Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש המלצה לגבי נסיעה לאילת עם רכב ישן - סיוויק04 אוט'

carisma kfir
שימו לב! השרשור הזה בן 3990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מי שמתעדכן תדיר בתעשיית הרכב יודע שהנסיעה לאילת הייתה ועודנה אתגר העומד בפני מפתחי הרכב בעולם. עד היום לא נמצא הרכב שיכול לבצע את זה בנוחות כמו בנסיעה עירונית, זו הסיבה שיש לשם טיסות.

אם הפונטו 99 שלי הגיעה למפרשית (ליד גבול מצרים) הסיוויק שלך תגיע לאילת, ויודע מה, אפילו (אפילו!) תחזור!

צריך לקחת את הנסיעות בארץ בפרופורציות.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמתעדכן תדיר בתעשיית הרכב יודע שהנסיעה לאילת הייתה ועודנה אתגר העומד בפני מפתחי הרכב בעולם.

הגיע הזמן להציב את האתגר למפתחי מכוניות רובוטיות בנהיגה עצמית (ללא מגע יד אדם). מכונית שמסוגלת לנסוע בבטחה מתל אביב לירושלים תגיע גם לאילת, אם לא תשכח לתדלק אותה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עשיתי את הדרך מירושלים לאילת על רנו קליאו שנת 98 אוטומטי. עם מ150 אלף קילומטר.

וחבר עשה את הדרך הזו עם פיאט אונו שנת 92. קילומטרז של מעל ל300 אלף קילומטר.

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

מקפיץ, ברשותכם {איך עוד לא פתחו שירשור "נסיעה לאילת ב(השלם) שנת(השלם) מתחילת הקיץ?!?!}

בשבוע הבא אני נוסע לאילת, כמובן שדרך מצפה רמון וצומת קטורה.

מהתבוננות במפות ושיטוט ברשת אני רואה כי כל הקטע הרלבנטי לי בכביש 90 (הערבה) הוא דו מסלולי עם הפרדה?

האם מישהו יכול לתת התרשמות כללית? בכל זאת, אחרי 2000 שנות- כביש דו מסלולי!! :lol:

האם התנועה זורמת יותר? האם משאיות משביתות את הנתיב השמאלי? האם עמחה ישראל "מפחד לנסוע מהר בכביש הערבה"?

תודה מראש

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני קצת יותר מחצי שנה הייתי באילת ונסעתי בקטע המדובר מן הסתם - סלול מעולה,אפשר לשייט במהירות סבירה (120).

מן הסתם #2 תפקח עין לשוטרים שמתחבאים בכל מיני חורים :)

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד,בפורום מכוניות המלצת לסוע באוטובוס על נסיעה שטוטית שכזאת? :|

לא בהכרח מדובר על בעיה ברכב, פשוט לדעתי לנהוג בעצמך 4-5 שעות לאילת לא נראה לי תענוג גדול,

במיוחד כשאתה יכול לחסוך על דלק ולהנות מנסיעה שקטה שתוכל לישון בה במקום לנהוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה הוא כתב שהוא נוהג לבד?

אכן לנהג אחד זו נסיעה ארוכה.

אבל לשני נהגים זה סבבה לגמרי ומגיעים לאילת לא עייפים כל כך.

הנוהל הקבוע אצלי הוא שהיא נוהגת עד מצפה רמון ואני נוהג משם לאילת (רצוי דרך שיזפון ואז כביש הגבול המערבי (12) ולא קטורה - אבל גם קטורה זה בסדר)

* מלאו דלק לפני היציאה (ממצפה רמון עד כביש הערבה/אילת אין תחנות דלק)

* בדקו אוויר בגלגלים (כולל הרזרבי! לא להתעצל) לפני היציאה. רצוי יום קודם כדי לא להוציא את כל הדברים מהבגאז' בשביל הרזרבי.

*תהנו באילת!

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם נהיגה מחיפה לאילת זו לא בעיה גדלה, אם כי מומלץ לעצור בדרך פעם-פעמיים, לשתות משהו ולחלץ עצמות. אישית נהגתי פעם ברציפות מאילת עד גלילות אבל זה לא מומלץ.

מה שחשוב הוא להצטייד בצידה לדרך - הרבה מיים, תרמוס קפה, פירות וסנדביצ'ים.

וכמובן להקפיד על עצתו של Wil לגבי הכנת הרכב ואף להרחיב, כולל תדלוק ערב קודם, בדיקת לחץ אויר ונוזלים חיוניים, ניקוי שמשות, ורצויה בדיקת תאורה.

לגבי תדלוק בדרך - עמנם כבר כמה שנים לא נסעתי לאילת, אבל בבדרך הלוך אני מקפיד לתדלק במצפה רמון ובדרך חזור ביציא מאילת. אמנם התחנה במצפה יקרה, אבל אני לא מסוגל לראות את המחט מתחת לחצי המיכל, בימוחד כאשר אני יודע שהתחנה הקרובה נמצאת במרחק 150 ק"מ.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה שואל אם הסיוויק יכול להגיע לשם תישאל את עצמך אם אתה מסוגל ומספיק מיומן לנסיעה כזאת בכל זאת לא כל יום נוסעים מרחק כזה שדורש זהירות ומיומנות רק תידאג ליבדוק מצב כללי של האוטו לפני הנסיעה

לגבי השאלה שלך לפני שהתגייסתי (היום אני ברוך ה' משוחרר שנה) נסעתי לאילת אני ו4 חברים אוטו עמוס ומזגן ותנחש מה נסענו בסיוויק 95 שהייתה לי בזמנו היא לקחה אותנו הלוך וחזור ואפילו בחזור בעליות של ערד השאירה אבק למכוניות שגדולת מימנה בעשור שזחלו אז תעריך קצת את מה שיש לך ביד...

Honda civic eg9 manual 1995

Honda civic es1 manual 2004

הונדה הציתה את הדמיון!

היוםMX5 NC1 כי יש חוויות של פעם בחיים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(רצוי דרך שיזפון ואז כביש הגבול המערבי (12) ולא קטורה - אבל גם קטורה זה בסדר)

מדגדג לי לנסוע גם דרך כביש 12, מה קורה שם? מה מצבו של הכביש? נתיב אחד לכל כיוון?

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...