Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לעו"ד - חוק ההתיישנות על דו"ח חנייה

lior_baruch
שימו לב! השרשור הזה בן 7237 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

האם על דו"ח אשר ניתן בתקופה העולה על 7 שנים, חל חוק ההתיישנות? נשלח אליי מכתב לפני כשבוע המתריע לפני ביצוע הליכים על דו"ח אשר ניתן לפני 7 שנים וחודש. לטענתם, נשלחו אליי שני מכתבים (לא רשומים) המודיעים לי על הדו"ח באותה תקופה, אך נושא ה-7 שנות התיישנות הוא הרלוונטי לשאלתי במקרה זה.

תודה מראש,

ליאור.

(נערך חיפוש בפורום לשאלות בנושא, אין תשובה חד משמעית/רשמית לגבי תקופת ה-7 שנים - חוק ההתיישנות)

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי 7 שנים , אני לא בטוח.נדמה לי שאפשר לטעון גם על זה.

חוק ההתיישנות אומר כזה דבר:

תוך שנה , משלוח התראה ראשונה - חובה בדואר רשום.

אם הרכב מליסינג/השכרה וכו' - אותו דבר ,אבל יש להם שנתיים.

מרגע ההודעה יש להם 3 שנים בכל פעם על מנת לעצור את ההתיישנות. מה שאומר - אם טרם חלפו 3 שנים מיום משלוח ההתראה האחרונה , הספירה מתאפסת. אם חלפו 3 שנים , חלה התיישנות.

כמובן שההודעה חייבת להישלח בדואר רשום .

לפי הפרטים שנתת:

כתוב להם מכתב , ובקש שיירדו לך מהגב , עקב אוזלת ידם ואי יכולתם לגבות את החוב בזמן.

היה לי אותו דבר ,דו"ח מלפני 7 שנים פחות שבוע ,מכתב מעו"ד , בלה בלה בלה.

העניין הוא שמעולם לא הייתי עם הרכב האמור בתחום אותה עיר (בת ים) אבל למי אכפת ?

הם כבר הטילו עיקול על המטלטלין בביתי.

ביקשתי:

א. להישפט ולהוכיח כי לא הייתי במקום.

ב. לראות את הדו"ח המקורי.

ג. לראות את העתקי קבלות המשלוח של ההודעות.

ביקור אצל העו"ד ומשלוח שני מכתבים רשומים לא עזרו .

המכתב השלישי כלל איום בתביעה נגדית על ההטרדה , בזבוז הזמן ועוגמת הנפש.

עקבותיהם נעלמו... (טפו טפו , חמסה חסמה ,מלח שום בצל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי 7 שנים , אני לא בטוח.נדמה לי שאפשר לטעון גם על זה.

חוק ההתיישנות אומר כזה דבר:

תוך שנה , משלוח התראה ראשונה - חובה בדואר רשום.

אם הרכב מליסינג/השכרה וכו' - אותו דבר ,אבל יש להם שנתיים.

מרגע ההודעה יש להם 3 שנים בכל פעם על מנת לעצור את ההתיישנות. מה שאומר - אם טרם חלפו 3 שנים מיום משלוח ההתראה האחרונה , הספירה מתאפסת. אם חלפו 3 שנים , חלה התיישנות.

כמובן שההודעה חייבת להישלח בדואר רשום .

לפי הפרטים שנתת:

כתוב להם מכתב , ובקש שיירדו לך מהגב , עקב אוזלת ידם ואי יכולתם לגבות את החוב בזמן.

היה לי אותו דבר ,דו"ח מלפני 7 שנים פחות שבוע ,מכתב מעו"ד , בלה בלה בלה.

העניין הוא שמעולם לא הייתי עם הרכב האמור בתחום אותה עיר (בת ים) אבל למי אכפת ?

הם כבר הטילו עיקול על המטלטלין בביתי.

ביקשתי:

א. להישפט ולהוכיח כי לא הייתי במקום.

ב. לראות את הדו"ח המקורי.

