Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יבוא חלקי חילוף לרכבי אספנות - עדכון מועדון החמש

Cadillac58
שימו לב! השרשור הזה בן 4902 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רן... אתה יודע טוב מאד מה אני חושב עליך ועל הרעיונות שלך...:-D

שצריך לאשפז אותו בכפייה? (עדיף במוסד ירושלמי, ככה הוא יכול לצאת פעם בשבוע למפגש :lol:)

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 104
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אחת הסיבות שאני לא נכנס לפרוייקט חדש זה בגלל הטירטור בהזמנת חלקים מחו"ל.

לא יתכן שעבור כל בורג צריך לבלות יום שלם בשיחרור החלק.

עכשיו תכפילו את זה בכמות הגדולה של החלקים שצריך להזמין בשיפוץ רכב ותראו שזה לא הגיוני.

הבעייה הייתה שנישארה משרד התחבורה שמתקפל תחת הלחץ של היבואנים שרוצים להרוויח עוד

כסף על הגב שלנו.

.u.s not just vegas baby

if it's not a corvette it's just a car

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד למועדון על היוזמה, ותודה על הדיווח אבל כמו שכולם אמרו, שום דבר לא השתנה.

אני מביא חלקים בערך 10 שנים, בשנה האחורנה עצרתי את זה לחלוטין.

נגיד שמשלמים מכס שערורייתי, בסיידר. נגיד שחבליות מתעכבות בדואר, נו מילא. נגיד שמשרד התחבורה החליט שעל כל דבר מטומטם הוא רוצה אישור מוסך במקרה הטוב ואישור יבואן במקרה הרע (שזה באמת מטומטם!) איכשהו אפשר לבלוע, אבל זה עומד בגרון.

אבל כשכל התהליך לוקח אין ספור זמן והתרוצצות שמוצציאה את החשק לחיות ולשפץ משהו (לא יתכן שזו המטרה האמיתית, נכון? לא יכול להיות שהיבואנים ממש שמחים שעושים את החיים קשים לייבוא האישי???? לא יכול להיות, אני סתם מפנטז) וכאשר חבילות מתעכבות בדואר פי 5000 זמן בגלל שהפקיד המטומטם של משרד התחבורה עדיין לא בדק אותן מחשש שיש בהן משהו שיגרום ליותר תאונות מהמדיניות המפגרת של משרד התחבורה, זה עובר כל גבול.

כשצריך להביא משהו אני יוצא לחופש נחמד, חוזר וחוסך עלויות והתרוצציות. אין דרך אחרת. כמו בעניני זלטין, לקחו דבר חצי חיובי ועשו ממנו ג'יפה מהלכת שמשאירה רק את המשוגעים ממש ואת "מקצרי הדרכים" בתוך העסק.

נחמד שיש ערוץ הדברות עם משרד התחבורה, אבל זה מזכיר את החמאס. עם טרוריסטים אי אפשר לדבר, במיוחד שיש אינטרסים זרים מפה ועד הודעה חדשה.

מגעיל, ממאיס, עצוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל מי שטען ששום דבר לא השתנה, אני מפנה חזרה לתחילת השרשור ומציע: צרפו לבקשת אישור היבוא מכתב אישי קצר וציינו שמדובר ברכב אספנות. ההבנה אליה הגיעו מועדון החמש ומשרד התחבורה היא שהם יקלו מעכשיו על חלפים לרכבי אספנות (זה לא אומר שיכופפו בשבילנו את החוק, אלא שיפסיקו לטרטר).

נסיון טרי טרי של חבר מועדון שצירף מכתב שציין שמדובר ברכב אספנות מלמד על הצלחה והקלה של ממש בתהליך (פורסם בפורום הסגור). האחראי על יבוא חלקי חילוף במשרד התחבורה אמר שיקלנו עלינו. כל הקיטורים המוצדקים שתוארו בשרשור הזה לא מתבססים על נסיון טרי.

בקיצור: לכו לפי החוק, הדגישו שזה רכב אספנות, ונראה אם משרד התחבורה עומד במילתו. אולי קצת נאיבי, אבל אם יש למישהו רעיון אחר איך להקל על החיים, שיקום ויעשה.

רון

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

Still refueling: Cadillac Fleetwood 1958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל מי שטען ששום דבר לא השתנה, אני מפנה חזרה לתחילת השרשור ומציע: צרפו לבקשת אישור היבוא מכתב אישי קצר וציינו שמדובר ברכב אספנות. ההבנה אליה הגיעו מועדון החמש ומשרד התחבורה היא שהם יקלו מעכשיו על חלפים לרכבי אספנות (זה לא אומר שיכופפו בשבילנו את החוק, אלא שיפסיקו לטרטר).

