני אוטומטיות מאותו בית - סוזוקי SX4 וסויפט. ההבדל בצריכת הדלק גדול מאד, בסדר גודל של 20-25%. האם זה משמעותי? זה כבר תלוי במצבו הכלכלי של פות"ש ובכמות ואופי הנהיגה והנסיעות שלו. בכל מקרה לאור התקציב הלא גדול יחסית לרווק בן 30+ כנראה שהבחור רגיש לעלויות, ולכן גישתו נכונה - כמובן בתנאי שהרכב מספיק מרווח למידותיו וצרכיו.

ד"א - לא הוזכרה כאן אופציה נוספת, אבל אם הבחור באמת גדול באופן חריג יתכן שמיקרוואן או משפחתית קטנה גבוהה (הזכרתיאת ה-SX4, אפשר גם ניסאן טידה ודומות) יתאימו לו, פשרה בין המידות לצריכת הדלק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה לבאס אבל זאת לא צריכת דלק טובה לסופר מיני. לשם השוואה, הפונטו שבסמלון עושה 1:11.5 עם נסיעות עירוניות קצרות (בחיפה) רוב הזמן עם מזגן ורגל לא קלה על הדוושה הימנית.

בתנאי הנסיעה של פות"ש אני מאמינה שאפשר יהיה להשיג 1:12-12.5.

1+ גדול ליוליאן על הדגמים שהציע, מאזדה 2 אומנם קצת צפופה אבל אם לא יהיו נוסעים במושב האיחורי הצפיפות תורגש פחות.

לגבי הסוויפט, זה נכון אם פות"ש יצליח לשים את ידו על הדגם החדש יותר עם מנוע 1.25- היא תציג צריכת דלק מעולה (אם אני זוכרת נכון, חבר פורום sperial עושה מסלול דומה רק בכיוון ההפוך ומקבל 1:13), אבל היא לא ממש סקסית, מרווחת או מפנקת. רכב סולידי ואמין שעושה את העבודה. הדגם הישן יותר של הסוויפט שנכנס בתקציב (עם מנוע 1.5) יהיה פחות חסכוני בדלק וגם מרגיש קצת דל בתא הנוסעים.

הפיאסטה שלי צורכת 1:11.5 ואני לא מהנהגים מהרגועים. אני אומנם שומר חוק ולעולם לא אסכן אף משתמש דרך אבל אם נהג שצריכת הדלק חשובה לו ינהג על הפיאסטה שלי אני מניח שלא יתקשה להגיע לצריכה של 1:12.

מפה הפער בצריכת הדלק ביחס לכל מיני אוטומטית שיש היום בשוק הוא ממש לא גדול. וכמובן לא מצדיק את הפשרות שיש במיני לעומת סופר מיני (בעיקר לא ביחס למיני המומלצות- פיקנטו ,i10 החדשה וכו'.. שצורכת סדר גודל של 1:13-13.5).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Sparial, מה זה אם מתאים למידותיו? תקרא שוב, זה בדיוק מה שאמרתי. לא אמרתי שאין הבדל, אמרתי " שהחסכון הוא לא משמעותי לעומת איכות החיים". גם אני מאד הייתי שמח לנסוע בסוויפט, אפילו ב i10, ולחסוך עוד כמה שקלים, אבל מה לעשות שאני גדול? זה לא שאתה משווה מנוע v8 לאיזה 3 צילינדרים צנום, נשים בפרופורציות. 20% אני מסכים איתך, למרות שגם זה מאד תלוי באופי הנהיגה.

מאחר ויש לי גם וגם , אני יודע בדיוק מה ההבדלים. בפוקוס אני יושב נוח, רחב, וגם מאחורי יושבים בנוחות. בפיאסטה, אני לוקח את כל הכסא אחורה וממש אי אפשר לשבת מאחור. ואני לא עצום, אני סתם גדול.:-)...

הבחור ממש ציין שנוחות חשובה לו , ולכן חשוב שיבין את הפרמטר הזה.

במה אני מתגלגל ?

פורד פוקוס 2012

פורד פיאסטה 2012

פורד מונדאו 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיקרה חסכונית ואמינה אבל מרעישה ולא סקסית בכלל!! {לדעתי כמובן}.

הייתי איתה 3 שבועות והמנוע רועש ולא מעט.

עוד חודשיים היא מגיעה...IBANEZ S5521Q PRESTIGE :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מודה לכולכם על התגובות הענייניות

sperial סקסי התכוונתי לצורה שאני אוהב, בהחלט עניין סובייקטיבי; גם להרשים בחורות לצורך העניין :)

אבל בעיקר eye candy בשביל הנשמה, בשבילי..

לצורך העניין אני מאוד אוהב צורת 5 דלתות "חלקה", כמו של הפוקוס שהייתה לי (כזאת)

כמו האיביזה מהשנים האחרונות למשל - זה סקסי בשבילי.