ג. לראות את העתקי קבלות המשלוח של ההודעות.

ביקור אצל העו"ד ומשלוח שני מכתבים רשומים לא עזרו .

המכתב השלישי כלל איום בתביעה נגדית על ההטרדה , בזבוז הזמן ועוגמת הנפש.

עקבותיהם נעלמו... (טפו טפו , חמסה חסמה ,מלח שום בצל).

אני דווקא הולך על הכיוון של חוק ההתיישנות לא בהתייחס לדו"חות, אלא לחוק ההתיישנות אשר חל על כל עבירה (למעט רצח, אונס וכו', טפו טפו חמסה חמסה מלח מים).

ומשם אני רוצה "לתקוף" את הדו"ח...

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הנתונים שנתת , מכל כיוון שלא תסתכל על זה הדו"ח לא תקף.

עורכי הדין הללו עובדים בשיטת "מצליח". מכתב עולה להם כ-50 ש"ח , גם אם נגזים בהערכת משכורתה של הפקידה וזמנו היקר של עורך הדין בבואו לחתום על המכתב.

בתמורה הוא מחייב אותך בכ-400 ש"ח מינימום לטיפול.

מספיק שאחד מעשרה אזרחים נבהל ומשלם , הוא כבר עשה את שלו. :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אפשר להוכיח שלא הית עם הרכב באותה העיר בזמן ביצוע העבירה? (זה קרה לי גם ואין לי רעיון להוכחה)

ברמה העקרונית לא ניתן.

מצד שני ,מה לדעתך הסיכויים שהעירייה שמרה , וגם תמצא, את הדו"ח המקורי אחרי 7 שנים ?

העניין הוא , אם אתה חושב שזכויותיך קופחו , לעמוד על שלך ולא להיבהל ממילים גבוהות ועיקולים דרקוניים בהם משתמשים כנגדך בהנחה שחוסר הידיעה שלך יביא אותך להתקפל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הסיכוי שמצאו? שלחו לי תזכורת! היתי אצלם במשרדים ואמרו לי שאין מה לעשות נגד זה, ואני חושב לעצמי כאילו כל פעם שיבוא להם הם יפילו עלי דוח חניה ולא יהיה לי מה לעשות נגד זה. (פעם אחת שילמתי וזה הפעם האחרונה שאני משלם על טעויות כאלה)

עריכה:

אני לא מדבר על 7 שנים, אני מדבר על זה שלא החנתי ועדיין קיבלתי דוח חניה!

כשהיתי במשרדים שלהם באה אישה מבוגרת שבעלה חולה 8 חודשים בבית חולים והאוטו שלו לא זז כל הזמן הזה, וטענה שהגיע לה דוח חניה ועל הרכב לא היה שום דוח והרכב לא זז בכלל כי הנכה בבית חולים.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי פיאט טמפרה בשנת 2000 ונמכרה באותה השנה.

לפני כחצי שנה קיבלתי לבית דוח שהפיאט הזאת החנתה בת"א, הפיאט הזאת אף פעם לא היתה באותו האיזור בת"א, לכן לא הגיוני לקבל דוח חניה. כשהיתי במשרדים של מחלקת הגביה בת"א אמרו לי שאין מה לעשות אלא רק לשלם.

במשך 4 שנים לא קיבלתי שום תזכורת לגבי הדוח (פתאום זה הגיע עם תוספת פיגורים)

עכשיו השאלה מה ניתן לעשות, איך אני אמור להוכיח שהרכב אף פעם לא ביקשר באיזור הזה של ת"א?

ועוד שאלה: אם מישהו נסע ברכב שלי וקיבל דוח חניה של עריה, איך אפשר להוכיח שהוא זה שביצע את העבירה ולא אני? (אני צופה שהוא לא ירצה לשלם)

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי פיאט טמפרה בשנת 2000 ונמכרה באותה השנה.

לפני כחצי שנה קיבלתי לבית דוח שהפיאט הזאת החנתה בת"א, הפיאט הזאת אף פעם לא היתה באותו האיזור בת"א, לכן לא הגיוני לקבל דוח חניה. כשהיתי במשרדים של מחלקת הגביה בת"א אמרו לי שאין מה לעשות אלא רק לשלם.