נסיון טרי טרי של חבר מועדון שצירף מכתב שציין שמדובר ברכב אספנות מלמד על הצלחה והקלה של ממש בתהליך (פורסם בפורום הסגור). האחראי על יבוא חלקי חילוף במשרד התחבורה אמר שיקלנו עלינו. כל הקיטורים המוצדקים שתוארו בשרשור הזה לא מתבססים על נסיון טרי.

בקיצור: לכו לפי החוק, הדגישו שזה רכב אספנות, ונראה אם משרד התחבורה עומד במילתו. אולי קצת נאיבי, אבל אם יש למישהו רעיון אחר איך להקל על החיים, שיקום ויעשה.

רון

היי רון,

ראשית, תודה על תגובותיך הענייניות.

שנית, הנ"ל מנציח את האבסורד הקיים ונכנע לבינוניות וחוסר מקצועיות. אם אותו פקיד במשרד התחבורה לא רואה ברישיון הרכב שמדובר ברכב אספנות, הוא זה אשר אינו מבצע את מלאכתו נאמנה והוא זה אשר אינו מקצועי. לא אנו צריכים להדגיש זו עבורו! אם אין לאותו פקיד יכולת להפעיל שיקול דעת על-פי הכתוב ברישיון הרכב אותו הוא אמור לקרוא בקפידה, יוחלף אותו פקיד בכזה שמסוגל ואז לא יתווסף מסמך נוסף להגשה.

אני מייבא מאות חלקים בשנה, לעיתים מגיעות אליי 5-10 חבילות בחודש עם חלקים. אתה מבין את הפרוצדורה גוזלת הזמן שאני עובר כמעט יום-יום?

איך להקל עלינו? פשוט:

המציאות כיום: נציג משרד התחבורה נמצא במכס כמעט כל יום ובודק חבילות בהן יש חלקי רכב ובהתאם מסמן - מאושר/לא מאושר.

הצעתי הינה שאותו פקיד, אם הוא רואה את החלק ומאשר את הכנסתו לארץ, אישורו יהווה אישור שחרור. אם לדעתי כשמדובר בפריט בעייתי/בטיחותי/דורש הסבר, בבקשה, נשלח מכתב ופירוט למשרד התחבורה ונמתין (כמה זמן נמתין? גם זה נתון למשא ומתן).

הנ"ל ימנע מצב בו כמות אדירה של חלקים קוסמטיים נטו וחלקים לשיפוץ/תחזוקה אשר אינם מוגדרים באף סעיף כבטיחותיים ויאפשר תנועה נכונה ומהירה של ייבוא חלקים.

לפני חודשיים ייבאתי כיסוי לרכב ובגלל שעל העטיפה היה רשום Summit Racing, נדרשתי להביא אישור משרד התחבורה, למרות שהחבילה נפתחה ע"י הדואר ועברה בדיקת משרד התחבורה במקום. אין יותר אבסורדי מזה. ממתי משרד התחבורה מתעסק בתקן (אם יש כזה בכלל) של כיסוי לרכב? זה לא חלק מהרכב!!

אגב, ניסיונו הטרי המוצלח של אותו חבר מועדון (ייבא הגה) הצליח בין היתר בשל הרעש שנעשה שם על-ידי ופתאום הגה נהיה נושא שהם בודקים טוב טוב לפני שמנהל המחלקה יכעס על פקידיו, זאת גם הודות למתניה הלוי ממועדון החמש שפעל מול מנהל המשרד ו"ניער" את הפקידים והתנהלותם (תזכורת - החזירו לי הגה חדש לרכב אספנות לחו"ל כי אין לו תקן וכרית אוויר...)

ליאור.

חלומות נועדו להתגשם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני חודשיים ייבאתי כיסוי לרכב ובגלל שעל העטיפה היה רשום Summit Racing, נדרשתי להביא אישור משרד התחבורה, למרות שהחבילה נפתחה ע"י הדואר ועברה בדיקת משרד התחבורה במקום. אין יותר אבסורדי מזה. ממתי משרד התחבורה מתעסק בתקן (אם יש כזה בכלל) של כיסוי לרכב? זה לא חלק מהרכב!!

אגב, ניסיונו הטרי המוצלח של אותו חבר מועדון (ייבא הגה) הצליח בין היתר בשל הרעש שנעשה שם על-ידי ופתאום הגה נהיה נושא שהם בודקים טוב טוב לפני שמנהל המחלקה יכעס על פקידיו, זאת גם הודות למתניה הלוי ממועדון החמש שפעל מול מנהל המשרד ו"ניער" את הפקידים והתנהלותם (תזכורת - החזירו לי הגה חדש לרכב אספנות לחו"ל כי אין לו תקן וכרית אוויר...)

ליאור.

