Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בשעה טובה רכשתי בית. עכשיו רוצה להשכיר. מה, מי, איך?

nivo
שימו לב! השרשור הזה בן 4140 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמו שאמרתי, אני מעוניין להשכיר את המקום.

הבעיה שלי היא מבחינת הדיירים.

שמעתי כבר יותר מידי סיפורי אימה, גם כאלה שהדיירים לא שילמו, סירבו להתפנות ופשוט צחקו על בעלי הדירות. בהנחה שאני רוצה להשכיר את המקום רק לשנה אחת, מהם כללי הזהירות שאני צריך לנקוט?

לערב עו"ד? ערבות בנקאית?

כל הצעה תתקבל בברכה.

לא חותם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערבות בנקאית זה אידאלי, אך יקשה עליך להשיג לקבל כזאת.

עו"ד יעזור מבחינת חוזה שיהיה חוקי וטוב, שים לב שחוזה דרקוני עלול "ליפול" בבית משפט אם יגיע הדבר למצב כזה. אך האמת היא שאפשר להוריד גם חוזים טובים מהמרשתת.

מי שחושב שבקרות מצב שבו יש דייר סרבן/בעייתי יתקבל סיוע מהעו"ד טועה טעות חמורה. העו"ד בזמן החתימה ייקח את חלקו בשמחה לאחר מכן אפשר לשכוח ממנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלל ראשון: תסמוך על האינסטיקים שלך. אם השוכר נראה לך מפוקפק - תיזהר ותברח מהר.

כמו כן, אל תסמוך על החוזים האינטרנטים האלו ותתעקש על 2 ערבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עו"ד לא חובה, אבל חשוב שיהיה לך חוזה שמכסה את כל או רוב הסעיפים שקשורים בהשכרה.

כמו כן רצוי מאוד לקחת ערבות בנקאית וערב או שניים, שיחתמו על החוזה כגיבוי.

לא לשכוח לקחת צ'קים לח"ח/עירייה/גז/ועד בית, וכמובן לדאוג שהשוכר מעביר את כל החשבונות

הנ"ל על שמו.

לפי מה שהבנתי, באיזור המרכז הדברים האלה נהוגים מאוד, ואני גם כשוכר וגם כמשכיר עושה

את כל הדברים האלה, אבל בדרום/צפון למשל מי שתבקש ממנו ערבות בנקאית יצחק עליך, כנ"ל לגבי ערבים.

לדעתי האישית, אני לא מבין איך אנשים מוכנים להשכיר למישהו בית בלי ערבויות מתאימות.

בבניין שחברים שלי גרים, הוציאו בדיוק לפני חודש דיירת בצו בית משפט. כל הסיפור עלה לבעל הדירה 100K

שקל! הוצאות משפט, חובות שהיא השאירה לחברת הניהול, נזקים בדירה, אובדן שכ"ד וכד'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערבות בנקאית זה אידאלי, אך יקשה עליך להשיג לקבל כזאת.

עו"ד יעזור מבחינת חוזה שיהיה חוקי וטוב, שים לב שחוזה דרקוני עלול "ליפול" בבית משפט אם יגיע הדבר למצב כזה. אך האמת היא שאפשר להוריד גם חוזים טובים מהמרשתת.

מי שחושב שבקרות מצב שבו יש דייר סרבן/בעייתי יתקבל סיוע מהעו"ד טועה טעות חמורה. העו"ד בזמן החתימה ייקח את חלקו בשמחה לאחר מכן אפשר לשכוח ממנו.

החצי הראשון מדוייק, השני פחות. מה שכן, שם יש פתרונות שאינם רק משפטיים.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי.

אני כבעל בית משאיר את החיובים של הארנונה והמים על שמי, ואני אסביר למה:

1. בארנונה מגולם גם סעיף של "שמירה" - באם הדייר לא משלם, השמירה נשארת על חשבון בעל הדירה.

2. אם הדייר עוזב את הדירה תוך תקופה של פחות מ 12 חודש, התשלום על הארנונה עובר לבעל הדירה.

3. אם הדייר מתחיל לעשות בעיות, אתה תמיד יכול לגשת לתאגיד ולבטל את החיבור של מד המים לדירה - שהדייר שלך ישבור את הראש.

4. אני מוסיף את תשלומי הארנונה לצקים של השכירות החודשית, ככה שאם צ'ק אחד חוזר - זה כבר מדליק נורה אדומה ואתה יכול להתחיל להניע הליכים מיידי (שלא כמו ספחים של תשלומי ארנונה ומים שהדייר שלך יכול להעלים).

