Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט צביעת טמבון לאחר קילופים

שימו לב! השרשור הזה בן 3791 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היו לי קילופיי לקה בטמבון ורציתי לצבועה אז החלטתי לעשות זאת בעצמי, הזמנתי מאוטוקולר פחית אחת של צבע ספריי ופחית אחת של לקה ויאללה לעבודה.

שייפתי, צבעתי שלוש שכבות צבע שבייניהם 15-20 דקות, ואז לקה גם 15-20 דקות בין כל שכבה.

התוצאה לא יצאה חלקה כמו שחשבתי,

ופה אני צריך את עזרת המבינים בפורום, איך אני יכול לעשות שהתוצאה תיהיה מבריקה ורגילה כמו שאר הרכב?

*מצטער שהתמונות למטה מבולגנות אני פשוט לא מצליח להעלות שהם יצאו בצורה מסודרת.

20140110_162650.jpg

20140110_170933.jpg

20140110_173544.jpg

20140110_162717.jpg

20140110_170938.jpg

20140111_123545.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד לשכבת הצבע, שכבת הלכה צריכה להיות אחת אחידה ועבה יותר.

כבר אחרי ריסוס הלכה תראה שהצבע חלק ומבריק בדומה לשאר הרכב. אם תקבל מרקם מעט "תפוזי" תוכל לעשות שלייף עם נייר 2500-3000 ואחריו פוליש על מנת לקבל משטח חלק מאד ומבריק אפילו יותר משאר הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה המהירה,

האם כשאשר אני עושה שלייף אני משתמש בנייר של 2500-3000 הוא לא משאיר שריטות?

וצריך לסקח עם משו חוץ ממים?

את הפוליש אפשר לעשות ידנית עם פוליש 205 של מגס?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הליטוש עם נייר מים נעשה כמובן בסיכוך מים. אין צורך בחומר נוסף. כצפוי משיוף, הוא משאיר משטח צבע חלק אבל "חלבי". כלומר ללא טיפת ברק, אבל ללא שריטות. אחרי פוליש המשטח חוזר להיות מבריק. לגבי הפוליש שציינת - לא יודע לומר מכיוון שלא השתמשתי ואני לא מכיר את דרגת החיתוך שלו. אצלי Ultimate Compound עשה עבודה מצויינת (נעשה בצורה ידנית). אם יש לך מכונה - מה טוב.

עריכה -

במחשבה שניה מכיוון שיש לך ציפוי לכה (למרות שהוא לא חלק), ובהנחה שהציפוי עבה מספיק, הייתי במקומך מנסה לעשות שלייף ופוליש על המשטח כמו שהוא מבלי לתת שכבה נוספת. אם תראה תוצאות טובות, הרווחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז אחריי חשיבה החלטתי לעשות שלייף, הזמנתי מאוטוקולר ניירות 1000,2000,2500.

לשלייף אני אשתמש ב2500 רק.

לאחר מכן אני אעשה פוליש עם ה205 העדין של מגס.

האם למישו יש הצעות או המלצות מעבר או לתהליך אצמו הם יתקבלו בברכה.

השלייף יבוצע בסופש הקרוב ואחר קח נעדכן.

עריכה:

הוזמן כרגע אולטימט גס ועדין של מגס גם כן מאוטוקולר.

במה להשתמש? בכל השלושה לפי הסדר או איך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלייף בסיכוך מים. שיוף עדין מאד ללא הפעלת לחץ. מדי פעם נגב את האזור על מנת שתוכל לראות את תוצאת השיוף.

כשתראה שהמשטח חלק (משטח לבן ללא נקודות) תעבור לפוליש. הייתי משתמש רק בפוליש העדין. אם התוצאה לא מספיק טובה, תעשה עוד פוליש גס יותר ואחריו שוב עדין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיכוי להעלים את כל השריטות עם פוליש ללא מכונה הוא נמוך מאוד.

ממליץ לך להשיג מכונה.

אמנם השריטות לא יהיו בולטות לעין ממרחק של מטר אך אתה תדע שהן שם.

במיוחד עם נייר 2500. ממליץ לסיים עם נייר/פד עדין יותר כגון 3500-4500

בנוסף ממליץ לך לעשות פוליש דו שלבי, גס ועדין.

חברות יש בשפע, תבחר לפי דעתך.

.When a man opens a car-door for his wife, it's either a new car or a new wife

טבלאות השוואה לפולישים,פדים ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיכוי להעלים את כל השריטות עם פוליש ללא מכונה הוא נמוך מאוד.

אם אתה באזור תל אביב אני אשמח להוכיח לך על האוטו שלי שלא ניתן לראות את סימני הליטוש.

אגב מדובר אצלי על צבע שחור. צבע שלדעתי הכי פחות סלחן בנוגע לשריטות ושפשופים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה באזור תל אביב אני אשמח להוכיח לך על האוטו שלי שלא ניתן לראות את סימני הליטוש.

אגב מדובר אצלי על צבע שחור. צבע שלדעתי הכי פחות סלחן בנוגע לשריטות ושפשופים.

לא אמרתי שבלתי אפשרי.

להעלים שריטות לחלוטין עם פוליש בשיטה ידנית לאחר שלייף עם נייר שיוף 2500,הסיכוי נמוך

יותר ברור ?

תאמין לי שיש לי נסיון לא קטן עם צבע,לקה,שיוף ותוצאותיהם.

המלצתי על מכונה ונייר שיוף עדין יותר בכדי להשיג תוצאות טובות ולהקל על העבודה בקנה מידה גדול יחסית לעבודה ידנית

.When a man opens a car-door for his wife, it's either a new car or a new wife

טבלאות השוואה לפולישים,פדים ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי להכנס לחישובי סטטיסטיקה והסתברויות.. ובלי לחלוק על אף ניסיון של חברי הפורום ובכללם שלך.

נייר שיוף 2500 משאיר משטח חלק מאד וה"שריטות" שלו נעלמות מאד מהר באמצעות פוליש שמתאים להסרת השריטות האלה, דהיינו פוליש עדין. סימני השיוף אצלי נעלמו לחלוטין מבלי להשאיר זכר גם לא במבט מקרוב. וזאת כפי שציינתי בעבודה ידנית.

תמיד עדיף עבודה עם מכונה אבל גם בלעדיה, התוצאות דומות רק בזמן ממושך יותר ולאור השטח הגדול שיש לביצוע, כנראה גם עם יד כואבת יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3791 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...