בכל אופן - שוב - אני מעריך מאוד את ההצעות והמידע שאתם תורמים לדיון הזה.

שובר שורה: עלתה הצעה מעניינת מכיוון חבר

מצא לי שברולט אופטרה, 2007 5 דלתות עם אחריות לשנה (שברולט certified) במחיר שהוא הרבה פחות מ55K

אני יודע שזה דייהולט ו"מה עשית בלמכור פוקוס 2006 ולקנות אופטרה 2007" אבל בסה"כ נראה לי שזה כיסוי טוב על הטעות שעשיתי

(הטעות הייתה למכור לפני שהבנתי מה התקציב שלי ולאיזה הרפתקאה אני נכנס בקניה העתידית)

בנוסף זה קורץ לי מכמה סיבות:

- כמו שאמרתי זה מכסה על הטעות שעשיתי, המחיר של האופטרה דומה מאוד למחיר שמכרתי בו את הפוקוס.

- זול (ישאיר לי עודף לטלוויזיה 55" שאני רוצה ובינתיים דחיתי)

- נוח, מרווח (נדמה לי, צריך לוודא)

- לא יודע בקשר להאם רך במתלים ומפנק בנסיעה, גם את זה צריך לבדוק.

- צורה יחסית בסדר... קצת מוזרה.. נגיד 70% סקסית :)(קליק לתמונות מגוגל)

- שנתון גבוה יותר מהפוקוס בשנה (לא שזה באמת משנה במקרה הזה..)

- ק"מ לא גבוה לשנה (פחות מ- 100)

- פחות "עגלה" מהפוקוס ו*קצת* יותר חסכוני מהפוקוס בדלק.

- יישור קו קטן וחידוש שהם עושים אני מניח לרכבים שהם מוכרים.

- וכמובן אחריות יבואן מסודרת לשנה מקצה לקצה על הרכב

(צריך לוודא שזה שנה, כי באתר כתוב לגבי שנתונים מעל 2009, לא כתוב לגבי 2007 - אני אתקשר אליהם בהזדמנות הראשונה)

מה אתם אומרים?

אני מודע לכך שמדובר בקטגורית מחיר שונה לגמרי

והתפשרות רצינית לגבי חלק מהדרישות שפירטתי בתחילת הדיון (חסכון בדלק בעיקר)

אבל לאור רשימת היתרונות שציינתי (בעיקר המחיר למען האמת) אני שוקל את זה בכובד ראש.

מה החסרונות לדעתכם?

חוות דעת על הדייהולט אופטרה מהשנתון הזה ובכלל?

הצעות לרכבים אחרים 5 דלתות אוט' במחירים האלה (~30) שיכולים להתאים לפי מה שקראתם עד עכשיו בדיון?

אשמח לכל תגובה

תודה רבה

עריכה אחרונה על ידי kidney_stone
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר הזול של האופטרה לא שווה את כל התקלות שתקבל. זה רכב גרוע שבהחלט ממשיך את המסורת של דייהו לנוס/נובירה.

הפלוסים היחידים בו זה מנוע יחסית חזק על משקל קל, ומחיר קניה וחלפים זול יחסית. על זה הוא מחפה בחוסר אמינות.

דעתי - עדיף היה לך להישאר עם הפוקוס שלך, ולא לקנות את השיקוץ הזה, גם צריכת הדלק שציינת הפוקוס לא תקינה, ויכול להיות שיש תקלה שצריך לסדר (זה יכול להיות הרבה דברים). אני מבין שכבר מכרת את הפוקוס, אבל כל דבר עדיף מהדייהולט הזה, כולל עוד פוקוס.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא הבנתי שהצריכה של הפוקוס היא פשוט הצריכה הסטדרטית שלה ולא איזו תקלה-

בשילוב של מזגן ב100% מהנסיעות ורגל כבדה על הגז (אני נוהג לא חסכוני בעליל, אחרת אפשר להוציא 1:9 נדמה לי)

עד כדי כך ממליצים להתרחק מהאופטרה? למרות השנה אחריות? (מתכנן להחזיק 3-4 שנים את הרכב הבא שלי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם באתר כתוב ששנה אחריות ניתנת לרכבים מ2009, אז למה לדעתך תקבל שנה אחריות על רכב שנת 2007?

אמרת קרוב ל30 אלף ש"ח, זה המחיר שהם רוצים על הרכב הזה?!

אני אסכם את העיניין של האופטרה בזה שעם חברים כאלה לא צריך אויבים.

הרבה אנשים טרחו והמליצו לך כאן על מגוון רכבים, יכולת להתייחס להמלצות. מצד שני אם האופטרה היא 70% eye candy בשבילך אז הדיון הזה היה דח מיותר.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3438 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...