אני כותב זאת לאחר שנכוותי ממישהי שעשתה את הדירה למאורה של גחבות (זונות).

אריאל.

יאאלה, איך בא לי ג'חנון עכשיו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל חוזה אפילו סטנדרטי יהיה טוב בהנחה שיש לך 2 ערבים טובים אף דייר שיהיה גיבור ככל שיהיה לא יעשה בעיות אם אימו או חמתו תקבל תביעה או הוצל"פ.

ככל שהמיקום יותר אטרקטיבי כך תוכל לגבות את עצמך ביותר אופציות.

אבל כמו שאמרו קודם הסינון הראשוני הוא האינסטינקט והחוש האישי ולא הלחץ בארנק, עדיף לחכות לשוכר מתאים.

כל זה מניסיון של מס' דירות שאני משכיר ולשימחתי האישית לא ניכוותי אישית למרות ששמעתי סיפורים קשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל חוזה אפילו סטנדרטי יהיה טוב בהנחה שיש לך 2 ערבים טובים אף דייר שיהיה גיבור ככל שיהיה לא יעשה בעיות אם אימו או חמתו תקבל תביעה או הוצל"פ.
כמו שאף חייב משכנתא לא יפקיר את חבריו הערבים לחסדי הבנק?

צר לי, אך ראיתי כבר יותר מדי מקרים שבהם החייב מקבל דרישות תשלום, שמוצאות את דרכן ישירות לפח, ומשם - הדרך למיצוי הליכים ופנייה לערבים קצרה.

כשאני שכרתי דירה, בעלת הבית התעקשה כי החוזה יערך על ידי עורך דין. כמובן, שהחוזה היה מוטה מאוד לטובתה, ולכן הכנסתי בו (עשרות) שינויים. כאשר ישבנו לפגישה אצל עורך הדין, הוא אמר לי, כי כשצד לחוזה מתעקש על שינויים כה רבים (כפי שהתעקשתי), הוא לא דואג, כי מי שלא מתכנן לקיים את החוזה - גם לא דואג לתוכנו. המסקנה - אם הדייר מעוניין להפר חוזה, חתיכת הנייר עם השם שלו עליה לא תזיז לו.

אז נכון, ניתן להגיש תביעה לפינוי מושכר, ש"יחסית" זריזה, אבל עדיין מלווה בעוגמת נפש, זמן מבוזבז, עצבים וכסף רב. לעומת זאת, אם חתיכת הנייר שביד שלך היא ערבות בנקאית, הדייר רודף אחריך (ולא להתבלבל - ערבות בנקאית היא "כסף ביד", לעומת ערב לחוזה שלא משלם כל כך מהר ונדרשים הליכים משפטיים כדי לראות כסף, אם בכלל).

אני אישית הייתי מעדיף לחלוק את עלות הערבות הבנקאית עם השוכר (כמה מאות שקלים, במקרה הגרוע), לכלול פיצוי מוסכם בחוזה, ולא להיות חשוף.

PUG-306 XSI MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבקש המחאה בנקאית בסך 3 חודשי שכירות (כי ערבות בנקאית דורשת תשלום שנתי עליה).

אם תרצה, תבקש ערב אחד. אבל זה רק אומר מלחמה בבתי משפט.

ברגע שהדייר לא שילם, חלט לו את הערבות הבנקאית (תרשום סעיף בחוזה על זה).

תוסיף סעיף שאומר שהפרה של סעיף יסודי בחוזה תחייב בקנס בשווי 20 אלף שקל וזאת ללא חובת הוכחת נזק כלשהו. הסכום המדובר הינו שיערוך של כמות נזק מינימלית בעקבות הפרה יסודית, אשר סוכם על ידי שני הצדדים.

וזהו.

לא שילם הדייר? לך למשפט מיד (אל תחכה יותר ממספר הימים שהוגדרו בחוק/בחוזה, זמן סביר משפטית הינו גם 5 ימי עסקים).

יש לך 3 חודשי שכירות ביד (כי הפקדת את ההמחאה הבנקאית). זה זמן מספק להעיף את הדייר מהדירה. (ולקבל פיצויים על כך).

בכל אופן, זכותך לבחור את השוכר. תעשה את החושבים שלך עם כל מי שמגיע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...