הצעה לסטארט אפ ליאור - חברה בארה"ב שפשוט תארוז את החבילות בארה"ב בקופסא חלקה ללא רישום ותשלח שוב, חוקי , לא ירשם על החבילה summit racing ולא יעצרו במכס ... :lol::lol:

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצעה לסטארט אפ ליאור - חברה בארה"ב שפשוט תארוז את החבילות בארה"ב בקופסא חלקה ללא רישום ותשלח שוב, חוקי , לא ירשם על החבילה summit racing ולא יעצרו במכס ... :lol::lol:

אם זה לא היה מצחיק הייתי בוכה :lol:

בעצם רגע, אני בוכה.

זהו, עבר לי, עכשיו אני שוב צוחק :lol:

חלומות נועדו להתגשם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספר נקודות:

ג'נטים משומשים לא מופיעים לא ברשימת הפסולים ולא ברשימת המותרים. אם יש מידע בנושא, אשמח לדעת כי הנושא חשוב להרבה בעלי רכבי אספנות.

הדרישה להביא אישור על מנוע שזקוק להחלפה ממוסך מגוחכת בעיני. אם אני רוצה לקנות מנוע ספייר כי מצאתי בהזדמנות מנוע זהה לשלי בחו"ל? אסור לי?

אני מבין שאין זה עניינו של מועדון החמש, אבל אני (ובוודאי יש עוד כמוני) מחזיק שני רכבים, בני 10 ו-23 שנה, בכוונה להפוך לפחות את הרכב המבוגר לרכב אספנות בבוא היום. אני אוהב להחזיק את הרכבים ברמת טיפול גבוהה ולעיתים קרובות מוסיף גם איבזור מקורי או חלקים מדגמים יותר מפוארים וחזקים. אני משתדל לא לקנות שום חלק בארץ ומביא הכל מחו"ל, בין חלקי תחזוקה חדשים או איבזור משומש וכדומה. ההנחייה לכתוב שמדובר ברכב אספנות לא תעזור במקרה שלי.

אישית, במקרה שהזמנה שלי תסורב או תעוכב באופן בלתי סביר, אני מתכוון להגיש עתירה לבית המשפט / בג"ץ (המומחים יגידו לי מה צריך) בליווי חוות דעת של מהנדס רכב וכל בעל מקצוע שיידרש. מאחר ואין חוק שאוסר עלי להביא חלקי רכב מהסוג שאני מביא, ואני לא עבריין, אני מתכוון לעמוד על זכויותי. אני מאמין שאם כל החברים כאן ינהגו כך אנחנו נראה בסוף את השינוי.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והנה..... נעשה בדיקה.

היום, באיחור של 7 ימים ממועד הפקתו קיבלתי מכתב שמבקש ממני להביא אישור משרד התחבורה על הזמנת מספר חלקים לקורבייר (כבלי הצתה, פילטר אוויר, רצועות ועוד כמה בסגנון). שווי החבילה - 156.91 דולר ארה"ב. עלות המשלוח: 49.95 דולר.

על המכתב רשום שהבדיקה נעשתה ב-2/8. המכתב הופק ע"י הדואר ב-4/8 והיום, 7 ימים לאחר הדפסת אותו דף קיבלתי אותו בתיבת הדואר (מה שאומר שמחר הדואר כבר מדפיס הודעה שנייה, וזה כשרק היום קיבלתי את הראשונה...).

כאמור, כמובן שהתבקשתי לספק אישור משרד התחבורה. מחר בבוקר אשלח את הנ"ל בדואר (עם מסמך המספר שזהו רכב אספנות, כמובן) ובואו נראה ביחד כמה זמן יקח עד שיחזור אליי (בתקווה שאין איש משרד התחבורה שקורא את השרשור ו"ירמה" בשירות מהיר בעקבותיו...) ואז, מה תהה עלות השחרור המדוייקת והמשך התהליך.

הימורים?

ערב טוב,

ליאור.

נ.ב.

קיבלתי היום עוד מכתב עם אותם תאריכים בנוגע לחבילה המכילה פאנלים לדלתות של הב.מ.וו, גם מסמך זה יצורף לאותה בקשה.

חלומות נועדו להתגשם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה ליאור ,

מחזיקים לך אצבעות..

דרך אגב עד כמה שאני זוכר ה BMW למרות שהיא מקסימה , היא שנת 1983 - עוד 3 שנים אספנות,

** עריכה **

עקב טעות בהבנת הנקרא נמחקה השורה על ידי ירון

בכל מקרה בהצלחה בשני החבילות

ירון

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה ליאור ,

מחזיקים לך אצבעות..

דרך אגב עד כמה שאני זוכר ה BMW למרות שהיא מקסימה , היא שנת 1983 - עוד 3 שנים אספנות,

אז לדעתי לא כדאי שתצרף מכתב, שלא תירה לעצמך ברגל כמנסה לעבוד על המערכת.