במשך 4 שנים לא קיבלתי שום תזכורת לגבי הדוח (פתאום זה הגיע עם תוספת פיגורים)

עכשיו השאלה מה ניתן לעשות, איך אני אמור להוכיח שהרכב אף פעם לא ביקשר באיזור הזה של ת"א?

ועוד שאלה: אם מישהו נסע ברכב שלי וקיבל דוח חניה של עריה, איך אפשר להוכיח שהוא זה שביצע את העבירה ולא אני? (אני צופה שהוא לא ירצה לשלם)

1. אם אתה בעניין של ללכת ראש בראש (לעיתים כדאי) - כתוב מכתב רשום , בו אתה מצהיר שהרכב לא היה שם מעולם , וכי הינך מבקש לעיין בדו"ח המקורי (המהווה למעשה את כתב האישום) על מנת להוכיח שמדובר בטעות.

בהנחה שתקבל סירוב , הודע להם (במכתב נוסף) שבכוונתך להתגונן בבית המשפט ואף לתבוע מהם החזר הוצאות וכו'.

מעבר לכך , בקש ,כפי שכתבתי לליאור ,לראות הוכחות על משלוח הודעות בפרק זמן שאינו עולה על 3 שנים , וכן הודעה ראשונה לא יאוחר משנה מיום ביצוע העבירה כביכול.

אם תראה את הדו"ח המקורי , והוא אכן שייך למכוניתך , חסוך מעצמך כאבי ראש ושלם. אם ישנן טעויות , זה הזמן לעורך דין .

2. מישהו אחר נהג ברכבך ? תוכיח ! יהיה לך יותר קל לשכנע אותו לשלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה, לשאלה המקורית שהועלתה כאן, היא שבמקרה בו בחוק מופיעה התיישנות ספציפית היא גוברת על ההתישנות הכללית.

ודרך אגב כבר דובר על כך בפורום בעבר!!

גם במקרה של רדר ג'דיי - יכול להיות מצב בו יחזרו האיומים והמכתבים (אלא אם כן קיבלת מהם מכתב המבטל את הדו"ח).

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לתומר

אולי שאלה מעט מפגרת אבל אקריב את עצמי בכ"ז: מה התאריך של הדו"ח הזה? לפני/אחרי/בזמן שהרכב היה ברשותך?

אני כבר לא זוכר, בכל מקרה גם אם הוא לא היה שלי זה אומר שהוא לא על שמי.

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לתומר

אולי שאלה מעט מפגרת אבל אקריב את עצמי בכ"ז: מה התאריך של הדו"ח הזה? לפני/אחרי/בזמן שהרכב היה ברשותך?

אני כבר לא זוכר, בכל מקרה גם אם הוא לא היה שלי זה אומר שהוא לא על שמי.

זו הסיבה ששאלתי: יכול להיות שההעברת בעלות לא בוצעה כראוי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה, לשאלה המקורית שהועלתה כאן, היא שבמקרה בו בחוק מופיעה התיישנות ספציפית היא גוברת על ההתישנות הכללית.

ודרך אגב כבר דובר על כך בפורום בעבר!!

גם במקרה של רדר ג'דיי - יכול להיות מצב בו יחזרו האיומים והמכתבים (אלא אם כן קיבלת מהם מכתב המבטל את הדו"ח).

שיחזרו .

אני לא הייתי שם , ואין בכוונתי לפרנס את כל הטפילים הרוכבים על גבי (קנס של 70 ש"ח ,רוצים מעל 1000 היום) - וכל זאת עקב אוזלת ידה של העירייה שלא המציאה לידיי שום התראה , על עבירה שלא ביצעתי.

עורך הדין שלי ישמח להשתכר עוד כמה מעות , ואני אעדיף לשלשל אותן לכיסו מאשר לכיסי השרלטנים הללו. :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7237 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...