בכל מקרה בהצלחה בשני החבילות

ירון

לא אמרתי לרגע שלגבי הבימר אצרף מכתב. המכתב יתייחס לקורבייר. בכל מקרה יש למלא טופס נפרד לכל רכב כך שזה הכרח...

חלומות נועדו להתגשם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על המכתב רשום שהבדיקה נעשתה ב-2/8. המכתב הופק ע"י הדואר ב-4/8 והיום, 7 ימים לאחר הדפסת אותו דף קיבלתי אותו בתיבת הדואר (מה שאומר שמחר הדואר כבר מדפיס הודעה שנייה, וזה כשרק היום קיבלתי את הראשונה...).

.

לא עושים לא טוב, עושים לא טוב. לפחות המועדון מנסה לשפר. אז פירגון לנסיון ראשית, ובוא נקווה שאח"כ יהיה פירגון גם כשזה עובד.

ולפי מהירות הדואר אולי המועדון צריך לטפל גם בזאת:shock: לא .לא כדאי. בד"כ הדואר זה חשבונוות לשלם מילואים מס הכנסה וכו'

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והנה..... נעשה בדיקה.

היום, באיחור של 7 ימים ממועד הפקתו קיבלתי מכתב שמבקש ממני להביא אישור משרד התחבורה על הזמנת מספר חלקים לקורבייר (כבלי הצתה, פילטר אוויר, רצועות ועוד כמה בסגנון). שווי החבילה - 156.91 דולר ארה"ב. עלות המשלוח: 49.95 דולר.

כאמור, כמובן שהתבקשתי לספק אישור משרד התחבורה. מחר בבוקר אשלח את הנ"ל בדואר (עם מסמך המספר שזהו רכב אספנות, כמובן) ובואו נראה ביחד כמה זמן יקח עד שיחזור אליי (בתקווה שאין איש משרד התחבורה שקורא את השרשור ו"ירמה" בשירות מהיר בעקבותיו...) ואז, מה תהה עלות השחרור המדוייקת והמשך התהליך.

הימורים?

ערב טוב,

ליאור.

נ.ב.

קיבלתי היום עוד מכתב עם אותם תאריכים בנוגע לחבילה המכילה פאנלים לדלתות של הב.מ.וו, גם מסמך זה יצורף לאותה בקשה.

התאריך כיום - 19/8/10.

אמש, בעזרתה של מישהי אדיבה במשרד התחבורה הובא לידיעתי שהמסמכים של אחד החלקים שהזמנתי מעוכבים מכיוון שאין חשבונית.

ניסיתי להסביר שהחשבונית בחבילה עצמה ולכן אין באפשרותי להמציאה.

היום נסעתי לדואר ונאמר לי כי אין באפשרותי להוציא את החשבונית מהחבילה אלא רק לצורך הצגתה במקום למוכס.

דיברתי ממש הרגע עם ראובן ממשרד התחבורה והוא חזר ואמר, בלי חשבונית, אין אישור.

שאלתי שאלת תם... כשפתחתם את החבילה לפני שבועיים, לא ראיתם מה התכולה? למה אני צריך להביא לכם חשבונית עם פירוט תכולת חבילה אם בכל מקרה פתחתם אותה ואישרתם את השלב הבא, אישור כתוב? למה אני צריך אישור משרד התחבורה על פילטר שמן, אוויר וכבלי הצתה?

תשובתו - כי ככה זה, אנחנו בודקים ביטחונית את החבילות (כן, ביטחונית) ולא מעניין אותנו מה יש בהן, רק החשבונית חשובה.

הזכרתי לו שלפני כחודש, הוא עצמו אמר לי בדיוק את ההיפך כשהבאתי הגה, עם אישורים כתובים שזהו הגה שמתאים למקור, עם חתימה של GM ושזהו OEM ומה הוא אמר לי? לא מעניין אותי מה רשום בניירות, מעניין אותי מה כתוב על ההגה שבדקנו בחבילה!

מבולבלים? גם אנחנו.

אמרתי לו שעוד נפגש בדרכים אחרות ואני עומד מאחורי דבריי, עד כאן, נמאס לי, אני לוקח את זה הלאה ומתחיל למשוך בחוטים במשרדים השונים במטרה להעיר את השד הבירוקרטי מתרדמתו.

בגועל רב מהתהליך ומהמנגנון הרקוב,

ליאור.

נ.ב.

החבילה עדיין תקועה - אין חשבונית כי לא מסכימים להוציא אותה, אין אישור כי אין חשבונית, השולח ישלח בדואר וזה יקח שבוע/שבועיים.

חלומות נועדו להתגשם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השבוע הזמנתי 2 פריטים בנפרד דרך EBAY :

סמלים לרכב בעלות של 30$.

ממסר מגבים בעלות 14$.

האם גם על חלקי פלסטיק / חשמל קטנים נדרש להציג אישור ממשרד התחבורה ? :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4902 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...